Jump to content

Inca Unul


Ilici Man

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Etapa XXIII:

Vaduz (6) - Bellinzona (1)

Echipa: Sugar - Nejneru, Pintilii, Tall, Khlifi - Cruceru, Kribib, Girla, Eze - Pedro, Cristian

Rezerve: Olive, Dinu, Mamone, Rey, Diallito, Edilson, Djordjevic

Nimic nu merge. Aparare, atac, mijloc... nimic. Parca il am pe ibe in poarta, pe jirar in aparare, sf in atac si mishou mijlocas de contructie. Mi-am luat un 4-0 scurt, am ratat un penalty iar adversarii ne-au dat 2 goluri in 10 oameni. Dar tot sunt pe primul loc. Servette a facut egal cu Kriens si cursa pt evitarea promovarii se incinge. Mai am un punct in fata dar orice e posibil in ultima etapa.

FT: 4-0 (Franz 20, Veletovac 38, 75, 80)

Kriens - Servette FC 1-1

vadbelnn9.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 930
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Ultima etapa:

Bellinzona (1) - Yverdon (12)

Echipa: Sugar - Nejneru, Pintilii, Tall, Khlifi - Cruceru, Kribib, Girla, Eze - Pedro, Cristian

Rezerve: Olive, Dinu, Mamone, Rey, Diallito, Edilson, Djordjevic

Se pare ca scandalul si amenintarile isi fac efectul si incepem meciul in forta cu doua goluri marca Pedro si Eze, ambele din pasele lui Cristian. Continuam sa atacam si avem ocazii bune prin Pedro, Kribib si Eze. Replica oaspetilor e una palida, reusind sa suteze pe poarta doar din faze fixe. Apoi vine si golul 3, marcat de Khlifi dintr-o centrare a aceluiasi Cristian.

Repriza secunda incepe cu un gol frumos marcat de Yverton, dar nu ii lasam prea mult sa spere si Kribib restabileste de 3 goluri cu un sut din afara careului. Meciul se linisteste apoi, nu se mai intampla nimic notabil si obtinem victoria care ne asigura primul loc :yahoo:

FT: 4-1 (Pedro 3, Eze 10, Khlifi 38, Kribib 51 - Grote 48)

Servette FC - Wil 6-0

belyvecw7.th.jpg

:yahoo:

multumirimn6.jpg

:yahoo:

Clasamentul final:

clasament7jn1.th.jpg

ce frumos imi sta acolo sus :D

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Etapa XXIII:

Vaduz (6) - Bellinzona (1)

Echipa: ]Sugar - Nejneru, Pintilii, Tall, Khlifi - Cruceru, Kribib, Girla, Eze - Pedro, Cristian

Rezerve: Olive, Dinu, Mamone, Rey, Diallito, Edilson, Djordjevic

Nimic nu merge. Aparare, atac, mijloc... nimic. Parca il am pe ibe in poarta, pe jirar in aparare, sf in atac si mishou mijlocas de contructie. Mi-am luat un 4-0 scurt, am ratat un penalty iar adversarii ne-au dat 2 goluri in 10 oameni. Dar tot sunt pe primul loc. Servette a facut egal cu Kriens si cursa pt evitarea promovarii se incinge. Mai am un punct in fata dar orice e posibil in ultima etapa.

FT: 4-0 (Franz 20, Veletovac 38, 75, 80)

Kriens - Servette FC 1-1

vadbelnn9.th.jpg

:kisses

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

crede-ma ca nu e o greseala ce am scris acolo. la cum jucam si noi si servette in ultimele etape si ca prima divizie era plutonul de executie si ne chinuiam sa nu ajungem acolo.

oricum, ma bucur sa vad ca stai sa citesti aberatiile mele :D

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

rezultate de prin europa

CL: juve - inter 0-1 zlatan

CU: lazio - liver 1-0

anglia:

1. arse

2. liver

3. chelsea

4. newctl

5. tott

.

16. man :B:

fac: villa

lc: wham

franta:

1. bordeaux

2. lyon

3. psg

4. monaco

.

13. marsilia

cf: nice

germania

1. bayern

2. nurenberg

3. werder

cg: hertha

olanda:

1. vitesse

2. az

3. ajax

.

12. feyenoord

.

18. psv :wtf:

co: den haag

italia

1. juve

2. inter

3. fiorentina

4. milan

5. roma

romania:

1. poli

2. cfr

3. otelul

4. rapid

.

9. dinamo

.

11. steaua

spania:

1. valencia

2. real

3. sevilla

.

10. barca

cs: real

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
crede-ma ca nu e o greseala ce am scris acolo. la cum jucam si noi si servette in ultimele etape si ca prima divizie era plutonul de executie si ne chinuiam sa nu ajungem acolo.

oricum, ma bucur sa vad ca stai sa citesti aberatiile mele :D

eram in aceeasi situatie la leeds. dar, o data cu promovarea, mi-au bagat un buget enorm de transferuri si salarii si am reusit sa raman in prima liga lejer.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
eram in aceeasi situatie la leeds. dar, o data cu promovarea, mi-au bagat un buget enorm de transferuri si salarii si am reusit sa raman in prima liga lejer.

Nu ne-ai spus ce-ai facut de doua ori cu promovarea...

Hai... ramai pe engleza, moldovene.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Campania de transferuri a fost masiva. aveam mare nevoie in primul rand de portari si fundasi, apararea cauzandu-mi destule probleme, un mijlocas dreapta de calitate pt ca imprumutul lui Girla n-a putut fi prelungit si de rezerve de calitate pt fiecare pozitie. Ca o observatie, toti jucatorii adusi au fost luati la finalul contractului sau imprumutati.

Transferuri:

Portari:

Flavio Roma - 36 ani, italian - marea bomba. l-am adus de la rezervele lui AS Monaco si desi e batran, sunt sigur ca va face treaba buna pt noi.

romajy5.th.jpg

Ivar van Harskamp - 21 ani, olandez - adus de la Zwolle. Va fi prima rezerva de portar si in caz ca Roma nu va face fata, sau se va retrage pe el ma bazez.

vanharskampno7.th.jpg

Adrien Zanardi - 21 ani, elvetian - adus de la Concordia, e pe la nivelul lui Sugar. Transferul lui a fost stabilit inca din iarna, dar nu cred ca va prinde nici macar banca de rezerve.

zanardisx6.th.jpg

Fundasi:

Jean-Michel Badiane - 27 ani, francez - adus de la Boulogne, e un fundas cu experienta, jucand in trecut pe la PSG si Sedan. Ramane de vazut daca va castiga lupta pt un post de titular cu Nejneru

badianelu6.th.jpg

Madalin Ciuca - 27 ani, roman - adus de la Craiova, alt transfer facut inca din iarna. Nu ii dau prea multe sansa sa intre in prima echipa.

ciucavx1.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Valentin Stancu - 26 ani, roman - adus de la Sportul. Sper sa se descurce pe postul de fundas stanga mai bine ca Pintilii sau Gerhardt.

stancukm2.th.jpg

Pascal Delhommeau - 31 ani, francez - Un fundas central cu experienta. A venit de la Metz si in trecut a jucat pe la Nantes.

delhommeauzi4.th.jpg

Nicolas Gillet - 33 ani, francez - adus de la Le Havre, a mai trecut pe la Lens si Nantes.

gilletog3.th.jpg

Mijlocasi:

Dimitrar Vitanov - 20 ani, bulgar - venit imprumut de la Botev Plodliv, poate evolua pe toata banda dreapta. Cred ca va fi un jucator folositor.

vitanovpb2.th.jpg

Fatih Atik - 26 ani, turc - adus de la Tours si a mai jucat pe la Montpellier. Va fi titularul postului de mijlocas dreapta in startul sezonului si ramane de vazut daca isi va putea pastra statutul.

atikcb1.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Badjan - 28 ani, coasta de fildes - adus de la Servette, va fi principalul concurent pt Atik.

badjanne1.th.jpg

Aurelien Capoue - 28 ani, franta - alt jucator venit de la Tours. Sper sa fie o rezerva buna pt Eze.

capouemu9.th.jpg

Abdellah Kharbouchi - 29 ani, marocan - venit de la Le Havre. L-am adus deoarece Tsimba nu a dat satisfactie si imi trebuie o rezerva pt Kribib.

kharbouchiev4.th.jpg

Atacanti:

Benjamin Psaume - 25 ani, francez - adus de la Boulogne. Un atacant promitator.

psaumemg7.th.jpg

Ovidiu Patrascu - 21 ani, roman - Pe el si pe Psaume deoarece Edilson si Djordjevic nu cred ca pot face fata in prima liga. Nici in a doua nu prea faceau.

patrascupi7.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Prima etapa:

Bellinzona - Grasshopper

Echipa: Roma - Badiane, Stancu, Delhommeau, Gillet - Cruceru, Kribib, Badjan, Eze - Pedro, Cristian

Rezerve: van Harskamp, Pintilii, Khlifi, Capoue, Kharbouchi, Psaume, Patrascu

Atik accidentat

Din pacate debutul nostru in prima liga nu este cel pe care mi-l doream si nu prea ne descurcam impotriva lui Grasshopper. Facem cu greu fata atacurilor si doar datorita interventiilor fantastice ale lui Roma scorul nu ia proportii. Lucrurile devin si mai grele cand Stancu se accidenteaza. Golul vine abia in repriza secunda, cand Roma nu mai poate interveni intr-o situatie de 1 la 1. Nu reusim sa miscam ceva in ofensiva asa ca primul nostru meci al sezonului se incheie cu o infrangere.

FT: 0-1 (Bobadilla 62)

belgratp7.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a II-a:

Thun - Bellinzona

Echipa: Roma - Badiane, Stancu, Delhommeau, Dinu - Cruceru, Kribib, Badjan, Eze - Pedro, Cristian

Rezerve: van Harskamp, Pintilii, Khlifi, Capoue, Kharbouchi, Psaume, Patrascu

Atik accidentat

Incepem excelent meciul cu un gol marcat de Badjan dupa o excelenta pasa pe culoar de la Pedro. Tot mijlocasul nostru mai rateaza apoi o ocazie mare inainte ca Thun sa preia controlul partidei. Ocaziile incep sa apara la poarta noastra si dupa ce ne salveaza bara, o greseala a lui Badiane duce la egalare. Continuam sa fim inghesuiti in careu si doar Roma si inca o data bara ne salveaza de la primirea unui nou gol. Noi suntem urmatorii care marcam, prin Dinu, care astfel isi pierde orice sansa sa mai joace in sezonul asta, in proprie poarta.

Nici in repriza secunda nu reusim sa ne revenim, si tot cei de la Thun sunt mai periculosi. Primim si golul 3 in finalul partidei, in urma unei erori de marcaj si abia apoi ne mai cream si noi doua ocazii, ratate insa de Psaume si Kharbouchi.

FT: 3-1 (Ferreira 19, Dinu a.g. 43, Bolland 82 - Badjan 4)

thubelfx9.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a III-a:

St. Gallen - Bellinzona

Echipa: Roma - Badiane, Stancu, Delhommeau, Pintilii - Cruceru, Kribib, Badjan, Eze - Pedro, Psaume

Rezerve: van Harskamp, Gillet, Khlifi, Capoue, Kharbouchi, Cristian, Patrascu

Atik accidentat

Meciul incepe neasteptat de echilibrat si e nevoie de o lovitura libera deviata cu noroc pt ca St. Gallen sa deschida scorul. Din acel moment gazdele noastre si-au dat drumul la joc si pana la pauza au reusit sa mai marcheze doua goluri. In repriza secunda am reusit sa preluam controlul jocului si au inceput sa apara ocaziile la poarta adversa. Din pacate am ratat din toate pozitiile si in final am mai primit un gol si deja ma gandesc cum sa schimb tactica.

FT: 4-0 (Garat 25, Filipovic 29, Kolev 45, Ze Rodolpho 90)

stgbelmk2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a IV-a:

Bellinzona - Aarau

Echipa: Roma - Nejneru, Stancu, Delhommeau, Pintilii - Cruceru, Kribib, Badjan, Eze - Pedro, Psaume

Rezerve: van Harskamp, Gillet, Khlifi, Capoue, Kharbouchi, Cristian, Patrascu

Atik accidentat

Modificarile aduse tacticii se pare ca au un efect pozitiv si ne descurcam mult mai bine. Ne apropiem incet de poarta adversa si in minutul 28 reusim sa deschidem scorul prin Psaume dupa o serie frumoasa de pase. Bucuria noastra nu dureaza mult si suntem egalati repede la o ezitare a apararii. Din fericire nu ne lasam doborati si reusim sa mai marcam o data pana la pauza, prin acelasi Psaume, dupa o pasa excelenta de la Kribib.

Incepem repriza secunda la fel de bine cum am terminat-o pe prima si reusim sa marcam prin Pedro care impinge in poarta goala mingea respinsa la un sut al lui Psaume. Din nerfericire ne consideram deja invingatori apoi si le permitem oaspetilor sa se apropie periculos de poarta noastra. Noroc cu Roma, care a aparat incredibil si cu Cruceru care a intervenit cand Roma a fost depasit si am reusit sa ramanem in avantaj. Am primit pana la urma gol, dar era prea tarziu ca victoria noastra sa poata fi pusa in pericol.

FT: 3-2 (Psaume 28, 37, Pedro 54 - Burki 30, 86)

belaarxb8.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a V-a:

Basel - Bellinzona

Echipa: Roma - Nejneru, Stancu, Delhommeau, Pintilii - Cruceru, Kribib, Badjan, Eze - Pedro, Psaume

Rezerve: van Harskamp, Gillet, Khlifi, Capoue, Kharbouchi, Cristian, Patrascu

Atik accidentat

Ca fapt divers am observat ca ultima data Bellinzona s-a intalnit cu Basel in cupa si a pierdut cu 12-1. Meciul nu a fost mai mult de o distractie pt Basel si doar interventiile lui Rama au prevenit un scor ca cel de care aminteam. Am avut si noi cateva ocazii in ultimele minute, iar Psaume a inscris un gol fantastic, dar se vedea ca adversarii nostrii se plictisisera si se gandeau la altceva atunci.

FT: 5-1 (Carlitos 34, Kapllani 41, Wijnaldum 43, Muharemovic 52, Roger 77 - Psaume 87)

basbelo2.th.jpg

Clasamentul:

clasamenthq2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy