Jump to content

Problema Accidentari. Multe Si De Durata!


alias745

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Nu s-a dat mare, domnule. El doar a subliniat faptul ca jocul nu e facut sa il "lucreze" pe jucator.

Citam:

Poti sa ai facilitatile lu' Peste si stamina jucatorilor sa dea pe afara cand o ''vrea'' jocu sa ai accidentari atunci o sa ai accidentari!

Afirmatie paranoica la care Ovidiu a zambit. De acolo, totul a degenerat... :mellow:

L.E.

Not my business... but chill...

Link to comment
Share on other sites

Nu am afirmat niciunde ca Ovidiu se da mare!Tendinta generala e ca in loc sa ajutam ne evidentiem cam exagerat pe alocuri(chiar cu argouri mai nou)! Nu vad nimic paranoic in ce am afirmat dar comentaruil mi se pare deplasat dela subiect-aceste accidentari sunt inevitabile ce naiba!Si vine Victor si ne impaca pe toti refuzand ideea de forum si in acelasi timp intarind afirmatiile mele anterioare referitor la comportamentul veteranilor.Nu mai continui sub nicio forma aceasta discutie indiferent cine ce mai posteaza despre mine!Pace voua!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Că tot a rămas discuția în aer: da, există un atribut ascuns numit "injury proneness" = "predispoziție la accidentări" măsurat to pe o scară de la 1 la 20, dar orice scouter bun/antrenor bun te va atenționa că jucătorul e predispus la accidentări, eventual foarte predispus la accidentări. Pe de altă parte, tot un ajutor din staf îți va spune că jucătorul "will rarelly sucumb to injury" dacă e vreun Lăcătuș sau alții ca el, care nu se accidentează întreaga carieră.

Ca în viața reală: unul cu picioare de sticlă are mai mari șanse să stea pe tusă o jumătate de sezon, față de unul cu picioare de oțel. Plus că la fiecare accidentare gravă, predispoziția la noi accidentări crește. Ți-ai nenorocit ligamentele? Eh, o să tot ai probleme pe viitor.

E și un factor de întâmplare la mijloc, dar nu are legătură cu Rapidul, ungurii sau alte genuri de români.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy