Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Let'S Do It! Ii


Soccer

Recommended Posts

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Sa jucam si putin de FM. Deci am aflat de la Vallygl ca nu prea a umblat pe la echipa , fiind interesant mai mult de partea financiara a echipei.Bun , echipa mi-a ramas mie in maini sa o fac in cele 3 zile pe care le-am avut la dispozitie.

9bnoy.png

Am facut doar un singur transfer , un fundas central pentru ca acolo era buba in echipa si nu eram acoperiti deloc , dupa spusele asistentului.Deci , el e Juan Forlin

R7G7O.jpg

La partea de antrenori a fost nevoie iarasi sa intervin.Vally a facut o treaba buna, dar am mai dat afara din fostul staff si am adus altii noi.

8ctds.png

Am mai vrut sa aduc un mijlocas la inchidere pentru ca Montolivo nu e chiar jucatorul perfect pentru postul asta , dar nu am mai avut timp si transferul nu s-a mai facut.Dupa cate am vazut , echipa nu prea a mers in primele doua jocuri , mai ales in fata. Am zis sa incerc sa schimb putin tactica sa vad ce iese si cu tactica asta voi incepe meciul cu Siena.

7RZMe.jpg

Dupa meciul cu Siena , urmeaza Roma si Inter. De-abia astept :food:

Link to comment
Share on other sites

Siena vs Fiorentina. E cel mai slab meci pe care l-am jucat in FM pana acum :fight: Cred ca baietii astia au nevoie de omogenitate si faptul ca am schimbat tactica poate i-a derutat.In fine , sunt bucuros ca am scos un punct.A da si Forlin. Cel mai slab debut de pana acum:autogol. Totusi , a reusit sa scoata un 6.90.

szW6v.png

Fiorentina vs Roma . Iarasi , cea mai slaba prima repriza din istoria mea de FM 2012. 0 suturi in cele 45 de minute. La pauza , nu stiu ce s-a intamplat , "speech"-ul meu nu le-a schimbat cu nimic starea de spirit , dar cred ca au vorbit pe la spate , si-au facut propriul lor speech. Forlin si-a reparat greseala si cu golul lui am reusit sa izbutim.

MCzck.png

O veste super faina pe care am primit-o. Nu a jucat in meciul cu Roma si nici nu va juca in meciul cu Inter. Si asa avem un lot (foarte) subtire.

499oU.png

Urmeaza meciul cu Inter , iar apoi trebuie sa scoatem 9 puncte cu Atalanta , Novara si Cagliari.

Forza Viola :yupee:

Link to comment
Share on other sites

Inter vs Fiorentina Eu inca ma mir de cat de mult poate sa rateze oamenii astia de la Inter. Minutul si ocazia. Dupa ce ca aveam sanse infime sa dam si noi un gol amarat , in min.7 a venit problema. La primul gol , nu a fost vina lu' Boruc.E genul de sut Sut-Bara-Portar-Gol.

PDRHp.png

Dupa meci , m-am uitat si eu la potential la baietasii astia. Daca ii lasam sa creasca si vor sa creasca la Firenze , vom face echipa de nota 10. :)

QlIAF.jpg

Fiorentina vs Atalanta Meci mai bunisor , multe ocazii , pacat de penalty-ul ratat.Se mai intampla. Prin min. 70 l-am schimbat pe Gilardino cu Silva,sa dea si el o boaba.

9RxML.png

Novara vs Fiorentina Cred ca mi-a facut cei mai multi draci meciul asta. Ca noi sa dam gol , trebuie sa fim condusi , ca altfel ajungem la pauza cu 0 suturi pe poarta. Slab meci din nou , dar o las pe seama tineretii jucatorilor.

psQo2.png

O problema ce am descoperit-o acum recent este faptul ca noi avem reputatia Regional si jucatorii nu reactioneaza in niciun fel la vorbele mele de la inceput/pauza/final. Ba chiar sunt dezamagiti si suparati si magniti.

Mai am 4 meciuri de jucat si sper ca Alextudi sa-si poata face jocul sa mearga cu salvarea asta. Daca nu , Ireal sta la panda.

Asadar , Cagliari , Cesena , Parma si Chievo ma asteapta cu bratele deschise.

Forza Viola!

Link to comment
Share on other sites

Cagliari vs Fiorentina. Nu pot sa spun ca sunt suparat dupa meci.Nu a fost cine stie ce , mai mult plictiseala. Punctele conteaza :angel_not:

rSBZF.png

Fiorentina vs Cesena.Asta este primul meci in care chiar mi-a placut cum a jucat echipa.Am avut multe ocazii , cei de la Cesena nici nu au miscat.Mutu , lasa-ne!

MgXMb.png

Parma vs Fiorentina Eee Forlin iar m-a scos. Gol din Corner si am luat punctele .

TJauw.png

Fiorentina vs Chievo Gol in minutul 91 si cu asta am terminat lunile mele. 4 meciuri , 4 victorii.In acest meci a revenit Babacar si Gamberini,ambii accidentati de ceva timp.

igCO7.png

In campionat stam foarte bine , nici nu ma asteptam.Locul 3 si avem sanse chiar si la CL daca facem niste transferuri bune in iarna.

pe4N4.png

Am dat salvarea lui Ireal si pana cand cei doi isi rezolva cu jocul , ii vom sari.Sper sa nu dureze prea mult :closedeyes:

Forza Viola!

Link to comment
Share on other sites

Asadar am preluat salvarea .

Datorită orei nu o sa joc prea mult acum ,mai multe update.uri urmand sa fie postate maine ( sau mă rog ,azi)

Totusi , am 2 vesti bune sa va dau :

1 . Victoria din deplasare cu Juventus , un adversar destul de dificit ( 3-1 )

image.jpg

Un meci destul de bun facut de jucatorii nostri . In prima repriza am dominat clar urmand ca in a doua repriza sa reusim sa mai marcam inca un gol si sa tinem de rezultat .

2. Conducerea a decis sa ne ofere 6.5 milioane pentru transferuri

image.jpg

* Am umblat si eu pe la tactica schimband putin intructiunile jucatorilor dar si sistemul de joc

image.jpg

Forza Viola !

Link to comment
Share on other sites

Fiorentina - Palermo 2-1 . Am continuat forma buna si am reusit sa invingem pe Palermo in urma unui meci destul de echilibrat .

palermo.jpg

Fiorentina - Genoa 1-0 ( CUPA ) . Un meci dominat clar de noi si chiar daca am avut un om in minus din minutul 68 , am reusit sa trecem mai departe cu ajutorul lui Silva

Urmatorul adversar din cupa este Juventus

genoa.jpg

Lazio-Fiorentina 0-0 . Un meci slab facut de ambele echipe si pana la urma rezultatul de egalitate este echitabil

lazio.jpg

Fiorentina - Milan 0-1 . Campioana Ac Milan a reusit sa se impuna prin autogolul lui Gamberini

milan.jpg

Lecce - Fiorentina 2-2 . Fara prea multe cuvinte , un meci prost .

lecce.jpg

* Mai am 1 meci cu Genoa ( H )

Link to comment
Share on other sites

Fiorentina - Genoa 2-1 . Meciul lui Jovetic ! ( 2 goluri , 1 gol anulat pe motiv de offside , penalty ratat )

Genoa2.jpg

* Asta e ultimul meci din cele 2 luni ale mele ! Cui trebuie sa ii dau salvarea?

Acum trebuie sa facem macar 1 tranfer , zic eu un DC ( Gamberini parerea mea ca e cam depasit de situatie si nu face față ) ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy