Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


FC Romania catre Premier League


geo007ro

Recommended Posts

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Stiu, e greu sa vinzi pe bani multi in Vanarama. Eu am dat portarul de 20 de ani, il voiau cam toate echipele din Championship da era cotat la 10k. Am negociat la sange cu toate pana am acceptat o oferta de 100k, dupa au sarit si celalalte si am cerut din ce in ce mai mult pana am ajuns la 400k, apoi a acceptat evident sa mearga la echipa care dadea 100, am dat cancel, si l-am dat offer to clubs cu 400k.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, kevinluci said:

Cum se misca Lennon?

Accidentat 5-8 luni. Pffff, deja cand revine e rezerva, il tin ca tutor pt un tanar jucator. 

16 hours ago, Alec said:

Stiu, e greu sa vinzi pe bani multi in Vanarama. Eu am dat portarul de 20 de ani, il voiau cam toate echipele din Championship da era cotat la 10k. Am negociat la sange cu toate pana am acceptat o oferta de 100k, dupa au sarit si celalalte si am cerut din ce in ce mai mult pana am ajuns la 400k, apoi a acceptat evident sa mearga la echipa care dadea 100, am dat cancel, si l-am dat offer to clubs cu 400k.

Cand ai oferte pt tineri, da counter pe imprumut, dar pe bani. Asta doar daca ai mai multe deodata. Ceri 10-20 k per luna la prima echipa. Dupa care cresti suma, la fiecare echipa. Unde se opreste si nu le mai convine, dar accept pe suma respectiva. Dupa o zi le refuzi pe cele mai mici. 

Un prim upgrade a conditiilor de antrenament.

20180621164508_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Finalul unui nou sezon aduce o noua promovare a echipei in Liga a 4-a. Am gafait catre final, dar am schimbat iarasi tactica cu 3 fundasi centrali...un 5-3-2 usor modificat, dar nu pe contra ci pe atac. Am batut in deplasare pe Coventry (locul 1 la acel moment), am facut rocada in clasament in penultima etapa. Cred ca de acum incepe greul.

20180623193436_1.jpg

Iarasi sunt vazut favorit la promovare, dar anul acesta nu mai sunt asa d optimist. Liga a 4-a va fi mult mai grea. Ca obiectiv ...playofful de promovare si acolo ce o fi o fi.

20180624141307_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Romani mai am o gramada, toti generati de academia proprie. Doar 3 mai sunt titulari, restul nu au loc. Incerc sa mai fortez vreo 2, dar jocul scartâie și nu prea imi permit sa joace. 

20180625121735_1.jpg

Portarul titular. Am gasit altii mai buni, dar vreau sa il cresc

20180625121747_1.jpg

Moloca, dupa mai multe imprumuturi, nu a crescut mai deloc. Acum il joc titular, ca am devenit si noi profesionisti.

20180625121756_1.jpg

20180625121831_1.thumb.jpg.f5f55d75c4a09b5342669da7bc17419c.jpg

Leonard Danie este imprumutat la Southhampton pe 100k /luna. 

20180625121821_1.jpg

Nici unul la nationala mare...deocamdata

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, il muce said:

FC Romania e bugged la regeni, de aia are Romania U21 acolo.

S-a discutat pe forumul SIG.

Aceea e echipa nationala U21 a Romaniei. FC Romania are U18, dar e echipa de juniori, normala, nu nationala. Vroiam doar sa arat ca FC Romania a devenit un fel de Viitorul, Cu multi jucatori la nationalele de tineret.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

ca tu sa ai regeni romani la FC Romania, autorul patch-ului a facut niste setari pentru echipa asta (ceva gen - a creat o noua regiune din care face parte doar FC Romania, regiune care face parte din UK dar genereaza jucatori romani cu nationalitate + limba & shit).

a facut asta cu intentia de a avea un patch realist si singurul obiectiv era sa obtina regeni romani doar pentru echipa asta. insa niste chestii prin engine-ul jocului au fost date peste cap si academia aia produce numai romani bunaciuni (fara ca autorul patchului sa aiba intentia asta), lucru observat si de altii care au jucat cu patchul respectiv.

poti cauta pe forumul SIG, acolo citisem.

Link to comment
Share on other sites

Da, aici asa este. Cate unul e potential star si inca unul care poate ajunge in anturajul echipei destul de repede. Dar pana acum am avut degeaba regeni ff buni. Am avut echipa semi profesionista si la baza sportiva stau prost. Le-a fost foarte greu sa se dezvolte. Si drept urmare i-am imprumutat, dar am ales banii si la echipele ce au platit nu prea au jucat. Abia acum ii pot folosi, dar sunt la un nivel destul de scazut. Neaducand un plus echipei e greu pentru ei. Ii mai fortez, dar nu prea ma ajuta. 

Link to comment
Share on other sites

Si după 6 ani, FC România este în Liga a 3 -a engleză - Sky Bet League 1. Am promovat căștigând liga a 4-a, ca de obicei cu un finish greu și gâfâit, norocul meu fiind acela că și contracandidatele s-au dat cu capul de pereți, pierzând meciuri inportante.

20180626213403_1.jpg

Și o surpriză foarte plăcută, boardul îmi face un stadion. Fc România va avea stadion propriu! Autoritatile locale din Cheshunt ne-au adoptat echipa si vor finanta o parte din cheltuielile cu noul stadion.

20180626224951_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geo007ro said:

Si după 6 ani, FC România este în Liga a 3 -a engleză - Sky Bet League 1. Am promovat căștigând liga a 4-a, ca de obicei cu un finish greu și gâfâit, norocul meu fiind acela că și contracandidatele s-au dat cu capul de pereți, pierzând meciuri inportante.

20180626213403_1.jpg

Și o surpriză foarte plăcută, boardul îmi face un stadion. Fc România va avea stadion propriu! Autoritatile locale din Cheshunt ne-au adoptat echipa si vor finanta o parte din cheltuielile cu noul stadion.

20180626224951_1.jpg

Felicitari  , bafta in continuare

Link to comment
Share on other sites

Pot spune ca am dat ff multe amicaluri in intersezon, castig peste 500 k per total, ceea ce e foarte bine. Patronii mi-au aprobat noi imbunatatiri la baza sportiva (seniori si juniori), prin luna noiembrie fiind gata. Achizitii mai greu, doar un mijlocas central de certa valoare, imi revin imprumutatii. Ma axez pe tineri africani, am ciupit vreo doi ce pot avea impact imediat la echipa. Media ma vede pe locul 13 la finalul campionatului. Sper sa termin in prima jumatate pana in intersezon si din primavara, cu inca vreo 2,3 plombe, sa atac playofful de promovare. 

Link to comment
Share on other sites

O alta problema in Sky Bet 1 sunt salariile. Nu trebuie sa depaseasca un anumit procent din incasari. Evident ca la "suportul" pe care il am, incasarile sunt pe masura. Asa ca doar 60k pe saptamana pot plati, altfel intru sub efectul administratiei si imi dau ban la transferuri. Ca idee, la bugetul pe care il am, as putea folosi aprox. 250 k pe saptamana, dar regula asta ma tine mult pe.loc. oarece jucatori ce ar putea ridica nivelul echipei cer peste 10k pe saptamana. Solutia sunt tinerii ai slava Domnului, am o gramada. Sper doar sa nu fie impactul prea mare pt ei. Observ ca in Championship nu e acceeasi regula, dar va fi foarte greu sa promovez din primul an. Nu am nici lot, nici stadion, nici suporteri. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy