Jump to content

Cu Rapidul Spre Europa. Prima Statie Pe Dreapta.


Emilian

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

UEFA a comunicat si clasamentul cluburilor. Neparticiparea in cupele europene in sezonul trecut ne-a afectat serios, probabil nu vom fi capi de serie nici la tragerea pentru turul 2 preliminar. Steaua a reusit un salt spectaculos, pana pe locul 86, cu un punctaj de peste 20 sezonul trecut.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Pentru noul sezon nea George a alocat un buget pentru transferuri de 625.000. Rezonabil. Mai ales ca nu aveam de gand sa-i cheltuiesc pe toti.

Pe 29 iunie suntem la Geneva, pentru tragerea la sorti a turului 2 preliminar. Dupa cum ma asteptam nu suntem printre capii de serie, asa ca printre posibilele adversare se numarau Glasgow, Bruges sau Shakhtar. Din fericire (desi nu sunt 100% convins ca asa e) sortii ni i-au dat ca adversari pe suedezii de la Djurgarden. Primul meci in deplasare. Sa fie cu noroc!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Oho, tocmai am vazut ce start de sezon am. Intre cele doua intalniri cu Djurgarden am si prima etapa din campionat. Unde? In Ghencea. Trei meciuri tari in decurs de 7 zile. Nu cer, precum altii, amanarea meciului cu Steaua, doar eu mi-am dorit Europa.

Am vandut doi jucatori de la echipa B. Vasilache (10.000) la Tom Tomsk, si Lipa (5000) la Aerostar. Din nefericire dl. Copos n-a vrut sa investeasca in scoala de juniori asa ca anul acesta... NADA!

Au inceput si competitiile europene. National a fost eliminata in turul 2 in Intertoto de Fulham. Primul tur p[reliminar al Cupei UEFA a adus adversari slabi pentru reprezentantele noastre. Cork City - Dinamo 0-3, Craiova - Zwartnots 2-1. La primul meci de remarcat doar galeria dinamovista, formata din cateva persoane, inclusiv Borcea, care a scandat tot meciul: "Steaua, spune tu, in ce cupa joci acu'?"

Noi ne vedem de ale noastre si intarim echipa cu Gabrile Popescu (free):

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Jucam prima mansa cu Djurgarden. La Stockholm, pe Rasunda rasunda5hi.gif

Din nefericire Ionescu s-a accidentat la antrenamente, asa ca pe stanga joaca un nou venit. In avion am aflat ca Steaua a obtinut semnatura lui Nicolita. 475.000 au dat pe el. O afacere buna pentru timisoreni.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

M-au luat tare suedezii. Pana ne-am dumirit noi ce si cum era deja 1-0. A.Johansson in m.12. Ai mei s-au trezit repede, au controlat apoi tot meciul. Din pacate Sabin a ratat trei ocazii monumetale (37', 42' si 48')... L-am scos in m.53 si l-am introdus pe Niculae. CAre n-a fost cu nimic mai breaz. Noroc cu Dolha care a scos miraculos o minge sutata din 10 metri in m.72. 1-0 scor final, sper sa fructificam sansele in retur.

UEFA, retur: Dinamo - Cork 2-0, Zwantnots - Craiova 2-3, ambele merg mai departe.

L-am transferat si pe Goian de la Bacau, pentru 190k. Mai am nevoie de un al treilea portar.

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Cooperativa moderatorilor globali nu putea fi lipsita de aportul liderului lor forumist si prin urmare, Blatissoner pluseaza si el cu 25%...poate asa se va opri aceasta oroare de story.acest "The Ring" al story-urilor de FM. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Ideea era sa ii dam 75% warn si el sa rabufneasca si sa ii dam si restul de 25%, ca sa se termine dom'le oroarea asta de story.

Care este.

Asteptam un moderator care sa ne ajute in questul nostru.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Si vine si ziua cea mare. returul cu Djurgarden. Giulestiul arhiplin tribune4wn.gif

Aliniem acelasi 11 din meciul tur, exceptandu-l pe Sabin (accidentat in Ghencea). In locul lui titular Niculae. Prima repriza e fantastica. Atacam cu toate liniile, sutam din toate pozitiile, dar portarul lor, Turay, e FENOMENAL. Si cand a fost batut, s-a opus bara la sutul violent al lui Stnacu (31'). 0-0 la pauza. Sper sa avem o a doua repriza mai norocoasa.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy