Jump to content

Cariere Actuale , Pe Cine Antrenati ?


Guest MagN1F1c0

Recommended Posts

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

E cineva mai norocos ca mine?http://img94.imageshack.us/img94/8314/sdfdsfg.jpg .In Spania,Barca n-a mai pierdut de 37 de meciuri.Am terminat turul de campionat in al2lea sezon.Clasamentul arata in felul urmator http://img64.imageshack.us/img64/3189/adqr.jpg.In EL n-am avut probleme,reusind sa termin grupa pe primul loc cu 16p.Mai departe voi juca cu Lok.Moscova iar apoi ,daca o sa ma calific,cu invingatoarea dintre Panatinaikhos si Sevilla.Tactica am schimbat-o din nou:),cred ca e a 4 oara de cand am inceput sezonul.Joc 4-1-2-1-2 ,gen AC Milan.Am renuntat la 4-3-1-2 dupa o serie de 5 meciuri fara vicorie.

Link to comment
Share on other sites

ai putea explica, te rog, de ce il joci doar pe Di Maria in dreapta si pozitia,sa zicem, neobisnuita a atacantilor?

Dupa cum ti-au raspuns si ceilalti mai devreme, joc cu Di Maria extrema dreapta (inside forward) deoarece este un jucator tehnic, cu viteza foarte buna, de picior stang, care de multe ori intra in centru sa traga la poarta (are long shots 16). Nu folosesc si extrema stanga, nu pentru ca nu am pe cine sa pun acol, atat Belaid cat si Santos pot sa joace ca extrema stanga, dar nu imi place cu doua extreme veritabile, deoarece distanta dintre AML - ST - AMR este prea mare, iar extremele marcheaza foarte rar asa.

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum ti-au raspuns si ceilalti mai devreme, joc cu Di Maria extrema dreapta (inside forward) deoarece este un jucator tehnic, cu viteza foarte buna, de picior stang, care de multe ori intra in centru sa traga la poarta (are long shots 16). Nu folosesc si extrema stanga, nu pentru ca nu am pe cine sa pun acol, atat Belaid cat si Santos pot sa joace ca extrema stanga, dar nu imi place cu doua extreme veritabile, deoarece distanta dintre AML - ST - AMR este prea mare, iar extremele marcheaza foarte rar asa.

Cred ca tactica ta s-ar putea plia foarte bine pe lotul lui Bayern.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Dupa lupte seculare care au durat 3 saptamani, m-am decis sa incep si eu sa joc fm. Am inceput fara echipa, am incarcat destul de multe ligi si cam 125 000 de jucatori. Am stat o perioada fara echipa, apoi a venit o oferta de la cfr Timisoara. pe care am acceptat-o, am fost umilit in 7 meciuri si mi-am dat demisia. A trecut un sezon si nu m-a dorit nimini. That's a same!!

Am inceput sa dau apply for job si m-a acceptat intr-un final o echipa din Italia, Casale se numeste, si dupa istoria lor cica au castigat Seria A in 1916.

Avem 10 jucatori in lot, fara portar, fara nimic. Aveam 80 k ceea ce e mult pentru o echipa de nivelul 4 din Italia. Am luat vreo 20 de jucatori sa imi fac lot, unii mai tineri, unii mai batrani.

Cel mai mare transfer pe care l-am facut facut mi se oare acel oarecare Jardel, la 36 de ani inca arata mai bine ca toti atacantii din Liga 1, chiar mai bine decat Kapetanos :B:

Am jucat 7 meciuri pana acum, 4 dintre ele in cupa, unde am terminat pe 1 intr-o grupa usoara. Jardel in situatie de unul la unul ucide tot, cel putin pana acum nu a ratat niciodata.

A, si inca o chestie am cerut parent club si au link acum cu Udinese, echipa de Serie B. Asa ca nu va mai plangeti pe aici ca e facut prost reserch-ul. Nu cred ca in Italia va retrograda in sezoanele astea Udinese.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Mda, am terminat un ciclu de 5 ani la West Ham.

Tot ce pot sa spun, e ca distractia a cam fost stricata de...joc. Stim cu totii ca e varza. Dar oricum, a fost o experienta buna...

De obicei cand preiau o echipa imi propun sa iau titlul in 5 ani. Dupa ce am vazut cat e de random jocu', m-am reprofilat pe un obiectiv mai abordabil, o clasare in Big 4.

Am facut in cei 5 ani transferuri de 150 de mil si am incasat 90 de mil de euro

Sezon 1: locul 7 17 victorii 13 egaluri 8 infrangeri , optimi in FA Cup , 32imi in League Cup

Sezon 2: locul 8 16 8 14 , sferturi , sferturi , sferturi in EL

Sezon 3: locul 4 22 4 12 , semifinale , 16imi

Sezon 4: locul 5 21 8 9 , sferturi , semifinale , sferturi in CL

Sezon 5: locul 8 15 13 10 , finala , sferturi , semifinale in EL

Lot actual:

GK: Green

DR: Caceres/Faubert

DL: Insua

DC:Kjaer/Tomkins

DC:Evans/Rodwell

DMC: Ramires/Noble

MC: Pastore

MC:Hamsik/Collison

AMR:Rakitic/Stanislas

AML:Jimenez/Muniain/Obertan

ST:Ashton/Guilherme

Cu lotul asta chiar speram la mai mult, dar e aproape imposibil cand adversarul iti da mereu 2,3 goluri dupa minutul 80 jucand (el) 5 2 3...e chiar penibil...Am avut un sezon in care nu am incasat in halul asta, dar apoi, folosind aceeasi metoda si chiar imbunatatind-o totul s-a dus naibii...Am renuntat, asteptand un patch decent, pt ca nu stiu cat mai rezist sa nu arunc jocu' la gunoi...Daca i s-ar fi intamplat unui antrenor in realitate cate mi s-au intamplat in astea 5 sezoane, Houlier e mic copil...

Link to comment
Share on other sites

Dupa cele 3 meciuri cu Barca ma pot considera norocos avand in vedere raportul ocaziilor si posesia.Chiar daca am avut toti jucatorii apti pt aceste 3 meciuri pur si simplu nu am avut ce sa le fac.Ei au avut in toate cele 3 meciuri 72 de suturi la poarta iar eu 26.Chiar si acasa la mine cu greu am putut trece de mijlocul terenului.Dupa aceste meciuri am facut 0-0 la Betis iar apoi a urmat meciul cu Real de acasa.Inainte de meci cu greu speram la un egal.La fel ca la meciurile cu Barca am avut tot lotul la dispozitie.La Real lipseau Drenthe,Guti,De la Red,jucatori care nu prindeau nici macar banca de rezerve.A fost un meci foarte echilibrat ,raportul ocaziilor fiind 12-11 pt mine.Am reusit sa castig cu un incredibil 3-0 :worship:worship multumita lui Llorente care a dat un gol si 2 pase de gol.Momentan sunt pe locul 4 la 18de locul 1 ocupat de Barca si la 4 pct de locul 3 ocupat de At.Madrid care au o super echipa.Pe locul 5 se afla Getafe care a facut un sezon fantastic.Revelatia de anul trecut Sporting Gijon se afla acum in zona retrogradarii.Totusi in UCL au avut un noroc imens reusind sa se califice in ultima etapa dupa ce au facut 1-1 la Man.Utd iar Juventus a pierdut cu 2-1 la Dinamo Buc.Mai departe vor juca cu Salzburg.

Andrei Razvan pune si tu un screen cu Muniain.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Mersi mult

La celelalte fm-uri imi puneam logouri si poze, dar la asta am fost prea dezamagit de joc ca sa mai imi arda de ele...

Am vazut golul lui Keirrison, s-au intamplat atrocitati si mai mari, din pacate. Oricum, e penibil sa iei asa gol la 0-0 in deplasare...nici cea mai neexperimentata echipa nu pateste asta in realitate...

Link to comment
Share on other sites

Am inceput si eu cu Fc Silvania Simleu Silvaniei din liga 2 seria 2 . Sper sa am rabdare cu aceasta echipa deoarece echipa are niste jucatori foarte slabi . In lot am 2 portari , 2 fundasi , 5 mijlocasi si 4 atacanti , in total am 13 jucatori . Negociez in continuare cu 2-3 jucatori ca sa nu retrogradam din liga 2a . Avem doar 8.000 € bani de transferuri . Imi puteti recomanda jucatori liberi de contract sau jucatori care valoareaza pana in 5.000 € si care sa vina la club ?

Link to comment
Share on other sites

Salutare , am inceput si eu o cariera cu Liverpool dupa ce am renuntat la una cu Steaua.Momentan sunt la inceputul celui de-al treilea sezon iar performantele de pana acum sunt

- sezonul 1 : loc 4 in campionat ; castigator cupa ligii ; finala pierduta ET in FA Cup cu ManUtd ; eliminat de Real Madrid in semifinalele CL 1-1 la ei si 2-2 acasa

- sezonul 2 : campion la golaveraj in fata lui Arsenal ; eliminat de Aston Villa in cupa ligii ; castigator FA Cup la 11m cu Chelsea ; castigator UCL la 11m cu Lyon

La transferuri stau prost deoarece are clubul datorii si nu am destui bani dar m-am descurcat si am adus cate ceva

Belluschi - de la Porto 23M

Rensing - de la Bayern 6,25M

John Fleck - de la Rangers 4,5M

Milos Krasic - de la Sahtior 18,25M

La plecari cel mai notabil transfer a fost Reina la FC Sevilla pentru 33M , mi-a parut rau de el dar apoi l-am folosti pe Cavalieri care este un super portar.

La inceputul celui de-al treilea sezon am primit o mega oferta pt. mascherano dar am refuzat-o..il consider un jucator indispensabil

post-8847-12608172604022_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mersi mult yogibeer !

Totusi , va prezint transferurile cu care o sa atac acest sezon (sunt foarte multumit de jucatorii pe care i-am adus) :

nxwgm8.jpg

Cei mai importanti jucatori adusi :

-Alejandro Gavatorta : probabil cel mai bun mijlocas adus de noi , acest jucator a mai trecut pe la Poli Iasi .

35ck5f6.jpg

-Laurentiu Opriceana : un jucator bunicel pe care l-am adus pe bani el a mai trecut pe la : Dinamo , Dinamo II , U Cluj , Unirea Alba Iulia si FC Bihor de unde a fost adus .

jhveb6.jpg

-Milorad Bukvic : probabil cel mai bun atacant din seria 2a . Este un atacant care da "bine cu capul" si care stie finaliza , si e un atacant care da multe goluri , el a mai trecut pe la : Otelul , FC Arges , FC Vaslui si Cetatea Suceava .

2dj527k.jpg

-Daniel Addo : pe de departe cel mai bun fundas din seria 2a . Este un super fundas care poate sa joace si mijlocas poate face lejer fata in Liga 1 , el a mai trecut si pe la : Leverkusen , Leverkusen II , Karlshrue , Dusseldorf .

2csgktj.jpg

In turul 2 al cupei romaniei am picat cu CS Tunari , sper sa ne calificam mai departe , prima etapa o avem la Fortuna Covaci

Link to comment
Share on other sites

Pentru ca nu prea am timp , sorry . Maine o sa revin cu rezultate . Dupa cateva meciuri am o tactica bine pusa la punct deoarece castig mai mereu cu 1-0 sau 2-1 , fiecare jucator stie ce sa faca cu mingea , si asta ma bucura . In acest sezon nu vreau sa trag la promovare pentru ca nu prea avem sanse si nu are rost sa ma enervez la meciuri pierdute in ultimele minute sau meciuri pierdute la scor mare deoarece nu am un lot atat de bun incat sa trag la promovare .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy