Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Obiective ?


Dacone

Recommended Posts

  • Replies 210
  • Created
  • Last Reply
  • Romania Research Team

De obicei joc un 4-4-2 simplu pana am sa cumpar ceva jucatori noi mai tehnici,avem o tactica mai rigida insa care incepe sa dea rezulate,asa ca despre tactica nu am prea multe de spus o schimb in functie de adversar.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Dupa vicoria cu Zob-Ahan,a urmat tot o deplasare la Persepolis.Am inceput bine meciul si Alizadeh,a deschis scorul din minutul 10 dupa o balbaiala in stilul fundasilor de la Sportul cu steoaia.0-1.La faza imediat urmatoare Luciano Valente egaleaza 1-1.Dupa golul prin care am fost egalati nu am mai jucat nimic si Ze Rui(35,74)a facut 3-1.Tot Alizadeh a inchis tabela la 3-2.

persepolisscor.png

persegol.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Dupa doua deplasari grele,am si primul meci in fata propriilor suporteri in fata a 27.000 de spectatori pe care nu vroiam sa ii dezamagesc.Si inca din minutul 1,Okechukwu,deschide scorul 1-0.14 minute mai tarziu Jassim,pune capul perfect la o cetrare de pe dreapta si face 2-0.Salaza,in minutul 20,inscrie din partea stanga a careului mare direct la vinclu 3-0.Iranpourian a redus din diferenta in minutul 45.Am dominat clar meciul si in minutele 78 si 82 a inscris inca doua eurogoluri.Primul meci acasa a fost perfect,scor final 5-1 !!!!!!

malavanscor.png

teraktorgoluri.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

In deplasarea de la Paykan,speram macar la un punct si clar ca nu il lasam sa ne scape.Dupa un joc incalcit la mijlocul terenului Okechukwu primeste o pasa printre fundasii adversi si deschide scorul 0-1.0-2,s-a facut in minutul 55,dupa un autogol al gazdelor,cam atat a fost interesant in acest meci...conteaza ca am castigat,0-2!!!

paykanscor.png

paykangol.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Dupa doua victorii la rand,ne-a asteptat si meciul cu Sanat Naft,echipa care daca nu spune prea multe se afla pe locul secund cu 6 victorii consecutive.Insa baietii mei au intrat foarte motivati in joc si inca din minutul 8,Alizadeh,a deschis scorul cu un sut din afara careului mare.1-0.Nu a durat mult,Issa Traore a egalat in minutul 11 si ne-am revenit la realitate.Insa doar 3 minute mai tarziu,Okechukwu dribleaza tot ce prinde si face 2-1.In minutul 38,Salazar trimite si el o torpila de la 25 de metrii sub bara 3-1.Acelasi Traore ii tine pe oaspeti in joc in minutul 51 cand face 3-2.Insa pe final in minutul 92,Ebrahimi inscrie cu capul si incheie meciul la 4-2.

sanatmarc.png

sanatscor.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Merge binisor,oricum mult mai bine decat se astepta lumea,am jucat cu echipa clar mai bune decat noi,dar in cele 4 meciuri castigate nu prea ne-au facut fata adversarii.Urmeaza un meci foarte greu cu Sepahan...

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Am crezut ca doar in Egypt(si la noi) se intampla atat de des greseli mari de arbitraj....dar se pare ca nu am scapat nici aici...Si in minutul 18,la un corner,Beto,cade singur in careu nimeni nu a vazut nimic dar arbitrul da penalty si este 1-0!!!.Imi arunc echipa in atac un pic nervos de ceea ce s-a intamplat si in minutul 53,Jassim,a driblat tot in calea lui si egaleaza 1-1.Ne retragem usor si dupa ce acelasi Beto intra in care,Stojicic,degajeaza de langa el,acest pica si din nou penalty.Transforma si pierdem pe mana arbitrului...

sepahanscor.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Destul cu pauza...nu am avut asa mult timp si am facut cateva transferuri pe care le voi prezenta dupa acest meci.Dupa furaciune pe fata cu Sepahan,a venit meciul de acasa cu Steel Azin.Am schimbat putin tactica si am atacat de la inceput,pentru ca avem un lot clar mai bun ca cei de la Steel si dupa o repriza in care am dominat dar nu a intrat mingea in poarta,in minutul 66,Jassim,primeste mingea lateral dreapta si trimite o torpila la coltul scurt 1-0.Jassim,din pacate sunt sanse sa fie vandut pentru ca are probleme cu nevasta :)) si probabil o sa plece.Hajati,in minutul 85,inchide tabela cu o torpila de la 30 de metrii la care portarul advers era in Aiud.2-0!!!

steelscor.png

steelgol.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Dupa victoria cu Steel Azin,am avut un moral foarte ridicat pentru meciul cu cea mai valoroasa echipa a campionatului,Esteghlal,care are nu mai putin de 9 victorii la rand si 14 puncte avans de locul 2.Fiecare echipa cu sansele ei in primele 15 minute,in minutul 20,la un corner de pe dreapta,Esteghlal deschide scorul 1-0.Insa doar 4 minute mai tarziu,ma felicit din nou ca l-am adus pe Stojicic la prima echipa si acesta trimite cu capul imparabil,1-1!!!Dar parca de fiecare data cand incep cu laudele se termina rau,si acelasi Stojicic,faulteaza in postura de ultim aparator si normal ca vede rosu.Ne-am bagat in aparare si am incercat sa contraatacam,nu am fost dominati foarte tare si dupa un meci anost in repriza a doua...minutul 86,acelasi Meydavoudi face 2-1 dupa o cursa de 50 de metrii 2-1!!!Infrangere,dar un meci bun in care deabia ne-a batut cea mai buna echipa a campionatului......

esegol.png

estescor.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Pana la urma am demisionat de la Teraktor...parca mi-a pierit cheful sa joc acolo in campionatul Iranului...asa ca acuma astept oferte din Europa.Astept sa revin in forta :)) cand ma aconteaza alta echipa

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

In primul rand,Hristos a inviat!!!

Acuma partea a doua...dupa ce am refuzat mai multe oferte din Orient,m-am decis pentru 9 etape,sa antrenez Sageata Navodari.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Am zis ca ii antrenez 9 etape deoarece mai sunt sanse de promova,cand aceste sanse vor disparea o sa imi dau demisia.

A venit si primul meci dupa doar 2 zile,impotriva celor de la Viitorul Constanta.Am dominat de la inceput meciul si in minutul 31,Calin de la oaspeti a incasat un rosu pentru un fault in pozitie de ultim aparator.Ne-am aruncat in atac insa golul a venit doar in minutul 63,Paval este marcatorul.In minutul 86,Hertu,scapa singur la o gafa a fundasilor nostrii si egaleaza,eram gata de demisie dupa doar 90 de minute :)).L-am introdus pe Jianu in teren,am fortat cu 3 atacanti si pana la urma Jianu ne aduce din nou in avantaj in minutul 88.Dalbea a inchis tabela cu o torpila de la 20 de metrii la coltul lung 3-1!!!

viitoulscor.png

viitorulgol.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy