Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Cariere Actuale , Pe Cine Antrenati ?


Guest MagN1F1c0

Recommended Posts

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Salut...eu joc cu Astra 2009 si am ca obiectiv evitarea retrogradarii.Momentan sunt pe locul 12 si sunt la inceputul returului.Am adus si niste jucatori bunicei pentru echipa:

-Nikola Vasilic(19 ani la inceputul carierei,este un jucator foarte bun pentru echipele mici...nu cere contract mare si joaca foarte bine.mie mi-a dat in 20 de meciuri 12 goluri)

-Gabriel Viglianti(l-am cumparat de la Otelul cu 650.000.Este mai batran dar joaca si el extraordinar.In 17 meciuri are 8 goluri si 10 pase de gol)

-Abdul-Wahab Abu Al-Hail(este batran dar are niste pase de maestru.In 13 meciuri are 10 pase de gol)

-Ibezito Ogbonna(l-am luat liber de contract la inceputul returului si deja a dat 2 goluri in 3 meciuri...are un sut foarte bun.Vi-l recomand la cei care vor atacanti fara viteza dar cu inaltime mare)

-Marcelo Silva(si pe el l-am luat la fel ca pe Obezito..Este un jucator batran dar cu experienta in campionate puternice ca Italia,Rusia si Brazilia...este un jucaotr polivalent poate juca orice post de fundas si mijlocas)

Acestia sunt jucatorii care i-am adus pana acum la Astra.Sa speram ca la sfarsitul campionatului voi resui sa mai aduc 2-3 jucaotri valorosi,numai daca imi da patronul bani.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Stalybridge Celtic, liga a sasea din Anglia, am promovat in primul an in liga a cincea. Nici un ban de transferuri pana acum, totul gratis. I-am luat pe Gavatorta (fost la Iasi) si pe ... Jean-Pierre Papin, care mai activeaza inca la 46 de ani.

Link to comment
Share on other sites

Eu am inceput prima salvare cu CFR Cluj. Am zis sa fac o incercare sa vad cum e in Romania. Nu am jucat mult decat vreo 2 amicale dar am reusit sa aduc ceva jucatori, printre care si Daniel Niculae, Codrea si Appiah. Cel mai probabil o sa mai aduc si un DL. Obiectivul este castigarea campionatului. Sper sa am rabdare sa joc in Romania pentru ca de obicei joc in Anglia,Italia sau Olanda :D

Link to comment
Share on other sites

Eu am jucat un tur cu Athletic Bilbao, cred ca e cel mai dificil de dezvoltat club.

Si cu jucatori...cum vreau sa cumpar unul mai rasarit de la Sociedad, sar fanii.

La FM09 era un mic bug, care te ajuta daca profitai de el. Puteai sa cumperi orice jucator spaniol sub 18 ani, nu conta ca e basc sau nu. Se poate si la FM10?

Link to comment
Share on other sites

am început o nouă carieră la Viitorul Constanţa, echipa lui Hagi, în Liga a 3-a.

dar am o problemă, de la Genie Scout, mi se blochează, pentru că am vreo 30k de jucători în shortlist şi automat, la subscriptions. aveţi vreo idee cum să dezactivez subscriptions ?

Link to comment
Share on other sites

am început o carieră pe net cu un prieten, eu Real, el Barca. e mult mai frumos decât o cariera solo.

am luat campionatul cu 14 puncte avans.

transferuri: primul sezon - Hamsik, Wellinton (foarte bun, s-a impus ca titular în faţa lui Benzema) şi Camoranesi

al doilea sezon - Clichy, Breno, Rodwell, Felipe Melo, Zuculini, Mata.

el a adus jucători mai buni - Aguero, Ribery, Balotelli, Sakho.. :(

însă e 3-2 pentru mine la meciurile directe :)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

La FM09 era un mic bug, care te ajuta daca profitai de el. Puteai sa cumperi orice jucator spaniol sub 18 ani, nu conta ca e basc sau nu. Se poate si la FM10?

inca merge, poti lua jucatori care nu sunt basci, doar spanioli, sub 18 ani.

Link to comment
Share on other sites

Mda....din lipsa de timp eu nu prea am la activ asa multe meciuri jucate cu Southampton, dar cele pe care le-am jucat au fost foarte frumoase, iau eu treceam de la suparare/nervi la fericire/bucurie

Ei bine am inceput cu un buget parca de 1.5 mil £.

Transferuri:

Emad Motaeb - (190£) - fantastic e Golgeter cu 6 reusite in toate competitiile.

Ritchie De Laet - (Loan) - subtirel

Andrea Orlandi - (Swansea 250£) - bunicel pe partea dreapta, media 7.00

Leigertwood Mikele - (QPR 450£) - din pacate nu joaca asa bine, mi-am cam luat teapa.

Hajto Tomasz - (LKS Lodz 10£) - nu prea prinde echipa. Concurenta mare pe postul de DC

Soley Seyfo - (Free) - titular pe DC

Andy van der Meyde - (Free) - prinde asa cate 1 meci la vreo 3 etape

Rodney Sneijder - (Loan Ajax) - mi-a jucat binisor

John Bostock - (Loan Tottenham) - nu l-am bagat deloc.

Blinc Daley - (Loan Ajax) - omul rezerva

Ivan Campo - (Free) - l-am luat pentru experienta (pt. derby-uri)

Bun acuma eu joc un 4-4-2 Diamond. Adica 4 fundasi, 1 DMC, 1 ML / 1 MR, 1 AMC, 2 atacanti.

Tactica e bunicica, dar nu pot spune ca rupe gura targului.

In campionat treaba sta binisor, inca cu sanse reale la promovare in Championship. Echipa este pe locul 21 cu 7 jocuri la activ din care: 4 victorii, 2 egaluri, 1 infrangere > 4 puncte DOAR, pentru ca Southampton a avut o penalizare de 10p .

In League Cup, am spulberat pe niste amarati cu 5-1, dar apoi am dat de Wigan, care s-a aparat tot meciul, doar 2 suturi pe poarta, iar in minutul 88 iese portarul meu undeva aproape de mijlocul terenului, rateaza interceptia si jucatorul lor scapa singurel cu toata poarta / terenul etc. Man of the Match a iesit portarul lor, eu avand undeva la 10 suturi pe spatiul portii.

Cel mai important meci mi s-a parut cel cu Charlton, acasa la ei, unde am castigat cu 2-1 cu gol din penalty in minutul 91. BLAT

Cam atat, legat de primele meciuri cu Southampton.

Revin

O zi frumoasa,

Andrei

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

"Emad Motaeb - (190£) - fantastic e Golgeter cu 6 reusite in toate competitiile."

WOW - SASE GOLURI???????IN TOATE COMPETITIILE????

Multumesc ca l-ai indicat, nu am avut niciodata un golgeter cu mai mult de 5 goluri, si asta doar in cupa. :(

Acum, am rezolvat problema, in toate competitiile.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy