Jump to content

Steaua Bucuresti


Many

Recommended Posts

da, exista.

pas 1. mareste reputatia cu 100

pas 2. test: "do you feel like you're cheating ?" if "yes" then scade reputatia cu 100 and exit, else go back to pas 1.

end

tocmai pentru ca este o salvare absolut curata nu as vrea sa ma ating de ea cu nimic. totodata nu as vrea nici sa nu beneficiez de corectitudine, de egalitate si competitivitate, asta doar din vina celor care l-au facut. In acest caz eu consider ca e greseala daca reputatia ramane la fel, cu toate ca noi aducem trofee.. daca toate echopele si-ar pastra rep ar fi ceva, dar a mea ramane la fel. In fine, eu zic ca o aproximare cat se poate de obiectiva nu e cheat in sensul ca am ceva ce nu e corect/normal sau furat, din contra- e castigat., nu o fac pentru ca vreau sa fie "peste noapte" si nemeritat. Iar revenind la intrebarea mea initiala, crezi ca 500 este obiectiv in 6 ani?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Daca, chiar ai de gand sa o modifici cu un editor, uita-te ce reputatie are Rapid (sau ma rog echipa cu cea mai mare reputatie din Romania) si pune cu 10% mai mult decat ei.

Nu asta doresti, la urma urmei, sa fi "cea mai galonata echipa" din Romania?! Pune cu 10% mai mult decat ei si ai rezolvat problema...

Link to comment
Share on other sites

Nu doresc sa fie "cea mai galonata echipa" in sensul spus de tine, doar daca echipa merita asta. la fel de bine daca eram Rapid iar Steaua castiga ce am castigat eu in aceasta salvare, ori as fi coborat reputatia mea(a Rapidului), ori as fi crescut-o pe cea a Stelei. Ce vreau eu cel mai mult este sa nu ma refuze jucatori straini pe motiv ca nu am reputatia pe care (pe merit) trebuia sa o am. Eu inteleg reticienta ta la modificari din editor, la fel sunt si eu... dar atunci cand o faci pentru a-ti crea un avantaj nemeritat. Nu si in cazul asta, cand doresc sa indrept o greseala. Cu atat mai mult cu cat puteam sa modific simplu- zic pun 500-600- si gata. Dar vroiam o opinie cat se poate de corecta cu privire la cum creste reputatia echipelor. Multumesc oricum pt raspuns.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am inceput si eu 1 sezon cu steaua si merge destul de bine dar cea mai mare problema a devenit Tatarusanu..nu stiu ce l-a apucat sa joace asa rau..iese mereu din poarta si reuseste sa ia gol si din cele mai proaste faze de atac.Stanca e mai varza ca el...nu stiu ce sa fac,sa-l mai las sa joace sau sa gasesc de urgenta portar nou la vreun milion de euro?

Link to comment
Share on other sites

Am inceput ai eu cu Steaua,acum sunt in 2014,ca idee in primul an dc aveti linia de fund Latovlevici ,Zarko Markovici,Xulu Bandalovski nu o sa va para rau (Chiriches si Gardos au cam aceeasi valoare ca Xulu deci puteti sa ii pastratzi in schimb Zarko Markovici e nebunie de jucator la 400k) apoi mai sunt o groaza de jucatori buni si ieftin pentru inceput de cariera , ideea e sa luati repede un scout cu peste 16 chiar 17 nivel la judecarea potentialului jucatorilor asa stitzi aproape sigur ce valoare are mai ales daca mai dati si o privire la istoricul lor ;oricum cel mai bun jucator roman din joc pe viitor este Torje cu 3 stele jumatate(quality player) si Radu Stefan apoi mai raman Keseru,Chipciu,Papp,Rapa,Alexandru Matel,Florin Costea,Antal, Adrian Markus,Laurentiu Branescu,Costin Lazar si probabil inca catziva :P oricum cu echipa asta va batezi maxim la cupa uefa deci tot pe straini trebuie sa va bazati pentru CL si Wilfred e primul care vi-l recomand un atacant "pur sange" si costa cam 4 mil euro dc nu merge cumparat in 2012 in 2013 sigur! alti jucatori straini ii gasiti in poza mea de la tactics:

http://www.driveupload.info/?di=GURO

in poza totzi jucatorii sunt aproape world class Carlos Fiero(rupe),Sterling(cel mai bun din joc pe dreapta), Bassong(dc si dl la acelasi nivel),Kagawa(fenomen Amc,amr,aml,mc,Ap) Erick Torres,Gaston Ramirez,Kara,Johansson,Papadopoulos(viitorul Lucio e o stanca de fundas); acum incerc sa il cumpar pe Corchia un dr de 4 stele fenomenal pe Mbaye Niang un atacan de 4 stele juma' si Lorenzo Cristig un dm demential dar in 2014 cam scumpi din pacate ...aa sa nu uit Adam Campbell un atacant ieftin dar de 4 stele..sper ca nu am plictisit ) bafta!

Link to comment
Share on other sites

un mic bug in joc e faptul ca poti cumpara anumiti jucatori gratis?=))) dute tu ma

de cat timp joci FM?

Poti sa-i ''cumperi'' cat doresti,problema e ca NU VIN!Pana nu umblii "putin" la editor :rosu:.Clubul nu are reputatie si asta creste al dracu' de greu-in numai 2 ani nu poti avea o asa echipa.

Link to comment
Share on other sites

După 9 (nouă) ani de jucat acest joc, am reuşit să câştig CL cu Steaua. Finala am jucat-o cu Real Madrid pe care i-am învins cu 1-0, cu un gol marcat în minutul 80 de un atacant care era rezerva rezervelor datorită accidentărilor. I'm happy!!! Se vede, nu?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy