Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Football Manager 2012 Patch 12.0.4


yogibeer

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply
  • MentholBoy

-----------------------------

Football Manager 2012 v12.0.4 Changelist

-----------------------------

Competitions

============

Australia

---------

- Fixed a bug where the game gets stuck when the user is forced to register a youth player who turned into a pro in the Australian A-League.

Finland

-------

- Fixed issue with player bans not working correctly in the First Division.

General

=======

- Fixed crash when using the "Pick Team For Me" button when all manageable clubs have been taken over by human managers.

- Fixed crash when activating a new division level which has promotion/relegation playoffs with the division above and is made up of regional divisions. (e.g. Third level in Sweden)

- Fixed crash on game startup if a club's loyalty and passion supporter profiles are set to 0 using the editor.

- Game now doesn't allow nations to be deactivated in 2011 before its competitions have finished. This was causing a few problems later in the game.

- Fixed bug where Spanish outfield player could not be given a valid squad number before match if a goalkeeper already had number 25 and number 13 was the only number free.

- Fixed an issue which was affecting AMD/ATI Radeon Cards causing intermittent crashes

Match

=====

- Some colour clash fixes.

International

=============

- Fixed bug where players currently selected in an U19 team are then deemed to old when the U19 European Championship qualifiers are scheduled.

- Fixed bug where a replacement player could not be called up to a national team that doesn't have a full squad selected.

- The overage players in the squad can now play for U23 team friendlies before the Olympic Games.

UI

==

- Twitter and Youtube login now works on Mac OS X 10.5 Leopard.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Nimic despre problema cu departajarea in caz de egalitate de puncte in cazul in care primul criteriu e results between teams (ex: Spania).

Alta prostie: daca ai toate schimbarile facute si ti se accidenteaza light un jucator, iti apare optiunea sa-l scoti de pe teren. Dupa ce accepti sa il scoti, sa nu ti se rupa mai tare, nu mai poti intra la tactics pana la finalul jocului fiindca e pe gray optiunea.

Link to comment
Share on other sites

Nimic despre problema finalelor de contract la jucatori foarte valorosi. La FM2011 dupa ultimu patch se rezolvase, aici sunt in 2015 si pe parcurs City l-a lasat pe Tevez liber, alte cazuri Benzema, Sczeszny(sau cum dracu s-o scrie), Cech, Ibrahimovic, Adler etc. Faza dura e ca nici nu semneaza cu alte cluburi majoritatea si raman mai bine de 6 luni pe liber. Sunt de acord ca la 33-34 de ani sa fie lasat liberi de catre cluburile mari(desi in realitate va exista intotdeauna AC Milan care ii va lua), dar nu la 25-28 de ani...

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Apropo Dasca,ca tu zici ca ai terminat mai multe sezoane,a ramas la fel faza cu echipele mari ? Adica dupa cateva sezoane nu se mai intaresc asa considerabil si scad mult in valoare ?

Link to comment
Share on other sites

Referitor la asta, la FM 2011 am avut o cariera pana prin 2026-2027 cu 1860 Munchen, si se constituise un nucleu de 5 echipe in Bundesliga care se luptau la titlu an de an. Pun o analiza a primelor 4 sezoane la FM 2012 a carierei mele cu Salamanca(momentan sunt in sez 5).

Spania

2011-2012

1. Barca

2. Real

3. Bilbao

4. Sevilla

2012-2013

1. Real

2. Barca

3. Espanyol

4. Villarreal

2013-2014

1. Real

2. Valencia

3. Espanyol

4. Barcelona

2014-2015

1. Real

2. Barcelona

3. Atletico Madrid

4. Espanyol

Anglia

2011-2012

1. Man City

2. Man Utd

3. Arsenal

4. Liverpool

7. Chelsea

2012-2013

1. Man Utd

2. Liverpool

3. Arsenal

4. Tottenham

5. Chelsea

6. Man City

2013-2014

1. Chelsea

2. Man Utd

3. Liverpool

4. Arsenal

5. Man City

2014-2015

1. Tottenham

2. Man Utd

3. Chelsea

4. Man City

6. Arsenal

8. Liverpool

Link to comment
Share on other sites

Nimic despre problema finalelor de contract la jucatori foarte valorosi. La FM2011 dupa ultimu patch se rezolvase, aici sunt in 2015 si pe parcurs City l-a lasat pe Tevez liber, alte cazuri Benzema, Sczeszny(sau cum dracu s-o scrie), Cech, Ibrahimovic, Adler etc. Faza dura e ca nici nu semneaza cu alte cluburi majoritatea si raman mai bine de 6 luni pe liber. Sunt de acord ca la 33-34 de ani sa fie lasat liberi de catre cluburile mari(desi in realitate va exista intotdeauna AC Milan care ii va lua), dar nu la 25-28 de ani...

Lui Tevez City o sa ii faca vant si in realitate :D. Pot fi multe motive pentru care sunt lasati sa plece liber de contract jucatori valorosi: contracte prea mari / bani prea multi ceruti la reiinoirea contractului, probleme de disciplina, evolutii slabe in raport cu salariile etc.

Link to comment
Share on other sites

Exemplul lui Tevez l-am luat primul deoarece s-a si intamplat primul in joc in ordine cronologica. Sunt insa de acord ca in acest caz ar fi sanse sa se intample in realitate, dar celelalte nu le consider deloc realiste. Orice club din real life nu renunta la un jucator ca cei de mai sus gratis, pt ca ceva bani tot pot obtine de pe urma lor. Asa cum am zis inainte, la FM 2011 nu apareau astfel de probleme dupa ultimul patch...

Link to comment
Share on other sites

Lui Tevez City o sa ii faca vant si in realitate :D. Pot fi multe motive pentru care sunt lasati sa plece liber de contract jucatori valorosi: contracte prea mari / bani prea multi ceruti la reiinoirea contractului, probleme de disciplina, evolutii slabe in raport cu salariile etc.

Total deacord,dar si atunci echipele IRL incearca sa vanda jucatorul,macar pe o suma mai mica.Vezi cazul lui Ibra la Milan s.a.m.d .Sunt foarte rare cazuriile cand un jucator ce e considerat "World class" pleaca gratis de la o echipa...si in FM12 se intampla foarte des.

Ce e mai enevant,e ca multi nici nu sunt interesati sa se semneze cu alte echipe.Pur si simplu stau cate 6 luni liberi de contract si orice oferta le faci,nu semneaza.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am jucat la fm11 32 de sezoane cu Palermo. An de an m-am luptat cu Inter, Roma etc. Nicio echipa mare nu a retrogradat, nici macar nu a intrat in discutie. Nu cred ca vor fi probleme nici la fm12.

singurul motiv pentru care retrogradeaza echipele pe termen lung e lipsa banilor, iar in campionatele puternice rar se pune problema de asa ceva pentru ca exista sponsorizarile, banii din bilete si bonusurile din cupele europene care tin echipele pe picioare. asadar, o echipa care prinde ch lig, de ex, are sanse f mici sa retrogradeze.

Link to comment
Share on other sites

Mare dezamagire anul acesta cu fm2012.Plin de buguri-seamana cu o versiune mai degraba alfa, simplificat unde nu trebuia ca sa fie user frendly sa poata fi jucat de tot omu';in ritmul in care se scot pach-uri vom ajunge ca marimea acestora sa o depaseasca lejer pe cea a jocului-apropos nu imi amintesc un joc atat de carpit in numai 10 zile de la lansare si,colac peste pupaza metoda de distributie care este cel putin discriminatorie ca sa nu spun nesimtita fata de cei care locuiesc la tara si nu au internet. Am jucat demo si am hotarat ca nu merita banii.Am 40 ani,am jucat toate managerele care au aparut pana acum,am apreciat efortul pe care il fac an de an producatorii cumparandu-le produsul dar anul acesta sunt total dezamagit.Nici daca mi-l fac cadou nu il iau.Ce dracu a fost in capul lor?Cel mai tare simulator-aiurea.

Link to comment
Share on other sites

Jocul acesta ca si multe altele a devenit din ce in ce mai modern si in pas cu lumea in care traim. Scuza-ma dar daca n-ai internet la ora asta e ca si cum n-ai avea telefon. E tot pe acolo. E adevarat ca la tara nu prea sau nu este deloc internet dar ei nu cred ca au conceput jocul pentru sateni, sincer sa fiu. Jocul are multe lipse si a avut mereu, asta o stim cu totii. Foarte multe patch-uri dupa lansare nu face bine jocului. Ai dreptate in mare masura, dar avand in vedere ca e singurul cat de cat reusit joc, simulator manager, nici nu prea ai ce sa faci.

Link to comment
Share on other sites

Claudio,la cat hipe s-a facut cu lansarea, cu cele peste 800 de noi features nu ma gandeam sa il cumpar acum si sa il joc la vara cand,probabil, va fi jucabil.Nu de camera 3d era nevoie sa fim seriosi se juca acum 4ani fm in 2d si era f bine.hdr mai lipseste.M-am referit la nenumaratele buguri care dau senzatia ca acest joc nu a fost testat suficient si lansarea lui a fost pripita.In plus mai costa si 50euro pe steam.ca nu a fost facut pt tarani sunt de acord dar cati din tineri traiesc la oras?

Link to comment
Share on other sites

Claudio,la cat hipe s-a facut cu lansarea, cu cele peste 800 de noi features nu ma gandeam sa il cumpar acum si sa il joc la vara cand,probabil, va fi jucabil.Nu de camera 3d era nevoie sa fim seriosi se juca acum 4ani fm in 2d si era f bine.hdr mai lipseste.M-am referit la nenumaratele buguri care dau senzatia ca acest joc nu a fost testat suficient si lansarea lui a fost pripita.In plus mai costa si 50euro pe steam.ca nu a fost facut pt tarani sunt de acord dar cati din tineri traiesc la oras?

Eu ti-am dat dreptate. Sunt foarte multe delasari in jocul asta si foarte multi gandesc ca tine in sensul ca jocul nu-si merita banii, sunt foarte multe buguri, patchuri, jucatori over/underated etc etc.

Dar jocul nu putea ramane la 2d forever sa stii. Am spus mai sus, trebuia sa vina cu ceva nou, modern mereu. Altfel cred ei isi pierdeau clientii. Asta e parerea mea.

Si inca odata ma repet, e singurul joc simulator de manager fotbalistic cat de cat reusit si cu istorie. Si nu poti face nimic. Il cumperi si sustii compania care produce jocul, ori nu si injuri pe cine-l face si de ce-l face asa prost si scump. Altceva nu poti face.

Link to comment
Share on other sites

man,se pierd in eye candy gen director camera si nu s-au ocupat mai mult de partea tehnica la asta faceam referire,nu ma deranjat 3d-ul in sine nici in 2009 si nici acum.

Bine man, eu am inteles ce ai vrut sa zici sa stii. Iti inteleg frustrarea sau nemultumirea, nu pot sa zic ca sunt de aceeasi parere dar ti-o inteleg pentru ca si pe mine ma deranjeaza aceste hipe. Am spus puteau face mai mult, pe partea tehnica si nu numai. Dar ce poti face? Hai sa mergem cu totii in Anglia si sa protestam la sediul firmei lor! Nu cred ca se merita.

Maxim ce poti face e sa-ti exprimi nemultumirile pe forumul oficial, unde nu prea te baga in seama sincer sa fiu. Poti da niste sfaturi in schimb care pot fi luate in seama, i don't know.

Eu in continuare o sa sustin jocul si cred ca e cea mai buna idee pentru moment.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

acest joc nu a fost testat suficient si lansarea lui a fost pripita

in fiecare an SIG procedeaza la fel din pacate.

metoda de distributie care este cel putin discriminatorie ca sa nu spun nesimtita fata de cei care locuiesc la tara si nu au internet.

dap. si Mercedes isi discrimineaza clientii pentru ca face masini scumpe. get real.

oh, wait...

am una si mai buna:

SI Games ii discrimineaza pe cei cu Pentium I pentru ca jocul nu poate fi jucat pe astfel de configuratii :)

Link to comment
Share on other sites

1 jocurile care apar anual, in general simulatoarele sportive, nu prea au timp sa stea sa fie clocite si retestate, cum face de exemplu blizzard cam cu toate jocurile lor.

2 update uri sau patchuri constante este un feature nelipsit jocurilor civilizate din ziua de azi (de la fifa pana la Starcraft). cam orice joc e online orientated in ziua de azi fie ca shooter, simulator de fotbal sau joc de strategie. Trecerea FM pe steam de anul asta mi se pare o miscare foarte desteapta, tocmai pentru ca ofera posibilitatea unui update pe luna (poate 2 3 ... etc) si din moment ce schimbarile de game engine se implementeaza in carierele deja incepute nu vad unde e problema.

Link to comment
Share on other sites

sunt unii pe aici pe care nu ii deranjeaza in vreun fel sa le spunem numeroasele "scapari" ale sigames de anul acesta.ok,dar instabilitatea jocului,nenumaratele bugguri,erori in engine si neimplementarea regulilor jocului de fotbal nu fac decat sa ucida dorinta de a se juca asa ceva.despre experienta steam ma abtin sa comentez....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy