Jump to content

2nd Fm2009 Story


Ilici Man

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Etapa a XIX-a:

Boca (1) – San Martin (Sj) (18)

Echipa: Caballero – Torren, Guindo, Paletta, Cahais – Perez, Piatti, De la Vega, Zelaya –Cristaldo, Rodriguez

Rezerve: Marcio, Russo, Fernando, Joaozinho, N. Cardozo, Castro, Jaime

Paletta accidentat

Ultima etapa mi-a rezervat ca adversar fosta mea echipa. Nu au mai ramas multi jucatori din echipa pe care o aduceam in prima divizie. Doar Climent, Oyola, Ortiz si Ordinas mai joaca pt aceasta echipa (cu Ortiz si Ordinas am si ramas in relatii foarte bune). Din pacate pt ei aveam neaparata nevoie de victorie in acest meci pt a fi siguri de castigarea Clausurei. Meciul s-a disputat intr-o singura directie. Oaspetii nu ne-au pus probleme. Singura noastra problema a fost tensiunea si emotiile din fata unei performante pe care suporterii o asteapta de prea mult timp. Linistea ne-a fost adusa totusi inca din prima repriza cand Cristaldo, cu un sut frumos din marginea careului, si Paletta, din corner, au marcat singurele goluri ale partidei si ne-au facut campioni.

FT: 2-0 (Cristaldo 25, Paletta 31)

bocsan.jpg

Clasament final:

clasament5.jpg

Si am intrat in hall of fame-ul antrnorilor romani :D

hof.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 679
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

cupa bulgariei e considerata majora iar copa sud-americana minora. as zice ca si campionatul bulgariei e major iar clausura e minor. sa vedem libertadores si apertura (daca le voi castiga) cum sunt considerate.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am facut si transferurile:

Ibson – imprumutat la Central pt 60k. Daca vor sa-l ia definitiv tre sa mai dea inca 400k

Khumalo – Panathinaikos pt 2,5 mil

Joaozinho – Corinthians pt 5,5 mil

Leo Diaz – Murcia pt 2 mil

Au plecat jucatori batrani care nu intrau in prima echipa. Trebuia sa profit acum pt ca nu stiu daca as mai fi obtinut la fel de mult cu alta ocazie.

De venit a venit doar Alejandro Rosales pt 3,9 mil de la Racing Club. Un mijlocas stanga de 25 de ani adus pt a-i face concurenta lui Zelaya.

rosales.jpg

O alta veste buna vine de la Fernando care si-a capatat cetatenia argentiniana iar acum voi putea sa-l trec si pe Mendes pe banca de rezerve.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Apertura – Prima etapa:

Gimnasia (J) - Boca

Echipa: Caballero – Torren, Guindo, Paletta, Cahais – Perez, Piatti, De la Vega, Zelaya –Cristaldo, Rodriguez

Rezerve: Marcio, Mendes, Fernando, Rosales, N. Cardozo, Castro, Jaime

Paletta accidentat

Am debutat cu dreptul, obtinand fara prea mari probleme victoria. Singurul lucru de notat ar fi reantalnirea cu Klusener, fostul meu elev de la CSKA, care a si marcat golul gazdelor de altfel.

FT: 1-2 (Klusener 90+6 - Rodriguez 13, Paletta 60)

gimjboc.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Apertura – Etapa a II-a:

Boca - Gimnasia (LP)

Echipa: Caballero – Torren, M. Cardozo, Paletta, Cahais – Perez, Piatti, De la Vega, Zelaya –Cristaldo, Rodriguez

Rezerve: Marcio, Mendes, Fernando, Rosales, N. Cardozo, Castro, Jaime

Guindo accidentat

O noua victorie. Superbul gol marcat de Rodriguez ne-a adus cele 3 puncte. Din pacate jocul nostru este departe de ce reuseam in Clausura.

FT: 1-0 (Rodriguez 7)

bocgimlp.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Apertura – Etapa a III-a:

Banfield - Boca

Echipa: Caballero – Torren, M. Cardozo, Paletta, Cahais – Perez, Piatti, De la Vega, Rosales –Cristaldo, Castro

Rezerve: Marcio, Mendes, Fernando, Russo, N. Cardozo, D’Amico, Jaime

Guindo, Zelaya si Rodriguez accidentati

Am mai castigat un meci. Chiar daca am avut 3 titulari absenti, inlocuitorii s-au achitat cu brio de sarcina, Rosales fiind chiar cel care a deschis scorul. Pana acum avem 3 victorii din 3 posibile chiar daca jocul nu merge chiar cum mi-as dori. Sa speram ca situatia nu se va schimba.

FT: 0-2 (Rosales 18, De la Vega 83)

banboc.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Apertura – Etapa a IV-a:

Boca - Almagro

Echipa: Caballero – Torren, M. Cardozo, Paletta, Cahais – Perez, Piatti, De la Vega, Rosales –Cristaldo, Castro

Rezerve: Marcio, Mendes, Fernando, Russo, N. Cardozo, D’Amico, Jaime

Guindo, Zelaya si Rodriguez accidentati

Inca o victorie. Usor, usor acumulam puncte si ne instalam pe prima pozitie a clasamentului.

FT: 3-1 (Cristaldo 27, Paletta 48, N. Cardozo 86 pen – Rinaudo 90+1)

bocalm.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Apertura – Etapa a V-a:

Boca – Newell’s

Echipa: Caballero – Torren, Guindo, Paletta, Cahais – Perez, Piatti, De la Vega, Rosales –Cristaldo, Castro

Rezerve: Marcio, Mendes, Fernando, Russo, N. Cardozo, D’Amico, Jaime

Zelaya si Rodriguez accidentati

O victorie extrem de scump platita. Perez, Piatti si Mendes nu au terminat meciul pe teren au trebuit sa fie inlocuiti din cauza unor accidentari. Deocamdata nu am chiar probleme serioase de efectiv dar, inca un meci ca asta, si voi fi nevoit sa bag in teren maseorul sau baietii care imprastie varul pe teren.

FT: 2-0 (Castro 28, Cristaldo 90+1)

bocnew.jpg

Clasamentul dupa 5 etape:

clasament6.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Apertura – Etapa a VI-a:

Independiente (10) – Boca (1)

Echipa: Caballero – Torren, Guindo, Paletta, Cahais –Russo, Piatti, De la Vega, Rosales –Cristaldo, Rodriguez

Rezerve: Marcio, Luiz Paulo, Fernando, Castro, M. Cardozo, D’Amico, Jaime

N. Cardozo, Mendes, Zelaya si Perez accidentati

O victorie dramatica si poate nemeritata. Gazdele au fost mult mai periculoase decat noi si au avut mai multe ocazii de a castiga meciul. Noi ne-am chinuit destul de mult, mai ales din cauza numarului mare de absente care-mi limitau optiunile de pe banca. Meciul a avut un moment extrem de tensionat la al doi-lea gol al lui Independiente. Acestia au ignorat faptul ca Rosales era la pamant, accidentat, in apropierea portii noastre si, in loc sa dea dovada de fair-play, au profitat ca jucatorul nostru ii scotea din off-side si au preferat sa marcheze (cam cum a facut Besiktas in meciul cu Steaua). Din punctul asta de vedere as putea spune ca au meritat cu varf si indesat autogolul din prelungiri.

FT: 2-3 (Zarate 60, Tariffa 82 - Cristaldo 4, 64, Gonzalez 90+2 a.g.)

indboc.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Copa Libertadores - grupe – prima etapa:

Banfield (ARG) - Boca

Echipa: Caballero – Torren, Guindo, Paletta, Cahais –Russo, Piatti, De la Vega, Rosales –Cristaldo, Rodriguez

Rezerve: Marcio, Luiz Paulo, Fernando, Castro, M. Cardozo, D’Amico, Jaime

N. Cardozo, Mendes, Zelaya si Perez accidentati

Un debut excelent in Copa Libertadores (de data asta chiar e copa libertadores :D). Am castigat clar si am realizat probabil cel mai bun meci al nostru din Apertura.

FT: 0-4 (Rodriguez 30, Paletta 46, Rosales 76, Jaime 90+1)

banboc2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Apertura – Etapa a VII-a:

Boca (1) – Huracan (15)

Echipa: Caballero – Torren, Guindo, Luiz Paulo, Cahais –Russo, Piatti, De la Vega, Rosales –Cristaldo, Rodriguez

Rezerve: Marcio, Rinaudo, Fernando, Castro, M. Cardozo, D’Amico, Jaime

Paletta , N. Cardozo, Mendes, Zelaya si Perez accidentati

Am jucat extrem de slab in acest meci si am pierdut primele puncte din Apertura reusind si primul 0-0 de cand sunt la Boca. Am jucat fara inspiratie si, chiar daca am avut un om in plus mai mult de juma de ora, nu am reusit sa fim cu adevarat periculosi decat in ultimele 10 minute. Din pacate am ratat si putinele ocazii pe care le-am avut asa ca tabela a ramas nemodificata.

FT: 0-0

bochur.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Apertura – Etapa a VII-a:

Tigre (11) - Boca (1)

Echipa: Caballero – Torren, Guindo, Paletta, Cahais – Perez, Piatti, De la Vega, Rosales –Cristaldo, Rodriguez

Rezerve: Marcio, Luiz Paulo, Fernando, Castro, M. Cardozo, Russo, Jaime

N. Cardozo, Mendes si Zelaya accidentati

O victorie clara si meritata. Din pacate De la Vega a fost accidentat. Daca accidentarea va fi serioasa ma pune intr-o situatie dificila, fara variante pt acel post.

FT: 0-3 (Rodriguez 1, 87, Cahais 39)

tigboc2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Copa Libertadores - grupe – etapa a II-a:

Boca – The Strongest (BOL)

Echipa: Caballero – Torren, Guindo, Paletta, Cahais –Russo, Piatti, De la Vega, Rosales –Cristaldo, Rodriguez

Rezerve: Marcio, Luiz Paulo, Fernando, Castro, M. Cardozo, Perez, Jaime

N. Cardozo, Mendes si Zelaya accidentati

O victorie clara care ne aduce aproape de calificare. Am jucat bine si am castigat cu destul de multa usurinta.

FT: 3-0 (Piatti 32, Cristaldo 36, 84)

bocstr.jpg

Deportivo Tachira – Banfield 1-2

1) Boca 6p

2) The Strongest 3p

3) Banfield 3p

4) Deportivo Tachira 0p

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Apertura – Etapa a IX-a:

Boca (1) – Argentinos (17)

Echipa: Caballero – Torren, Guindo, Paletta, Cahais – Perez, Piatti, Martin, Rosales –Cristaldo, Rodriguez

Rezerve: Marcio, Luiz Paulo, Fernando, Castro, M. Cardozo, Mendes, Jaime

De la Vega, N. Cardozo, Mendes si Zelaya accidentati

Dupa accidentarea lui De la Vega am fost nevoit sa promovez un jucator de la tineret. Chiar si asa ne-am descurcat foarte bine, oaspetii nu au reusit sa miste in fata noastra, si am obtinut o victorie muncita dar meritata.

FT: 2-0 (Cahais 64, Fernando 82)

bocarg.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Apertura – Etapa a X-a:

Colon (9) - Boca (1)

Echipa: Caballero – Torren, Guindo, Paletta, Cahais – Perez, Piatti, Martin, Rosales –Cristaldo, Rodriguez

Rezerve: Marcio, Luiz Paulo, Fernando, Castro, M. Cardozo, Mendes, Jaime

De la Vega, N. Cardozo, Mendes si Zelaya accidentati

Am reusit sa obtinem un punct in acest meci. Trebuie sa rezistam cat mai bine pana isi revin mijlocasii nostri laterali. Sunt sigur ca vom juca mult mai bine atunci.

FT: 1-1 (Miguel 40 – Perez 48)

colboc2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Copa Libertadores - grupe – etapa a II-a:

Deportivo Tachira (VEN) - Boca

Echipa: Caballero – Torren, Guindo, Paletta, Cahais – Perez, Piatti, Marcio, Rosales –Cristaldo, Rodriguez

Rezerve: Russo, Luiz Paulo, Fernando, Castro, M. Cardozo, Mendes, Jaime

De la Vega, N. Cardozo, Mendes si Zelaya accidentati Martin nu poate fi folosit

Victorie fara drept de apel dar, platita prea scump pt a merita. Paletta, Rodiguez si Rosales nu au terminat meciul pe teren din cauza intrarilor dure. Deja raman fara solutii de improvizare. Suntem intr-o situatie extrem de dificila si nu stiu ce sa fac daca va continua.

FT: 0-3 (Rosales 8, Paletta 42, Cahais 79)

bocstr.jpg

The Strongest – Banfield 1-1

1) Boca 9p

2) The Strongest 4p

3) Banfield 4p

4) Deportivo Tachira 0p

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Clasamentul dupa 10 etape:

clasament7.jpg

Apertura – Etapa a XI-a:

Boca (1) – Arsenal de Sarandi (6)

Echipa: Caballero – Torren, Guindo, Paletta, Mendes – Perez, Piatti, Martin, M. Cardozo –Cristaldo, Castro

Rezerve: Marcio, Russo, Luiz Paulo, Zelaya, Fernando, Jaime, D’Amico

De la Vega, N. Cardozo, Rodriguez si Rosales accidentati Cahais suspendat

Inca un punct obtinut cu greu. Am avut noroc la deschiderea scorului si paream sa rezistam la adapostul acestui avantaj minim dar, spre final, Corro a marcat cu un sut puternic de la distanta.

FT: 1-1 (Cristaldo 23 – Corro 80)

bocars.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Apertura – Etapa a XII-a:

Estudiantes (LP) (8) - Boca (1)

Echipa: Caballero – Torren, Guindo, Paletta, Cahais – Perez, Piatti, N. Cardozo, Zelaya –Cristaldo, Castro

Rezerve: M. Cardozo, Russo, Mendes, De la Vega, Fernando, Jaime, D’Amico

Rodriguez, Marcio si Rosales accidentati

Chiar daca nu am jucat excelent, am profitat de greselile din apararea gazdelor si am marcat din aproape toate ocaziile create. O victorie clara care ne pastreaza pe primul loc. Etapa urmatoare ii vom avea pe Zelaya si De la Vega la capacitate maxima si asta ma bucura dar, Cristaldo s-a lovit azi si, daca e ceva grav, problemele se muta de la mijlocasii laterali la atacanti.

FT: 1-4 (Cappa 76 – Cristaldo 30, 42, Perez 62, Piatti 80)

estlpboc.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Copa Libertadores - grupe – etapa a IV-a:

Boca - Deportivo Tachira (VEN)

Echipa: Caballero – Torren, Guindo, Paletta, Cahais – Perez, Piatti, De la Vega, Zelaya – Jaime, Castro

Rezerve: M. Cardozo, Russo, Mendes, N. Cardozo, Fernando, Marcio, D’Amico

Rodriguez, Cristaldo, Marcio si Rosales accidentati

Desi eram ingrijorat de absentele lui Rodriguez si Cristaldo, contra venezuelenilor Castro a reusit cel mai bun meci al sau de cand e la Boca aducandu-ne o victorie care ne califica in faza urmatoare.

FT: 5-0 (Castro 31, 47 pen, 63, 81, Piatti 57)

bocdep.jpg

Banfield - The Strongest 1-0

1) Boca 12p

2) Banfield 7p

3) The Strongest 4p

4) Deportivo Tachira 0p

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Apertura – Etapa a XIII-a:

Boca (1) – Lanus (4)

Echipa: Caballero – Torren, Guindo, Mendes, Cahais – Perez, Piatti, De la Vega, Zelaya – Jaime, Castro

Rezerve: M. Cardozo, Russo, Luiz Paulo, N. Cardozo, Fernando, Marcio, D’Amico

Paletta, Rodriguez, Cristaldo si Rosales accidentati

O victorie extrem de norocoasa. Oaspetii au jucat mult mai bine dar, spre norocul nostru, au ratat in veselie. Noi am reusit sa tragem de avantajul minim oferit de golul lui Zelaya si sa obtinem cele 3 puncte. Spre finalul meciului nervii au cedat. Perez si un jucator al oaspetilor n-au rezistat tensiunii si au fost trimisi la cabine de catre arbitru. Inca o absenta importanta in echipa.

FT: 1-0 (Zelaya 33)

boclanz.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Copa Libertadores - grupe – etapa a IV-a:

The Strongest (BOL) - Boca

Echipa: Caballero –Marcio, Guindo, Mendes, Cahais – Perez, Fernando, N. Cardozo, M. Cardozo – Jaime, Castro

Rezerve: Zelaya, Russo, Luiz Paulo, De la Vega, Piatti, Torren, D’Amico

Paletta, Rodriguez, Cristaldo si Rosales accidentati

Am folosit in acest meci mai multe rezerve in incercarea de a-mi odihni titularii. Parea sa nu conteze diferenta. Am deschis scorul repede si am asaltat poarta adversa ratand ocazie dupa ocazie. Cu cat ne apropiam mai mult de final parea ca golul lui Mendes sa fie suficient si s-a instalat relaxarea printre jucatorii mei. Evident am platit pt asta si, la ultima faza a meciului, gazdele au egalat dupa o greseala in lant a apararii mele.

FT: 1-1 (Escalante 90+3 – Mendes 14)

strboc.jpg

Banfield - Deportivo 4-1

1) Boca 13p

2) Banfield 10p

3) The Strongest 5p

4) Deportivo Tachira 0p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy