Jump to content

Obiective ?


Dacone

Recommended Posts

  • Replies 210
  • Created
  • Last Reply
  • Romania Research Team

De asta sper sa se elibereze U Cluj,desi sansele sunt mici pentru ca de 3 ani joaca foarte bine in liga 1,dar sanse sunt mai mari la Bordeaux care de doua sezoane se zbate in Ligue 2.(fiind echipele mele de suflet)

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Dupa cum am zis mai devreme,am vrut sa iau o echipa din Romania,sa o construiesc in totalitate insa nici o oferta nu a fost buna de nimic...au venit oferte de la Stuttgart,Liverpool,Udine si Independiente...pana la urma am ajuns la un acord pentru sezonul viitor cu echipa care a terminat pe locul 3 campionatul in Spania si anume ATL.Madrid cu care am semnat pe 5 ani pana in 2018.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

108 milioane de euro ne-au pus la dispozitie sefii clubului ca sa castigam titlu in acest sezon...apropo am gresit echipa terminat pe doua in fata lui Real Madrid,pe care a bautut-o tur-retur...Barcelona,castigand normal campionatul cu 20 de puncte avans :)),finala Ligii,s-a disputat chiar intre Man.Utd si Barca,finala castigata de Barca la penalty-uri,scorul fiind 1-1 dupa 90 de minute.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Normal ca am facut transferurile cu tot felu' de clauze,am reusit sa aduc cativa jucatori foarte importanti...

Robinho:Tehnica,viteza si tot ce ii trebuie unui super jucator care va aduce un mare plus de virtuozitate in echipa noastra.

robinhoprofileattribute.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Esteban Cambiasso:Un plus mare de experienta la mijlocul terenului,un recuperator de nota 10,care si paseaza bine si mai ales un jucator cu mult creier la mijlocul terenului care vede foarte bine jocul.Se pare ca Inter urma sa il puna pe liber,asa ca l-am recuperat eu.

estebancambiassoprofile.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Javier Pastore:Tehnica+viteza=Pastore,un jucator care are mereu la el punguta cu driblinguri si un super-pasator,pe langa faptul ca este si un foarte bun marcator.

javierpastoreprofileatt.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Cristian Zapata:Nu stie el prea multe cu mingea,insa este un fundas de fier calit 8 sezoane in Seria A la Udine,care au fost nevoiti sa il vanda din cauza retrogradarii in Serie B.

cristinzapataprofileatt.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Danny Wilson:A fost primul transfer facut in aceasta perioada de transferuri,adus pe postul de rezerva pe postul de fundas central,nu m-au impresionat calitatile ci evolutile lui de la Liverpool,unde a jucat 3 sezoane cu ratingul pe la 7.20 in fiecare sezon,in fiecare evoluand in cel putin 20 de meciuri.Are oricum o viteza foarte buna pentru un fundas central...

dannywilsonprofileattri.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Yann M'Vila,era deja acontat de club cand eu l-am preluat,un jucator foarte bun la mijlocul terenului.Probabil vor mai urma cateva transferuri de jucatori mai tineri...

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Sper sa faca treaba buna... :worship!!!Intre timp am facut 2 transferuri in departamentul de scouting...este vorba de Sandro Orlandelli si Antonio Fernandez,mi se par 2 scouteri foarte foarte buni,chiar daca o sa ii folosesc doar pentru Argentina si Spania pentru ca nu au adaptability...

Sandro Orlandelli

sandroorlandelliprofile.png

Antonio Fernandez

antoniofernndezprofilea.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

In pre-sezon am facut un program de antrenament care s-a bazat mai mult in prima parte pe antrenamente fizice si doar pe finalul pre sezonului o sa se bazeze mai putin pe fizic si mai mult cu mingea...Am avut un prim stagiu de pregatire in Anglia,unde am pierdut 4-1 cu Boro :wtf:,meci in care desi am jucat doar cu juniori si rezerve m-a surprins rezultatul,am invis 3-0 fosta echipa QPR si am batut 2-1 pe Leeds...mai urmeaza un stagiu in Italia...Intre timp fortez si transferul lui Alexis Sanchez de la Man.City unde nu prea joaca,problema ar fi ca mai am doar vreo 25 de milioane de transferuri,insa cu mai multe clauze ar fi sanse...

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Trebuia sa le dam si noi replica celor de la Real...nu am reusit nicicum sa il cumpar pe Sanchez,pe care cei de la City au cerut vreo 80 de milioane,dar sansa a venit de la cealalta echipa din Manchester este vorba de United,care l-a dorit insistent pe Godin care nu a prins lista jucatorilor inregistrati pentru Liga Stelelor,si cum Nani nu era prea multumit ca juca cam un meci un meci cu Ashley Young si Valencia,a fost foarte interesat de oferta noastra...18 mil.+35 peste 48 de luni+Godin,au fost destul ca Nani sa semneze pe 4 sezoane cu noi.

nanik.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

M-am decis in mare parte asupra unui prim 11 standard care arata cam asa :

De Gea(portar),Filipe(fundas stanga),Dominguez si Zapata(fundasi centrali),Vrsalijko(fundas dreapta),Cambiasso si M'Villa(mijlocasi centrali,ei o sa care pianul :)) ),Robinho sau Reyes(extrema stanga),Nani(dreapta) si Pastore in spatele singurului atacant este vorba de Aguerro.Normal ca jucatorii se pot schimba in fata intre ei deoarece majoritate pot juca pe orice post in fata.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Se pare ca Nani nu poate sta departe de Old Trafford,deoarece sortii ne trimit in grupa E,grupa nu foarte grea in care o sa avem obiectiv chiar primul loc:

grupav.png

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

In prima etapa a sezonului am fost vizitati pe propriul stadion de catre Levante,60.000 au venit sa vada noul Atl.Madrid si ne-au sustinut frenetic inca dinainte meciului.Primul 11 a aratat astfel:De Gea,Felipe,Wilson,Zapata,Vrsaljko,Borja Valero,Cambiasso,Reyes,Pastore,Nani si Aguerro..Chiar daca aveam in primul 11 nu mai putin de 5 jucatori noi,s-a vazut cine ii echipa mai buna si in primele 10 minute am ratat din pacate de 4 ori singur cu portarul prin Nani de doua ori,Pastore si Aguerro.Pana la urma in minutul 19 dupa un un-doi Aguerro-Pastor,cel din urma a deschis scorul sutand violent la coltul lung din lateral-stanga,1-0.Dupa 12 minute Vrsaljko centreaza de pe dreapta si de la 11 metrii Aguerro face 2-0 din alunecare.I-am scos pe Aguerro si Reyes ca sa nu ii mai fortez in acest meci,au intrat Forlan si Robinho.I-am lasat pe jucatori sa joace mai lejer sa nu mai forteze si in minutul 60,Yatabare ne-a taxat 2-1.A fost doar un foc de paie...Nani(66'penalty),Forlan(86') si Valero(90') au dus scorul la un clar 5-1.Am inceput cu dreptul...

atmadridvlevantesplitvi.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy