Jump to content

Inca Unul


Ilici Man

Recommended Posts

  • Replies 930
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

nu prea imi fac probleme cu retrogradarea. pe ultimul loc nu cred sa termin iar pt promovare se bat xamax, schaffhausen, servette si concordia pe care cred ca le pot bate fara probleme daca ajung la baraj.

nici la inter-toto nu mai imi fac multe iluzii. sunt la 8 puncte distanta. poate am noroc in cupa :D

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XVI:

Bellinzona (6) - Sion (9)

Echipa: Roma - Badiane, Stancu, Delhommeau, Pintilii - Cruceru, Kharbouchi, Atik, Eze - Patrascu, Psaume

Rezerve: van Harskamp, Gillet, Khlifi, Badjan, Eze, Cristian, Pedro

Kribib accidentat, Mamone suspendat

Un meci frumos cu ocazii multe la ambele porti. Adversarii au deschis scorul, dar am reusit sa egalam inainte de pauza prin Atik cu un sut de la marginea careului. Meciul a continuat la fel si in repriza secunda si golul decisiv a fost marcat abia in final de Patrascu cu o lovitura excelenta de cap, dupa o centrare de la Badjan. In final Sion s-a aruncat in atac, dar paradele lui Roma ne-au pastrat in avantaj.

FT: 2-1 (Atik 36, Patrascu 81 - Dominguez 20)

belsiodf5.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cupa Elvetiei - runda a III-a:

Zurich - Bellinzona

Echipa: Roma - Badiane, Stancu, Delhommeau, Pintilii - Cruceru, Kharbouchi, Atik, Eze - Patrascu, Pedro

Rezerve: van Harskamp, Mamone, Khlifi, Badjan, Eze, Cristian, Edilson

Kribib, Psaume accidentati

Meciul este extrem de echilibrat si trebuie sa steptam 40 de minute pt primul gol. Acesta este marcat de Zurich in urma unui corner dar, in faza urmatoare, Atik ne aduce egalarea dupa o excelenta pasa pe culoar de la Patrascu.

Repriza secunda incepe prost pt noi si primim un gol pe contra-atac. Nu renuntam la lupta si dupa ce Cristian transforma superb in gol o centrare de la Badiane, Patrascu primeste o pasa in careu de la acelasi jucator, dribleaza portarul advers si inscrie golul victoriei. Ne-am razbunat pt eliminarea de anul trecut si pt infrangerea de acum doua etape :D

FT: 2-3 (Gokhan 41, Jelic 46 - Atik 42, Cristian 71, Patrascu 82)

zurbel2zl8.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XVII-a:

Kuzern (4) - Bellinzona (5)

Echipa: Roma - Badiane, Stancu, Delhommeau, Mamone - Cruceru, Kibib, Atik, Eze - Patrascu, Psaume

Rezerve: van Harskamp, Pintilii, Khlifi, Badjan, Kharbouchi, Cristian, Pedro

Scorul final spune totul.

FT: 8-1 (Frimpong 2, 6, 22, Pavlicic 36, 58, 62, Chiumiento 45, Grzyb 86 - Atik 37)

luzbellf7.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XVIII-a:

Bellinzona (5) - Young Boys (2)

Echipa: Roma - Badiane, Stancu, Delhommeau, Mamone - Cruceru, Kibib, Atik, Eze - Patrascu, Psaume

Rezerve: van Harskamp, Pintilii, Khlifi, Badjan, Capoue, Cristian, Pedro

Kharbouchi accidentat

Incercam sa spalam rusinea din etapa trecuta si ne aparam cu disperare. Rezistam cat putem, dar nu putem impiedica golul la nesfarsit. Acesta vine in repriza secunda la o neatentie a apararii. Ne aruncam in atac cautand egalarea si devenim din ce in ce mai disperati odata cu trecerea timpului. Lucrurile devin si mai grele cand ramanem in 10 dupa accidentarea lui Atik iar in ultimele secvente ale meciului primim si golul doi pe contra-atac.

FT: 0-2 (Radonjic 52, Akpa-Akpro 90)

belyounk3.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Hai ca esti chiar porc, cu ultimele 4 posturi. Nu mai pompa informatia in ritmul asta, ca nu pot sa developez povestioara asa de repede. Mai lasa si tu spatii intre headlines, sa aiba timp sa isi exprime admiratia/afectiunea/invidia si ceilalti postaci de pe fmro.

Da-i o sansa acestui topic, fa-l sticky.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cupa Elvetiei - sferturi

Bellinzona - St. Gallen

Echipa: Roma - Badiane, Stancu, Delhommeau, Pintilii - Cruceru, Kibib, Badjan, Eze - Patrascu, Psaume

Rezerve: van Harskamp, Mamone, Khlifi, Kharbouchi, Capoue, Cristian, Pedro

Atik accidentat

St. Gallen se arunca in atac inca din start incercand sa inscrie repede, iar asta ne convine de minune :D. In timp ce ei aduna o cifra impresionanta de cornere, noi ii prindem pe contra-atac si deschidem scorul prin Patrascu dupa o faza facuta de Psaume. Continua sa creasca numarul cornerelor si pana la urma suntem egalati, dar reactionam repede si la faza urmatoare Badjan inscrie din lovitura libera. Meciul se cam incheie un minut mai tarziu cand Psaume profita de o gafa monumentala a fundasilor adversi si si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor. Restul meciului oaspetii au atacat in valuri, dar noi am rezistat bine si am incercat sa-i prindem pe contra-atac. Goluri nu s-au mai marcat asa ca trecem in semi-finale :yahoo:

FT: 3-1 (Patrascu 4, Badjan 24, Psaume 25 - Ze Rodolpho 21)

belstg2mx0.th.jpg

Clasamentul la finalul turului:

clasament4ds9.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
tare campionatul. incasezi 2-3 infrangeri la rand si poti sa aprinzi o lumanare.

stiu. si cu cateva transferuri bune cred ca pot spera la un loc de cupa uefa in sezonul viitor :D

in semi-finala cupei am picat cu xamax :D. daca ajung in finala cu basel nici nu ma mai intereseaza rezultatul :yahoo:

in iarna asta vreau sa aduc un fundas stanga, un mijlocas stanga si daca mai raman bani un fundas central si un dmc de calitate.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

transferurile din iarna asta:

Mitchell Kappenberg - 24 ani, adus de la FC Omniworld pt 55k. poate juca oriunde pe banda stanga.

kappenbergjs6.th.jpg

Jan Grote - 17 ani, un tanar mijlocas stanga adus gratis de la Kriens.

grotely5.th.jpg

Nuno Louro - 22 ani, adus pt 180k de la Leixores. poate juca si fundas central si dmc

lourowy9.th.jpg

Flavien Belson - 25 ani. cel mai scump transfer al nostru de pana acum. 825k de la fc metz. poate juca fundas central si dmc

belsongr4.th.jpg

Serginho Neslo - 25 ani. 30k de la TOP. poate juca fundas central, amc si aml. ciudata combinatie

neslojk4.th.jpg

Vincent Bessat - 25 ani. 500k de la fc metz. jucator polivalent.

bessatzv2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XIX-a:

Grasshopper (3) - Bellinzona (6)

Echipa: van Harskamp - Badiane, Louro, Belson, Neslo - Mamone, Kribib, Atik, Bessat - Patrascu, Psaume

Rezerve: Roma, Kappenberg, Pintilii, Badjan, Grote, Pedro, Cristian

Delhommeau si Edilson accidentati

Ne descurcam bine si avem cele mai mari ocazii prin Psaume si Patrascu. Din pacate, chiar in ultima faza a primei reprize Louro face o gafa imensa si suntem condusi cu 1-0. Incepem bine repiza secunda si Belson marcheaza la debut in urma unui corner. Grasshopper se arunca in atac, au cateva ocazii importante, inclusiv o bara, dar scorul nu se mai schimba pana la final.

FT: 1-1 (Bobadilla 45 - Belson 50)

grabel2fa7.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XX-a:

Bellinzona (7) - Thun (5)

Echipa: van Harskamp - Badiane, Louro, Delhommeau, Neslo - Belson, Kribib, Atik, Bessat - Patrascu, Psaume

Rezerve: Roma, Kappenberg, Pintilii, Badjan, Grote, Pedro, Cristian

Primim repede gol in urma unui corner, dar reusim egalarea doar 3 minute mai tarziu prin Patrascu in urma unei centrari de la Atik. Mai ratam doua ocazii importante prin Psaume dar intram la cabine cu scorul de 1-1.

Incepem bine repriza secunda si Psaume ne aduce in avantaj dupa o lansare a lui Atik. Apoi Atik isi incheie evolutia excelenta cu un gol dupa o superba patrundere prin centrul defensivei adverse. Thun se arunca in atac si, dupa ce van Harskamp ne salveaza cu niste interventii de calitate, reusesc sa reduca diferenta din lovitura libera in ultimul minut.

FT: 3-2 (Patrascu 9, Psaume 58, Atik 75 - Zahnd 6, Dos Santos 90)

belthu2fa0.th.jpg

Clasamentul:

clasament5zi1.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa XXI:

Bellinzona (6) - St. Gallen (5)

Echipa: van Harskamp - Badiane, Louro, Delhommeau, Neslo - Belson, Kribib, Atik, Bessat - Patrascu, Psaume

Rezerve: Roma, Kappenberg, Pintilii, Badjan, Grote, Pedro, Cristian

St. Gallen sunt cei care deschid scorul printr-un sut din afara careului dar, dupa ce Kribib il intinde serios pe portarul advers, Bessat egaleaza din centrarea lui Atik. In repriza secunda jucam mai bine, ratam prin Patrascu si Psaume dar in minutele de prelungire primim gol dintr-un corner.

FT: 1-2 (Bessat 28 - Gonzales 11, Jose Vitor 90)

belstg3gk3.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa XXII:

Aarau (10) - Bellinzona (6)

Echipa: van Harskamp - Badiane, Louro, Delhommeau, Neslo - Belson, Kribib, Atik, Bessat - Patrascu, Psaume

Rezerve: Roma, Kappenberg, Pintilii, Badjan, Grote, Pedro, Cristian

Min 2: Psaume e lansat pe contra-atac de Patrascu cu o pasa lunga, ramane singur cu portarul dar suteaza pe langa.

Min 7: Patrascu suteaza din intoarcere, din afara careului, dar mingea loveste bara

Min 9: Atik ii paseaza in centru lui Patrascu dar acesta ia la tinta portarul advers.

Min 20: Burki patrunde central, imi insira fundasii ca pe margele si inscrie pt 1-0

Min 22: Kribib suteaza pe langa de la 20 m

Min 24: Ljubojevic primeste o pasa de la Burki, se distreaza cu Delhommeau si inscrie pt 2-0

Min 30: Mus trimite spre poarta dintr-un corner, dar van Harskamp respinge cu un reflex uimitor

Min 33: Kribib trimite o pasa pe culoar pt Bessat, acesta patrunde in careu si reduce din diferenta cu un sut la coltul lung. 2-1

Min 55: Corner batut de Lazic, Laurent Page inscrie pt 3-1

Min 64: Badjan il lanseaza pe Pedro, dar sutul sau din unghi e respins usor de portarul advers

Min 77: Grote ii paseaza in careu lui Bessat dar acesta trimite mult peste

Min 80: Muller trimite alaturi dintr-un corner.

FT: 3-1 (Burki 20, Ljubojevic 25, Page 56 - Bessat 34)

aarbel2ni1.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am un coleg elvetian, pare drogat non-stop, vorbeste foarte incet, e ciufulit-mototolit ca un cearsaf/ aruncat in masina de spalat.

Din cand in cand il intreb daca are ciocolata, schweizer sau un cont bancar si imi raspunde intr-o engleza pocita ca el tine cu Berlinzona.

Asta asa, ca fapt divers.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy