Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Az


il muce

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

UEFA Gr.E: M.Petach Tivka-AZ

Joc fara miza. Doar o eventuala victorie a gazdelor ar fi pus in pericol calificarea cormoranilor. Am trimis in teren jucatori care au evoluat mai putin in acest sezon.

Victoria a venit dupa golul lui Arveladze ('9). Si astfel am terminat grupa cu maxim de puncte :)

FT 0-1

Clasament final. Danut merge si el in turul urmator ;)

uefajb5.jpg

Gatorade Cup tur 4: AZ-NAC Breda

Inca un joc mai mult pentru rezerve. Acest trofeu nu ne intereseaza momentan.

Victoria a fost lejera, autorii golurilor fiind Landzaat ('29), Arveladze ('55) si Lens ('68)

FT 3-0

Antrenorul lui Heerenveen, Gertjan Verbeek, e in pericol de a fi primul antrenjor demis din Eredivisie. Nu-mi ascund satisfactia ca Heerenveen e pe 13 in clasament ^_^ dar nici nu e frumos sa razi de un alt antrenor. Nici nu stii cum maine-poimaine ajungi in locul sau. Hmm, stiu pe unul care spunea ca sa castigi Eredivisie cu Heerenveen e simplu... :boring:

In Gatorade Cup jucam in turul urmator cu Vitesse. Neinteresant...

In cupa Uefa in schimb... vom infrunta pe CSKA Sofia, locul 3 in grupa C. Campioana Bulgariei (cu Trica in teren) a reusit sa treaca de FH in CL dar Werder Bremen a trimis-o in Uefa. Aici a eliminat-o pe Steaua in turul 1 (2-3 si 1-0) deci avem o revansa de dat. In grupe au incasat un 6-0 de la Newcastle si cu inca 2 egaluri si o victorie au trecut mai departe. Singurul lucru de care mi-e frica sunt jucatorii bulgari, destul de bunisori si cam necunoscuti. Sa nu avem surprize... :disgusted

Daca trecem de bulgari intalnim pe castigatoarea dublei Hertha BSC vs Sparta Praga. Intre timp medicii clubului au iarasi serios de munca. 4 jucatori accidentati insa nici unul grav. Suntem campioni la accidentari...

Ajax e singura echipa olandeza care e inca in CL unde va juca cu Betis.

In Uefa au ramas Feyenoord (vs CSKA Moscova), Heerenveen (vs Sevilla), PSV (vs Roma) si noi.

Mai sunt 2 jocuri inainte de pauza de iarna. Trecem cu bine peste si in iarna sper sa intaresc echipa. Ma mai gandesc inca, ma mai sfatuiesc cu secunzii cam ce am putea aduce si ce avem nevoie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

et.16: AZ-Sparta

A doua zi de Craciun dar fotbalul nu oboseste niciodata. Frig, doar 3 grade dar cu toate astea aproape 8000 de oameni in tribune.

Oaspetii sunt cel mai vechi club din Olanda, existand din 1888. Sparta a fost primul club de fotbal din Rotterdam.

Fara Koevermans accidentat, Meerdink rezerva nerefacut complet.

Prima repriza s-a jucat numai in jumatatea adversa. Pe final oaspetii au ramas in 10, Schenkel fiind eliminat.

In repriza secunda Polak a fost si el eliminat in '60 si deja adversarii nostrii si-au luat gandul sa mai treaca de jumatatea terenului. Mingea insa s-a incapatanat sa intre in poarta.

Arveladze a marcat, urale in tribuna dar tusierul a ridicat steagul narunind intregul efort.

Pentru ultimele 25 de minute am aruncat in teren si ultimele forte, Ramzi si Meerdink.

'89 oaspetii in careu cu 7 oameni de camp, doar unul in afara. Faza carambol cu 4 suturi consecutive aparate Kooiman dar al 5-lea a intrat in sfarsit!!!!! in plasa. 1-0. Autor ? Adil Ramzi. Primul sau gol in sezon.

FT 1-0

Ne-am chinuit teribil pt ca portarul lor a prins o zi buna.

et.17: ADO Den Haag-AZ

In ciuda unui oras destul de maricel (al 3-lea din Olanda) echipa nu a adus de-a lungul timpului mari satisfactii navigand cu succes prin divizia secunda. Pretentiile din partea suporterilor (f violenti de altfel) au fot mari tot timpul, antrenori cu nume au fost in ultima vreme dar rezultatele au lipsit cu desavarsire... Un fel de Craiova a la Eredivisie.

Jaliens inlocuit de de Zeeuw datorita unei accidentari, Buskermolen out rupt si el, Sektioui in, Meerdink revenit in primul 11, pustiul Lens sarit din schema. Cam multicele schimbari deci.

'2 am fost facuti mat de o faza a gazdelor cu 10-11 pase consecutive. Am fost simple jaloane :angry: 1-0. Schwiebbe

'7 O'Brien l-a angajat pe contraatac pe den Ouden, acesta i-a intors cde 2 ori cum a vrut pe Opdam si de Cler si l-a rusinat pe Timmer cu un lob de clasa 2-0. Mi-a venit sa intru in pamant de nervi si rusine. :angry2:

In continuare am jucat un mare cacat. :angry: Gazdele pe val ne-au iertat de 3-0 iar noi am trimis mingea in bara insa la pauza tabela a ramas neclintita 2-0.

La pauza nu am schimbat nici un jucator. Mi-ar fi trebuit 11 rezerve ca sa ma apuc de schimbari... Am urlat la ei iesit din minti. Ultimul joc al turului si ei deja erau cu gandul la vacanta neglijand mandria proprie si a clubului. Am evitat sa-i amenint cu vanzari masive insa. Hei, nu sunt nebun. E un lot plin de jucatori experimentati si fiecare are o cota care ii permite sa plece la cluburi mai bune. Nu voiam sa torn gaz pe foc ci doar sa-i trezesc!

Efectul s-a vazut imediat in repriza a doua.

O echipa mult mai determinata a intrat in teren si '58 Sektioui a insistat la un duel, l-a castigat, pasa "printre" catre de Zeeuw si fundasul dreapta s-a trezit in careu cu mingea la picior. Sut pe lung si 2-1. Back in the game!

Gazdele au pus mingea la centru dar la urmatoarea actiune am beneficiat de un penalty meritat. Landzaat a tras... si a ratat!!! :( In doar 2 minute puteam sa egalam si i-am fi distrus moral.

Au intrat Ramzi si Koevermans. Gazdele nu au mai trecut de mijloc de mult timp. Arveladze a avut sansa egalarii dar tusierul s-a opus. Din nou...

'89 Koevermans a profitat de o greseala a lui O'Brien si i-a suflat mingea de la picior, pasa in adancime catre Arveladze, acesta a fost mai iute decat Saavedra si l-a lobat pe Drobny 2-2!!!! Inca o infrangere care ne-a trecut pe la ureche...

FT 2-2

Am fi meritat victoria. Prima repriza a fost un dezastru dar in a doua am jucat f bine si daca nu am fi ratat acel penalty...

Turul s-a sfarsit si in clasament ocupam locul 6

turxe5.jpg

Urmeaza o sedinta de analiza cu conducerea clubului inaintea pauzei de iarna. Analizam turul, vedem ce strategie pt transferuri stabilim etc. Postul nu-mi este in pericol mai ales datorita cupei Uefa. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Dupa o pauza de cateva zile a urmat o sedinta de analiza cu boardul clubului. 25 de jocuri erau suficiente pentru a trage cateva concluzii...

Am piedut puncte pretioase cu echipe mici (multe egaluri)- exact ce avertizasem la inceput, campionatul se va decide in favoarea echipei care pierde cat mai putine puncte cu echipele mici, cu incurca-lume.

Sunt multumit de randamentul apararii, nemultumit oarecum de atac. Au rams datori atacantii. Am fost lipsiti o buna parte din tur de 2 jucatori importanti dar revenirea lor nu s-a vazut foarte mult.

18 goluri am primit in cele 25 de jocuri. O treime dintre ele au fost in ultimele 15 minute.:angry: Asta denota o lipsa de concentrare pe final de joc si o scadere a randamentului. La inceput am pus asta pe seama pregatirii fizice dar cred ca e pur si simplu lipsa de concentrare in fata unui adversar inferior.

De asemenea diferenta dintre parcursul in Cupa Uefa unde am avut un egal si restul victorii si campionat unde a curs cu egaluri garla ma duce cu gandul la lipsa de motivatie. Jucatorii se simt motivati intr-o intrecere europeana, dar pe plan intern parca sunt blazati.

Overall, ne-am scos cu Uefa, trebuie sa revenim in campionat. Locul 4 e un obiectiv realistic, inca nu suntem pregatiti pentru a ataca cu sanse reale titlul. Deocamdata dau sansa tot actualului lot de jucatori sa demonstreze ce poate. Sunt si constrans la asa ceva pentru ca lunar mergem in pierdere si banutii sunt subtirei. Nu avem o gloata de suporteri, nu suntem o echipa f mare, nu avem sponsori tari in spate. Vindem ca sa traim. Din ce am vandut asta vara am ajuns pana azi cu bilantul clubului identic ca la preluarea echipei. Adica am vandut de 6 milioane ca sa ajungem unde am plecat. Bilantul clubului e saracacios, 3-4 milioane in cont...

Daca nu ne revenim in campionat in vara vom discuta altfel in privinta lotului, asta daca mi se va mai da sansa... contractul meu fiind pe un an.

Cu cateva zile inainte de finalul campaniei de iarna de Cler a primit 2 oferte concrete. Contractul jucatorului expira in 2006 deci putea pleca liber.

Una din oferte, de la HSV e o mizerie 500.000 euro pe loc si inca 1,5 mil esalonati pe 2 ani plus 20% din jucator ne ramane noua.

Cealalta oferta era din Anglia si era numai pentru jucator. Contract din vara free transfer. Adica o luam in mana. De Cler nu voia sa aude de o prelungire cu noi asa ca am acceptat mizeria. :disgusted L-am amenintat, am batut cu pumnul in masa sa plece acum, nu la vara pe gratis, altfel lustruieste banca de rezerve jumate de sezon (nu aveam de gand sa-l tin rezerva dar voiam sa-l fortez sa plece). A inghitit galusca si a plecat in Germania.

Am cerut un jucator in locul lui, pe Zonneveld de la NAC Breda in locul lui de Cler. Era singurul fundas stanga abordabil si pe care mi l-as fi dorit. Ne-au respins toate ofertele insa iar agentul jucatorului a venit la noi dupa pauza de iarna spunandu-ne ca jucatorul vrea sa plece, sa vina la noi. Era prea tarziu asa ca am amanat pana la vara.

zonneveldsp9.jpg

In rest.... doar Landzaat a mai fost curtat serios insa cea mai buna oferta (4,4 mil) nu s-a intalnit cu minima cerere (7,25 mil). Jucatorul a ramas la noi.

Returul incepe cu deplasare pe ArenA. Greuuu... Avem un retur la dispozitie sa demonstram ca lotul e valoros. Mizez pe ei in continuare. Deocamdata. :rtfm:

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Nu intentionez.

et.18: Ajax-AZ

Amsterdam. ArenA. O bijuterie de stadion, un rahat de gazon. Ajax, unul dintre cele 4 cluburi din Europa care au castigat cel putin o data toate trofeele europene (CL, Uefa si CC) alaturi de Juve, Bayern si Barca. Echipa evreilor din Olanda si cea mai cunoscuta reprezentanta a lor in Europa. Am venit insotiti de o mica galerie ce si-a gasit locul printre cei 45000 de oameni din tribune. In timpul incalzirii, din cand in cand se auzea cate un "fsssss" prelung ca de gaz din peluza noastra... :shocking:

Am declarat raspicat inainte ajocului ca Ajax nu are forta sa ia titlul. Meciul tur in care victoria ne-a scapat printre degete trebuie sa-l razbunam. Cum ? Plecand neinvinsi!

Am trimis in teren: Timmer- Opdam, Steinsson, D.Mathijssen, J.Mathijsen- Sektioui, Landzaat, Perez, van Galen- Meerdink, Arveladze. Koevermans lipseste fiind rupt. :(

Lancierii au intrat in formula : Vonk- Heitinga, Maxwell, Maduro, Lindenbergh, Sneijder, Galasek, Rosales, Mitea, Pienaar, Huntelaar.

'4 Meerdink pasa de nota 10 pentru Arveladze, fostul lancier dribleaza tot pe contraatac, inclusiv si portarul si GOOOL!!! 0-1! Debut perfect!

Shota_Arveladze_CA2_4274.jpg

Shota, cu fata lui de maistru la gaze, marcheaza impotriva fostei sale echipe si ne aduce in avantaj!! :yahoo:

'16 combinatie care ii lasa masca pe lancieri dar Shota rateaza putin desprinderea. Faza a fost insa fenomenala cu un triughi de pase Perez-Meerdink-Arveladze naucitor. La fel de naucitoare a fost si interventia stupida a lui Steinsson asupra lui Rosales un minut mai tarziu in propriul careu. Penalty! :angry: Cat de tampit a putut sa fie... Sneijder... 1-1 :(

Ajax preseaza din ce in ce mai tare dar Timmer e pe felie.

'40 Huntelaar zguduie transversala de la 25 de m. Pfiu... ce jucator!

Pauza. Iese Steinsson pt greseala de la penalty, intra Jaliens. Sektioui si D.Mathijssen ies si ei. Gazonul prost le-a produs neplaceri medicale.

'55 Jaliens trage discret un adversar de tricou in careu si penalty. Again... :disgusted Lindenbergh executa si 2-1. Ajax preia conducerea.

Incerc o resuscitare a echipei, ii incurajez din tusa... Mutam jocul in jumatatea lor. Landzaat si Meerdink sunt inexacti insa.

'85 Mitea scapa singur catre poarta, intra in careu, Jaliens il agata si penalty clar. Incredibil! Eliminare, tot tacamul... Sneijder 3-1.

FT 3-1

3 greseli personale stupide au facut cadou victoria adversarilor. Fuckin' great :angry:

Am gresit la pauza, omul pe care l-am bagat a mai produs 2 penaltyuri. :(

Gatorade Cup sferturi: Vitesse-AZ

Desi ne-am deplasat la o echipa din Eredivisie mai cu pretentii, tot o echipa de rezerve am bagat. Ikedia ('37) si Perez ('74) ne-au calificat in semifinale!!! :thankyou:

Veteranul Buskermolen, MOM :)

FT 0-2

In Gatorade Cup, pe care nu am bagat-o deloc in seama am ajuns in semifinale. Jucam cu Feyenoord si cine stie, poate pupam o finala ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

et.19: AZ-Vitesse

Putina rotatie de jucatori nu cred ca strica si voi aplica mai des conceptul. De Zeeuw, Ramzi, Buskermolen si Lens au fost numele noi fata de etapa precedenta.

'21 mingea a circulat pe traseul Ramzi-Arveladze-Perez, danezul nu a stat pe ganduri si a trimis un trasor direct in vinclul lui Wapenaar 1-0. super gol.

Oapetii au iesit la joc mai mult dupa gol, au avut cateva faze periculoase in timp ce pe contraatac noi am irosit numai o singura oportunitate.

La pauza a iesit Lens, a intrat Meerdink. Le-am cerut sa joace fara riscuri inutile.

'63 Kluijskens pasa magistrala pentru Rojer, Opdam si J.Mathijsen s-au dat cap in cap :angry: si lobul lui Rojer a restabilit egalitatea... 1-1

Inca un egal imi trecea prin fata ochilor! In urma cu 3 zile rezervele bateau titularii lor la Arnheim cu 2-0 in cupa iar acum titularii mei nu erau in stare de nimic. Landzaat a ratat o sansa de unul singur si mi-a parut rau ca nu l-am vandut in iarna pt 4 mil jumate. Nervii si disperarea m-au cuprins. Ce dracu sa le mai fac sa o bage in ate ???

A intrat Molhoek in locul lui Arveladze. Poate are mai mult noroc. Sau minte...

'74 libera Buskermolen, Wapenaar a iesit aiurea si a boxat pana la Opdam care a trimis cu bolta de la marginea careului mare o lovitura cu capul si... 2-1!!! :) Nu mai credeam! Meerdink s-a abtinut cu greu sa nu atinga mingea. Ar fi fost off-side...

'82 Molhoek a ratat singurel cu portarul dar la faza imediat urmatoare Perez a trimis un sut inselator si GOOOL!!! 3-1! Ce sut de senzatie de undeva de la 25 m. :yahoo:

'86 Opdam assist, Dingsdag a trecut pe sub minge si Meerdink nu a iertat 4-1! Ce descatusare :)

'87 nici nu au pus bine mingea la centru oaspetii ca Landzaat a recuperat, pasa in adancime pt Meerdink si acesta lobeaza de la 30 de m 5-1 si golul partidei!

FT 5-1

Am trecut de la agonie la extaz dar victoria a fost meritata.

Scuze dar nu pot sa ma abtin.

:hysterical:

Tare, fm rulz.

Si BTW omul pe care l-am bagat, Meerdink a marcat o dubla :D

UEFA Cup Rnd 1: CSKA (Sofia)-AZ

UEFA are capul tare! Altfel nu-mi explic cum jucam in Bulgaria in mijloc de februarie. Puteau linistit sa programeze returul aici spre sfarsitul luniii, dar nu, ei nu se pot gandi la asa ceva. :disgusted:

-5 grade afara, un strat consistent de zapada batatorita pe ceea ce impropriu poarta numele de "gazon". Asta ne astepta in Bulgaria in mijloc de februarie.

Iarasi cateva modificari in 11-le de start. Hey, Ramzi juca acum 20 de zile la 34 de grade in Cupa Africii, acum joaca la -5. Very gut job, Uefa!

Din cauza zapezii le-am cerut sa joace cu pase scurte, pe jos pe cat posibil si sa incerce poarta de la distanta.

Campioana Bulgariei si cea mai titrata echipa din aceasta tara a inceput cu Trica titular. Un record uluitor de 9 titluri la rand in anii '60 i-au bagat pe bulgari in cartea recordurilor. Au fost eliminati de Werder Bremen in turul 3 CL, au scos Steaua din Uefa inaintea grupelor (revenge is a must!), din grupe s-au calificat la limita de pe locul 3 nu inainte de a incasa un 6-0 de la Newcastle.

'2 Meerdink a profitat de greselile de aparare ale bulgarilor si din vole a deschis scorul 0-1 :)

Jocul l-am stapanit in continuare si am trecut pe langa majorare prin Arveladze.

'27 centrare Jaliens, cap Ramzi si 0-2!

zapadahh3.jpg

Cine zicea ca marocanii nu pot juca la -5 grade ???

Am mai ratat o caruta de ocazii si inainte de pauza in '40 Mitev a redus din diferenta 1-2. Timmer a fost pacalit de traiectoria balonului cand a lovit pamantul.

La pauza conduceam, eram multumit de joc, cu putina precizie in fata inchideam calificarea din prima repriza. A iesit Perez dificultati mari pt un jucator atat de tehnic precum el pe un asemnea tapsan, a intrat Molhoek.

'62 libera Gargorov si 2-2 :( Am jucat prea bine ca sa meritam asta.

'71 Molhoek a driblat 2 oameni (o incercare temerarar if you ask me), i-a pus mingea pe tava si Meerdink si 2-3! :)

molhoekyq7.jpg

FT 2-3

Victorie meritata desi putea fi mult mai clara. Am ramas surprins de cat de bine am jucat pe zapada si la retur daca nu avem surprize neplacute... trecem mai departe. Meerdink duble consecutive in campionat si Uefa sa o tina tot asa!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

et.20: FCTwente-AZ

La doar 3 zile diferenta am revenit in Europa, 20 de grade. Ma asteptam ca socul "Bulgaria" sa-i afecteze pe jucatori dar cu toate astea am mizat pe acelasi 11. Ma gandeam ca o sa prinda putina consistenta jocul dupa "rotatia" de la inceputul returului.

Am inceput destul de slab jocul si simteam ca nu eram in ziua cea mai buna. Confirmarea a venit in '24 Vidarsson sut fenomenal de la 25 m si 1-0 pt gazde.

Golul nu ne-a trezit, ba din contra am jucat parca mai prost, gazdele "iertandu-ne" in cateva randuri...

Dupa pauza am incercat sa schimb liniile ca la hochei cu 3 schimbari intr-un minut insa efectul nu a fost cel sperat.

'79 assist Gerk, fundasii spectatori si Touma lob peste Timmer 2-0.

'84 corner Ramzi, cap Landzaat 2-1.

Era prea tarziu si astfel a III-a infrangere a sezonului s-a petrecut.

FT 2-1

Campionatul e o cauza pierduta. :(

UEFA Cup Rnd 1: AZ-CSKA (Sofia)

In ciuda victoriei din tur i-am avertizat pe jucatori sa fie extrem de atenti. Daca in campionat o gafa intr-un meci, o chifla se vede mai putin in clasament, intr-o cupa o zi proasta te scoate definitiv pe tusa.

'10 Meerdink sut din interiorul careului, Todorov a scos si Arveladze pe faza a deschis scorul 1-0. Calificarea era dificil de intors deja.

'25 Ramzi - executie de efect dintr-un unghi imposibil si 2-0! Calificarea era imposibil de intors. :D

ramzydr1.jpg

'37 Landzaat a ratat un penalty. Nu a fost o drama dar un jucator cu penalty taking 20 sa rateze 2/4 intr-un sezon... :crazy: . Bulgarii sunt mucificati :)

'51 sut Landzaat de la 30 m, mingea a fost deviata de Arvladze si de un bulgar deratandu-l total pe portar si 3-0. Gol trecut in dreptul lui Landzaat.

'57 Landzaat nu a mai repetat greseala din prima repriza si din penalty a majorat. 4-0!

Landzaat.jpg

Landzaat- autorul unei duble. Daca nu rata penaltyul din prima repriza poate ar fi marcat si el un hattrick in cariera lui...

'69 Furtado a marcat cu mult noroc 4-1. O minge deviata la care Timmer a reactionat greoi. Conteaza mai putin...

FT 4-1

Calificare cu scorul total de 7-3. :) Fara emotii adica. Bine ca am fost primii in grupa si am avut adversar facil. Le-am spus jucatorilor ca as vrea sa-i vad jucand atat de bine in fiecare saptamana. Unii dintre ei nu au primit cu bine vorbele mele. Au cam marait... i-am simtit, dar asta e, am pretentii de la ei.

Turul urmator vom da piept cu Sparta Praga, campioana Cehiei, fondata in... 1893! Numai campioane ies in cale <_<. Castigatoare de 3 ori a Cupei Mitropa in 1927, 1935 si 1964 (sa moara c****** de ciuda ca e altii mai buni ca ei), au terminat pe 3 in grupa de CL unde intrasera direct (grupa cu Villarreal, Lille, Partizan deci accesibila) si au trecut de Hertha in Uefa cu 2-0 si 1-1.

Tomas Repka e vedeta lotului format exclusiv din jucatori cehi.

Am avut o surpriza cam neplacuta cand am auzit si celelalte rezultate din Uefa: PSV-Roma 1-1 (in tur 0-1), CSKA Moscova-Feyenoord 2-0 (in tur 1-0), Sevilla-Heerenveen 2-0 (in tur 1-2) si in felul asta am ramas singura reprezentanta a Olandei in Uefa. :blink: In CL mai e doar Ajax...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

et.21: AZ-PSV

Alkmaarderhout plin pt un examen extrem de greu. PSV este liderul clasamentului cu 10 puncte avans si o singura infrangere. In Uefa i-a scos insa Roma...

Noi asteptand sa repetam si in campionat jocurile reusite din Uefa.

Distributiile: Timmer- Jaliens, Steinsson, Opdam, D.Mathijssen- Sektioui, Landzaat, Perez, Ramzi- Meerdink, Arveladze la noi. Hiddink i-a trimis pe: Gomes-Lamey, Ball, Ooijer, Alex, Lucius, Simons, Cocu, Freier, Kone, Culina.

IMG_4894.JPG

Rivalitatea nu se compara cu cea fata de lancieri.

PSV incepe mai bine si ne imping in jumatatea noastra.

'25 sut al lui Cocu de la marginea careului, Kone deviaza mingea si Timmer este pacalit 0-1 :( din pacate...

Incercarile noastre in atac sunt sortite esecului. Defensiva PSV-ului este cea mai puternica din campionat, i-a dus departe anul trecut in CL.

'43 Kone trece pe langa majorare. A ramas singur in fata izolat si mijlocasii arunca cu mingi in capul lui, centrari lungi.

Cand jocul nu are foarte multe faze de poarta unii spun ca este "prea tacticizat". Nu este cazul aici. PSV este multumita de rezultat si nu forteaza, au o organizare a jocului impresionanta, fara indoiala sunt cei mai buni si vor deveni campioni. Noi nu am fost in stare sa penetram mijlocul lor si nici daca am fi prins o zi exceptionala nu cred ca am fi reusit ceva mai mult. Chiar si cu schimbarile efectuate nu am pus probleme oaspetilor ba chiar Cocu si Robert au parut mai periculosi.

Au venit, au invins, au plecat. In frunte cu liderul Cocu. Au fost mult mai buni.

IMG_4694.JPG

FT 0-1

et.22: NAC Breda-AZ

Atmosfera de aici a fost tot timpul fenomenala. "NAC night" cum spun localnicii e un fenomen de prin anii '70. E un el de incurajare frenetica de tip englezesc iar daca echipa e in inferioritate pe tabela se pare ca ajuta foarte mult aceasta stare evident combinata cu diverse intimidari.

Fara schimbari in formatia de start, nici nu prea as fi avut, van Galen si Koevermans sunt accidentati din iarna.

'20 corner Renfurm, cap Penders si 1-0. Publicul a explodat pur si simplu. Pielea mi s-a afcut de gaina. Intr-adevar foarte galagiosi....

Gazdele au jucat dur toata repriza. Aici e un mic Kosovo si la pauza Steinsson iese locit.

In debutul celei de-a doua repriza mai avem 2 victime: Meerdink si Arveladze :angry: Intimidari huh ? Mult mai mult decat atat! 3 schimabari din cauza accidentarilor! :disgusted

'68 pasa printre 3 adversari Lens, sut din prima Perez si 1-1!!! :)

Pana la final am mai trecut pe langa alte ocazii si am terminat jocul si cu Perez locit dar in teren ca sa iasa la numar. Niste taietori de lemne nesimtiti sunt astia...

FT 1-1

Infirmeria e iarasi plina :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy