Jump to content

Obiective ?


Dacone

Recommended Posts

Frumoasa echipa.

Wilson joaca foarte bine, la mine (liverpool prin 2015)-jucator foarte echilibrat- e titular langa Hummels, Pastore e genial a iesit jucatorul anului in anglia 2012-2013 (tot la mine, Liverpool), si locul 2 dupa Paloschi(tot Liverpool; paloschi- golgeterul campionatului) in 2013-2014, M'villa la Liverpool face constant media pe meciuri 7, nu face greseli, foarte constant, pe restul nu i-am avut. La ce jucatori te bati la titlu daca nu apar accidentari serioase. Succes

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 210
  • Created
  • Last Reply
  • Romania Research Team

Mersi Altomus...din pacate se pare ca am o mica problema cu Aguerro,ramane des singur cu portarul sau in situatii favorabile dupa ce le rupe coloana la toti adversarii si cu toate astea rateaza lamentabil mereu.O sa postez 5 meciuri in care o sa vedeti raportul de forte din teren...

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Am observat si IRL doar pe final si-a dat drumu cat de cat la joc si mai ales la goluri,dar in realitate cred ca ii si problema de motivatie...

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Etapa a-2-a,Sevilla,Sanchez Pizjuan,45.500 de oamenii in tribuna din care 3000 veniti sa ne sustina de la Madrid.

De Gea,Vrsjalko,Wilson,Dominguez,Filipe,Valero,M'Vila,Nani,Pastore,Reyes,Aguerro.

Nu ma arunc din prima in atac,dar la prima faza mai inchegata centrarea lui Vrsjalko este deviata in proprie poarta de catre Forlin,0-1.Am inceput sa tin mai mult de minge,dar din pacate pa rand,Aguerro,Nani si Pastore isi dau in petec si rateaza fiecare singur cu portarul...Aguerro de vreo 4 ori...Chiar inainte de pauza,Reyes ne da lovitura si ii executa un minunat cot in gura lui Negredo si este eliminat.Am vrut sa tin cat mai departe mingea de careul nostru l-am introdus si pe Cambiasso dar degeaba si in minutul 47,Vidal inscrie un euro-gol in care mingea a lovit de doua ori transversala inainte de a intra in poarta.Minutul 76,si Sevilla preia conducerea prin golgeterul lor de sezonul trecut Guilherme,care inscrie cu capul din 5 metrii,fundasii nostrii erau in Aiud.Am egalat noi de data asta in minutul 81 din lovitura libera de la 20 de metrii prin Aguerro.Dar Navas ne da lovitura de onoare in minutul 88 pe contra.Aguerro a mai ratat odata singur cu portarul in min 90,dupa care M'Vila aproape rupe transversala in minutul 92 :( Scor final 3-2...f.... m.... m.... !!! :cearta Decizia am luat-o deja...Reyes,amenda doua saptamani+cel putin 3 jocuri rezerva.

sevillavatmadridsplitvi.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Dupa meciul de pomina cu Sevilla,debutam in Champions League in deplare la Anderlecht.

De Gea,Vrsjalko,Zapata,Miranda,Dominguez,Perez,Cambiasso,Nani,Pastore,Aguerro si Robinho.

Am inceput foarte prost meciul,echipa era demoralizata dupa infrangerea cu Sevilla si in minutul 15,Zelaya inscrie la o balbaiala a apararii noastre,1-0!.Ne-au dominat belgienii in prima jumatate a reprizei insa in minutul 30,la o centrare de pe dreapta a lui Nani,Zapata isi pune capul contributie si egaleaza.Dupa asta a inceput sarabanda ratarilor,Nani de 3 ori,Aguerro de 3 ori,au ratat lamentabil.Pastore reuseste sa rateze chiar si cu poarta goala,dupa care Robinho loveste transversala.In minutul 70,Nani este faultat in careu insa nu stiu cum dracu s-o gandit Miranda sa bata si normal ca rateaza.Ma obisnuisem cu ideea egalului,dar in minutul 94 la ultima faza,Nani dribleaza pe toata lumea il culca si pe portar si face 2-1 pentru noi !!!Dupa cum apare si in statistica am avut nu mai putin de 23 de suturii spre poarta majoritate ratari imense.

anderlechtvatmadridspli.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Trebuia sa ne reabilitam in fata suporterilor,si meciul cu Cordoba de acasa a venit la fix pentru a face asta.Am facut cateva schimbari in primul 11 care arata cam asa:

De Gea,Vrsjalko,Zapata,San Jose,Filipe,M'Vila,Ruben Perez,Nani,Garre,Robinho si Altidore.

I-am luat pe sus inca de la inceput si in minutul 3,Altidore,primeste mingea printre fundasii adversi de la M'Vila il dribleaza si pe portar si face 1-0.Noua noastra perla,Garre,un pusti de 17 ani adus de la La Coruna,trimite din lovitura libera senzation sub transversala 2-0.In acel moment m-am decis sa imi retrag jucatorii sa se pastreze pentru meciuri mai importante.3-0 s-a facut la capul lui Altidore dupa un corner de pe stanga.Pe final a intrat si Aguerro care inscrie in minutul 86 pentru 4-0 si Antonio Lopez inchide tabela in minutul 89 dupa ce mingea lui M'vila a lovit bara.Dupa cum se vede din nou am avut o puzdenie de suturi 24 la numar...nu stiu ce sa fac cu ratarile.

atmadridvcrdobasplitvie.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Speram intr-un nou rezultat bun impotriva milionarilor de la Malaga,meci in care am trimis mai multe piese grele in primul 11 decat in etapa trecuta.

De Gea,Vrsjalko,Zapata,Wilson,Filipe,Valero,Cambiasso,Nani,Pastore,Robinho si Aguerro.

Nani nu sta pe ganduri si chiar la faza de inceput a meciului trimite un sut in cros,1-0,si parca ne-am facut meciul mai usor.Nu a fost de aceasi parere si bestia(Baptista),care egaleaza doar 8 minute mai tarziu cu un sut superb de la 20 de metrii la care De Gea era dupa floare.Nu s-a mentinut mult rezultat pentru ca Wilson pune capul la centrare lui Robinho si face 2-1.In rest am dominat meciul total,ultimul gol a meciul a purtat semnatura lui Robinho dupa ce a preluat superb peste portarul advers si a inscris in poarta goala 3-1.!!!

mlagavatmadridsplitview.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Dupa 3 victorii la rand in campionat si Champions League,aveam un moral bun impotriva celor de la Celtic care au venit in Spania cu gandul la un egal.Si primul nostru 11 le dadea sperante:

De Gea,Vrsjalko,Zapata,Wilson,Filipe,Perez,Bruno,Nani,Costa,Robinho si Forlan.

Celtic nu ne-au pus nici o problema insa portarul lor a facut un meci senzation...scapandu-i de vreo 15 ori in acest meci :)) in fata lui Forlan de n-ori,Nani de vreo 3-4 ori si Robinho de nici nu mai stiu cate ori :)).Singurul gol a picat inainte de pauza in minutul 42 cand Forlan reia din alunecare centrarea lui Vrsjalko,1-0.Uitati-va la statistica suturilor in special si o sa observati diferenta dintre echipe.In ultimele meciuri nu am scazut sub 23 de suturi spre poarta.

atmadridvcelticsplitvie.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

In meciul cu submarinul galben,primul 11 a aratat cam asa :

De Gea,Vrsjalko,Zapata,Wilson,Filipe,Valero,Cambiasso,Nani,Pastore,Robinho si Aguerro.

Cu toate ca am ales cel mai bun 11,si probabil cel mai bun pe care l-as avea oricand la dispozitie,nu prea am jucat mare lucru in acest meci,despre care chiar nu am nimic de spus am avut noroc ca Villareal si-a dat un autogol dupa care Santi egaleaza dintr-o pozitie imposibil,gol pe care si-l poate imputa De Gea.1-1!!!

villarrealvatmadridspli.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Inainte meciului cu Manchester din Champions League,vreau sa va intreb ce parere aveti despre acest jucator,recomandat de scouter...4 stele potential:

arturalmeidaprofileattr.png

Imi place cum arata,inalt dar nici la viteza nu sta dezastros...are si un joc bun de cap si este clar un marcator...din pacate faptul ca nu este ambitios ma face sa ma gandesc de 2 ori inainte sa il cumpar...ce parere aveti despre el ?

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Nu l-am mai avut pana acuma pe Aguerro la FM 2011,dar se pare ca nu joaca foarte bine de unul singur in atac asa ca o sa ii aduc in perioada de iarna un atacant cu care sa faca ravagii in apararile adverse.

Link to comment
Share on other sites

chiar daca e un jucator interesant, eu unul pe suma care este evaluat as putea aduce ceva mai bun (zic eu)...

Eu mizez ca daca ma iaduci, asa cum ai zis, un atacant poti ajunge pana in semifinalele UCL, depinzand si cu cine vei cadea dupa iesirea din grupe.

bafta!

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Manchester nu si-a lasat acasa nici macar un titular nici macar pentru vreo suspendare asa ca ne asteptam la un meci greu.Si asa a si fost...Primii 11 in teren au fost :

De Gea,Vrsjalko,Zapata,Wilson,Filipe,Nani,Perez,Cambiasso,Pastore,Reyes si Aguerro.

Ei au jucat un 3-5-2,asa ca mi-am retras la mijloc extremele si am trecut la un 4-4-1-1.Stiam ca daca ma apar o sa iau la mufa rau de tot asa ca mi-am facut jocul obisnuit care il am si cu o nou-promovata.Nu a trecut mult timp doar 6 minute din meci si Zapata trimite din vole din stanga careului mic sub bara dupa o lovitura libera a lui Reyes,1-0!Din pacate bucuria acestui gol a fost stopata de Wilson care si-a marcat un autogol in genul lui Barboianu aseara...Stiam ca doar o faza de geniu poate face diferenta...si aceasta a venit in minutul 46.Pastore le-a facut biciclete englezilor de le-a rupt spatele,l-a driblat si pe portar si face 2-1.Tabela a fost inchisa de acelasi Zapata,care a trimis frumos cu capul in minutul 85 dupa un corner.3-1!!! Si am aratat care este cea mai puternica formatie din aceasta grupa...

atmadridvmanutdsplitvie.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Ms Minas,sa vad daca o sa mai aduc pana la urma un atacant,pentru ca in meciul cu Bilbao,l-am pus singur varf de data asta pe Robinho si l-am lasat Trequartista pe Aguero...urmarea:

atmadridvathleticsplitv.png

Doua goluri si un rating de 8.9 pentru Aguerro,un meci foarte bun care l-am dominat clar,oaspetii nu au avut nici o sansa...

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Universidad Las Palmas ne-a fost prima adversa din cupa in acest sezon.Nu am ce sa zic sincer despre meci,normal au intrat doar rezerve si jucatori care nu au jucat mai deloc.Insa un lucru mi-a atras in mod special atentia la acest meci,din pricina suporterilor nostrii care sunt tot mai aproape de echipa.

fanii.png

Pana la urma au fost doar 1800 de fani din care 1000 a mei :))

universidadlpvatmadrids.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Inainte sa dau piept cu Manchester,am fost la meci pentru fundasul central Kaka,16 ani de la Juventus si dupa parerea scouterilor mei un mare talent:

juventusunder20svgenoau.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Si am fost degeaba la acest meci din pacate :),Kaka parca era pe alta lume,romanasul nostru de la Genoa U20 l-a nenorocit mai tot meciul cred ca saracul trebuie sa mearga la doctor pentru coloana,asta este mai cautam :)

Si dupa ce am vazut la meci si intarit de scouter care a avut aceasi parere ca si mine am inainte o oferta pentru Campeanu,are 17 ani si joaca de doua sezoane in Italia,a fost cumparat de la Dinamo 2 si cred eu ca o sa fie un jucator destul de bun in maxin 2-3 ani.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Profitand de faptul ca Napoli trece printr-o perioada foarte proasta si de faptul ca,Cavani vrea sa plece la o echip mai mare le-am pus pe masa 15 milioane cash+25 peste 48 de luni,desi sincer cred ca ii cam mult sper sa faca o treaba buna pentru noi din iarna.

edinsoncavaniprofileatt.png

Link to comment
Share on other sites

Dacone, pentru banuti mai putini daca vreisa mai aduci un atacant, poate nu chiar de primul 11 eu ti-l recomand pe Ched Evans. Eu il am la actuala cariera la Sheff. United si areo evolutie aproape fantastica.

Are o evolutie constanta si marcheaza goluri importante dar pe langa asta este si altruist si atunci cand se afla in atacn si nu poate finaliza nu iroseste faza sutand aiurea ci daca are un coechipier ii paseaza, lucru care la alti atacanti pe care i-ammai avut eu in FM si erau "vedeta din atac" nu o faceau.

Iata cateva detalii:

g2u3_ebf_u8zxv.jpg

g2yy_c31_u8zxv.jpg

g2yy_008_u8zxv.jpg

g2yy_bf2_u8zxv.jpg

Merita zic eu sa-i dai o sansa.Acum nu stiu cum ar evolua in campionatul spaniol.

Bafta!;)

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Ms pentru recomandare dar nu am cum sa ii dau o sansa unui jucator ca Evans in cazul in care il am pe Altidore,Aguerro,Forlan si l-am achizitionat deja pe Cavani.

Inainte de meciul din Champions League cu Manchester,am avut un meci pe teren propriu cu nou-promovata,Granada.

De Gea,Vrsjalko,Wilson,Lopez,Jose,Nani,Valero,M'vila,Biseswar,Pastore si Forlan.

In acest meci chiar i-am lasat pe jucatori sa joace lejer,chiar nu aveam nici un motiv sa fortez...eram prea sigur de victorie ca sa se poata intampla ceva neasteptat+valoare noastra neta peste cea a celor de la Granada ne-au facut sa abordam acest meci ceva mai usor.Si dupa ce nici nu au iesit din jumatatea proprie in primele 10 minute si-au dat si un autogol 1-0.Forlan a facut 2-0 in minutul 35 cu un sut de la vreo 20 de metrii la vinclu si gata fost tot.Nici noi nu am mai contat in meci si Granada a inscris in min 86,un gol care nu a contat deloc.Ne pregatim de Manchester...

atmadridvgranadasplitvi.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Old Trafford,locul unde echipa care castiga acest meci era sigur de calificare mai departe in Champions League.

De Gea,Vrsjalko,Zapata,Wilson,Filipe,Nani,Perez,Cambiasso,Reyes,Aguerro si Robinho.

Meciul a fost destul de anost in prima repriza,amandoua echipele avant sanse mai pe contra,la noi normal ca Aguerro a ratat o data singur cu portarul,de partea cealalta Chicharito il imita.In minutul 43,stadionul erupe,centrare lui Rooney de pe stanga este trimisa in poarta lui De Gea chiar de Perez...Stiam ca daca intram la pauza in dezavantaj nu mai obtinem nimic din acest meci si ma arunc in atac,iar in minutul 45+2,Dominguez se inalta de langa Evans si egaleaza.Fostul jucator a lui Shaktar si Barca,Chygrynskyi,face 2-1 tot dupa o lovitura de cap la un corner de pe stanga.Nu prea am mai avut sanse de gol pana in minutul 84 cand Aguerro dribleaza tot ce prinde si il lobeaza pe Kameni...2-2 si suntem principalii favoriti sa ocupam primul loc in grupa.

manutdvatmadridsplitvie.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Aveti aici cel mai frumos gol care l-am vazut eu cu capul in fm 2011.Din pacate chiar noi l-am primit in deplasarea de la Valencia unde am pierdut cu 2-1 intr-un meci in care nu am jucat mare lucru.

valenciavatmadridsplitv.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Dar pana la meciul de cupa cu Sevilla,este destul asa ca in campionat am jucat cu rivala celor de la Sevilla este vorba de Betis.Meci in care nu aveam voie sa facem pasi gresiti mai ales dupa infrangere foarte surprinzatoare cu Valencia,care in momentul in care am jucat se afla pe locul 11.

De Gea,Vrsjalko,Wilson,Dominguez,Filipe,Nani,Valero,Perez,Pastore,Aguerro si Robinho.

Am dominat meciul inca de la inceput insa mingea parca nu vroia sa intre in poarta,incepusem sa cred ca este una din zilele in care orice ai face nu intra,asta pana in minutul 59,cand Nani centraza de pe dreapta,Wilson se inalta si pune mingea la coltul lung,1-0.L-am schimbat pe Valero cu Biseswar si asta a dat roade in minutul 67,cand al doilea prinde o torpila de la 30 de metrii sub bara 2-0.Din pacate Wilson ne face viata grea pe final si face un penalty pe care il transforma Berola,dar nu am mai avut probleme pana la urma.

atmadridvbetissplitview.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy