Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Steaua Bucuresti


Many

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Vrei sa spui ca atributele din joc ale lui Florin Costea sunt ca IRL ? In joc, daca stii sa-l joci marcheaza meci de meci. IRL nici cu Mourinho " antrenor personal " nu ar marca contra unei echipe de liga a4-a .

adica atributele lui florin costea sunt alea cu care a venit de la craiova. la fel ca la mihai.

iar in jocul meu a fost praf. l-am incercat pe mai multe posturi iar pana la urma a putrezit la echipa a doua.

ca fapt divers eu am incercat sa pastrez cat am putut echipa. am adus doar 2 jucatori in primul sezon: matel si itamar (atacant free - il recomand. el mi-a adus titlul)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Buna. Se poate cumva sa readuc echipa II la viata, cu acelasi ID, reputatie, istoric, etc? Vad ca o varianta pt echipa 2 e o noua echipa secunda, pe care trebuie sa o introduc in locul unei alte echipe in liga 2. As vrea vechea echipa totusi.. Si daca se poate face ceva in sensul asta direct pe salvare(2015) sau trebuie in orice caz inceputa un nou joc. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Buna. Se poate cumva sa readuc echipa II la viata, cu acelasi ID, reputatie, istoric, etc? Vad ca o varianta pt echipa 2 e o noua echipa secunda, pe care trebuie sa o introduc in locul unei alte echipe in liga 2. As vrea vechea echipa totusi.. Si daca se poate face ceva in sensul asta direct pe salvare(2015) sau trebuie in orice caz inceputa un nou joc. Multumesc.

Direct pe salvare, mai mult ca sigur, nu poti adauga o echipa. (poate FMRTE, dar nu l-am folosit niciodata, nu stiu daca poti adauga si echipe cu el, poti incerca, totusi, dar pe riscul tau, din ce am citit poate da erori).

Adaugarea de echipe se face din editor si apoi salvezi database-ul creat de tine si incepi un joc nou selectand baza de date nou-creata. O varianta de a pastra vechea echipa Steaua II ar fi sa o cauti in baza de date - are un camp "Extinct" care probabil e bifat - il debifezi - apoi il "legi" cumva (?) de prima echipa si o adaugi intr-o liga - save - new game. Asta in teorie, mergand pe firul logicii. Ma tem ca in practica nu e chiar asa de usor.

Link to comment
Share on other sites

Sfatul meu:

a) Creezi Steaua II din editor ca echipa a II-a a Stelei

b) Mergi la Liga a IV-a Bucuresti, mergi pe cea mai prost plasata echipa dpdv al reputatiei si dai swap cu Steaua II (echipa ta creata, nu aia veche din editor)

c) Mergi in Liga a III-a seria II (cred ca aia e a Bucurestiului) si dai swap pe cea mai prost plasata echipa dpdv al reputatiei cu Steaua II

d) Faci asa si la Liga a II-a.

Link to comment
Share on other sites

Sfatul tau e bun :thumbup: Merge bine asa cum ai banuit.

Acum... e greu sa renunt la cariera mea din 2015, mai ales ca am avut cea mai buna cariera, de la tcm incoace, plus ca e prima fara nici un ..cheat :) spre jena mea...dar e minunat sa castig asa,.. la fel cum spunea un post undeva aici, daca nu pierzi, nu stii sa te bucuri cu adevarat de victorie.

Steaua e dupa 2014/2015 pe locul 32 in Europa, dupa o semifinala de EL si un buget strans din vanzari/premii de aprox 35 mil Euro.plus de salarii de 12 mil, iar ai mei au doar 4 mil.salarii.

Dar unde ma aflu am nevoie disperata de echipa a 2a unde sa-i joc pe unii, pt ca la echipele afiliate nu joaca sigur si na..

Mai e ceva ce ar trebui editat/rectificat inainte sa incep o noua salvare? Pentru ca nu vreau ulterior sa regret ca nu am facut-o la inceput, asa cum fac acum, ca nu am echipa a 2a.

Link to comment
Share on other sites

Incearca patchul din semnatura mea :xmas: Are campionat de rezerve, exact ca in Anglia (nu e nevoie sa editezi nimic, toate echipele primesc o astfel de formatie), ai Cupa Ligii, Liga I e mai dificila (doar 16 echipe, 3 retrogradeaza) si, in general, e o experienta foarte placuta... Ah, plus ca ai un update media (deci vei fi intervievat de GSP TV sau de Fanatik), derbiul cu Dinamo e recunoscut ca atare etc...

Link to comment
Share on other sites

eu joc cu steaua si sunt in anul 2016...va garantez ca se poate face performanta cu lotul stelei de inceput,iar pe parcurs sa il imbunatatesti.sezonul trecut am trecut de grupe de pe primul loc impreuna cu real madrid si am fost eliminat in sferturi de barcelona dupa 2 meciuri foarte stranse.Acum am buget strans din transferuri de 76 mil euro (si nu joc cu reload,cum s-ar crede sau cum joaca maj).va garantez k se poate face performanta si pot spune ca am unii dintre cei mai buni jucatori din europa(exceptandu-i pe cei deja consacrati).daca cineva are nelamuriri sa posteze aici si revin cu ajutor si explicatii

Link to comment
Share on other sites

sunt de acord cu kobra..eu sunt in abia la sfarsitul lui 2013,cu 2 campionate,2 cupe,2 supercupe,iar in europa nu am urcam prea departe de optimile CLdar,nu imi iau avant asa repede,intai sa-mi fac lotul bun,cu jucatori putin cunoscuti dar foarte buni..am si un story daca va intereseaza detaliile..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salutare. Sunt in sezonul 2014-2015 si am inceput in forta 21 de meciuri 21 de victorii in amicale cupa si UCl am reusit sa bat Man Utd in amical cu 1-0 si supriza in UCL am batut pe Bayern si pe Lyon si mai sunt in grupa cu A. Madrid.

Am mai descoperit un jucator grec Thanasis Karagounis l-am cump cu 1.5 mil € si in 11 meciuri are 7 goluri si cred ca o sa devina foarte bun.

post-6065-0-30026500-1327605388_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Am si eu o problema cu stadionul. Desi l-am cumparat, ma rog, conducerea, in competitiile intercluburi tot pe cel al CFR-ului joc. De ce?

Am avut aceasi problema si nu intelegeam de ce...

Totul s-a schimbat cand in 2017 am castiga Europa League - de atunci toate meciurile le joc pe Steaua si in 2021 imi e gata noul stadion cu 38.800 de locuri.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Salutare. Cum se face ca nu creste reputatia clubului, desi doar Steaua reprezinta Romania in UCL 6 ani la rand, dupa 6 campionate la rand si 3 cupe la fel? Rapidul este mereu inaintea mea,desi nu a castigat nimic ...

S-a mai discutat. E bulit sistemul de reputatii.

Link to comment
Share on other sites

Da, am gasit pe mai multe forumuri, chiar straine, dar ma gandeam ca poate s-a mai gasit vreun fix. In fine, exista vreo modalitate de aproximare a reputatiei, macar asa, in mare sa o modific totusi real? Daca de exemplu acum am 6600(putin peste) desi am 6 campionate consecutive, semifinala EL, grupe UCL ani la rand, cupe, supercupe, jucatori foarte cautati( valoarea clubului de aprox 50 de mil) dar rapid II e peste rapid 1 si peste Steaua. Cam la ce reputatie as putea aproxima clubul? Mentionez ca rep mea ca antrenor e foarte crescuta, dupa mourinho si guardiola urmez eu.. Va multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy