Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Az


il muce

Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply
faptul e real. am pus textul acolo pt ca mi-a placut reactia celor 2 galerii care au afisat impreuna acel banner. la noi s-ar fi fluierat, s-ar fi aruncat sticle si prilejul de liniste ar fi fost folosit de una dintre galerii sa strige "Muje XXXX" catre echipa adversa. dupa 10 secunde maxim si ceilalti ar fi raspuns.

de asta am pus asta acolo.

http://www.az.nl/index.php?module=news&articleID=18561

<{POST_SNAPBACK}>

exagerezi, au fost momente din astea si in fosta div A, nu multe e adevarat, dar au fost ...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

dap, "catalin haldan are usa in tavan" si alte de astea. au fost...

discutia va continua pe alt topic, "absolut orice" sau oricare altul.

voi sterge replyurile ce vor urma in acest topic pe aceasta tema.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

et.8 RBC-AZ

Deplasare la cea mai mica echipa din Eredivisie, ca numar de spectatori si ca forta financiara.

In primul 11 a revenit Shota Arveladze. Inainte de joc Michael Buskermolen, 33 ani, o legenda a Alkmaarului a primit o placheta pentru cel de-al 400-lea joc in Eredivisie din cariera. Toate in tricoul ros-alb. :king:

'7 triunghi de pase de Cler-van Galen-Arveladze, georgianul a centrat si Koevermans a punctat printre picioarele lui Volders 0-1.

'20 faza trasa la indigo cu acelasi servant si acelasi marcator. 0-2. Shota la revenire 2 assisturi :)

Gazdele au devenit apoi periculoase prin Ali Elkhattabi un jucator care imi place foarte mult dar am avut noroc.

Am ratat cu seninatate cateva ocazii si '78 corner Sillah si Rodriguez a inscris pe coltul scurt... 1-2. Oh, not again! :angry: Totul mergea cum trebuie!

Imediat dupa gol am scos un atacant si am bagat un mijlocas, Sektioui. Nu cumva sa...

'82 libera Molenaar, Rodriguez de la marginea careului a trimis un sut cu efect si... 2-2 :(

Din nou. In doar 5 minute.

FT 2-2

La final am intrat tacut in vestiar si l-am felicitat pe Koevermans pt dubla sa. Apoi am plecat fara sa ma mai uit la restul echipei.

Am in cap o groaza de clisee "2-0 e cel mai periculos scor" etc. Nu au nici un rost. Suna ca si cum ai trage apa la WC. Ultimele 3 jocuri au insemnat acelasi scor 2-2.

Nu pot decat sa zambesc amar... In meciul cu Hajduk nu trebuie sa ne oprim decat la 3-0... :peace:

Clasamentul la jumatatea turului. Suntem la 8p de lider deja. 0 din dreptul infrangerilor nu prea ma mai incalzeste. Rsicam sa devenim un Inter al sezonului '04-'05, o garla de egaluri. Sa nu disperam totusi. Timp mai e.

et8standingpa8.jpg

Haiducii din Split, Hajduk Split, campioana Croatiei, a trecut de Macabi Haifa in turul 2 preliminar al CL, apoi a fost trimisa in Uefa de Villarreal. In turul 1 a eliminat Galatasarayul lui Gerets cu victorie la Istanbul (dubla Kranjcar). Punctele forte ale echipei ? Portarul Pletikosa imprumutat de Il Muce aici si Kranjcar, marea speranta a fotbalului croat, ales de catre Eurosport in "Young gun firing for World Cup glory" alaturi de Messi, Podolski si Muntari.

UEFA Gr.E: AZ-Hajduk

O victorie ne trebuia neaparat sa iesim din blocajul asta nefericit al egalurilor.

Fara schimbari in primul 11, pe banca a luat loc si Perez refacut dupa accidentarea nefericita din jocul cu PSV. Coincidenta sau nu de atunci am reusit numai 1 victorie si 4 egaluri.

In tribune si o parte din celebra Torcida a croatilor. Una din cele mai vechi grupari oraganizate de suporteri din Europa.

Nu am inceput prea bine. Ghinioanele se tin lant in continuare si dupa doar 5 minute van Galen a fost rupt de catre Simunovic. :( A intrat danezul Perez in loc.

O accidentare la varsta asta iti poate termina cariera, sper sa nu fie cazul...

'15 Koevermans a tras fix in Pletikosa iesit la inchiderea unghiurilor, Arveladze pe faza a deschis scorul 1-0! Welcome back Shota! :)

'33 libera Buskermolen, Pletikosa a scapat mingea pe sub el si 2-0!

Nu voiam sa ne oprim nici la 3-0!

In ciuda ocaziile scorul a ramas neclintit.

FT 2-0

Dupa meci am aflat ca lovitura de la genunchiul lui van Galen il va tine cel mai probabil o luna pe margine. Ziaristii s-au ingramadit la conferinta cu intrebari despre starea lui si cum vom fi afectati. I-am sigurat ca in nici un caz nu e vb de o retragere prematura si ca van Galen isi va incheia cariera pe teren, nu pe un pat de spital. Fara el nu suntem la fel de puternici ca echipa dar avem acoperire adecvata pe acel post, Perez abia si-a revenit...

In celalalt meci: Liverpool-Wisla 0-0.

Danut is gut.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Un sfat: nu mai umbla la team instructions/asezare in teren cand conduci. Am jucat vreo 5-6 meciuri cu tactica ta si in 2 partide am condus in extremis, n-am umblat deloc la tactica, adversarul bineinteles a avut 10 ocazii in ultimele 10 minute si nu am fost egalat. Am observat ca iei gol 100% daca bagi o asezare in teren mai defensiva, mentality defensive si time wasting much atunci cand conduci.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

nu umblu la tactica propriu zisa. nu misc un cm din team instructions.

singura miscare "defensiva" este sa scot un atacant si sa bag un mijlocas care joaca tot in fata cu acelasi instructiuni ca si atacantul, pe aceeasi pozitie etc.

in general sunt nevoit sa fac asta datorita accidentarilor (am cel putin 4 oameni constant rupti la echipa asta, majoritatea din ofensiva). atacantii obosesc repede ca-i pun la alergat masiv si de aia cam fac schimbari cu ei.

in plus, stamina lui Arveladze 11, a lui Koevermans 12, deci nici strikerii mei nu sunt tocmai Gatusso in persoana.

nu fac schimbarile de dragul de a-i fute. la Heerenveen f rar schimbam atacantii pt ca erau super tari, nu aveau treaba, oboseau greu.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Interesant, eu chiar m-am mirat ca nu am fost egalat si am crezut ca descoperisem tactica salvatoare :D. Totusi la 10 ocazii in ultimele 6 meciuri tactica a facut fata cu brio :)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

et.9: RKC-AZ

Molhoek si Sektioui au fot titulari in deplasarea de la Waalwijk in locul lui van Galen accidentat si a lui Perez inca nerefacut 100%. Victoria din Uefa ne dadea sperante ca vom incepe in sfarsit sirul vitoriilor in Eredivisie...

Si debutul nu a fost rau. Dupa 22 de secunde Arveladze impingea mingea in poarta dupa o centrare a lui de Cler. 0-1

In final de repriza, ultimul minut, Molhoek a fost trantit in careu si am primit penaltyul meritat. Landzaat nu a gresit si 0-2. Prelungirile reprizei ne-au prins insa cu garda jos si Berger a profitat de ezitatea lui Steinsson reducand diferenta 1-2. 2-0 ramane cel mai periculos scor... pt noi.

'46 dupa pauza libera a lui Fuchs si... 2-2! In 2 minute gazdele au reusit sa anuleze munca din prima repriza.

'61 van Dijk l-a surprins pe Timmer cu un sut de la marginea careului si 3-2 :falca: . Cine ar fi crezut la 2-0 pt noi ??? 2 goluri de portar, 1 de fundas si prima infrangere pe teava. :(

In continuare am alergat prin plaoie dupa egalare si '76 salvarea a venit de la Molhoek, vole superb din centrarea lui Sektioui. Hmm, sangele proaspat a functionat. Poate pe viitor nu ar fi rau sa mai schimb garda.

In final gazdele au ramas in 10 dar nu am reusit sa profitam.

FT 3-3

Inapoi la egaluri. Pariorii au inceput sa dea cote mici la egal pt jocurile noastre. Rusinos.

Trebuia sa scot echipa din sirul asta de egaluri nesfarsit. Un soc era necesar. Asa ca am atacat. In presa. Inaintea urmatoarei etape. Si la momentul potrivit pt ca urma sa primim vizita lui Heerenveen, fosta mea echipa. S-au zgarcit pt 100.000 de euro pt ca ma puteau avea si acum. Momentul razbunarii picase cum nu se putea mai bine. Nu aveam nimic cu suporterii, cu ei m-am inteles excelent, dar conducatorii cu arici la buzunar... :evil

et.10: AZ-Heerenveen

Am trimis in teren acelasi 11 ca si in etapa precedenta. Pe oaspeti ii cunosteam ca-n palma, stiam ca forta lor (unica) este atacul unde Yildirm necesita supraveghere.

Singurul gol al jocului a venit in '37 cand Moeliker a respins sutul lui Molhoek si Koevermans pe faza a indeplinit o formalitate.

In rest jocul a fost sters, am tremurat la o singura libera a campionului mondial la categorie, Ugur Yildirim.

FT 1-0

In sfarsit victorie, in sfarsit fara gol luat. E mai periculos 2-0 decat 1-0 ??? :unsure:

Dupa meci am declarat ca am invins tactic si datorita atentiei care ne-a lipsit in jocurile precedente. Sper ca baietii sa fi bagat bine la cap...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Gatorade Cup tur 3: AFC-AZ

"Stadionul" plin, 5000 de oameni la evenimentul anului intr-un satuc uitat de lume.

Cupa asta va fi un prilej pt jucatorii tineri sau mai putin utilizati sa-si intre in ghete.

Zwarthoed, de Zeeuw, D.Mathijssen, de Bruin (17 ani), Ikedia in teren.

A fost un picnic de toamna tarzie punctat de Ikedia ('19), dubla lui Buskermolen ('28,'48) - tataie nu inceteaza sa joace la maxim si Molhoek ('88)

FT 0-4

Turul urmator ? NAC Breda undeva prin decembrie.

UEFA Gr.E: Wisla-AZ

Prima deplasare din grupe in Polonia unde publicul ne-a primit f. ostil. Campioana Poloniei a fost eliminata din CL de Rangers si a intrat in grupe dupa ce a eliminat pe Halmstad. Antrenor ? Dan Petrescu, nu are nevoie de prezentare.

In plus in presezon i-am "mucificat" cu 4-0, dar era doar un amical...

Presa (mai ales din Ro) a tratat confruntarea pe larg. Hey, nu in fiecare zi 2 antrenori romani se intalnesc in grupele Cupei Uefa. ;)

Odihniti in meciul de cupa titularii au debutat bine si in '9, la prima actiune sanatoasa, Koevermans a iesit din marcaj, Landzaat l-a lansat cu o "pasa luminoasa" si 0-1! :)

In continuare am stapanit jocul foarte bine tactic si doar eliminarea din '63 a lui Molhoek a adus norii deasupra. Timmer si-a facut datoria cu brio, am avut si noroc la inca o faza si pe final presiunea gazdelor s-a subtiat dramatic cand egalitatea numerica s-a restabilit in '85.

La final i-am urat succes lui Danut pe mai departe si i-am zis "La anul ne vedem in grupele CL" :)

FT 0-1

Excelent! Avem maxim de puncte dupa 2 jocuri din grupa. Profitand si de egalul Hajduk-M.Petach-Tikva 1-1 avem calificarea asigurata 99%. Noi 6 puncte, toate celelalte echipe cate un singur punct. :) Meciul cu Liverpool il asteptam foarte relaxati. S-ar putea sa bag rezervele ^_^

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

M-a cucerit campionatul Olandei descris de Oxidiu. I-am luat si eu putin pe AZ :)

FM2005+5.0.5+JULY UPDATE(Mutu la Fiorentina). Diferente mari fata de lotul lui Ovidiu.

Anyway, iarba si femeile sunt de vis.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

et.11: AZ-Heracles

Nou promovata Heracles in vizita.

'6 libera Buskermolen, a respins Pieckenhagen si Perez din lateral a marcat cu un sut pe coltul lung greu de scos. 1-0. Primul gol din acest sezon pt danez.

Primele 30 de minute i-am urcat pe garduri rau de tot, dar pe tabel un singur gol.

Dupa pauza Jaliens a fost rupt de catre Lamberink si a fost inlocuit de de Zeeuw.

'74 van Keulen un-doi cu Hofstede, de Cler a deviat nefericit spre Timmer si atacantul oaspetilor a profitat 1-1. :( Fuck!!!

L-am aruncat si pe Lens in locul lui Arveladze slab astazi.

In prelungiri Lens a fost angajat in careu de catre de Cler, Reekers l-a tinut pe atacant de tricou si... penalty+eliminare! Koevermans a tras dar... Pieckenhagen a aparat! A ramas 1-1...

FT 1-1

Daca si penalty in ultimul minut ratam... A fost cel mai slab joc din acest sezon. 30 de minute nu sunt suficiente. Si se apropie jocul cu Liverpool...

Ca o concluzie, in campionat inceputul de sezon e nereusit. Din pacate.

Koevermans s-a accidentat. Echipa medicala a descoperit o inflamatie a ligamentelor. Cat a fost pe teren, incalzit, nu a simtit nimic.

Van Galen si J.Mathijsen si-au revenit dupa accidentari, ultimul e gata de a debuta in acest sezon. In sfarsit... a mai ramas numai Meerdink fara joc din cauza accidentarilor. Ufff, cand apuc ziua cu lotul 100% apt ?

Inaintea jocului cu Liverpool trebuia sa fac ceva sa-i scot din starea asta "letargica" de dupa egalul din campionat. Calificarea din grupele Uefa era aproape sigura asa ca imi permiteam in presa sa presar mici ironii. Niste "rautaciuni" cum ar zice Hector ^_^

UEFA Gr.E: AZ-Liverpool

Stadionul plin. 8400 de oameni in tribune, iarasi multi fani ramasi pe afara. Liverpool nu te viziteaza in fiecare zi nuh ?

Liverpool, locul 5 in Premiership, a eliminat pe HB si Malmo in CL dar in turul 3 Partizan s-a dovedit o nuca tare. In Uefa Banik Ostrava a fost doar o borna in drumul spre grupe unde pana acum doar un egal. Grele vremuri pt Benitez ahead ?

IMG_3728.JPG

Intram in formula: Timmer-Jaliens, Opdam, Mathijsen (aplaudat la scena deschisa de fani la debutul in sezon), de Cler- Sektioui, Buskermolen, Perez, van Galen- Lens, Arveladze. Surpriza sau nu Landzaat rezerva. Trebuia sa schimb ceva fata de campionat si Denny nu e in zilele lui bune. Un exemplu pt toti. Koevermans, Ramzi si Meerdink in continuare accidentati.

Cormoranii intra cu Reina-Carragher, Riise, Hyypia, Traore, Gerrard :unsure:, Tuncay, Alonso, Hamann, Crouch, Cisse. Titularii adica. :huh:

Incepem bine desi Liverpool e obligata sa atace si nu se sfieste. Revenirea lui Mathijsen se vede insa si apararea joaca excelent!! Avem si sanse in fata dar Lens e prea crud pt a deschide scorul in fata lui Hyypia. The Reds nu se lasa si Cisse il incerca pe Timmer de la distanta.

Ii tinem in jumatatea lor dar fara riscrui. 4 at the back all the time.

'21 Sektioui assist la marginea careului si Lens pirueta sut la colt si GOOOL!!! 1-0!!! Prea crud heh...

Liverpool nu se vede in continuare, noi "taiem" tot la 30-35 de m de poarta. Tuncay singura amenintare. Gerrard anonim. :blink:

La pauza i-am imbarbatat. Nu trebuie sa lase barba jos, au dovedit ca sunt cel putin egalii campionilor Europei!

'52 Cisse sut de la 30 m, Crouch baga capul si deviaza intentionat si 1-1. Imparabil!

'54 centrare Jaliens, cap Arveladze, respinge Reina, Shota e pe faza insa si GOOOL!!!! 2-1!!! :thumbup:

Iese van Galen, intra Landzaat. Mizez pe dorinta de revansa a lui Denny, trebuie sa-mi arate ca m-am inselat! Crouch ameninta din nou poarta cu o lovitura de cap dar Timmer e la post. Buskermolen raspunde cu o libera scoasa de Reina in corner.

Iese si Opdam, intra Steinsson. Benitez ii arunca in lupta si pe Garcia si Kewell.

'79 Jalines face din nou legea pe dreapta in duel cu Riise, centrare si Perez trage in Reina. Ar fi incheiat jocul...

Toti asii sunt scosi pe masa. Intra Morientes!

'82 contraatac 5 contra 2, mingea circula pe traseul Buskermolen-Perez-Sektioui, marocanul cursa de 40 de m in uralele publicului, il dribleaza si pe Reina si... 3-1!!! :yupee: Delir in tribune! Alerg si imbratisez gramada de jucatori, dap, urlu in gura mare, sunt fericit si ma comport ca un nebun... Traore l-a scos din off-side pe marocan iar Perez i-a pus mingea pe tava :thankyou:

Toata tribuna fericita, canta (evident si englezii canta din motive de bautura) si nici sutul lui Luis Garcia nu mai intereseaza pe nimeni.

FT 3-1

liverpoolfm2.jpg

La final il evit pe Benitez, nu dau mana cu el. Eram cuprins de nebunia celui de-al 3-lea joc recunosc. Aceasta victorie in fata campionilor europeni sterge toate egalurile de pana acum :yeah :yeah

Ziarele de a doua zi au scris foarte mult despre acest mic incident. Rafa ma astepta ca un gentleman, eu, plin de rautaciuni...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
M-a cucerit campionatul Olandei descris de Oxidiu. I-am luat si eu putin pe AZ :)

FM2005+5.0.5+JULY UPDATE(Mutu la Fiorentina). Diferente mari fata de lotul lui Ovidiu.

Anyway, iarba si femeile sunt de vis.

July update de unde? eu am un update cu transferurile din iarna. dar tot n-am reusit sa adun mai multe ore de fm...

ordinea corecta : femeile si iarba sunt de vis.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

In Cupa Uefa am incheiat socotelile cu faza grupelor. Victoria cu Liverpool ne-a adus calificarea si probabil vom incheia si cu maxim de puncte grupa.

In celalalt meci: M.Petach-Tivka-Wisla 0-2.

et.12: AZ-FC Utrecht

Un duel tare ne astepta. Oaspetii formeaza o trupa solida, erau si peste noi in clasament. Artizanul acestei echipe este managerul Foeke Booy, un tip privit cu multa admiratie in Olanda mai ales datorita resuscitarii acestei echipe care in ultimii 3 ani a cucerit de 2 ori Gatorade Cup si 1 data trofeul Johan Cruijff Schaal. O echipa care a spart monopolul ca sa zic asa... Cam ce vrem si noi.

In continuare Landzaat rezerva. E un jucator important dar Tarik Sektioui si Busckermolen si-au castigat pe drept locurile in echipa. Ar fi fost nedrept sa-i scot...

'6 Arveladze a profitat de neatentia lui van Steensel si i-a suflat mingea in marginea careului, apoi a plasat mingea pe langa Grandel si 1-0!

FC Utrecht s-a napustit in atac. Robin Nelisse principala arma de foc ne-a dat emotii in nenumarate randuri dar apararea a rezistat eroic si a avut si noroc la o bara a oaspetilor.

Pt noi Molhoek a irosit o sumedenie de mingi si pana la urma m-am enervat si l-am schimbat cu van Galen.

FT 1-0

Victorie la limita, dar sunt tot 3 puncte.

et.13: Willem II-AZ

Cu van Galen revenit ca titular, dar cu Landzaat rezerva in continuare. Koevermans nerefacut complet rezerva si el.

A fost un joc slab si plictisitor afecatt in primul rand de terenul moale si ploaia care a cazut necontenit. Duelul dintre echipe a fost mai mult fizic. 2 dintre jucatorii gazdelor au si terminat pe targa jocul :( Really sorree for that dar ambii s-au accidentat fara sa fie loviti de vreun jucator de-al nostru.

Spre final am incercat sa fortez victoria. Landzaat si Koevermans au adus un plus de insistenta si prospetime dar tabela a ramas neclintita.

FT 0-0

Imbucurator este faptul ca apararea a inceput sa joace din ce in ce mai bine, de la meci la meci. Revenirea lui J.Mathijsen a creat concurenta si asta s-a vazut.

Meerdink si-a revenit si el si pt prima data in acest sezon infirmeria e goala. Mai am 3 jucatori care nu sunt la capacitatea maxima dpdv fizic dar asta se rezolva.

Etapa urmatoare vom juca la Roda JC, unde am petrecut 2 sezoane si jumatate dar am fost dat afara dupa ce calificasem echipa in grupele cupei Uefa. Razbunare!!!! :angry:

et13cz7.jpg

In Uefa Liverpool-M.Petach-Tivka 3-0 si Wisla-Hajduk 1-1 dar noi oricum vom termina pe primul loc. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Un sfat: nu mai umbla la team instructions/asezare in teren cand conduci. Am jucat vreo 5-6 meciuri cu tactica ta si in 2 partide am condus in extremis, n-am umblat deloc la tactica, adversarul bineinteles a avut 10 ocazii in ultimele 10 minute si nu am fost egalat. Am observat ca iei gol 100% daca bagi o asezare in teren mai defensiva, mentality defensive si time wasting much atunci cand conduci.

:huh:

Bag o tacticã defensivã chiar şi când joc cu Chelsea împotriva lui Stoke City. Nu am pãtit aşa ceva. Sunt un geniu?

Sorry Ovidiu. Nu ştiu dacã aceasta era locul potrivit pentru acest post.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

et.14: Roda JC-AZ

Suporterii gazdelor m-au intampinat cu aplauze in ciuda declaratiilor mele ca vom invinge lejer la Kerkrade. 16.000 de oameni in tribuna in ciuda conditiilor neprielnice, 3 grade celsius si ploaie. :respect: Gazdele pregatite acum de Huub Stevens, un nume destul de important in Olanda dar mai ales in Germania unde cu Schalke a reusit sa castige Cupa Uefa acum 8 ani.

Tot lotul valid pt prima data in acest sezon, insa nu toti sunt pusi la punct fizic. A revenit Landzaat printre titulari, cu foame de fotbal sper.

'3 Vicelich sut de la marginea careului, Opdam a deviat, Timmer a alunecat si nu a ajuns la minge 1-0. Gazdele ne-au prins cu pantalonii jos.

La pauza a iesit Timmer care a suferit o intindere se pare si a intrat Zwarthoed.

'58 e momentul cand Meerdink si-a facut aparitia in teren in locul lui Arveladze. :)

'64 centrare Lens in urma unui contraatac, Meerdink dintre 2 fundasi a trimis in colt 1-1!! 6 minute din acest sezonul lui s-au scurs si a marcat deja :)

'82 Oper a scapat de pasul la off-side (cam suspect desigur) si i-a pus mingea pe cap lui Cristiano 2-1 :( si prima infrangere la orizont... Zwarthoed a ezitat sa iasa pe minge.

FT 2-1

Prima infrangere din sezon, evident ca nu sunt multumit. Au fost 19 jocuri consecutive fara infrangere... Cam multe egaluri dar aveam acest avantaj psihologic de a fi neinvinsi. In campionat 13 jocuri fara infrangere si coincidenta, PSV cealalta echipa neinvinsa a incasat-o tot in aceasta etapa.

et.15: NEC-AZ

Nec, club fondat in 1900 la fel ca si Lazio :wub:, o echipa cu jucatori de calitate precum polonezul Andrzej Niedzielan, jucator care mi-ar place sa-l vad in tricoul alb-rosu, dar care a avut si tupeul sa-l dea afara in 2004 pe Neeskens si au angajat un alt fost mare fotbalis, Wim Koevermans (fara legatura cu al nostru jucator Koevermans).

In teren formula de baza, Koevermans lasat rezerva, atacul fiind in sarcina cuplului Meerdink-Arveladze. Daca tot incasasem prima infrangere era timpul sa terminam cu egalurile si sa mai castigam cate ceva pe plan intern.

In tribune scouti de la Zaragoza si Anderlecht pt J.Mathijsen. <_<

Gazdele nu preau au respirat pana acum. Am stat in jumatatea lor inca din primul minut.

'27 libera Buskermolen, vole Perez 0-1! :) superb golul!

'32 libera Buskermolen de la 25 de m, Babos a gafat si a ingropat mingea in poarta 0-2. Este fantastic veteranul echipei. :)

'58 Meerdink a iesit si a intrat Koevermans.

'74 Koevermans a pivotat pe langa Boutahar si a tras pe scurt 0-3 si conturile au fost incheiate.

'84 faza trasa la indigo si 0-4. Dubla a lui Koevermans. :)

FT 0-4

Fara indoiala cel mai bun joc al sezonului. Le-am zis la final ca vreau sa-i vad jucand asa in fiecare saptamana.

Urmeaza 2 jocuri in Gatorade Cup si Cupa Uefa in care voi da posibilitatea si jucatorilor cu minute putine sa-si arate potentialul.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy