Jump to content

Interviu Despre Fm 2010


Mihai

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Cat a fost comisionul lui Cornel pentru interviu :)?

Glumesc :kisses ... am citit cu placere ai am constatat cu dezamagire cruda realitate:

1000 jocuri originale FM 2009 cumparate in Romanica - cateodata stai si te intrebi pentru ce plm te agiti. Dar eu stiu de ce te agiti ...

Ca sa iti dai seama la ce ma refer (bineinteles la un nivel mult mai mic in relatie cu munca prestata de tine) nici nu stii de cate ori am primit intrebarea:

"Da' pentru ce plm faci tricourile/logo-urile alea?

R: Pentru un joc de fotbal?

Si primesti bani pentru ele?

R: NU, imi face mie placere, e un hobby de-al meu?

Ce fraier!"

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Ca sa lamurim si aspectul spagii (de care nu a fost cazul), ideea mi-a venit dupa meciul Romaniei cu Serbia, cand toti borceii, turcii si mititeii se credeau antrenori. Si am zis sa le sugeram sa isi cumpere FM 2010 si sa faca acolo ce vrea p**a lor (vezi inceputul de articol). Sa foloseasca si editorul daca asta vor :D Totodata am fost incurajat si de faptul ca acest joc nu mai pare doar un update (da, AVlad, am gresit... partial :D)

Sper sa urmeze maine sau cel tarziu vineri si o parte a doua a materialului, in care se va pune accent pe prezentarea jocului. Dar acolo nu va fi nimic nou pentru voi :D

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Partialul nu se refera la joc, care e vizibil mai bun, ci la modul in care SI alege sa promoveze jocul cu bull-shit-uri. E un joc aparent de rascruce si sper sa fie perfect chiar dupa primul patch.

Link to comment
Share on other sites

Partialul nu se refera la joc, care e vizibil mai bun, ci la modul in care SI alege sa promoveze jocul cu bull-shit-uri. E un joc aparent de rascruce si sper sa fie perfect chiar dupa primul patch.

Sincer, SI au inceput sa dezamageasca in ultima vreme cu mai multe chestii. In afara de promovarea discutabila a FM-ului, care a fost reusita de altfel, au uitat de celalalt joc al lor: FML, pe care nu numai ca nu-l promoveaza DELOC (dar absolut nici o campanie de marketing), dar reusesc chiar sa-si bata joc de fanboys jocului:

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

sunt socat si scarbit ca nu a facut nicio mentiune despre NOEL in interviu.

daca era gruia cel intervievat - apropos, domnu' Preda, pe cand un INTERviu cu anahoretis, singurul antrenor care are 250 de ani, in joc!?!?!?!?!?!?!?!?!?!? - el sigur spunea ceva si despre mine. bine, mai intai aducea aminte de carcadelio, plm...

macar sa apar in presa inaintae lui bovidiu, asta este pohta ce-am pohtit.

Bun articolul, imi aduc aminte ca mucea cum eram noi acum vreo 8 ani, cu ciornel venind pe calderon, cu hardul, cu buhai administrand serverele alea pline de lucruri educative :B:, cu ovidiu chiulind dibace de la polimehtica, cu domnesco - stoned again!, si cati altii. Ehe...s-a ajuns fmro. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

macar sa apar in presa inaintae lui bovidiu, asta este pohta ce-am pohtit.

2 late, coa. am aparut in Infractorul acum mii de ani.

si apoi si pe net :B:

Imi aduc aminte cand m-am dus cu oxidiu la gusti roman undeva pe dimitrov. Mai tii minte, bre?

of course. btw n-am vazut numele meu mentionat la "am facut patchuri cu divizia A" :thumbdown:

Cornel, astept sa indrepti eroarea Adminului.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy