Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Obiective ?


Dacone

Recommended Posts

  • Replies 210
  • Created
  • Last Reply
  • Romania Research Team

In perioada de pauza competitionala,ne-am axat pe exercitiile fizice intense in prima partea iar in a doua parte pe partea tehnico-tactica.Am jucat si 5 meciuri amicale,in care sincer nu m-au interesat absolut deloc rezultatele.

Amicalurile sezonului 2011-2012:

amicale.png

Din pacate...aici jucatorii transferati vin doar din 01.08 asa ca nu am putut folosi niciunul dintre transferurile noi.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

In perioada de transferuri,ni s-au alaturat nu mai putin de 9 jucatori mai multi decat am spus la inceputul sezonului insa sunt sigur ca toti ne vor ajuta in acest sezon.

TRANSFERURI 2011-2012:

transf.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Ahmed Eid(atacant),a fost primul transfer,adus de la Haras unde i-a expirat contractul.A inscris sezonul trecut 14 goluri in 22 de meciuri,un adevarat complete forward care combina calitatile fizice cu cele tehnice foarte bine.

Mohamed Hafez(fundas central)-adus de la Petrojet,a fost cel mai bun fundas din campionatul trecut,marking si tackling foarte bune+un joc de cap excelent.Deasemenea este un fundas care are o viteza mult peste media campionatului.

Aboul Ela-A fost adus mai degraba pe post de rezerva,poate juca oriunde la mijlocul terenului.Are calitati bune de conducator de joc dar nu cred ca o sa prinda foarte des primul 11.

El Belkasi(fundas central)-Un fundas central foarte puternic,calitati foarte bune pe postul de fundas central,concentration foarte mare si o determinare de fier,o sa fie poate omul nostru numarul 1 in linia de fund.

Ahmed Kamal-O sa fie omul numarul la mijlocul terenului,a fost si cel mai scump transfer din aceasta perioada.Poate juca atat mijlocas la inchidere cat si playmaker un jucator complet.

Chibuzor Amao-Fundas central,foarte puternic calitati excelente pentru un jucator de 18 ani,va juca un sezon la echipa de rezerve sa vedem ce poate.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Si incepe sezonul 2011-2012,primul meci este in Cupa Egiptului,am picat cu finalista de anul trecut si echipa care a promovat in acest sezon in prima liga,Telecom Egypt.Am jucat tot cu echipa din primul sezon pentru ca transferurile noi nu au ajuns pana pe data de 1.Am dominat clar meciul,oaspetii nu au avut nici o ocazie notabila,mai mult au luat un rosu in minutul 29.Am deschis scorul in minutul 70 dupa o super lovitura libera(stil Claugol),a lui Saber iar Shayeb,a inchis tabela la 2-0 dupa un penalty.Trecem in runda urmatoare !!!

telekom.png

telekommarc.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Primul meci al sezonului 2011-2012 aduce si prima deplasare,la ENPPI.Au intrat mai multe dintre transferurile recent facute si dupa cum a inceput meciul,se pare ca este o schimbare clar in bine.Insa tot un jucator care a fost unul dintre titularii nostrii de sezonul trecut a deschis scorul si anume Abdel Aty,torpila de la 20 de metrii sub bara.0-1!!!In minutul 35,noul star al nationalei Ghana U19,Lamptey,face 2-0 dupa un penalty obtinut tot de el.Belkasy,tot un jucator nou,face 0-3 dupa o lovitura de cap in minutul 52.Gaafar reduce din diferenta in minutul 81.1-3!!! Incepem bine sezonul.

enppiscor.png

enppimarcatori2.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Si primul meci pe teren propriu din acest sezonul il jucam cu Aluminium,echipa proaspat promovata.Acest lucru s-a cam vazut si dupa o centrare perfecta de pe dreapta a lui Saber,Soliman trimite cu capul la coltul scurt.1-0!!!Dupa doar 2 minute,Bekoe,face 2-0 dupa ce dribleaza tot ce ii iese in cale.Am rezolvat meciul inca din minutul 5.Au inscris si oaspetii cu 2 minute inainte de pauza insa scorul a ramas neschimbat pana la final.2-1!!!

aluminiscor.png

aluminimarca.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

A-3-a etapa in deplasare la Al-Gaish,surpriza campionatului dupa primele doua etape cand a reusit sa invinga pe Al-Ahly si avand un golaveraj de 6-0.Totusi si nu parea o problema deoarece in minutul 5,Farag,deschide scorul dupa un corner batut de Saber.0-1!!!Din pacate dupa doar 2 minute,Amin ne egaleaza.In minutul 12,Gaish preia conducerea dupa o eroare a portarului nostru Sameh care a sarit pe sub minge.El Belkasi,a schimbat tabela in minutul 33...scorul fiind 2-2.Din pacate dupa pauza nu am mai reusit nimic si Papa Arko si inca o data Amin au facut 4-2!!!

algaish2marc.png

algaish2.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Au urmat doua meciuri pe care o sa vi le prezint deodata deoarece nu prea am multe de spus la ele,in sensul rau din pacate pentru noi.In primul i-am primit la noi acasa pe Ismaily care ne-a invins fara drept de apel 1-3!!!Singurul nostru gol fiind defapt un autogol in minutul 90.Al doilea,deplasare la Al-Gouna,care ne-au aplicat un sec 3-0 in care singurele noastrea realizari au fost doua galbene luate in primele 20 de minute.!!!!

Ismaily:

ismailyscor.png

Al-Gouna:

algounascor.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Dupa 3 infrangeri la rand ne asteapta un meci greu acasa cu Ittihad.Arunc in teren tot ce am mai bun pentru atac,nu ne permitem inca un pas gresit si in minutul 5',Eid,dribleaza toata echipa adversa si deschide scorul 1-0.Nu a fost un meci foarte spectaculos,am tinut de rezultat ca sa nu mai patim ce am patit in majoritatea meciurilor adica sa fim egalati.Tot Eid a inscris si al doilea gol al partidei,si victoria nu ne-a mai scapat 2-0!!!.

ittihadscor.png

ittihadmarc.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Rezultatul bun cu Ittihad,ne-a facut sa fim mult mai increzatori pentru meciul din deplasare cu Masry,echipa cu care ne-am batut pana in ultima etapa pentru o cupa continentala sezonul trecut.A fost din pacate un meci foarte foarte urat,fara ocazii,meci in care din nou singurele noastre realizari au fost cartonasele galbene pe care nu le pot stopa nicicum,orice instructiuni le-as da jucatorilor...

masryscor.png

masrygol.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Din nou loviti de multe accidentari si multe suspendari(la fiecare meci imi lipsesc cel putin 3-4 jucatori importanti),pe terenul nostru ne viziteaza Zamalek.Dupa cum jucam nu am prea mari sperante si in minutul 25',El Merghany,deschide scorul cu o lovitura de cap.Ne-a mai revenit incredere in minutul 34 cand Shikabala il faulteaza din spate pe Eid si vede rosu direct.Din pacate tot Zamalek ataca si Saber le face cadou un penalty pe care insa il apara Sameh si ramanem in joc.Am trimis dupa pauza inca 2 atacanti in teren,jucand 3-3-4 tactica sinucigasa insa aveam nevoie de victorie si in minitul 61',Eid egaleaza.Am dominat clar meciul si in ultimele 10 minute spre surprinderea mea Zamalek se arunca in atac.Dupa un corner al oaspetilor,Eid recupereaza,un-doi cu Mohammed,al doilea ramane singur cu portarul si facem 2-1 in minutul 90+2...VICTORIE!!!

zamalekscor.png

zamalekgolwadi.png

zamalekgolzama.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Inca o accidentare in meciul cu Zamalek :wtf:+multe multe suspendari la fiecare meci+multi dintre jucatori nu asculta instructiunile tactice pe care le dau m-au facut sa cred ca nu pot face performanta cu Wadi Degla...asa ca am decis sa rup contractul cu echipa din Cairo.

demisia.png

Ramane acuma sa astept oferte noi... :bere

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Multe echipe destul de interesante si importante s-au eliberat intre timp,din pacate niciuna nu si-a aruncat ochii pe mine.Din Romania,au fost mai multe oferte,pe langa Bihor au fost Sportul,Viitorul Constanta sau Vointa Sibiu,in rest oferte din Golf.Pana la urma am acceptat una din Iran:

traktor.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Teraktor este o echipa infintata in anul 1996,are un stadion urias de 71.000 de locuri :thumbup: (Yadegar-Emam) o diferenta uriasa cu ceea ce eram obisnuit la Degla.Facilitatile sunt de top atat de antrenamet cat si la nivelul juniorilor ceea ce este un lucru bun.Sunt pe locul 13,dar suntem la doar 9 puncte de locuri 3-4,care aici duc direct in grupele Champions League Asia.Avem 12 milioane de euro de transferuri,asa ca vom incerca sa intarim puternic echipa ca sa prindem unul din primele 4 locuri.Echipa arata destul de bine,jucatori atat tehnici cat si puternici si cred ca este doar un accident ca se afla pe locul 13.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Am analizat putin echipa si am observat ca probleme sunt de la mijloc in jos.Mai ales la nivelul fundasilor centrali si in poarta unde avem doar un singur portar si ala vai de mama lui :fight:.Am aruncat un ochi pe echipa a doua unde mi-a sarit in ochi un fundas sarb care a jucat ceva timp pe la Partiza,Milos Stojicic,care inca nu a jucat niciun meci aici.Problema este ca avem meci a doua zi direct cu Zob-Ahan,una dintre echipele puternice alea campionatului.

In deplasarea de la Zob Ahan,am bagat cea mai buna echipa ce o aveam la dispozitie mai putin pe golgheterul echipei Okechukwu,care vrea sa plece la o echipa mai mare,asa ca il las afara din lot si il bag pe Stojicic titular in centrul apararii(doar 3 FGN in primul 11).Cu o tactica rigida,cu un joc urat,pase scurte si trageri de timp de la inceput reusim sa deschidem scorul chiar prin Stojicic dupa o lovitura de cap la un corner de pe partea dreapta,0-1!!!Trec doar doua minute pana cand Jassim isi face mingea pentru sut si trimite o torpila de la vreo 25 de metrii direct sub bara,eurogol 0-2!!!Cu toate astea am dominat in continuare si am reusit sa tinem de rezultat.

zobscor.png

zobmarcatori.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy