Jump to content

Cu Rapidul Spre Europa. Prima Statie Pe Dreapta.


Emilian

Recommended Posts

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Pentru noul sezon primesc vesti bune. S-au terminat constructiile de imbunatatire a bazei de antrenament pentru copii si juniori. Primesc 775.000 pentru transferuri, deasemenea semnam contract pe 4 ani cu un nou sponsor care ne aduce anual 244.000 lire la buget. Pentru transferuri, pe langa cei care au semnat deja asta iarna, decid aducerea unu fundas dreapta. M-am orientat spre Ciupe de la Sportul Studentesc. Pe banda stanga, la mijloc, voi fi putin descoperit, atat Godfroid cat si Ilyes anuntandu-si intentiile de retragere.

Desigur la tragerea la sorti epntru turul 2 preliminar al Ch.L. nu sunt cap de serie, printre posibilii adversari numaranduse Olympiakos, Shakhtar, Fenerbahce, Sparta Praga. Sunt oarecum norocos, imi pica Legia Varsovia. Sper sa nu repet isprava de anul trecut.

Doi jucatori imi vin de la scoala de copii. Un portar si un fundas central, ambii de 17 ani, buni pentru divizia B.

LEGIA VARSOVIA

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Luat Ciupe (D/DMR) pentru 20k.

Achizitionat un super antrenor pentru portari: Stelea.

Dinamo a fost scoasa din Intertoto in turul 2. Noul antrenor, Ion MArin, e cam afon se pare. In Cupa UEFA reprezentantele noastre intra direct in turul 2 preliminar. Unele din ele probabil. La coeficienti stam super bine, cu putin noroc peste 2 ani jcuam cu doua echipe in Champions LEague.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Suntem in corzi inca din primul minut, gazdele suteaza de vreo 3 ori la poarta dar Etafia respinge minge dupa minge. In m.11 avem primul atac incheiat cu un sut anemci al lui Roshkov. Peste numai un minut Ferenczi deviaza cu capul o minge si... BARA!!! Ce ghinion!

lol, Maldarasanu suteaza din 10 metri peste poarta cu o secunda inaintea fluierului final al primei reprize. 0-0 la pauza

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Incredibil... Quinonez singur cu portarul trage in bara :cearta:cearta:cearta E m. 47

67': contraatac Rapid, Karamyan il deschide in adancime pe ferenczi, singur cu portarul, dribleaza... FUCK OFF!!!!!!!!!!! :bash a pierdut mingea.

doua schimbari: iese Goian, intra Rada si iese Roshkov - intra Ilyes

71" Etafia scoate miraculos la prima mare ocazie a gazdelor din partea a doua.

82": il scot pe Ferenczi si introduc arma secreta, Niculae. Hai baiete!!!

89': GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL SABIN ILIEEEEEEEEEE!!!, dupa o pasa de la Niculae care l-a lasta singur cu portarul 0-1

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Pana la final ne-am jucat de-a soarecele cu pisica... Manchester putea sa vina, sper ca pana la intalnirea din turul 3 sa-l pot inregistra si pe deNigris. Din nefericire Ortega vine la club tocmai in septembrie, o sa-l pot folosi doar in campionat.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

9 august. Old Trafford oldtrafford8rw.gif

Manchester - Rapid

manvsrap8rb.gif

In corzi. M.10 un sut al lui Scholes este scos miraculos de Dolha. Peste 3 minute Ronaldo ia la tinta bara laterala. M.20 Scholes reai din 6 metri o centrare de la Snejder, Dolha respinge de sub bara. M.23 avem primut atac, prelungit, centrare de pe dreapta, cap deNigris si... prinde Howard. M.42 centrare Ronaldo de pe stnga, cap Smtih respinge iar Dolha. Bravo baiete!! dar faza continua, mingea ajunge din nou la Ronaldo, centrare, nimeni la Scholes... 1-0. PAuza.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

La pauza il scot pe Ferenczi. A jucat de 4. Intra Niculae. Sper sa faca un cuplu bun cu de Nigris.

23 secunde trec de la pauza si Scholes duce scorul la 2-0. Mda, slabe sperante. 48" Keane prinde un sut violent de la 16 metri: 3-0. Ne pregatim de UEFA. In m.63 arbitrul ne intinde o mana de ajutor eliminandu-l pe Brown. Sa vedem ce iese! Il scot pe Karamyan, obosit. Intra Roshok, care trece in centru, iar Ilyes trece pe aripa stanga.

Ce sanse sa ai cand in atacul gazdelor joaca Ruud? 4-0, m.69.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Rezultate bune in UEFA:

Farul -M.Tel Aviv 4-0

Ruzomberok - Steaua 2-2

Austria V. -National 0-1

Transferuri:

Steaua - Catalin Munteanu free

National - Keseru free

Craiova, Farul - nimic

am uitat, eu l-am luat si pe Zicu. Tot free.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

A doua parte - identica cu prima. 1-5 raportul suturilor pe poarta in total. 0-0, scor foarte bun pentru noi. Sa vedem ce ne aduce UEFA.

Dubla cu Manchester mi-a adus peste un milion incasari din vanzari de bilete si drepturi TV. Sa tot fie!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

4 echipe in turul I al Cupei UEFA. Farul (0-1 la Tel Aviv), ANtional (2-0 acasa) si Steaua (0-0 acasa) s-au calificat si ele. Sa vedem ce ne rezerva sortii.

Pana atunci Steua l-a dat pe ARdoi la Birmingham pentru 1,1 milioane. :lol:

Snase teoretice pentru toate 4 sa accedem in grupe:

National - Wisla

M.Petach - Steaua (cap de serie)

Farul - Besiktas

Genk - Rapid

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

vai, vai Emilian, nu numai ca esti un GIF Manager... dar 4 jocuri in 15 posturi :wacko: . meriti acel premiu al lui sever.... io ti-l acord. s-a evaporat returul campionatului ??? ca nu am mai vazut screenuri...

:P

GIF MANAGER :B:

Link to comment
Share on other sites

Guest Interistu'

Felicitari ema , n-am ce zice desi sunt stelist si am devenit interist dupa meciul mileniului Sampdoria-Inter 2-3 (Recoba+Martins=zei) trebuie sa recunosc ca le ai.

Degeaba am la Steaua in fiecare an 1,5 mil euro dpt. transferuri. cand ma bate rapidu' pe unde ma prinde.Desi cu o lipsa de cuvinte m-a impresionat f. mult story-ul tau cu rapidu. ;) Tine-o tot asa (apropo nu vezi in fiecare zi un stelist sa felicite un rapidist :D )

Am si eu o nedumerire : Cum ai reusit sa-l iei pe Ortega ? si cum joaca la Rapid ? :think:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy