Jump to content

As Fmro


Mihai

Recommended Posts

  • MentholBoy

Cu ajutorul unui sponsor generos am reusit sa cumparam un loc in Divizia B pentru amarata noastra de echipa.

In cazul in care nu v-ati dat seama, invartelile lui Marius cu instalatii si centrale produsesera banii necesari. Din pacate, afacerile nu ii mai permiteau lui Marius sa joace. Asa ca s-a oferit sa sprijine echipa cu bani pentru salarii si ce mai era necesar, insa bani de transferuri ne-a promis in sezonul urmator.

Avand o pila la Lia Manoliu, Marius a reusit sa ne asigure si un teren de joc pentru campionat precum si un teren de antrenamente pe aleea Belvedere.

Ajunsesem in liga a doua a Romaniei. Pierderile de efectiv erau insa mari:

- Ibe se apucase de afaceri, un cabinet de consultanta sau ceva in genul asta. Muncea 20 din 24 de ore in cursul saptamanii, iar in weekend disparea din oras sa se recreeze sau sa fuga de recuperatori :P

- Mishou isi dezvoltase firma si era ocupat tot timpul.

- Tomi se implicase in cateva proiecte de anvergura la firma lui Mishou si nu mai avea timp de fotbal. E drept cand apucau, treceau pe la antrenamente sa mai joace o miuta cu noi.

- Bogdan se angajase la OSIM si era foarte ocupat si cu facultatea asa ca l-am pierdut si pe el

- Blondu sedea mai mult la Belgrad, asa ca nu se mai punea problema sa contam pe el.

- Magic Pixel s-a retras prematur din activitate ca urmare a lipsei de timp liber. In plus s-a apucat de un proiect de traducere a FM in romana.

- Cristi_Babas a plecat din tara pe o perioada nedeterminata

- vsiepurasu a intrat in pamant. Nu se mai stie nimic de el din iunie 2005. Mya the force be with the bunneh!

- wyzel are de invatat pentru bacalaureat si admitere si ne-a anuntat ca isi va lua un an vacanta dupa care se va decide daca va mai juca sau nu.

- ita s-a retras la el acasa si si-a luat o pauza de un an din motive necunoscute. Gurile rele spun ca a suferit o depresie dupa ce l-a batut Ilici cu rezervele pe dugout-online

- Cristiano a avut un conflict cu o serie de jucatori (nu dau nume :faces) si a plecat de la club si el

- bug s-a angajat la Ubisoft si se ocupa si de seria FIFA de la EA Sports

- stef s-a retras din stafful echipei deoarece si-a gasit ceva de lucru la Miercurea Ciuc

- Emilian s-a asezat la casa lui in Onesti si s-a retras in mod oficial din activitate la sfarsitul sezonului trecut. Cei 33 de ani jumatate ai lui si-au spus cuvantul si nu mai putea sa joace la acelasi nivel la care ne obisnuisem.

- valiv s-a retras si el din activitate tot din cauza varstei (34 de ani).

Ultimilor doi ne-am gandit sa le facem in vara lui 2006 un meci de retragere.

In plus s-a facut curatenie printre jucatorii din afara primului 18. Astfel, nickpitic s-a retras din cauza varstei - 33 ani. Au fost pusi pe liber cei care nu au dat randament in sezonul trecut: licos, reddyBo, toranaga, biionut, DeLaHoya, danban, Kasyus, vieri324ever, Miaus. Nu au mai fost prelungite contractele unui grup de juniori: peru, danutz, delir, cristianregep, small35t, Bobaila_mihai, cezar16, grigvali, unnq.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply
  • MentholBoy

Exista si o veste buna: Mutulaine si-a terminat armata asa ca acum a revenit in echipa.

Prin urmare lotul la 1 iunie este: Solsein, Catharsis, Crue, Ovidiu, eu, Alex, Ilici, Boogie, Gruia, Dumy, Adelio, Mutulaine plus un jucator de la FMRo II, Adyvag care a primit o ultima sansa. De la juniori am decis sa le dam o sansa atat promitatorilor Iulian, Duhu si Justafan, cat si cadetilor Shearer, ReaL si Dark Siege.

Avem nevoie de un antrenor principal asa ca pana una alta, de comun acord am decis sa ne impartim sarcinile manageriale dupa cum urmeaza:

- eu si cu Noel sa ne ocupam de trialuri

- Henan sa se ocupe de antrenamentele jucatorilor de camp

- Solsein de antrenamentele portarilor

- Legenden a fost adus la echipa la recomandarea lui Stef si se va ocupa de partea de scouting

De ziua lui Ilici ne-am apucat sa facem primul trial. Veteranii ne-am strans sa vedem ce ne-a adus Legenden. Pe marginea terenului Ilici urmarea cu pofta Crispy Stripsurile din mana lui Noel.

Ovidiu nu a venit singur. Cumnatul Van Basten ne-a onorat cu prezenta si cu dorinta de a-l inlocui pe Blondu in atac. Cel putin la gabarit e identic :P Sa vedem cu e si pe teren.

La trial s-au prezentat vreo 20 de insi din provincie, unii mai talentati altii mai putin. I-am impartit in 4 echipe de cate 5 si i-am pus sa joace fiecare cu fiecare cate 15 minute.

Din prima echipa, Solsein a remarcat foarte repede un portar din Constanta, Axu_Elenei. 23 de ani, solid, cu reflexe foarte bune si o detenta impresionanta. Ceilalti portari au dat dovada de destul de multa nesiguranta si au primit niste goluri de maidan. Asa ca dupa primele doua meciuri jucate, Axu_Elenei deja era trecut pe lista celor susceptibili de legitimare.

Din echipa a doua au iesit in evidenta doi oameni: un mijlocas central tot din Constanta, Surf_Dude si un fundas din Galati, Chellooo20. Galateanul a dat senzatia ca poate sa joace inca trei meciuri fara sa oboseasca, fiind si posesorul unui tackling excelent. Constanteanul a dovedit ca este un bun pasator, anticipand foarte bine fazele si fiind si el foarte activ pe toata perioada meciurilor.

Echipa a treia a furnizat doi frati din Campina, Saha si Scorpius. Nu stiu cat vor rezista la noi, dar ii vom mai testa in trialul urmator.

A mai fost un fundas central de 16 ani in echipa a patra, H R H, pe care am decis sa il pastram pentru echipa a doua. Tot din echipa a patra a mai impresionat si un brasovean, Tiby, cu un heading foarte bun. Poate juca pe flancul drept atat in aparare cat si la mijloc.

In rest liniste si pace, mai putin dinspre stomacul lui Ilici. Astfel ca dupa trial am mers la terasa "La Copaci" unde Ilici a facut un pic de curatenie :P

Am decis ca peste o saptamana sa mai testam un lot de jucatori, de data asta din Bucuresti la care i-am adaugat si pe cei selectionati deja dupa primul trial.

Al doilea trial a fost mult mai productiv din el alegandu-ne cu inca 3 jucatori pentru echipa mare si anume: Andrei13, Guta_1 si Dragos_.

Primul joaca bine atat ca mijlocas central cat si la inchidere. Bun pasator, cu o determinare mare in tot ceea ce face si cu un fler destul de mare.

Guta_1 a impresionat placut prin faptul ca este foarte puternic si poate juca atat la inchidere cat si ca mijlocas defensiv dreapta. In caz de nevoie poate juca si ca fundas dreapta si poate fi un backup bun pentru Ilici.

Dragos_ acopera un post deficitar in lotul nostru si anume acela de mijlocas dreapta. Bun pasator, alearga mult, un randament impresionant. Cam abuzeaza de suturi de la distanta, dar speram sa il educam intre timp.

Pentru echipa a doua am decis sa le acordam o sansa unui numar de 7 jucatori: doi copilasi: Sisu Stelistul (13 ani!) si Ady (15 ani), 3 juniori: Catza, Zero 07 si Rmichiu si doi "batranei": Ducu (19) si Red Scorpion (20).

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Astfel ca pe 15 iunie ne-am decis si asupra lotului cu care sa abordam noul sezon din Divizia B.

Portari au ramas Solsein si Catharsis, in timp ce Axu_Elenei a fost la echipa a doua pentru a avea meciuri in picioare.

In aparare pe banda stanga, Mutulaine face legea in timp ce Henan poate fi retras oricand pentru a-l suplini. Pe dreapta, Ilici va mangaia tibiile nefericitilor ce vor trece pe acolo, in timp ce Guta_1 e backupul ideal.

In centrul apararii liderii sunt Crue si cu Ovidiu, iar ca rezerve Chellooo20 si cu Duhu stau in umbra lor.

La mijloc aglomeratie mare cu Andrei13, Surf Dude si Boogie pe centru, in timp ce pe dreapta Dragos_ e titular, cu Dumy si Iulian rezerve. Pe stanga, eu sau Alex putem tine ocupati fundasii adversi atunci cand nu vom juca ca varfuri centrale. Adelio pare titular cert ca mijlocas ofensiv in spatele varfurilor.

In atac fie ca varfuri retrase sau ca atacant central, Gruia, Justafan sau Van Basten isi disputa locul de titular.

La echipa a doua au ramas prin urmare: Sisu Stelistul si Axu_Elenei (ultimul titular clar in poarta), fundasii H R H, Ducu, ReaL si Red Scorpion, mijlocasii Tiby, Saha, Catza, Shearer, Dark Siege si AdyVag si atacantii Scorpius, Zero 07 si Rmichiu. Cele mai mari sanse de a ajunge la echipa mare le au Axu_Elenei, Real, Tiby si Shearer. Timpul ne va da dreptate sau nu.

Se apropie cu pasi repezi luna iulie, asa ca la sfarsitul lui iunie de comun acord am decis sa preiau eu titlul de antrenor principal, in timp ce Alex va fi antrenor secund. Henan si Solsein se vor ocupa si de antrenamente. De asemenea Crue, Ovidiu si Mutulaine au si ei un vot important in luarea deciziilor privind echipa.

Prima decizie majora in noul format a fost de a le schimba contractele lui Iulian si lui Duhu din contracte de juniori in contracte de seniori. Ambii au primit contracte de hot prospect.

Link to comment
Share on other sites

Guest gaby_snoop

pe 5 iunie fac 16 ani si 7 luni...deci nu's copilas :(. si sunt cel mai bun fundas central, da nimeni nu imi da nici o sansa. sunt persecutat !! :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Incepe luna iulie si deja Noel a aranjat o serie de amicale cu echipe mici

- la Chitila, cu UFC, pe 19.07

- acasa, cu Darmanesti, pe 22.07

De asemenea, incercam sa facem o mini-cupa FMRo cu juniorii de la Dinamo si Steaua plus echipa a doua a FMRo si ne iese pasenta. Astfel ca pe 4 iulie vom juca cu juniorii Stelei in timp ce FMRo II joaca cu cei ai lui Dinamo.

Vine si ziua primului meci, de la ora 15.

Formula de start: Solsein - Ilici, Ovidiu, Crue, Mutulaine - Dragos_, Adelio, Andrei13, Mihai© - Gruia, Noel

De partea cealalta Steaua trimite pe: Fulga - Toncea, Tamarjan, Filip, Ene - Trica, Militaru, Surugiu, Ochirosii - Martinescu, Sbarcea. Pe banca de rezerve a Stelei nici un nume cunoscut in afara poate de portarii Lungu si Dobre: Tasente, Cr. Becali, Iancu, Stoica, Stamate, Dumitru si Romanescu.

Minutul 9, Ilici cu gandul la Mc, "produce" o chifla de toata frumusetea in jumatatea noastra si balonul ajunge la Ene, pasa la Ochirosii si acesta suteaza fara sperante pentru Solsein.

Minutul 20 aduce prima mare ocazie a noastra, cand dupa un corner, Crue prinde un voleu de zile mari de la circa 17-18 metri lateral, dar putin peste poarta stelista.

Minutul 25 aduce debutul lui Iulian in echipa FMRo. Filip intra tare la balon si Dragos_ se prabuseste in chinuri. Incercam sa il repunem pe picioare, dar face semn ca nu mai poate continua. Iulian intra in locul lui dupa o foarte scurta incalzire.

Dupa cateva minute, Ilici incearca sa se revanseze si il ia cu fulgi cu tot pe Martinescu si primeste cartonas galben. In minutul 39, Fulga face o entorsa si este inlocuit cu Dobre.

Si uite asa se termina o prima repriza in care cel mai slab om de pe teren (nu la kilograme) a fost Ilici. Mutulaine, Ovidiu, Andrei13 si Noel a fost cei mai buni de la noi.

La vestiare, incerc sa le ridic moralul coechipierilor, iar pe Ilici il iau deoparte si ii promit ca daca isi revine in repriza a doua, atunci il dau drept de warn pe forum. La pauza Steaua face cateva schimbari: ies Filip, Martinescu si Surugiu si intra Dumitru, Iancu si Becali.

In minutul 49 ne vajaie glontul pe langa ureche. Iancu primeste o pasa de geniu de la Ochirosii in interiorul careului si din plonjon trimite cu capul pe langa poarta. Cum ocaziile se razbuna, dupa nici un minut, primesc o minge pe stanga, incerc sa o trec prin dreapta lui Trica, insa acesta sesizeaza intentia. Se intoarce dupa minge si trimite din prima o pasa spre propriul portar. Spre norocul nostru, Trica nu a vazut ca Noel si Gruia i-au intuit intentia si observa cum groaza cum cei doi au prim-planul in fata lui Dobre. Mingea se duce peste Noel, dar Gruia ajunge la ea la timp pentru a o loba cu capul peste un Dobre disperat: 1-1

Minutul 55, faza de manual. Dupa un corner al Stelei, Noel preia un balon pe stanga, pasa in centru la Andrei13. Acesta avanseaza cu mingea, ii paseaza ideal lui Gruia, care aflat intre Dumitru si Becali incearca sa paseze din prima lui Adelio tasnit printre Dumitru si Toncea. Cu un pic de ajutor de la Cristi Becali, care il contreaza pe Gruia in momentul pasei, mingea ajunge la Adelio si acesta dribleaza elegant portarul si inscrie pentru 2-1.

A urmat un recital Noel. Intai in minutul 65, Iulian face o cursa de zile mari pe dreapta si centreaza ideal pentru Noel care singur-singurel de la marginea careului sterge mingea din demi-voleu si trimite mult pe langa poarta. O ratare cat toate zilele! Nimeni nu intelege de ce a sutat din prima, desi ar fi avut timp berechet sa faca preluare si apoi sa suteze. Minutul 71, aduce o faza superba. Mingea circula pe traseul Noel-Gruia-Noel si Alex din unghi trage tare, dar Dobre cumva reuseste sa respinga pe langa bara din spatele lui.

Noel pune bomboana pe coliva minutul 72. La 30 de metri de poarta Stelei, Noel se incapataneaza sa tina balonul si nu ii da drumul desi ar fi avut cui sa ii dea pasa. Dumitru ii sufla in cele din urma mingea, Stoica preia mingea si o da mai departe lui Romanescu si acesta lui Ene. Ene demareaza pe dreapta si il gaseste liber in careu pe Tasente, dupa ce acesta il depasise in viteza pe Crue. Preluare Tasente, Crue il ajunge din urma, insa Tasente il dribleaza, face 3 pasi si suteaza violent printre Solsein si bara: 2-2 :(

E timpul pentru niste schimbari si la noi: Ilici si Andrei13 ies pentru a le face loc lui Guta_1 si Boogie in minutul 78. Regret schimbarea lui Ilici cand dupa trei minute, Iancu face o cursa de peste 30 de metri cu Guta_1 in urma lui, patrunde in careu si inscrie pe langa Solsein: 2-3.

Ultima mare ocazie de gol o are Ovidiu in minutul 89 cand la o faza prelungita de atac la poarta Stelei, se trezeste cu balonul la picior in mijlocul careului si suteaza din prima, dar mult pe langa poarta. Scor final: 2-3, Ilici nota 5, Guta_1, Boogie, Dragos_, Crue si Solsein 6, restul 7. MOM Ene 8.

In al doilea meci al zilei, FMRO II nu a avut nici o sansa in fata lui Dinamo II.

Dinamo a beneficiat de aportul unor jucatori din lotul echipei mari: Vl.Munteanu si Stefan Radu. Dinamo a jucat cu Gospodin (69 Plopeanu) - Dragomir, Radu, Nitu - E.Craciun (29 Al.Constantin), Minea, Mihalache (69 Costea), Huzuneanu (83 Caruntu), Vl.Munteanu (62 Musat) - Ganea (77 Pavel), Guda (62 Damaschin).

Noel a trimis echipa: Axu_Elenei (62 Sisu Stelistul) - Tiby, Ady, ReaL, Red Scorpion - Catza (46 H R H), Dark Siege (46 Ducu), Shearer, Zero 07 (46 Saha) - AdyVag - Rmichiu (46 Scorpius) nu a rezistat decat 12 minute pana cand Minea a deschis scorul cu un sut violent de la 22 de metri dupa un balon pierdut de Red Scorpion. In minutul 19 era deja 2-0: centrare in careu Vl.Munteanu, cap Ganea de langa Ady, Axu_Elenei respinge cu greu in fata si Guda indeplineste o formalitate. In minutul 69, Damaschin a stabilit scorul final cu o lovitura din 3 metri de langa Sisu Stelistul si ReaL, vinovat de gol fiind Sisu. Tinand cont ca FMRo II nu a avut nici un sut spre poarta si nici un corner cred ca sunt scutit de orice comentarii. Cei mai buni de la FMRo II: Axu_Elenei, Shearer, Rmichiu, Saha si Scorpius, toti nota 7.

Seara aflam si vestea dureroasa. Dragos_ are glezna rupta si va lipsi intre 2 si 3 luni, asa ca pe dreapta Iulian va fi titular cu Dumy rezerva.

FMRo_v_Steaua_II.pkm

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

A doua zi am jucat finala mica cu FMRo II. Echipa a doua a fost antrenata pentru acest meci de Marius. Echipa mare a ramas cu acelasi 11 de start cu exceptia lui Dragos_ inlocuit de Iulian. Marius i-a trimis pe Axu_Elenei - Tiby, Ady, ReaL, Catza - Shearer, Saha, Dark Siege - AdyVag - Zero 07, Rmichiu.

Minutul 9 aduce primul gol: faza prelungita de atac la poarta juniorilor, mingea e respinsa pana la centrul terenului, Ilici preia, paseaza in lateral la Ovidiu, acesta ii retrimite lui Ilici si atehnicul Ilici trimite o pasa superba de 35 de metri fix in spatele fundasilor adversi de unde Noel reia elegant in plasa pe langa Axu_Elenei iesit la blocaj: 1-0.

Minutul 15 aduce un moment de panica in randul juniorilor: Iulian face o cursa pe dreapta, un-doi cu Gruia urmat de o centrare pe fruntea lui Gruia si acesta trimite putin pe langa bara.

Minutul 35 aduce bomba. O lovitura libera dupa un fault al lui Mutulaine asupra lui Shearer. Bate Saha in careul mic, Crue rateaza interceptia si Dark Siege inscrie din cu capul din fata lui Solsein: 1-1.

La pauza, Marius baga in teren toate rezervele mai putin portarul. Imediat dupa pauza, in minutul 47, Mutulaine imi da o pasa excelenta pe flancul stang, am patruns pe extrema si i-am centrat ideal lui Adelio. Acesta singur cu portarul are un acces de generozitate si din 5 metri in loc sa suteze, spre surprinderea lui Axu_Elenei, ii paseaza lui Gruia si acesta doar pune latul: 2-1.

Minutul 61, o ratare de zile mari a lui Noel. Gruia imi da o pasa ideala, deschidere in adancime spre Noel si acesta intra in careu si suteaza muuuult pe langa poarta. Sper sa nu se repete istoria din meciul cu Steaua II.

La echipa a doua intra si Sisu in locul lui Axu_Elenei. Primul lui test vine in minutul 75, cu o lovitura libera de la marginea careului executa de mine in forta dar putin peste poarta. E timpul pentru niste schimbari asa ca intra toata lumea de pe banca. Iesim: eu, Solsein, Noel, Ilici, Iulian, Andrei13, Gruia, Ovidiu, Crue, Adelio si intra Henan, Catharsis, Van Basten, Guta_1, Dumy, Boogie, Justafan, Chellooo20, Duhu si Surf Dude. Doar Mutulaine mai ramane pe teren din primul 11.

Minutul 81 aduce un gol de senzatie: Henan il lanseaza in adancime pe Justafan pe flancul stang si acesta avanseaza cu balonul si trimite un sut-centrare care il surprinde pe Sisu si intra in poarta. Efectiv a fost o copie fidela a golului lui Chivu din meciul cu Anglia: 3-1

Dar asta nu e totul. Dupa doar doua minute, undeva la 40 de metri de poarta adversa, Surf Dude deviaza cu capul un balon spre Justafan, acesta patrunde in viteza, intra in careu si in loc sa suteze, il umileste pe Sisu cu un dribling lung prin care il pune in patru labe si inscrie: 4-1.

La ultima faza a meciului, Guta_1 bate un aut pana la Dumy, un-doi Dumy-Guta_1, urmat de o pasa scurta la Surf Dude, centrare a acestuia pe capul lui Van Basten si 5-1.

Nota 8: Mutulaine, Mihai, Van Basten (MOM), Justafan si Surf Dude, restul nota 7.

In finala mare, Dinamo II a pierdut cu 1-0 in fata Stelei II prin golul marcat de Romanescu in minutul 61. Amuzant e ca nici una din echipe nu a facut schimbari. MOM Toncea de la Steaua II.

FMRo_v_FMRo_II.pkm

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

19.07.2005: amical la Chitila.

Formula deja standard din meciul trecut. Meciul debuteaza cu un galben pentru Mutulaine in minutul 6 si cu un sut violent al lui Adelio scos de pe linia portii de portarul gazdelor in minutul 11.

Minutul 35 aduce deschiderea scorului: centrare Muresan si Ionita inscrie cu capul din marginea careului de 6 metri: 1-0, scorul la pauza.

Minutul 53 aduce o ocazie rarisima a lui Noel. De ce oare numai el rateaza astfel de ocazii? Solsein degajeaza perfect pana la mine aflat la 30 de metri lateral stanga de poarta adversa, patrundere, sut blocat de un adversar, dar mingea ajunge la Noel, care de la nici 10 metri reuseste sa suteze milimetric pe langa bara din dreapta a portii adverse. Minutul 71 aduce 3 schimbari: eu (epuizat fizic), Iulian si Gruia facem loc lui Van Basten, Dumy si Justafan. Noel se retrage in locul meu si in fata joaca Van Basten si cu Justafan. Ultimele 19 minute nu aduc nimic pe teren si nici pe tabela de marcaj: 1-0 scor final.

Cei mai buni jucatori ai nostri au fost Adelio si Ovidiu ambii nota 7. Iulian nota 5 :(

A doua zi primim doua vesti bomba, Ovidiu realizase un numar de magie si cum necum facuse rost de un amical cu cei de la Ceahlaul la Bucuresti. A doua veste vine de la Blondu, care pe filiera Alsys a reusit sa ii convinga pe cei de la Cernomoret Burgas sa dea o fuga pana la noi.

Pana una alta avem amical cu Darmanesti. Formula ramane cea deja consacrata insa prima repriza a meciului este foarte saraca in faze de poarta. A doua repriza aduce deschiderea scorului imediat dupa pauza. Corner batut scurt de Szabo pana la Sava, centrare la marginea careului mic si Popescu inscrie cu capul de langa Crue: 0-1. Jocul nostru e insa sub asteptari. Eu primesc un cartonas galben si decid sa nu risc. Asa ca urmeaza niste schimbari: iesim eu, Noel si Andrei13 si intra Henan, Justafan si Boogie. Degeaba...jucam ca niste cizme. Alex urla de pe margine. Suntem in criza de idei.

Vine si minutul 90, cand Solsein ii paseaza prea incet lui Ovidiu, acesta reuseste in ultimul moment sa preia mingea din fata unui adversar si ii paseaza lui Ilici. Acesta are ideea geniala de a ii da o pasa undeva inapoi lui Crue. Singura problema e viteza cu care o da si astfel un adversar ajunge la minge mult inaintea lui Crue, intra in careu si centreaza in fata portii, acolo unde cu un efort surprinzator Ilici ii ia fata unui adversar si impinge mingea spre Solsein, acesta din urma fiind nevoit sa degajeze cu piciorul. Nu pot sa va spun ce a fost la gura lui Alex si la cea a lui Crue la adresa lui Ilici. De comun acord s-a decis ca dupa meci Ilici sa dea o tura de stadion drept pedeapsa, poate asa ii piere cheful de idei geniale de genul pasei catre Crue. Scor final: 0-1. O noua infrangere, MOM fiind desemnat marcatorul golului.

Uitasem sa va spun ca Ovidiu a facut un numar dublu de magie, astfel ca Ceahlaul venea la Bucuresti cu ambele echipe si in acest fel si FMRo II urma sa joace un amical cu Ceahlaul II.

Chitila_v_FMRo.pkm

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Vine si ziua dublei cu Ceahlaul. Ne gandim sa facem o rocada, asa ca eu schimb locurile cu Alex. Prin urmare voi face pereche in atac cu Gruia. Inainte de meci se fac pariuri in ceea ce priveste scorul final. Se pune 100 mii de caciula. Mai toata lumea merge pe ideea unei infrangeri onorabile. Ilici pariaza pe un 1-1, in timp ce Dumy pune pariu ca batem cu 1-0. Personal eu am mizat pe o infrangere cu 1-2.

Ceahlaul intra pe teren intr-o formula cu 3 jucatori de la echipa a doua (Beta, Luchian si Cristescu), dar si cu o serie de vedete: Covrig - Purica, Goian, Luchian, Forminte - Beta, Cristescu, Serban, Maciuca - Patrichi, Feizula.

Minutul 23 aduce prima faza importanta a meciului. Adelio ii paseaza lui Ilici in lateral, acesta face 2 pasi si ii trimite in careu lui Iulian, acesta opreste mingea, face un pas si de pe linia de fund ii centreaza pe frunte lui Gruia excelent demarcat pe langa Forminte: 1-0!!!

Dupa cateva minute, Solsein are o interventie de zile mari la un sut din 10 metri al lui Feizula dupa o pasa printre a lui Serban si scapam cu fata curata.

Minutul 32 aduce o faza-scoala cu balonul circuland pe traseul Ovidiu-Iulian-Gruia si acesta din urma suteaza violent in Covrig si apoi Forminte acorda corner. Din cornerul rezultat, Patrichi pleaca pe contraatac si dupa o cursa solitara de peste 40 de metri suteaza din afara careului putin pe langa poarta.

Faza anterioara a prevestit golul egalarii: mingea circula pe traseul Patrichi-Beta-Feizula, Crue vrea sa degajeze, dar mingea respinsa de el ajunge la Patrichi care preia de la 20 de metri, patrunde frontal in careu si de la 15 metri suteaza in vinclu fara nici o sansa pentru Solsein: 1-1 :(

La pauza, Crue (nota 4) cere schimbare, simtindu-se vinovat de gol si va intra Chellooo20 in locul lui. La oaspeti, intra din titularii obisnuiti ai echipei, Mocanu, Nohai si Macovei si ies Cristescu, Luchian si Maciuca.

La cateva minute dupa pauza, Ilici repeta isprava din finalul meciului trecut cu o noua pasa la adversar si iar avem noroc. Din pacate in minutul 58, norocul moare definitiv cand la o lansare de 30 de metri a lui Goian, Feizula e gasit in spatele lui Chellooo20, patrunde lateral in careu, Solsein iese la blocaj, dar Feizula ii paseaza in partea opusa lui Patrichi scapat de sub marcajul lui Ovidiu: 1-2. Se pare ca voi castiga pariurile, desi preferam sa le pierd.

Minutul 68 arata diferenta de valoare dintre cele doua echipe. Nohai trimite un balon de angajare din afara careului sau spre Patrichi. Acesta alearga dupa minge desi e talonat de Ilici si urmarit indeaproape de Ovidiu. La intrarea in careu, il pierde pe Ilici si cu o schimbare de directie spre dreapta, il dribleaza si pe Ovidiu si aproape ca il asteapta pe Chellooo20 inainte de a suta in stanga lui Solsein: 1-3

Dupa o asemenea faza, decid sa ies de pe teren si sa le dau o sansa si altora. Intra Van Basten in locul meu si Justafan in locul lui Adelio.

In minutul 80, Iulian trage din prima dupa o pasa buna a lui Andrei si nimereste un copil de mingi aflat langa poarta nemtenilor. Cred ca asta zice tot. Ies Iulian, Ilici si Solsein pentru a le face loc lui Dumy, Guta_1 si Catharsis.

In ultimul minut, Mutulaine reuseste faza zilei. Pasa de la Andrei13, undeva la 25 de metri lateral stanga, se intoarce cu mingea pana la vreo 35 de metri si suteaza din intoarcere cu sete: 2-3. Un eurogol de zile mari, dar din pacate era prea tarziu.

In celalalt meci al zilei, FMRo II in formula Axu_Elenei (71 Sisu Stelistu) - Tiby, Red Scorpion (61 Ady), ReaL, Catza (46 Ducu) - Shearer, AdyVag, Saha - Dark Siege (46 Zero 07) - Scorpius (46 H R H), Rmichiu nu a rezistat decat 19 minute in fata rezervelor Ceahlaului. Intariti cu Avadanei si Petrache de la prima echipa, nemtenii au marcat in minutele 19 si 26, dupa care s-au multumit sa cedeze initiativa gazdelor. Saha a fost cel mai bun de la noi (8), insa ocaziile noastre au fost in numar de doua (Rmichiu si Zero 07), desi am avut o posesie mult mai buna a balonului.

FMRo_v_Ceahl_ul.pkm

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy