Jump to content

Inca Unul


Ilici Man

Recommended Posts

  • Replies 930
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Etapa a XII-a:

Oggersheim (12) - Neunkirchen (8)

Echipa: Cevallos - Tieltjes, Kanselaar, Hlanze, Kruis - Mkhawana, Hoogeveen, Matutu, Ay - Diego, Prein

Rezerve: Rodighero, Unfricht, Pokar, Mukenge, Distler, Rahmanovic, Markota

Am facut niste modificari minore la tactica, dar se pare ca au efect. Ne aparam mult mai bine si adversarilor le e mult mai greu sa se apropie de poarta noastra. Din pacate si noi ne cream ocazii mai greu. Prima ocazie o are Diego dar rateaza poarta din apropiere, apoi adversarii lovesc bara la singura lor actiune periculoasa din prima repriza. In minutele de prelungire Prein reuseste sa deschida scorul dupa o pasa excelenta de la Diego. Repriza secunda incepe cu o ratare la poarta noastra. Ne aparam destul de bine si reusim sa marcam pe contra-atac. Acelasi Prein a transformat o centrare de la Distler. Pana la final Nounkirchen au redus din diferenta dupa o greseala de marcaj, dar nu au avut forta sa egaleze.

FT: 2-1 (Prein 45, 56 - Holzer 86)

oggneuvr1.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XIII-a:

Oggersheim (11) - Elversberg (5)

Echipa: Cevallos - Tieltjes, Kanselaar, Hlanze, Kruis - Mkhawana, Hoogeveen, Distler, Ay - Diego, Prein

Rezerve: Rodighero, Unfricht, Pokar, Mukenge, Truksa, Rahmanovic, Markota

Hendriks si Matutu accidentati

Meciul a fost destul de anemic pana in min 40 cand Distler a centrat excelent de pe dreapta si Prein i-a luat fata unui fundas advers pt a marca pt 1-0. Am fost egalati imediat printr-un gol marcat dintr-un offside evident. Din pacate a fost doar prima greseala in potriva noastra. Arbitrul venise cu un scop evident: sa ne futa pana pierdem meciul. In repriza secunda a inventat doua penaltyuri la niste inchipuite faulturi ale lui Hlanze si Kanselaar. Al doi-lea penalty a fost respins de Cavallos, dar mingea a sarit cu noroc la atacantul advers si acesta a reusit sa inscrie. Mkhawana a redus apoi din diferenta cu o lovitura libera excelent executata. Arbitrul, probabil considerand ca devenim prea periculosi, ii acorda complet aiurea al doi-lea cartonas galben lui Kanselaar, dar jucatorii mei nu renunta la lupta si reusim miraculos sa egalam prin Markota in finalul meciului. Puteam chiar sa castigam, dar Prein a lovit doar bara in prelungirile partidei dintr-o pozitie excelenta.

FT: 3-3 (Prein 40, Mkhawana 66, Markota 82 - Dragusha 42, Spizak 56 pen, 62)

oggelvpt9.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XIV-a:

Furstenfeldbruck (14) - Oggersheim (11)

Echipa: Cevallos - Tieltjes, Rodighero, Hlanze, Kruis - Mkhawana, Hoogeveen, Matutu, Ay - Diego, Prein

Rezerve: Hildebrandt, Unfricht, Pokar, Mukenge, Distler, Rahmanovic, Markota

Hendriks accidentat, Kanselaar suspendat

Ca urmare a scandalului facut dupa jaful din ultimul meci m-am ales cu o etapa de suspendare. Baietii joaca insa destul de bine si fara mine si reusesc sa tina adversarii la distanta pana in min 18 cand primim gol din offside (iar). Prein reuseste egalarea 20 de minute mai tarziu dupa o centrare de la Matutu si reuseste chiar sa ne duca in avantaj in repriza secunda dupa ce profita de o gafa a unui fundas advers. Spre stupefactia mea asistentul face apoi niste shimbari fara noima si jocul nostru se prabuseste. Primim doua goluri si reusim sa luam iar bataie.

FT: 3-2 (Rinke 18, Ulicht 72, 81 - Prein 38, 69)

fusoggqo1.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XV-a:

Oggersheim (13) - FC Bayern II (10)

Echipa: Cevallos - Tieltjes, Kanselaar, Hlanze, Kruis - Mkhawana, Hoogeveen, Hendriks, Ay - Diego, Prein

Rezerve: Rodighero, Unfricht, Pokar, Matutu, Distler, Rahmanovic, Markota

O sa sar peste comentariu. Nu prea am chef de scris.

FT: 3-3 (Prein 27, Hendriks 85, Ay 90 - Muller 7, Wagner 18, 45)

oggbaytm6.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XVI-a:

Trier (4) - Oggersheim (12)

Echipa: Cevallos - Tieltjes, Kanselaar, Hlanze, Kruis - Mkhawana, Hendriks, Matutu, Ay - Diego, Prein

Rezerve: Rodighero, Unfricht, Pokar, Hoogeveen, Distler, Rahmanovic, Markota

FT: 3-1 (Beigang 29, Ferhat 45, Lifondja 46 - Hendriks 59)

trioggvv2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XVII-a:

Oggersheim (13) - Saarbrucken (1)

Echipa: Cevallos - Tieltjes, Kanselaar, Unfricht, Kruis - Mkhawana, Hendriks, Matutu, Ay - Diego, Prein

Rezerve: Rodighero, Hildebrandt, Pokar, Hoogeveen, Distler, Rahmanovic, Markota

Hlanze suspendat

FT: 2-4 (Markota 78, Hendriks 90 - Demjanovic 4, 66, Manner 26, Milas 57)

oggsaacm9.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a XVIII-a:

Oggersheim (14) - Karlsruhe II (9)

Am schimbat tactica si am trecut la un 3-4-3 mai ofensiv

Echipa: Cevallos - Kruis, Hlanze, Kanselaar - Hendriks, Ay, Hoogeveen, Mkhawana - Rahmanovic, Prein, Markota

Rezerve: Hildebrandt, Unfricht, Mukenge, Pokar, Matutu, Diego, Truksa

Noi am ratat in draci, am primit gol dupa o gafa imensa a lui Kruis si am egalat din lovitura libera.

FT: 1-1 (Hlanze 79 - Neziraj 66)

oggkarsy6.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cred am cam gresit si noi cu glumele astea eftine. Acum nici macar nu mai primim desfasuratorul partidei, in curand nici libretul meciului, o sa incepem noi sa ghicim cu cine a jucat. Asta nu e bine, va zic, micutul are timp mai mult si implicit ii pot veni idei legate de alte story-uri :|

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

la cererea publicului, clasamentul:

clasamentzw2.th.jpg

prea multe transferuri n-am facut in pauza de iarna.

a plecat doar Boecher

au venit Rothenbuhler (fundas, 21 ani, elvetia), Kaloyanov (mijlocas centru/stanga, 24 ani, bulgaria) si Borisov (fundas stanga, 25 ani, bulgaria)

pe langa acestia am ales sa-l folosesc ca portar pe jailson. cevallos nu prea a dat randament asa ca nu l-am mai selectionat.

Etapa a XIX-a:

SVW Manheim (4) - Oggersheim (14)

Echipa: Jailson - Kruis, Hlanze, Kanselaar - Hendriks, Koloyanov, Hoogeveen, Mkhawana - Rahmanovic, Prein, Markota

Rezerve: Tieltjes, Unfricht, Ay, Pokar, Matutu, Diego, Truksa

Primim gol mai intai la o gafa in aparare si apoi la un bug de joc. Marfa. Imi place ca desi jucam mai ofensiv, avem mai putine ocazii.

FT: 2-0 (Daghfous 25, 78)

manoggcx1.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa XX:

Oggersheim (14) - Heidenheim (15)

Echipa: Jailson - Tieltjes, Kanselaar, Hlanze, Kruis - Mkhawana, Hendriks, Matutu, Koloyanov - Rahmanovic, Prein

Rezerve: Rodighero, Unfricht, Pokar, Distler, Ay, Markota, Diego

Am revenit la vechea tactica in speranta ca se va schimba ceva. Am pierdut cu 2-3 si imi dau demisia. Ma duc sa mananc si va spun dupa care va fi noua echipa.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy