Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

FMRo Forum - Football Manager Romania

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

FM20 - Activator L3

Featured Replies

  • Replies 60
  • Views 19k
  • Created
  • Last Reply
  • Author
  • Generaţia de Aur
15 hours ago, il muce said:

Sper ca L3 de anul asta sa fie pe serii facute ca lumea, nu ca la FM19 😴

e facuta pe serii. Cu chiu cu vai le-am explicat cum s-o faca.

  • Author
  • Generaţia de Aur

Activator Liga a3a :) - adaugat si in primul post

DOWNLOAD

 

Daca sunt oameni interesati sa participe la editarea de database pentru Liga a4a astept mesaj in privat.

Feedback - 

Am descarcat activatorul pentru Liga a-III-a si am jucat un sezon cu Husana Husi, iar lucrurile au aratat dubios de la inceput.

In clasament scria ca Otelul Galati este depunctata cu 4 puncte, iar cand incepea campionatul, echipa care pleca cu -4 era Ceahlaul defapt.

Apoi, cand am terminat campionatul pe locul 12 si m-am salvat de la retrogradare, primul articol era despre cum am pierdut lupta de supravietuire si am picat in Liga a-IV-a, desi eu am terminat pe 12, iar in clasament eram deasupra liniei rosii. Apoi, o alta notificare in care conducerea oferea bonusiri echipei si staff-ului pentru ca am reusit sa ne salvam de la retrogradare.

Dupa care, capitanul Silviu Ilie cere sa il las sa plece de la club pe motiv ca am cazut in a-IV-a si vrea sa joace in alta liga. Am mai vazut cateva anunturi in care ba se spunea ca m-am salvat, ba ca am retrogradat, dupa care, cu doua zile inainte sa imi expire contractul, conducerea m-a demis pentru ca nu am indeplinit obiectivul, adica salvarea.

Si ghiciti ce, in urmatorul sezon, Husiul incepe tot in Liga a-III-a. Extrem de ciudat, nu stiu ce s-a intamplat. Nu am mai vazut niciodata asa ceva.

Plus ca in tur am terminat pe 6 cu vreo 4-5 victorii si cam tot atatea egaluri, iar in retur am obtin doar o victorie si doua egaluri, in rest infringeri pe linie, desi nu am pierdut nici un jucator, ba chiar am mai transferat.

Un alt lucru ciudat pe care l-am observat, toate echipele adverse paseaza din jumatatea proprie peste toata echipa mea, si de fiecare data, nu stiu cum se face, dar atacantul lor scapa singur cu portarul meu.

Idei, pareri... a mai patit cineva asa ceva pana acum?

Edited by Istra2k Design

  • Author
  • Generaţia de Aur
1 hour ago, Istra2k Design said:

Feedback - 

Am descarcat activatorul pentru Liga a-III-a si am jucat un sezon cu Husana Husi, iar lucrurile au aratat dubios de la inceput.

In clasament scria ca Otelul Galati este depunctata cu 4 puncte, iar cand incepea campionatul, echipa care pleca cu -4 era Ceahlaul defapt.

Apoi, cand am terminat campionatul pe locul 12 si m-am salvat de la retrogradare, primul articol era despre cum am pierdut lupta de supravietuire si am picat in Liga a-IV-a, desi eu am terminat pe 12, iar in clasament eram deasupra liniei rosii. Apoi, o alta notificare in care conducerea oferea bonusiri echipei si staff-ului pentru ca am reusit sa ne salvam de la retrogradare.

Dupa care, capitanul Silviu Ilie cere sa il las sa plece de la club pe motiv ca am cazut in a-IV-a si vrea sa joace in alta liga. Am mai vazut cateva anunturi in care ba se spunea ca m-am salvat, ba ca am retrogradat, dupa care, cu doua zile inainte sa imi expire contractul, conducerea m-a demis pentru ca nu am indeplinit obiectivul, adica salvarea.

Si ghiciti ce, in urmatorul sezon, Husiul incepe tot in Liga a-III-a. Extrem de ciudat, nu stiu ce s-a intamplat. Nu am mai vazut niciodata asa ceva.

Plus ca in tur am terminat pe 6 cu vreo 4-5 victorii si cam tot atatea egaluri, iar in retur am obtin doar o victorie si doua egaluri, in rest infringeri pe linie, desi nu am pierdut nici un jucator, ba chiar am mai transferat.

Un alt lucru ciudat pe care l-am observat, toate echipele adverse paseaza din jumatatea proprie peste toata echipa mea, si de fiecare data, nu stiu cum se face, dar atacantul lor scapa singur cu portarul meu.

Idei, pareri... a mai patit cineva asa ceva pana acum?

o sa verific prima parte a problemelor tale cu retrogradarea/salvarea. A existat o a21a echipa retrogradata din Liga a3a ? In mod normal, Locul 12 nu iti garanteaza salvarea de la retrogradare, pentru ca cel mai prost loc 12 din cele 5 serii retrogradeaza la randui alaturi de ultimele 4 clasate din fiecare serie.

Pentru restul problemelor ... tine mai mult de AI. Daca folosesti aceasi tactica in fiecare meci, nu crezi ca e normal ca adversarii sa se astepte ca joci la fel si sa iti contracareze jocul, a.i tu sa nu mai castigi ? :D just saying ... si eu am patit la fel, in alte campionate.

Pentru problema cu pasele peste aparare, ai incercat sa joci cu linia de fund mai jos ?

 

  • 2 months later...
  • Author
  • Generaţia de Aur
15 hours ago, Ita said:

Activatorul mai merge dupa update?

 

merge, dar suprascrie Liga a2a versiunea cu 19 echipe.

Eu si il muce lucram la versiunea lui de activator care speram sa fie compatibila cu noul update ... si sa contina din start si L3 :) 

  • 2 weeks later...
  • Author
  • Generaţia de Aur

Proiectul a fost continuat aici: 

Download link soon

  • Mihai locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy

Account

Navigation

Search

Search

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.