Jump to content

Cariere Actuale , Pe Cine Antrenati ?


Guest MagN1F1c0

Recommended Posts

Noel si Cuellar, din cauza voastra cred ca renunt la salvarea cu Sochaux, si continui salvarea cu Valencia ( spania campionatu meu preferat). Voi ce ma sfatuiti ? La Valencia sunt in anul 2015, dar doar din Decembrie 2012 la Valencia. (am inceput cu Steaua, apoi Porto iar in cele din urma Valencia).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Eu astept o oferta sa plec de la Bilbao.Pur si simplu nu am ce jucatori sa aduc,transfer 1 vand 7.Am facut o oferta celor de la Zaragoza pt Ander de 25 mil.Au refuzat-o,dupa care face Barca o oferta de 17mil pe care o accepta imediat.Da-o in p...m...de treaba.In cei 3 ani de cand sunt la club nu am primit si eu un regen decent,care sa aibe 3-3,5 macar.Primesc numai "rahati si nulitati".Am transferat unul de 17 ani ,singurul regen basc de valoare pe care l-am gasit,in rest nimic.Anul trecut am terminat pe locul 4 si am ajuns in UCL, unde am intrat in grupe.M-am batut pt acest loc cu Getafe si Tenerife.Revelatia de anul trecut S.Gijon a retrogradat chiar daca au facut transferuri de vreo 20 de mil.In UCL sunt in grupa cu Liverpool,Rangers si Craiova.In EL anul trecut am fost eliminat in sferturi de Rennes.Real a castigat 2 titluri consecutive,Barca pe 2.Catalanii l-au luat pe Ribery gratis si vreo 5-6 regeni de 4-5 stele.

SI am o intrebare: Busquetes nu vi se pare overrated?In sezonul 3 are niste skilluri incredibile.E printre cei mai buni mijlocasi din lume,chiar daca nu a prea prins echipa in primele 2 sezoane.

Link to comment
Share on other sites

Eu astept o oferta sa plec de la Bilbao.Pur si simplu nu am ce jucatori sa aduc,transfer 1 vand 7.Am facut o oferta celor de la Zaragoza pt Ander de 25 mil.Au refuzat-o,dupa care face Barca o oferta de 17mil pe care o accepta imediat.Da-o in p...m...de treaba.In cei 3 ani de cand sunt la club nu am primit si eu un regen decent,care sa aibe 3-3,5 macar.Primesc numai "rahati si nulitati".Am transferat unul de 17 ani ,singurul regen basc de valoare pe care l-am gasit,in rest nimic.Anul trecut am terminat pe locul 4 si am ajuns in UCL, unde am intrat in grupe.M-am batut pt acest loc cu Getafe si Tenerife.Revelatia de anul trecut S.Gijon a retrogradat chiar daca au facut transferuri de vreo 20 de mil.In UCL sunt in grupa cu Liverpool,Rangers si Craiova.In EL anul trecut am fost eliminat in sferturi de Rennes.Real a castigat 2 titluri consecutive,Barca pe 2.Catalanii l-au luat pe Ribery gratis si vreo 5-6 regeni de 4-5 stele.

SI am o intrebare: Busquetes nu vi se pare overrated?In sezonul 3 are niste skilluri incredibile.E printre cei mai buni mijlocasi din lume,chiar daca nu a prea prins echipa in primele 2 sezoane.

Busquets si Valdes is overrated si in FM si in realitate :rotflmao:

Link to comment
Share on other sites

Am terminat si sezonul 2, cu rezultate mult mai bune decat ma asteptam, dar asta doar pe finalul lui.

Transferuri: Cum n-am reusit sa vand scump si sa cumpar ieftin, mi-am calculat frumusel profitul lunar si am cumparat jucatori in rate, ca tot e la moda :)

S2-Transferuri.jpg

S2-Transferuri2.jpg

FA: Am pierdut in turul 5 in fata lui Tottenham

LC: Doar turul 3, eliminat de Sunderland

Campionat: Eh, in campionat dupa 18 etape eram pe locul 20, dar la doar 5 puncte de locul 15 (cam pe acolo ma vedeam eu la finalul sezonului) si 10 puncte de locul 10. Am zis ca nu-i nici o problema si o sa-si revina echipa, deci am continuat asa, pana cand m-am vazut in etapa 28 tot pe locul 19 la 9 pct de locul 15. Asa ca am facut 2 modificari mici la tactica, dar care s-au vazut imediat. Linia defensiva - deep, pentru ca nu aveam nici fundasi rapizi pentru a juca cum vroiam eu, nici portar cu

rushing out mare (>15). Cea de-a doua modificare a fost titularizarea lui Shaarawy pe dreapta cu optiunea cut inside (el este jucator de picior stang). In cele 10 etape ramase am reusit 7 victorii, 1 egal si 2 infrangeri, rezultate ce m-au adus pe un nesperat loc 10 :)

S2-Clasament.jpg

Statistici jucatori: S2-Statisticijuc.jpg

Sezonul viitor trebuie sa-mi gasesc cel putin 1 atacant bun, pentru ca am o gramada de ocazii dar nu are cine s-o bage-n ate. Asta depinde si de buget, ca ce-i bun costa cum spuneam si mai sus, au scazut cotele la multi jucatori tineri fata de 09. Dar daca gasesc alti jucatori cu un raport bun calitate/pret o sa mai aman problema atacantilor cu cel putin un sezon. L-am ochit de Huddlestone care este backup la Liverpool si ar accepta o oferta de 6 mil pe el. Plus de asta imi trebuie si alt CAM titular (Rakitic sper eu), in primul rand pentru ca trebuie sa fie si executantul cornerelor in tactica gandita de mine. Apropo de cornere, doar 6 goluri sezonul asta, pentru ca numai am executant bun printre titulari (dar am reusit 7 goluri din indirecte, macar atat).

Va urma ...

Link to comment
Share on other sites

Jucat mai mult de jumate de sezon cu Arsenal (primavara 2010), care m-a prins pe locul 8.

Jocul are anumite metehne jalnice.Sau mai bine spus, continua sa fie acelasi joc de cacat de 3-4 ani incoace.

Folosesc ultimul patch, adica ala cu multi de "1" la sfarsit. Folosesc tactica 4-3-2-1 (barcelona), creata de mine asa la misto.Robin van Persie, din vreo 30 de goluri sezonul asta, 90% din ele sunt inscrise din afara careului cu niste bombe d'alea extraterestre.Restul sunt din penalty.Assistentul imi spune asa : avem probleme cu echipele care au reputatie mica, dar si cu echipele care au reputatie mare.Deci, am probleme cu toate echipele(rrrright) . Cat despre acel engine pe care avlad(parca) il lauda in sus si-n jos, este penibil.Buguri peste buguri si nimic mai mult.M-am plictisit enorm de conferintele de presa, cu aceleasi raspunsi si intrebari, m-am plictisit enorm de aceleasi stiri, m-am plictisit de tot de ninsoarea de afara.Tactics instructions nu-mi foloseste la nimic.Ori ca dau contain, ori ca dau overload, nu vad nicio diferenta pe terenul de joc.Ah, era sa uit de 5years old bug : ratarile 1vs1 exasperante.Am sanse mai mari sa dau gol de la 50m decat singur cu portarul.SAMD, dar nu stau sa fac acum o compunere pentru nimic.In final, revin cu o concluzie (sa nu mai fiti nevoiti sa cititi ce e mai sus) : jocul este execrabil.

Semnat,

I am robot.

Link to comment
Share on other sites

Sunt de acord cu tine dar nu in totalitate... cred ca ai vorbit la nervi la unele chestii.

1. Ratarile 1vs1 - aici sunt de acord cu tine

2. Te-ai gandit putin ca si tactica ta e de vina ? Atata timp cat ai facut " un 4-3-2-1 asa la misto "...

3. Buguri. Hmm da... sunt cu nemiluita in joc

A observat cineva cat de aiurea sunt puse greselile alea de arbitraj ? Adica :

Carragher faulteaza un jucator advers. Primeste rosu - corect ... a fost ultim aparator. Imediat dupa faza asta am eu un atac, Torres trece de ultimul fundas advers si este faultat. Ghici ? jucatorul advers nu primeste nici macar cartonas galben. Inteleg ca vor sa faca jocul mai real dar deja exagereaza cu greselile astea.

Link to comment
Share on other sites

"ratarile 1vs1 exasperante" Sezonul trecut.Meci At.Bilbao - Getafe.Etapa 30.Bilbao loc 3,Getafe loc4.Scor 1-1.Raportul ocaziilor:25-12 in favoarea mea.Llorente a scapat de 9 ori singur cu portarul a ratat de fiecare data.A dat numai in el.Nu a incercat lob,n-a incercat sa-l dribleze ,nu a tras plasat.Loveste mingea ca la tara,cat poate de tare,nu conteaza unde se duce.Mereu ii spun sa nu mai joace cu spatele la poarta.sa incerce sa lobeze portarul,sa traga plasat,insa niciodata nu ma asculta "Llorente see no point to adaptting his game".Imi bag .... Daca m-ai zice asta inca o data il vand.Da-l in masa.

Link to comment
Share on other sites

Rezultatele mele la Fc Silvania sunt foarte slabe , meciurile cu contra-candidatele la retrogradare le castig . Cand joc cu echipe de pe locurile 1-5 mereu pierd la scor de mai mult de doua goluri , cand joc cu echipe de pe locurile 6-12 ori pierd in ultimele minute ori castig , iar cu celelate castig usor .

Cupa romaniei :

Runda 2 : Fc Silvania vs CS Tunari 1-0 (Alexandru Barbuloviciu)

Runda 3 : Fc Silvania vs Viitorul Insuratei 5-4 dupa penalty

Runda 4 : Fc Silvania vs Cetatea Suceava 1-2 (Alexandru Barbuloviciu / autogol Emil Stef , Tudor Homneac)

Liga 2 seria 2 :

Etapa 1 : Fortuna Covaci vs Fc Silvania 2-1 (Andrei Suciu , Bogdan Mihet / Milorad Buckvic)

Etapa 2 : Fc Bihor vs Fc Silvania 0-1 (Milorad Buckvic)

Etapa 3 : Fc Silvania vs Ariestul Turda 0-3 (Sandor Fele , Lucian Mihu , Cristian Hardau)

Etapa 4 : Fc Silvania vs Fcm. Tg. Mures 1-2 (Milorad Buckvic / Petrica Negrea , Marius Balau)

Etapa 5 : CFR Tim. vs Fc Silvania 0-2 (Laurentiu Opriceana , George Petcut)

Etapa 6 : Fc Silvania vs CS Otopeni 3-4 (Milorad Buckvic x3 / Ionut Savu , autogol Laurentiu Opriceana , Florin Parvu x2)

Etapa 7 : U Cluj vs Fc Silvania 2-0 (Gabriel Machado , Valentin Lemnaru)

Etapa 8 : Fc Silvania vs Minerul Lupeni 1-3 (Alexandru Barbuloviciu / Alexandru Gego , Gabriel Luca , Adrian Bitica)

Etapa 9 : Fc Silvania vs Muresul Deva 2-0 (Milorad Buckvic , Robert Villand)

Etapa 10 : Fc Arges vs Fc Silvania 4-0 ( Iulian Tames , Catalin Doman , Youssouf Kamara , Andrey Tikhonov)

Clasament

dnk7y8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cum spuneam, antrenez FC Arges de 1 sezon si e totul "roz" momentan..

Am reusit sa promovez am facut si cateva transferuri destul de importante.Sper sa fie totul bine in Liga I.

Jucatori care m-au impresionat in sezonul 2009/2010

Filip Stojanovic (Striker) --->10 meciuri - 11 goluri + o gramada de goluri pentru Nationala

Andrej Rastovac (Defender) ---> foarte sigur in duelurile aeriene

---->foarte sigur in duelurile decisive(tackling etc.)

George Blay (Defender Right) ----> centrari exceptionale

Jan Pahor (Sweeper./ Defender Center) ----> foarte bun la fazele fixe si de atac si de aparare

----> pozitionare buna in teren

Didier Konate (Defensive Midfielder) ----> este un Wonderkid (dupa parerea mea)

----> suturi de la distanta perfecte

---->apare de multe ori la finalizare

post-7909-1261004648346_thumb.gif

post-7909-1261004696743_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Eu astept o oferta sa plec de la Bilbao.Pur si simplu nu am ce jucatori sa aduc,transfer 1 vand 7.Am facut o oferta celor de la Zaragoza pt Ander de 25 mil.Au refuzat-o,dupa care face Barca o oferta de 17mil pe care o accepta imediat.Da-o in p...m...de treaba.In cei 3 ani de cand sunt la club nu am primit si eu un regen decent,care sa aibe 3-3,5 macar.Primesc numai "rahati si nulitati".Am transferat unul de 17 ani ,singurul regen basc de valoare pe care l-am gasit,in rest nimic.Anul trecut am terminat pe locul 4 si am ajuns in UCL, unde am intrat in grupe.M-am batut pt acest loc cu Getafe si Tenerife.Revelatia de anul trecut S.Gijon a retrogradat chiar daca au facut transferuri de vreo 20 de mil.In UCL sunt in grupa cu Liverpool,Rangers si Craiova.In EL anul trecut am fost eliminat in sferturi de Rennes.Real a castigat 2 titluri consecutive,Barca pe 2.Catalanii l-au luat pe Ribery gratis si vreo 5-6 regeni de 4-5 stele.

SI am o intrebare: Busquetes nu vi se pare overrated?In sezonul 3 are niste skilluri incredibile.E printre cei mai buni mijlocasi din lume,chiar daca nu a prea prins echipa in primele 2 sezoane.

am primit 2 oferte, fara sa aplic - santander si sevilla, ambele refuzate.

poti sa cumperi orice jucator spaniol, sub 19 ani, nu doar basci.

ander de la zaragoza e super jucator, riesgo si mikel gonzales de la sociedad la fel, prieto e bunicel, arteta nu mai zic...

del horno si garrido nu m-au convins, mai e un fundas dreapta super tare, basc, pe care l-a luat barcelona.

am 6 scouti cu 19-20 la potential ability si current ability, am cerut raport pe toti jucatorii sub 19 ani din primele 2 ligi si de la loturile nationale ale spanie, ca daca ii las pe ei sa caute singuri, ne apuca 2200, si aia tineri trebuie inhatati repede, ca la 19 ani nu mai poti face oferte.

am 36 de milioane in cont, echipa de tineret e beton, castiga titlurile si cupele la tineret constant, viitorul e basc. :)

Link to comment
Share on other sites

Sezonul 3

Transferuri: In sfarsit pot spune ca am avut un buget de transferuri, 26 mil €, dar la balance eram la 1 mil. DUpa perioada de transferuri eram pe la -25 mil balance iar acum la finalul sezonului am +4 mil. Presimt ca sezonul viitor va fi la fel.

TransferuriS3.jpg

FA: Am pierdut in semifinale cu Chelsea, 3-2.

LC: Am pierdut in turul 2 cu ... Millwall :)

Campionat: Dupa ce majoritatea sezonului m-am aflat pe locul 4, abia in ultima etapa mi-am asigurat locul 5. Speram sa sar peste sezonul in care ma calific in EL, recuperand astfel primul sezon in care am fost in Championship.

ClasamentfinalS3.jpg

Statistici jucatori: Jo a fost fenomenal sezonul asta. "He just love to power them in" din orice pozitie :D Arata bine la skilluri si totusi asistentul ii acorda doar 3 stele, iar la inceputul sezonului daca era dupa el nici macar nu era titular.

StatisticijucS3.jpg

Pentru sezonul viitor deja mi-am luat inca din iarna asta 3 jucatori free care erau in ultimele 6 luni de contract. Oleg Gusev, Luis Suarez si Gojko Kacar, il luam si pe Schweinsteiger dar ... de unde 6 mil/an salariu. Daca imi iau mijlocasii de banda care imi lipsesc sper sa termin cel putin pe podium, chiar daca un title challange ar fi excelent, dar inca nu ma vad deasupra lui City.

Link to comment
Share on other sites

Joc cu Napoli. In urma unui rezultat nefavorabil cu Lazio, 1-0, am fost dat afara de la echipa. N-am inteles de ce au facut asta, pentru ca eu am preluat echipa pe la inceputul sezonului 3, de pe la sfarsitul clasamentul, si am terminat pe 6. Next season: optimi Europa League si locul 4 in camp. Sezonul urmator, locul 3 in campionat, si optimi CL. In sezonul actual 2013-2014, m-am calificat in Optimi CL, si echipa este pe locul 7, am 7 victorii consecutive (dupa un inceput de sezon mai slabut ce e drept), si pierd cu Lazio si ma da afara. De ce? La Board Room nu scrie Win Seria A, nici macar Title Challange, nu inteleg ce vor de la mine? Am rejucat meciul cu Lazio deoarece vroiam sa contiunui cariera cu Napoli pt ca am facut o echipa destul de buna, cu care ma pot lupta pentru titlu. Surpriza, in ambele meciuri am pierdut cu scorul de 1-0, golurile fiind marcate numai dupa min 85. Portarul advers, Fernando Muslera, a scos absolut tot, adica in jur de 10 suturi pe meci.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Joc cu Napoli. In urma unui rezultat nefavorabil cu Lazio, 1-0, am fost dat afara de la echipa. N-am inteles de ce au facut asta, pentru ca eu am preluat echipa pe la inceputul sezonului 3, de pe la sfarsitul clasamentul, si am terminat pe 6. Next season: optimi Europa League si locul 4 in camp. Sezonul urmator, locul 3 in campionat, si optimi CL. In sezonul actual 2013-2014, m-am calificat in Optimi CL, si echipa este pe locul 7, am 7 victorii consecutive (dupa un inceput de sezon mai slabut ce e drept), si pierd cu Lazio si ma da afara. De ce? La Board Room nu scrie Win Seria A, nici macar Title Challange, nu inteleg ce vor de la mine? Am rejucat meciul cu Lazio deoarece vroiam sa contiunui cariera cu Napoli pt ca am facut o echipa destul de buna, cu care ma pot lupta pentru titlu. Surpriza, in ambele meciuri am pierdut cu scorul de 1-0, golurile fiind marcate numai dupa min 85. Portarul advers, Fernando Muslera, a scos absolut tot, adica in jur de 10 suturi pe meci.

Deja nu ne mai intereseaza.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

va intreb si io pe voi daca merita sa dau 52.000.000 euro pe un inchizator gen Rossi de la Roma, ma gandesc ca e cam mult pentru un jucator eminamente defensiv. Banii nu sunt o problema, nu stiu ce sa fac sa-l iau sau sa nu-l iau?

uite si raspunsul.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy