Jump to content

As Fmro


Mihai

Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply
  • MentholBoy

Pe 24 avem mare derby cu UTA la Bucuresti. Dumy e in extaz ca va juca impotriva idolilor sai, insa il calmez repede: va sta pe banca, titular in locul lui Iulian va fi Guta_1.

Meciul incepe in tromba, Axu_Elenei fiind pus la munca de oaspeti. In minutul 26 nu mai are ce face si se preda la golul oaspetilor. Marinescu croseteaza pe dreapta si ii pune o minge pe cap lui Mititi: 0-1.

Minutul 39 aduce accidentarea lui Axu_Elenei la un plonjon la picioarele unui adversar si ca urmare intra in poarta Solsein.

Pauza se spune ca e un sfetnic bun si asa se pare. Lovitura primita la gioale de la Demian ma obliga sa nu mai reintru dupa pauza. Am doua variante la dispozitie: il introduc pe Van Basten in locul meu sau pe Henan. In primul caz va fi schimbare post pe post. In al doilea caz, Noel urca in avanposturi in locul meu, iar Henan va juca pe postul lui Noel ca mijlocas stanga. Aleg a doua varianta si nu regret.

La prima faza a celei de-a doua reprize, Ovidiu il lanseaza excelent pe Guta pe dreapta, acesta patrunde in viteza pe langa Serban, ajunge la 3 metri de linia de fund si centreaza in careul de 6 metri de unde Noel reia din plonjon: 1-1! :yeah. Am avut o idee geniala cand l-am trimis pe avanposturi pe Alex.

Dupa zece minute deja ma umflu ca paunul. Henan (bagat la pauza) se descurca excelent pe flancul stang si ii centreaza lui Noel la circa 8-9 metri de poarta, deviere cu capul a lui Noel, Grozav respinge cu greu in fata, de unde Justafan indeplineste o formalitate: 2-1!!!

Suntem pe cai mari si Adelio si Noel trec pe langa 3-1. Din pacate in minutul 72 platim pentru aceste ratari: Marinescu trimite spre careu, Mutulaine face un efort urias si se arunca dupa minge, dar reuseste doar sa o devieze pana la Enache si acesta ii paseaza in fata portii celuilalt veteran al atacului aradean, Mititi, si scorul devine 2-2 :(

Oaspetii sunt multumiti cu un egal si nu mai forteaza, asa ca in ultimul minut ii fac o bucurie lui Dumy si il bag in teren in locul lui Guta.

Suntem tot pe locul 11, dar l-am pierdut pe Axu_Elenei pentru 2-4 saptamani care a facut o intindere la muschii gambei. Ziarele sunt surprinse de egalul obtinut de noi in fata liderei UTA mai ales ca din cauza noastra UTA a pierdut locul 1 in favoarea Gaz Metanului.

| Pos | Inf | Team | | Pld | Won | Drn | Lst | For | Ag | G.D. | Pts |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1st | | Gaz Metan | | 7 | 5 | 1 | 1 | 14 | 6 | +8 | 16 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2nd | | UTA | | 7 | 4 | 2 | 1 | 15 | 8 | +7 | 14 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3rd | | CFR Tim. | | 7 | 4 | 2 | 1 | 11 | 4 | +7 | 14 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4th | | Olimpia S.M. | | 7 | 4 | 1 | 2 | 11 | 8 | +3 | 13 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5th | | U Cluj | | 7 | 4 | 1 | 2 | 10 | 8 | +2 | 13 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6th | | Unirea | | 7 | 3 | 2 | 2 | 14 | 6 | +8 | 11 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7th | | FC Corvinul | | 7 | 3 | 2 | 2 | 13 | 9 | +4 | 11 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8th | | Unirea Dej | | 7 | 2 | 4 | 1 | 10 | 9 | +1 | 10 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9th | | FCM Resita | | 7 | 2 | 3 | 2 | 5 | 6 | -1 | 9 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10th | | ISCT | | 7 | 2 | 2 | 3 | 7 | 13 | -6 | 8 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11th | | FMRo | | 7 | 2 | 1 | 4 | 7 | 15 | -8 | 7 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12th | | M. Lupeni | | 7 | 2 | 0 | 5 | 6 | 9 | -3 | 6 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 13th | | Gloria II | | 7 | 2 | 0 | 5 | 9 | 13 | -4 | 6 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 14th | | FC Bihor | | 7 | 1 | 3 | 3 | 8 | 12 | -4 | 6 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 15th | | Liberty S. | | 7 | 1 | 2 | 4 | 5 | 11 | -6 | 5 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 16th | | Sânnicolau Mare | | 7 | 0 | 4 | 3 | 4 | 12 | -8 | 4 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| | | | | | | | | | | | |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

In martea etapei a doua a grupelor Ligii Campionilor, Basel reuseste sa ii tina in sah (2-2) pe cei de la Barcelona dupa ce i-au condus de 2 ori. In derbiurile rundei, victorii clare pentru gazde, Milan 2-0 Ajax si Liverpool 3-0 Lyon. Crue si Legenden pe de o parte, eu si Alex pe de cealalta parte suntem in extaz. Maccabi detoneaza bomba administrandu-i un sec 3-1 lui Udinese. Miercuri favoritele matura totul in cale, printre ele si Beneamata cu un sec 3-0 in fata lui Lokomotiv Moscova.

Cupa Romaniei are 3 meciuri amanate si anume cele ale europenelor Steaua, Dinamo si Rapid. Insa in meciurile jucate avem parte de cateva bombe:

-Dunarea Galati 3-2 U. Craiova: Cl.Stan 5*,64; Fabian 41 / Jaber 11,84

A fost un duel al atacantilor, Stan si Jaber reusind dubla. Din pacate pentru el, irakianul nu a fost sprijinit si de colegul sau de compartiment (Gane) in timp ce galateanul a avut un suport excelent in Fabian. Tinand cont ca galatenii au condus cu 1-0 si 3-1, se poate spune ca meritau victoria

-UTA p0-0 Arges

UTA a mai eliminat dupa cele 90 de minute inca o echipa mare, de data asta la penaltyuri. Momentul psihologic a fost la penaltyuri la scorul de 2-2. Aradeanul Demian suteaza in forta pe langa poarta si argesenii aveau sansa desprinderii insa Murgan trage pe centru si Grozav respinge. Iagaru nu iarta si ii aduce in avantaj pe aradeni, iar Nastasie repeta executia lui Murgan si trage pe centru, facandu-l erou pe Grozav. Szyller executa in forta si inscrie cu toata oponenta lui Vintila, ducand UTA in optimi.

-Aerostar 3-1 FCU Poli

Marea bomba insa avea sa vina de la Bacau, unde divizionara C Aerostar a umilit-o pe Poli in repriza a doua, dupa ce la pauza timisorenii aveau 1-0. O dubla a lui Romeo Radoi si un gol a lui Foca au inchis tabela la un neverosimil 3-1 pentru bacauani.

In derbyul satelitilor, Dinamo II o executa pe Gloria II cu un sec 3-1, Guda reusind o noua dubla.

Runda optimilor va aduce un meci foarte interesant intre National si UTA. Ironia sortilor face ca dupa meciul dintre Rapid II si Dinamo din 16-imi, in optimi sa aiba loc meciul Dinamo II contra Rapid cu conditia ca rapidistii sa treaca de Resita in restanta din 16-imi.

FMRo_v_UTA.pkm

UTA_v_FC_Arges.pkm

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Ziua de 29 aduce un amical cu echipa a doua in vederea testarii lui Dragos_ pentru a vedea daca si-a revenit la forma optima. Tiby va juca la prima echipa: Catharsis - Tiby, Duhu, Chellooo20, Mutulaine - Dumy, Surf Dude, Boogie, Henan - Van Basten, Scorpius. FMRo II vine cu doi frati in probe portarul Valeriu Popa si fundasul stanga Corneliu Popa: V.Popa - Ducu, Red Scorpion, H R H, C.Popa - Saha, Shearer, AdyVag - Dark Siege - Zero07, Rmichiu. Ceea ce parea a fi un antrenament placut dupa golul lui Van Basten din minutul 14, s-a dovedit a fi ceva neplacut pentru prima echipa. O tresarire de orgoliu a echipei a doua s-a concretizat in doua goluri in interval de 3 minute (19 si 22) prin Rmichiu si AdyVag. Ba mai mult, in finalul primei reprize, Mutulaine cu gandul la pauza, il faulteaza "elegant" pe Zero07 in coltul careului si se acorda penalty. Noroc cu Catharsis care apara sutul lui Popa. Forma lui Catharsis ma incurajeaza sa ii dau prima sansa si in etapa de campionat in fata lui Solsein.

Dupa pauza, relaxarea lui Chellooo20 duce la o sansa de gol pentru Rmichiu, Duhu initial respinge, dar mingea ajunge la Saha care il repune in pozitie de gol pe Rmichiu si din nou Chellooo20 pacatuieste: 1-3 :mad: Chelloo e scos de pe teren in doi timpi si trei miscari si ii face loc lui Ovidiu Stramba Tibii :D. "Marinarii" Surf si Adelio fac schimb si ei. Scorul insa ramane 1-3, dar in ultimele momente ale meciului Duhu calca stramb si isi suceste glezna. Verdict? O luna pauza.

Dupa acest meci, s-a vazut clar ca cei din prima echipa nu prea au pus suflet in acest meci. Cred ca erau toti cu gandul la meciurile de diseara din UEFA. Asa ca plecam toti la terasa sa vedem meciurile. Norocul nostru e ca sunt transmise alternativ, altfel ar fi fost cam greu sa cadem de comun acord asupra meciului pe care sa il vedem.

Meciul lui Dinamo debuteaza cu o mare ocazie a oaspetilor prin Ionel Ganea. Dupa nici 60 de secunde, Barcauan trimite o pasa de 25 de metri pana la Plesan, care preia si din alergare suteaza fara sa se uite fix langa bara din stanga portarului: 1-0! Gollllllazzooo

In acelasi timp, in Suedia, Steaua isi juca sansele impotriva celor de la Djurgården si in minutul 1, fostul cuplu de atacanti ai Sportului, Mazilu-Curelea, face ravagii in apararea suedeza si Curelea deschide scorul pentru Steaua.

Rapidul incepe si ea bine si in minutul 19 Niculae deschide scorul, anuland avantajul din tur al oaspetilor. La oaspeti joaca in centrul apararii nimeni altul decat Iulian Miu.

Dinamo controleaza jocul fara nici o problema.

In minutul 38 toata terasa sare in sus, Badoi inscrie din apropiere. Rahat...cica a fost ofsaid.

In Suedia, Curca inchide poarta in fata asediului suedez dar nu mai are ce face in minutul 45, cand Radoi face hent in careu si gazdele egaleaza din penalty.

Incepe repriza a doua. In Giulesti se joaca pe contre si in minutul 64, Nae Constantin e obligat sa faulteze ca ultim aparator si vede rosu. In acelasi timp, in Stefan cel Mare, nu se pune problema castigatoarei.

In Suedia, Steaua ataca in valuri, dar haotic, fara tinta. Lovitura de gratie vine in minutul 85, cand Nicolita il ataca imprudent pe un adversar in careu si se dicteaza usor penalty. Acelasi Jonson executa si acest penalty si 2-1 pentru suedezi. La acest scor mai avem o singura sansa: sa inscriem.

In Giulesti, Dolha inchide poarta pana in minutul 88 cand Salpingidis face slalom pe flancul stang pierzandu-i pe drum pe Rada, Negru si Perja si ii paseaza lui Mieciel in fata portii: 1-1! Adio calificare in grupe.

Dupa nici doua minute, Pancu readuce sperantele in tabara Rapidului cu o lovitura libera executata impecabil de la nici 20 de metri: 2-1, scor final si calificare pierduta.

Steaua are o ultima mare ocazie dar se termina cu un sut parat miraculos de Touray. Si astfel si Steaua iese din Cupa UEFA.

La Dinamo in ultimele 10 minute elvetienii au atacat in valuri dar fara nici un rezultat. Scor final 1-0 si Dinamo e singura calificata in grupele Cupei UEFA.

Turul 1 al Cupei UEFA a produs doua mari surprize si anume eliminarea lui Boro de catre Pasching dupa un uluitor 0-3 in Austria si eliminarea Romei de catre norvegienii de la Viking.

Ultima zi a lunii ne aduce o mare bucurie in suflet. Adelio a ocupat locul 3 in clasamentul celui mai bun jucator al lunii.

adelio27jo.th.jpg

Dinamo_Buc._v_Z_rich.pkm

Djurg_rden_v_Steaua.pkm

Rapid_v_PAOK.pkm

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Anahoret: 28 de ani, Romania, Asociatia Saraciilor FMRo.

Noel: 27 de ani, Romania, Asociatia Saraciilor FMRo.

iulli_86: 20 de ani, Romania, Asociatia Saracilor FMRo.

Mihai: 27 de ani, Romania, Asociatia Saracitilor FMRo.

Il Calcio - cel mai sarac campionat din lume! Numai la FMRo!

:fmro:

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Anahoret: 28 de ani, Romania, Asociatia Saraciilor FMRo.

Noel: 27 de ani, Romania, Asociatia Saraciilor FMRo.

iulli_86: 20 de ani, Romania, Asociatia Saracilor FMRo.

Mihai: 27 de ani, Romania, Asociatia Saracitilor FMRo.

Il Calcio - cel mai sarac campionat din lume! Numai la FMRo!

:fmro:

Pentru o clipa am crezut ca am devenit membru :(:kisses:

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

1 octombrie vine cu o deplasare grea la Bistrita contra satelitului Gloriei. Tata Jean i-a disponibilizat la satelit pe Drule, Pelecaci, Cornea, Predica, Chibulcutean si Dinu Sanmartean (ultimii doi pe banca). O sa fie meci greu mai ales ca suntem intr-o situatie critica cu portarii. Axu_Elenei e inca accidentat, Catharsis e la 41% si Sisu nu are drept de joc. Formula de start este una aproape standard in ultimele meciuri: Solsein - Ilici, Ovidiu, Crue, Mutulaine - Guta, Adelio, Andrei13, Noel - Mihai, Justafan cu clasica schimbare de pozitii intre mine si Justafan dupa primele minute.

Prima repriza a fost un maraton de ocazii la poarta gazdelor desi ne asteptam ca meciul sa fie mai greu. Pe rand, Justafan de 2 ori, Adelio, eu, din nou Adelio, din nou eu (am sters bara) si Ilici nu am reusit sa inscriem in poarta Bistritei. Dupa pauza golul pluteste in aer si Noel mai rateaza inca o data.

Dar dupa cateva minute inevitabilul se produce: Ilici il deschide pe flancul drept pe Guta, acesta patrunde pana aproape de careu, centreaza in careu si Adelio preia lejer, isi potriveste mingea pentru sut din 5-6 metri si trimite elegant pe langa portar: 0-1!

Seara la stirile de la Antena 3 ( :faces ) se observa ca balonul l-a sters si pe Suru in momentul sutului, dar golul este al lui Adelio 100%. E clar ca la conferinta de presa de dupa meci va primi din partea mea o binemeritata lauda.

Justafan vrea sa faca pe eroul si mai intai incearca o scarita peste portar din coltul careului de 16 metri si apoi suteaza din vole in portar. Alex il injura de mama focului. Mi-e frica sa nu platim pentru aceste ratari.

Minutul 65 este momentul psihologic al meciului: corner acordat de Ilici. Bat cei de la Gloria in careul mic pana la Prodan, acesta suteaza din vole cu stangul in pieptul lui Solsein, mingea sare la Marian, sut spre poarta, Solsein are un reflex senzational si respinge din plonjon in lateral pana la Ilici care degajeaza din fata portii si faza se stinge.

Minutul 79 aduce lovitura de gratie pentru gazde: Justafan e obstructionat la 18 metri si imi asum responsabilitatea executarii loviturii libere. Ma apropii de minge si sutez peste zid direct in vinclu: 0-2!! De bucurie ma arunc plonjez pe burta pe asa-zisa iarba a terenului. :thankyou::fmro:

Soarta meciului e decisa asa ca peste cateva minute au loc si schimbarile de "protectie". Crue si Andrei13 au deja cate un galben asa ca ii inlocuim cu Dumy si Boogie. Guta e retras pe flancul drept al apararii, Ilici trece in centru si Dumy va juca pe postul de mijlocas dreapta. Evident ca gazdele sunt terminate psihic si nu mai fac nimic pana la finalul partidei. O noua victorie pentru noi si Ilici e desemnat omul meciului. :crazy:

| Pos | Inf | Team | | Pld | Won | Drn | Lst | For | Ag | G.D. | Pts |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1st | | UTA | | 8 | 5 | 2 | 1 | 19 | 8 | +11 | 17 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2nd | | Gaz Metan | | 8 | 5 | 2 | 1 | 14 | 6 | +8 | 17 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3rd | | CFR Tim. | | 8 | 5 | 2 | 1 | 13 | 5 | +8 | 17 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4th | | Unirea | | 8 | 4 | 2 | 2 | 17 | 7 | +10 | 14 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5th | | Unirea Dej | | 8 | 3 | 4 | 1 | 14 | 10 | +4 | 13 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6th | | Olimpia S.M. | | 8 | 4 | 1 | 3 | 11 | 10 | +1 | 13 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7th | | U Cluj | | 8 | 4 | 1 | 3 | 11 | 12 | -1 | 13 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8th | | FC Corvinul | | 8 | 3 | 2 | 3 | 14 | 11 | +3 | 11 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9th | | FMRo | | 8 | 3 | 1 | 4 | 9 | 15 | -6 | 10 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10th | | FCM Resita | | 8 | 2 | 3 | 3 | 5 | 10 | -5 | 9 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11th | | ISCT | | 8 | 2 | 3 | 3 | 8 | 14 | -6 | 9 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12th | | M. Lupeni | | 8 | 2 | 1 | 5 | 6 | 9 | -3 | 7 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 13th | | Sânnicolau Mare | | 8 | 1 | 4 | 3 | 6 | 12 | -6 | 7 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 14th | | Gloria II | | 8 | 2 | 0 | 6 | 9 | 15 | -6 | 6 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 15th | | FC Bihor | | 8 | 1 | 3 | 4 | 9 | 15 | -6 | 6 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 16th | | Liberty S. | | 8 | 1 | 3 | 4 | 6 | 12 | -6 | 6 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Am urcat pe locul 9 si avem 4 meciuri consecutive fara infrangere :yeah Se pare ca asta a fost bine pentru club, caci in ultima luna am avut 126k profit, dar din cauza infuziei de capital facuta de Marius.

Dupa cum mi-am promis, l-am laudat pe Adelio la conferinta de presa si a doua zi pe forum, fanii au fost in extaz. Medicul echipei ma anunta ca mototolul de Catza s-a accidentat la antrenamente dupa o ciocnire cu ReaL si va lipsi maxim una-doua saptamani. :rolleyes:

Gloria_II_v_FMRo.pkm

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy
Marius e in extaz dupa rezultatul obtinut asa ca a doua zi ne anunta ca a reusit sa faca rost de 150.000 euro pentru cheltuielile curente ale clubului.

Se pare ca asta a fost bine pentru club, caci in ultima luna am avut 126k profit, dar din cauza infuziei de capital facuta de Marius.

cum ai reusit sa fii pe profit? eu desi castigam tot nu imi veneau bani

Tu chiar nu stii sa citesti?

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Urmeaza un meci greu acasa cu o contracandidata la retrogradare si anume Liberty. Dumy e trimis la echipa a doua pentru a ii face loc lui Dragos_. Formula de start ramane aceeasi ca in meciul anterior cu Dragos_ pe banca.

Prima repriza a fost seaca cu doar doua faze de poarta mai importante. Intai Justafan suteaza si Oltean respinge din fata portii aparate de Bak, mingea ajunge la mine si sutez peste. A doua in minutul 40, cand Crue paseaza ideal la un adversar in marginea careului si acesta suteaza pe langa poarta spre disperarea antrenorului sau.

Dupa pauza oaspetii au numai putin de 5 ocazii de gol, ultima fiind transformata in gol de Ianc in minutul 75. Ianc profita de neatentia lui Ilici (care se gandea probabil la ce va manca la terasa) si tasneste in careu la o centrare a lui Csik I si inscrie din voleu langa bara din stanga lui Solsein.

In disperare de cauza intra in teren Dragos_ si Henan pentru a forta egalarea, inlocuindu-i pe Guta si Noel, dar degeaba.

Ultima faza de consemnat a avut in loc in minutul 90, cand un junior al lui Liberty si anume Coca, s-a ciocnit cu Ovidiu si a trebuit sa fie schimbat.

clset95rg.th.jpg

Faza zilei a avut loc seara cand Surf Dude ne-a sunat sa ne spuna ca a facut toxinfectie alimentara de la ceea ce a mancat dupa meci la terasa. :B:. A doua zi nenea doctoru ii zice ca o saptamana face pauza si ia Clorocalcin si se da cu mixtura. Amuzant e ca Surf are fix sapte pete de urticarie pe corp :B:.

Tanarul Coca va lua o pauza de aproape de 2 saptamani fiind julit in ultimul hal pe spate si avand si o coasta fisurata. Ce costisitoare sunt tete-a-tete-urile cu jupan Ovidiu :nhl_check:

Evident ca s-a scris in ziare despre noi ca am intrerupt sirul meciurilor fara infrangere. Mda...naspa.

fmrolose3ep.th.jpg

In Cupa Romaniei au loc restantele europenelor, toate jucand in deplasare. Steaua si Dinamo trec usor de adversarele lor, Steaua cu 1-0 contra Cetatii Suceava (Radoi 16), iar Dinamo cu un sec 3-0 contra Rapidului II (Niculescu 12, Grigorie 60, Ilie Iordache 67).

Surpriza era sa se produca la Resita, unde timp de 96 de minute, gazdele le-au rezistat eroic rapidistilor. Insa in prelungiri, au fost de ajuns doua sarje ofensive in interval de 1 minut si reduta resiteana s-a prabusit.

Sambata avem program de voie si vizionare de meci la terasa. Joaca Romania cu Finlanda la Helsinki. Tinand cont ca ambele echipe pierdusera orice sansa de calificare la Cupa Mondiala, a surprins faptul ca nici unul din selectioneri nu a facut schimbari. Ai nostri au jucat in formula: Lobont - Contra, Tamas, Chivu©, Rat - Fl. Dumitru, Codrea, Sanmartean:huh:, Mutu - Mazilu, Bratu. Gazdele au deschis scorul prin Kuqi in minutul 24, pentru ca pe final Mazilu sa egaleze in minutul 84. MoM a fost desemnat Chivu.

Prima victima a noului sezon din B apare in seria a doua, unde Marian Pana este demis de la carma Otopeniului.

Vine si o noua etapa de campionat, de data asta contra Universitatii la Cluj. Un reporter de la Antena 3 imi cere o opinie despre sansele noastre contra Clujului. Ma declar optimist si ferm convins ca le vom pune mari probleme clujenilor. Tot azi are loc derbiul UTA (loc 1) vs Gaz Metan (loc 2).

Pe drumul spre Cluj ma suna Marius sa imi spuna ca Girarbebel e indisponibil pentru 1-2 saptamani dupa ce s-a ciocnit cap in cap cu Catza. Toata lumea rade in autocar la auzul vestii. Bietul Shearer :B:

FMRo_v_Liberty_S..pkm

FCM_Resita_v_Rapid.pkm

Link to comment
Share on other sites

Sunteti chiar nesimtiti, Mihai se chinuie sa faca story-ul asta, uploadeaza meciurile, iar voi nici macar nu binevoiti sa le downloadati. :(

Rusine, rusine, rusine!!!

<{POST_SNAPBACK}>

tu de ce nu downloadezi ?

Rusine, rusine, rusine !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Pe drumul spre Cluj ma suna Marius sa imi spuna ca Girarbebel e indisponibil pentru 1-2 saptamani dupa ce s-a ciocnit cap in cap cu Catza. Toata lumea rade in autocar la auzul vestii. Bietul Shearer B.gif

:hysterical:

Medicul echipei ma anunta ca mototolul de Catza s-a accidentat la antrenamente dupa o ciocnire cu ReaL si va lipsi maxim una-doua saptamani. rolleyes.gif

eu accidentez jucatorii din lot <_< mare fotbalist mai sunt si eu :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

In dimineata meciului, presa locala ma intreaba ce sanse avem in fata Clujului. Plin de optimism, declar ca putem face o figura frumoasa si am putea sa le punem probleme. Din pacate ma trezesc la stadion ca Ovidiu si Adelio imi spun in fata ca nu impartasesc optimismul meu, in timp ce Ilici e dornic sa dovedeasca pe teren ca nu am aruncat vorbe in vant si ca putem face probleme gazdelor.

Sunt dezamagit de atitudinea lui Ovi si Adelio. Incercasem un tertip de a ridica moralul jucatorilor si tocmai ei doi imi dau peste cap planurile. Asa ca ii scot din echipa de start si sunt nevoit sa fac niste schimbari serioase. Intra ca titulari Surf si Dragos_, dar cea mai mare noutate o constituie revenirea lui Gruia, pentru inceput doar pe banca: Solsein - Guta, Ilici, Crue, Mutulaine - Dragos_, Surf, Andrei13, Noel - Justafan, Mihai (Catharsis - Gruia, Ovidiu, Adelio, Chellooo20, Henan, Van Basten).

Meciul debuteaza "magnific" pentru noi. Andrei13 pierde o minge in jumatatea adversa, Dascalescu arunca un balon in adancime, Guta rateaza interceptia :bash si Codreanu preia mingea la marginea careului nostru. Ilici alearga sa repare greseala lui Guta, dar in felul asta Vizitiu ramane liber. Codreanu patrunde in careu, suteaza tare, Solsein respinge cu greu in lateral si Vizitiu, singur-singurel, indeplineste o formalitate: 1-0. Am avut incredere in Guta si m-a dezamagit.

Din acest moment meciul a decurs doar spre poarta noastra, Codreanu de 3 ori si Galdeanu de 2 ori ratand majorarea scorului pana la pauza. Insa ocazia reprizei a fost ratata de Dascalescu in minutul 38, cand la o centrare in careul nostru, Andrei13 ajunge la minge si presat de Dascalescu, se pierde si calca pe minge la nici 2 metri de poarta noastra :bash ; norocul nostru a fost ca si Dascalescu a fost surprins de cadoul lui Andrei13 si nu a profitat. Faptul ca primul nostru sut spre poarta adversa a venit in minutul 40, ma scuteste de alte comentarii privind prima repriza.

Repriza a doua a adus sange proaspat in teren: Gruia si Chellooo20 au intrat in locul lui Justafan si Guta. Spre final a fost introdus si Adelio in locul lui Surf, dar avalansa de ocazii de la poarta noastra a continuat. Tinand cont ca in repriza a doua nu am mai reusit sa mai sutam nici macar o singura data :capu spre spatiul portii adverse, putem fi fericiti ca am terminat partida cu doar 0-1.

Am coborat pe locul 13 dupa 10 etape, dar la egalitate de puncte cu FC Bihor. Lupta la retrogradare este crunta si sper sa scapam cu bine.

clset107tt.th.jpg

*NOTA* Nu stiu daca a sesizat cineva, dar pana la meciul cu U Cluj, in fiecare meci am avut pe teren in permanenta un junior (asa cum ar fi trebuit sa fie in mod normal). De abia in meciul cu Cluj, am schimbat un junior cu un senior. IRL ar fi trebuit sa pierdem meciul cu 0-3. Dar cum cineva :swear a uitat sa le spuna celor de SI Games de aceasta regula....:mamba:

U_Cluj_v_FMRo.pkm

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy