Jump to content

Obiective ?


Dacone

Recommended Posts

  • Romania Research Team

Al doilea meci in 5 zile,deplasare la Buzau cu Gloria.Un meci extrem de slab din toate punctele de vedere fara mari ocazii de nici o parte,singurele faze interesant au fost golul de 1-0 a celor de la Buzau in minutul 58 si egalarea pe finalul meciului a lui Vezan,1-1.

buzaumarc.png

buzauscor.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 210
  • Created
  • Last Reply
  • Romania Research Team

Cu moralul destul de bun dupa aceste doua jocuri,am jucat acasa cu Snagov,un meci in care asteptam o victorie destul de confortabila.Din pacate se pare ca nu am ales cea mai buna tactica si cei mai buni jucatori pentru meciul acesta si nu am jucat nimic.Fara nici o ocazie,nu m-a surprins faptul ca in minutul 47,Roberto Iacob,trimite mingea in plasa cu latul la coltul dupa ce ne-a driblat toata apararea.Nistor a facut 0-2 in minutul 67 dupa o centrare de pe stanga.L-am introdus in teren pe Suciu(cu care am jucat pe Farmec pe sintetic in toamna si am castigat contra echipei lui :thumbup:)si acesta a punctat pentru 1-2!!!Cei de la Snagov nici nu incep bine ca Samata primeste o pasa printre fundasi si face 2-2.Din pacate,Snagovul castiga dupa un gol din lovitura libera de la 25 de metrii,marcator,Dumitru Popa.

snagovscor.png

snagovmarc.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Din acest moment consider ca distanta de primele doua locuri este prea mare,asa ca ma tin de cuvant si imi dau demisia.Sper sa prin o echipa cu cateva etape inainte de final ca sa prind de la inceput sezonul viitor.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Am refuzat mai multe oferte exotice :) de la echipe din Algeria,Egypt si din divizia noastra a doua.Pana la urma cea mai importanta oferta a venit de la Ipswich,initial am vrut sa accept am dat delay si pana la urma Porumboiu,m-a convins cu o oferta foarte buna de la Vaslui.

timismihainewsinbox8.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Lotul trebuie clar completat,insa avem jucatori foarte buni pe care o sa vi prezint in urmatorul post.Nu jucam in nici o cupa europeana,au terminat pe 7 sezonul trecut.Asa ca in primul sezon am timp sa imi fac o echipa puternica.

LOTUL::sportingclubvasluifcvas.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Dupa ce m-am chinuit sa fac transferuri la Vaslui,chiar inainte de primul meci cu "U" Cluj,a venit surpriza...oferta pentru mine de la Santos...33 de milioane de transferuri+Neymar,Henrique,Elano,Possebon,Dracena chiar si Junior Moraes...o oferta de nerefuzat...

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Primul meci dupa cum am zis cu Sao Paolo...am inceput perfect meciul si am dominat inca de la inceput,pana in minutul 20 cand sutul lui Ilsinho a fost deviat de Dracena,1-0.De acolo meciul a fost echilibrat,au fost ocazii de ambele parti.L-am introdus pe Junior Moraes la puza si dupa doar 4 minute,acesta egaleaza 1-1.Dupa acest gol,am crezut ca vom castiga la cum jucam dar 2 minute mai tarziu Neymar,faulteaza dur la mijlocul terenului fara nici o treaba cu mingea si vede rosu.De acolo pana in minutul 60,am mai vazut 2 galbene si inca un rosu la Maranhao,chiar daca de la inceputul meciului am avut tackling cautios.Normal ca nu am mai contat in meci dar am tinut de rezultat,chiar puteam sa mai inscriem odata dar Ceni a respins mingea lui Possebon peste poarta.In minutul 80,Dracena,iese accidentat pe margine,si cu 3 oameni in minus la o centrare banala a lui Ilsinho,Aguiar fundasul nostru inscrie in proprie poarta 2-1.Cateodata iti vine sa iti bag .... in el fotbal!!!

sopaulovsantosinformati.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Au urmat 4 meciuri foarte slabe din cauza ca 6 jucatori de baza printre care si Neymar si Henrique au plecat cu echipa nationala,plus inca 3-4 cu accidentari dinainte de a veni eu si inca vreo 2-3 cu suspendari...asa ca cele 4 meciuri arata cam asa :

4meciuri.png

2 victorii si 2 infrangeri si urmeaza un meci foarte greu cu Corinthians.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Dupa victoria cu Coritiba,am avut un moral destul de ridicat pentru cel mai greu meci de cand sunt eu la Santos,cu Corinthians.A trebui sa ne descurcam iar fara cei mai importanti jucatori care sunt in continuare la nationala,am schimbat putin tactica si meciul a aratat astfel:Am dominat de la inceput ne-am aruncat in atac din primul minut,aveam nevoi de goluri si primul vine in minutul 15,Junior Moraes,primeste o pasa printre fundasii adversi de la Elano si trimite cu latul pe langa portar 1-0.Acelasi Elano trimite cu efect un corner de pe dreapta si Alves trimite cu capul la coltul scurt 2-0.Inainte de pauza cei de la Corinthians au incasat si un rosu,tabela fiind inchis de omul meciului,Elano care apare surprinzator in centrul careului advers si trimite din vole sub bara 3-0!!!

santosvcorinthiansinfor.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Am fost putin ocupat nu am mai jucat...dar am reinceput ieri in concurs unde am luat 6 puncte in prima etapa dupa ce am facut un egal si l-am invis odata pe Leut(4-3 si 0-0).

Am revenit la echipa,si cum urmeaza meciul cu Atletico Mineiro,un meci in care era de asteptam sa o luam in mufa mai ales ca jucam in deplsare,intru in vestiar si trantesc usa captandu-le jucatorilor atentia.Prima data le explic ca nu putem conta din nou pe Neymar si Henrique care stie draq pe unde is.In timp ce eram in vestiar pregatit de sedinta tehnica din faxul de pe birou iese o hartie care contine o oferta de 60 milioane euro pentru Henrique de la Chelsea,din pacate cu multe chichite si plati dupa 2 ani,nu am acceptat-o.Dupa ce am vizionate cateva meciuri cu Mineiro,ne-am dat toti seama ca cel mai periculos jucator este Tardelli care a inscris de 22 de ori in 27 de meciuri in acest sezon+Machedo care este un jucator de banda dreapta care dribleaza foarte bine si care creeaza multe faze periculoase.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

A trecut noaptea si am ajuns la Belo Horizonte,unde Mineiro joaca pe un stadion de aproape 70.000 de locuri,un stadion unde se castiga foarte greu.Urmand superstitia lui Don Revie,ii pun pe jucatori sa parcurga ultimii metrii pana la stadion pe jos nu cu autocarul.Normal ca am fost asaltati de de suporterii nostrii veniti in numar mare in deplasare circa 7.000.Ajuns in vestiar ii anunt pe primii 11:Rafael,Colaco,Angelo,Dracena,Thiaguinho,Fabinho,Arouca,Ismodes,Montillo,Alan Patrick si Maikon Leite.Jucam un 4-5-1 modificat cu Fabinho si Arouca folositi ca inchizatori si Alan Patrick in spatele lui Leite care este singurul varf impins in acest meci.

Fara mai multi jucatori importanti sunt net inferiori celor de la Mineiro asa ca ii pus sa joace rigid,cu un ritm putin mai scazut si mai mult pe contra.Meciul a inceput foarte tare si Tardelli trece de doua ori pe langa deschiderea scorului doar interventile lui Rafael ne-au tinut in joc.Dracena nu il putea opri singur pe Tardelli asa ca il pun si pe Thiaguinho sa tina strans la el si a dat rezultate foarte bune,Tardelli nu a mai avut nici o ocazie.Ne-au incalecat in prima repriza ce ii drept dupa care a venit pauza,si il trimite pe Junior Moraes in locul lui Leite in teren.Jocul a fost mult mai slab ca in prima repriza fara ocazii de poarta,pana in minutul 69 cand Moraes scapa singur cu portarul advers,incearca sa il lobeze acesta deviaza in fata de un Montillo deschide scorul 0-1 si fanii nostrii innebunesc.Il bag in teren pe Daniel Carvalho il ridic la mijloc si jucam cu doi mijlocasi centrali fara DM.Din pacate la un corner Dracena iar nu isi face treaba si Welton Felipe egaleaza...1-1 scor final insa dupa un meci in care ne asteptam sa pierderm!!!

atlmin.png

atlmin2.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy