Jump to content

Problema Accidentari. Multe Si De Durata!


alias745

Recommended Posts

Salut! Dupa cum am spus si in titlul topicului, intampin o problema cu accidentarile jucatorilor. Am atasat si un print cu tipul si durata accidentarilor. Are cineva idee ce cauzeaza aceste accidentari?

P.S.:Workload-ul antrenamentelor e pe mediu (75%-80%)

Training Facilities 5 stele. ( Dar accidentarile au venit dupa ce s-a facut update-ul la training facilities)

Antrenorii sunt buni 4 - 4.5 stele ....exceptie face cel de pe shooting 3.5 stele

38702182.png

Link to comment
Share on other sites

Din ce vad eu acolo situatia nu e chiar asa de grava, am jucat si eu cu Rapid si Bozovic si Sburlea sunt predispusi la accidentari si din cate stiu eu si Henry Lansbury. Una din cauze e stamina la un nivel scazut, iar in momentul in care ai si ceva prezente in competitiile europene se aduna foarte multe meciuri. Sfatul meu e sa ai un lot numeros si sa joci in rotatie.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca ai vreo problema, a fost o perioada nefasta. Se intampla de multe ori IRL la multe cluburi sa lipseasca o garnizoana din echipa. Asta e, improvizezi, aici se diferentiaza antrenorii.

nu s-au vazut foarte mult absentele...si am terminat pe primu loc turul la 8 puncte +calificare in primavara europeana EL

Link to comment
Share on other sites

Poti sa ai facilitatile lu' Peste si stamina jucatorilor sa dea pe afara cand o ''vrea'' jocu sa ai accidentari atunci o sa ai accidentari!Tu ai doar 5, eu aveam la un moment dat 9.Tinand cont ca joc in lower league singura solutie pe care am gasit-o a fost inregimentarea de jucatori polivalenti,care evolueaza pe cel putin 2 posturi.In echipa mea numai portarul joaca pe un singur post.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

marian, ce legatura e intre "loja oficiala" si subiect ?

eu eram amuzat de atitudinea de tip "jocul ma fura".

daca tot pomenesti de programare banuiesc ca ai idee de asa ceva, prin urmare sustii ca exista o procedura/functie "sa-i futem userului vreo 5 accidentari" ?

grija la tramvai!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

daca tot pomenesti de programare banuiesc ca ai idee de asa ceva, prin urmare sustii ca exista o procedura/functie "sa-i futem userului vreo 5 accidentari" ?

Mai exact, un algoritm genetic cu o functie fitness peste o populatie de fotbalisti ai Rapidului. -_-

Link to comment
Share on other sites

marian, ce legatura e intre "loja oficiala" si subiect ?

eu eram amuzat de atitudinea de tip "jocul ma fura".

daca tot pomenesti de programare banuiesc ca ai idee de asa ceva, prin urmare sustii ca exista o procedura/functie "sa-i futem userului vreo 5 accidentari" ?

grija la tramvai!

Ma deranjeaza in general atitudinea ''celor vechi'' pe forum,comentariile lor care vizeaza mai degraba modul cum e formulat un post si nu neaparat subiectul tratat in topic,astfel ca subiectul nu mai e atins ci se ajunge la tot felul de comentarii inutile.Asta e dar nu sunt suparat -e adevarat,ungurii ''vrea'' Ardealul dar nu il poate obtine ca ''are'' multi accidentati!

Link to comment
Share on other sites

Romanii astia nationalisti. Cum aude unul vreo vorba de Ardeal, incep: ungurii, fute-m-as pe natia lor, vor sa ne ia, sa ne supuna, vor sa ne suga etc. Nu ia nimeni nimic ca n-au cum. Ca fac ce vor in patratelul ala de 3 judete acolo e alta treaba, care odata va fi pusa la punct.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

So off-topic, but, if you brought it up: Acum doua saptamani eram in Targu Secuiesc si la Kaufland ofertele se anuntau doar in maghiara, iar la casa mi-au trecut banii prin detector sa vada daca nu cumva sunt falsi.

On topic:

Sunt chestii mai mult sau mai putin random care insa depind de atributele fizice ale jucatorilor, mai ales de natural fitness, cum zicea Ovidiu. Daca iti intra un jucator precum Muresan intr-un jucator precum Emeghara, care stim prea bine cat a jucat fotbal si cat a stat pe tusa, cel din urma are sanse foarte mari sa-l vezi inca 3 luni pe bara.

Bozovic mai si bea si uite asa cresc sansele sa-ti luxezi glezna... nimic anormal... mi se pare chiar realistic. Daca avea si un ochi vanat chiar ma dadea pe spate.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

marian, tu zici ca eu "sunt dus de tot" si totusi atitudinea celor vechi pe forum deranjeaza. ok, acum sunt lamurit.

on topic: jocul "vrea" sa ai accidentari cand ai jucatori cu injury proneness, natural fitness mic, cand jucatorii tai joaca mai des decat o data pe saptamana si pe terenuri de tot rahatul, cand tu si/sau adversarul folositi tackling hard si jucatorul se arunca la deposedare cand e si cea mai mica speranta ca ar putea castiga duelul, cand ai antrenamente in care ii rupi si obosesti, cand pregatirea pre-sezon lipseste.

sunt multi factori care pot conta. da, jocul "vrea" sa ai accidentari pentru ca asta e treaba lui, sa ia in considerare niste factori, sa adauge mai mult sau mai putin un alt factor numit random si sa scuipe rezultatul.

Link to comment
Share on other sites

Perfect de acord cu tine,Ovidiu,chiar ai cuprins toti factorii care genereaza aceste accidentari,dar omul nostru voia o solutie nu sa ia numai jucatori cu natural fitness 17 sa zicem pt ca nu prea e posibil(mai ales in primul an) si am dat o varianta(jucatori polivalenti).Faza cu ""dus de tot"rezulta din atitudinea ta de a personifica jocul de parca acesta ar dispune de vointa proprie si e singurul fapt care m-a deranjat la tine ;si ca o paranteza, fara accidentari de genul asta ar fi cam anost,nu crezi?Ce deranjeaza pe forum e atitudinea condescendenta a ,,celor vechi'' pt ca,in fond toti avem o pasiune comuna si asta ar trebui sa nu ne transforme in rivali.Cand intru pe forum nu o fac pt ,,a ma da mare''ci pt a gasii idei interesante,a impartasii impreuna din experienta,din reusite si mai ales din nereusite( pe care am observat ca majoritatea le cam evita pt a nu se face de ras in fata ''atotstiutorilor cu experienta'').In viata intotdeauna ai de invatat si unii dintre noi au tendinta sa cam omita acest fapt.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy