Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Obiective ?


Dacone

Recommended Posts

  • Romania Research Team

Dupa un timp in care nu prea am avut chef de FM,din lipsa de ideei,cu ce echipa sa joc,am decis sa dau database huge si am ales urmatoarele campionate:

-Algeria

-Argentina

-Anglia

-Brazilia

-Canada

-Egypt

-Franta

-Germania

-Iran

-Italia

-Qatar

-Romania

-Saudi Arabia

-South Korea

-Spania

-USA

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 210
  • Created
  • Last Reply
  • Romania Research Team

wadideglasportingclubwa.th.png---CAM ASA ARATA ECHIPA DIN PACATE...

egyptianpremierleaguein.th.png

Uploaded with ImageShack.us--Si cam asa arata clasamenul actual,bine ca au trecut doar 2 etape din campionat,mai am doar 7 zile la dispozitie sa fac o intreaga echipa asa ca trebuie sa incep cu transferurile si sa cheltui cele 9 milioane de euro.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

haraselhodoudvwadidegla.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Asa arata echipa la primul meci trimit cel mai bun 11 in teren.Am fost peste ei de la inceput si in minutul 14,Salama trimite mingea in plasa din lateral dreapta dupa o combinatie frumoasa cu Aty.Dupa doar trei minute Farag(probabil cel mai bun jucator al meu)primeste mingea la mijlocul terenului,dribleaza tot inclusiv portarul si duce scorul la 2-0.Cu 10 minute inainte de pauza,Farag,paseaza printre fundasii adversi pentru Salama care finalizeaza la cotul lung,3-0.Chiar inainte de pauza doua greseli in lant a fundasilor central,Mensah si Aty,il lasa pe Eid singur cu portarul si scorul devine 3-1.

Haras vine peste noi si nu mai putem tine deloc de minge orice le-as spune jucatorilor.Corner batut de pe dreapta de Nagah si Haras face 2-3.Dominati in continuare il schimb pe Dahab cu Ateya si pe Salama cu Baba Minisu insa degeaba si dupa o centrare de pe dreapta a lui Atwa scorul devine 3-3,gol inscris de acelasi Eid.DEZAMAGIRE TOTALA !!!

haraselhodoudvwadidegla.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

wadideglavpoliceunionpr.th.png

ImageShack.us--8 jucatori noi si o noua tactica impotriva lui Union Police fosta echipa a lui Farag.

Meciul incepe din nou perfect pentru noi si combinatia Saleh-Bekoe pe partea dreapta si centrarea primului in centrul careului unde il gaseste liber pe Soliman,care deschide scorul.Dupa doar un minut acelasi Soliman rateaza singur cu portarul,fiind copiat de Farag faza urmatoare.Saber trimite o pasa lunga pe dreapta,Bekoe trece ca fulgerul pe langa Kader,centreaza si Farag face 2-0.Schimb tactica in 4-4-2 simplu,tragem putin de timp,Bekoe si Farag tin mai mult de minge insa cu toate aste in minutul 76,Said inscrie dupa un corner.Cu doar 2 minute inainte de final Aty il scapa pe Yamani care trage pe coltul scurt si scorul se face 2-2.FINAL DE MECI X(

wadideglavpoliceunionin.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

petrojetvwadideglainfor.th.png

ImageShack.us

Un meci foarte interesant unde normal ca am condus de la inceput,dar am fost din nou egalati si de data asta chiar si condusi insa cei 1.7 mil. care i-am dat pe Bekoe au meritat cu varf si indesat acesta punctand de 3 ori in poarta fostei sale echipe.De partea cealalta Hamdy cel care a inscris de 3 ori este un jucator interesant cred ca si pentru campionate europene,a marcat de 17 ori in 15 meciuri,dupa meciul cu mine a fost cumparat de Al-Ain.

wadideglavittihadinform.th.png

ImageShack.us

Cel mai slab meci de cand sunt la echipa,nu am contat aproape deloc iar victoria celor de la Ittihad a venit dupa un eurogol a lui Rahim de la 25 de metrii dupa ce mingea a lovit transversala,gol imparabil.

O sa ramanem cel putin momentan la un 4-4-2 simplu.Cat de cat avem si un prim 11 stabil care arata cam asa:Sameh,Hamdy,Mohamed,Shawky,Saber,Soliman,Aty,Shayeb,Saleh,Farag si Bekoe

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

zamalekvwadideglainform.th.png

ImageShack.us

Trebuia sa vina si meciul cu Zamalek,in care sunt sincer si trebuie sa o spun ca nici nu am contat pe teren.Poate cea mai puternica echipa din Egypt,echipa plina de adevarate legende alea echipei nationale cum ar fi in primul rand portarul Hadary,Said,Mido sau Zaki.Ultimul ne-a dat doua boabe,primul un lob de efect,tabela fiind inchisa de Gaafar.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

wadideglavenppiinformat.th.png

ImageShack.us

Normal ca am condus din nou repede prin golul lui Bekoe,care din pacate s-a accidentat si a trebuit sa intre Salama.Dupa golul lui Bekoe,ENPPI,normal ca ne intoarce prin Issa,Raouf dintr-un penalty pe care numai Avram il mai dadea si probabil unul dintre golurile sezonului inscris de Aly Mohamed.Inainte de pauza Shady Mohamed reduce din diferenta cu un gol de la 25 de metrii si Salama in minutul 48 inchide tabela.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

masryvwadideglainformat.th.png

ImageShack.us

O deplasare foarte importanta la Masry,echipa care se afla cu un loc in fata noastra.Deschidem repede scorul prin Bekoe(suntem clar cea mai buna marcatoare intre minutele 10-20),insa de data asta nu am mai primit gol,mai mult de atat tot noi am dominat clar meciul,suturile celor de la Masry majoritatea au poposit peste stadion :).Shayeb a inlaturat orice emotie in minutul 82 dupa un penalty scos de Aty,tot el recidivand dupa 3 minute cu un eurogol de la 25 de metrii direct in vinclu.Cu un minut inainte de final Abdel Aty,scutura plasa ultima data in acest meci dupa o pasa de 50 de metrii a lui Sayed.PRIMA VICTORIE FATA EMOTII DIN ACEST SEZON!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Inainte de meciul cu Al-Gaish,am avut o mica problema cu brazilianul Reginaldo,care nu se acomodeaza in Egypt cum spunea el,dar dupa ce l-am sapunit putin a revenit la sentimente mai bune.Ca sa vad ce poate,deoarece a prins doar cateva minute ca rezerva il bag titular.Meciul a fost echilibrat ocazii de fiecare parte,in minult 34,Farag,este faultat in careu de Sabri care vede al doilea galben si este eliminat.Soliman transforma imparabil si intram la cabine cu avantaj de un gol.In repriza a doua Gaish ne domina clar si in minutul 83',Arko reuseste sa egaleze si nu speram la mai mult de un punct.Imi trimit echipa in atact si dupa doar 3 minute,"renegatul" Reginaldo reuseste sa aduca victoria dupa o combinatie cu Aty.A doua victorie la rand !!!

algaishvwadideglasplitv.th.png

ImageShack.us

Urmeaza doua meciuri din care trebuie sa obtinem 6 puncte din 6 posibile cu echipele de pe locul 14 si 16.(El-Gouna si LEL Makasa)

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

egyptianpremierleaguein.th.png

ImageShack.us

Cam asa arata campionatul dupa ce 11 etape.In ultimul meci cu El-Gouna,am dominat clar tot meciul,golul picand totusi dupa pauza prin Aty care a punctat la 3 minute dupa ce Fouad a luat rosu,la un cot aplicat lui Sayed.Ocazii multe am avut si in repriza a doua mingea nu a mai intrat numai dupa un penalty transformat de Bekoe in minutul 87.

Apropo daca vreti sa jucati intr-un campionat in care sa vedeti niste intrari absolut criminale :)) si goluri cu duiumul(nu exista etapa in care sa nu fie cel putin un 7-0+ca in fiecare meci se dau minim 2-3 goluri alegeti Egypt )

wadideglavelgounasplitv.th.png

ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Am reusit ce ne-am propus adica 6 puncte din meciurile cu El-Gouna si Makasa.Au fost doua simple formalitati as spune mai ales cu Makasa,singura echipa care inca nu a obtinut niciun punct si a pierdut de 3 ori in acest sezon cu 7-0 si odata cu 9-0.Eu nu am fost asa predispus la efort in meciul cu ei si am castigat doar cu 4-0.Am dominat clar tot meciul,Bekoe cu o dubla apoi Aty si un eurogol marca Saleh ne-au adus 3 puncte.

wadideglavmisrlelmakasa.th.png

ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Dupa 1 egal si 4 victorii in ultimele 5 meciuri,urmeaza doua meciuri de foc cu Ismaily si mai ales cu ex-campiona,cea mai titrata si totodata cea mai valoroasa echipa din Egypt este vorba de Al-Ahly.

Am uitat sa va spun la inceputul acestui story ca Wadi Degla este o echipa foarte mica din Cairo,fara mari performante+avem obiectiv ramanerea in prima liga.Stadionul nostru are doar 500 de locuri insa este de fiecare data plin.1300.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Vine si meciul cu Ismaily...ne-am pus sperante mari in acest meci ca putem face o figura frumoasa,din pacate acest lucru nu s-a intamplat.Hosny(care acuma cativa ani era o mare speranta a fotbalului egiptean cand a ajuns la Strasbourg)unde nu a confirmat,a deschis scorul cu o torpila de la 25 de metrii la vinclu,1-0!Din pacate nu am contat mai deloc in joc doar o bara a lui Farag a mai animat micuta noastra galerie.Repriza a doua incepe destul de rau dupa ce Soudani a driblat tot si a inscris cu un lob de efect,dupa care si-a completat hattrickul in minutul 83 si 91.Am fost pur si simplu umiliti...

wadideglavismailysplitv.th.png

ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Dupa dezastrul din meciul cu Ismaily,am mers ca porcul la taiere :)) pe Cairo Stadium in fata a 71.000 de suporteri am introdus cei mai buni 11 jucatori,acestia fiind urmatorii:Sameh,Saber,Sayed,Abdel Aty,Shawky,Shayeb,Samir,Soliman,Essam Abdel Aty,Farag si Bekoe.

De partea cealalta jucatorii lui Al Ahly nici nu mai au nevoie de prezentari:Abou-Trika,Ghaly,Gomma,Fathy,Meteeb si ceilalti majoritatea fiind vedete alea echipei nationale.

Meciul a inceput prost si Fadl scapat singur cu Sameh il lobeaza perfect si deschide scorul repede.Farag rateaza de doua ori singur cu portarul dupa care Bekoe love transversala.Dupa pauza Bekoe egaleaza repede insa dupa doar un minut Meteeb duce scorul la 2-1 si asa se termina meciul.Am dominat si dupa insa nu am mai inscris dar faptul ca portarul Ekramy a fost cel mai bun om al meciului arata faptul ca avem echipa puternica.

alahlyvwadideglasplitvi.th.png

ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Ceva m-a facut sa intru la boardroom request si cum sefii,nu au fost de acord cu o marirea a bugetului am dat mai mult la misto fraza"I would like a new stadium to be built to help the club achieve its ambitions"...Iata si raspunsul:wadideglasportingclubbo.th.png

ImageShack.us

Sincer pentru mine este prima data cand se intampla asta in Fm 2011,asa ca urmeaza sa ne pregatim pentru 4 meciuri de foc cu Union Police,Smouha,Petrojet si Haras din care vrem cel putin 10 puncte.

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Dupa doua infrangeri la rand,trebuia sa vina o victorie in meciul cu Arab Contractors...din pacate nici jucatorii mei dar nici a lor nu au fost de acord si au dat-o la pace dupa cum a aratat meciul.0-0,fara absolut nici o ocazie de nici o parte...cel mai urat meci de pana acuma.

wadideglavarabcontracto.th.png

ImageShack.us

Asa ca trebuie sa mai asteptam pentru o victorie...

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Si victoria a venit chiar etapa urmatoare unde ne-a vizitat echipa de pe locul 11,Military Production.Meciul nu a inceput chiar bine deoarece Zaki,a deschis scorul in minutul 9.Am egalat repede,Soliman,venit de pe extrema stanga trimite la coltul lung dupa centrarea lui Aty.Tot Soliman inscrie si golul de 2-1 dupa o lovitura de cap la vinclu.Dupa pauza Aty,trimite in poarta goala,dupa sutul lui Farag care a lovit bara.4-1 a facut Soliman in minutul 60 dupa ce a driblat tot ce i-a iesit in cale,hattrick Soliman.Zaki a mai inscris odata in minutul 64 si a inchis tabela.

wadideglavmilitaryprodu.th.png

ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Asteptam rezbunare din partea jucatorilor mei in meciul cu Police Union,dupa ce in tur am terminat la egalitate desi am condus majoritatea timpului cu 2-0.Meciul incepe bine si Farag,cel care a venit de la Police Union in perioada de transferuri si a inscris si in tur,deschide scorul repede dupa 7 minute,0-1.Din pacate in minutul 16',Bekoe primeste un rosu pentru un cot pe care doar arbitrul l-a vazut.Acelasi Farag prinde un super vole de la 25 de metrii si facem 0-2.Ne-am retras usor in aparare si am tinut mai mult de minge,dar dupa 10 minute Ahmed reduce din diferenta 1-2.In minutul 72'Sonbol,simuleaza de langa Saber,dar arbitrul da penalty si Zeid inchide tabela la 2-2.MM!!!

policeunionvwadideglasp.th.png

ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Dupa un nou pas gresit cu Union Police,nici nu ne gandeam sa nu castigam in deplasare cu Smouha.Salama a intrat de data asta in atac cu Mazhar.Mazhar este la primul meci pentru Wadi Degla,a jucat putin pe la Monaco poate va amintiti,oricum nu a facut multe acolo.Am atacat din prima cu tot efectivul si in minutul 5',Salama,deschide scorul cu un sut de la 25 de metrii,tot el recidivand 2 minue mai tarziu dupa un un-doi cu Soliman.Aty,Soliman,Mazhar si inca odata Salama au dus scorul la 6-0.

smouhavwadideglasplitvi.th.png

ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

Chiar daca nu vi se pare interesant :)) o sa continui story-ul,deoarece asa ma tine jocu in priza...:))mai sunt 12 etape si speram in cotnuare la un loc in Cupa Confederatilor Africane,asta inseamna locul 3-4 pentru ca locurile 1-2 sunt acontate de Al-Ahly si Zamalek.

Link to comment
Share on other sites

e chiar interesant ce faci dar , ai putea sa postezi mai frumos adica mai ordonat, sa nu fie pozele asa mici, decupeaza chiar doar ce pare interesant si pune asa, scrie cu bold lucrurile mai importante etc thumbup.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Romania Research Team

wadideglavharaselhodoud.png

ImageShack.us

Un meci in care Haras ne-a dominat,mai ales din cauza atacantilor lor,Sidibe si N'diaye,cu toate Salama si Shawky(care a inscris la prima atingere de balon)ne-au adus pe locul 4,care duce in Cupa Confederatilor Africane.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy