Jump to content

Metropolitan Challenge


pomymic

Recommended Posts

Metropolitan Challenge

Fii Metropolitan Man, castigand de 7 ori CL cu 7 echipe diferite din urmatoarele metropole:

List of clubs you can manage:

London- Bromley, Hampton & Richmond Borough, Welling United, AFC Wimbledon, Hayes & Yeading United, Barnet, Brentford, Dagenham & Redbridge, Charlton Athletic, Leyton Orient, QPR, Crystal Palace, Millwall, Arsenal, Chelsea, Fulham, Tottenham Hotspur, West Ham United

Paris- Paris FC, Paris Saint-Germain

Istanbul- Kasimpasa SK, Kartal SK, Gungoren BS, Istanbul BB, Galatasaray AS, Fenerbahce SK, Besiktas JK

Athens- Ilioupoli, Kallithea, Ethnikos Asteras, Panionios, Atromitos, AEK Athens, Panathinaikos, Olympiakos

Berlin- FC Union Berlin, Hertha Berlin

Moscow- FC Spartak Moscow, Lokomotiv Moscow, Dynamo Moscow, CSKA Moscow

St Petersburg- FC Zenit St Petersburg.

S-a mai apucat cineva de aceasta provocare? Am vazut-o pe mai multe forumuri si cred ca e mai dificila decat Pentagonul.

Am sa incep si eu in limita timpului, din Londra, cu echipa AFC Wimbledon. Sper sa fie o cariera cat mai lunga.

2011-12 AFC Wimbledon - npower League2 - locul 5 (promovare prin play off)

Link to comment
Share on other sites

Am inceput pana la urma in Londra cu AFC Wimbledon, o echipa aflata in nPower League 2 cu media prediction 16. Din cei 70k alocati transferurilor am cumparat 2 fundasi centrali pentru ca pe acest post nu stateam prea bine. Intre timp la recomandarea staf'ului am mai adus vreo 3 tineri de 17-18 ani cu potential de a ajunge jucatori importanti. Ca tactica am inceput cu un 4-4-2 clasic cu care jucatorii inca nu sant acomodati, dar avem timp, sezonul e lung in Anglia.

Asa ca au inceput meciurile oficiale si in luna august am avut urmatoarele rezultate:

post-8195-0-78399700-1324215297_thumb.jp

Cred ca e un inceput destul de bun, iata si clasamentul:

post-8195-0-49064500-1324215458_thumb.jp

Am promis conducerii ca voi termina in prima jumatate a clasamentului, sa vedem ce va fi.

Link to comment
Share on other sites

Ideea este sa castigi de 7 ori CL cu 7 echipe diferite din aceste orase alese de cel care a conceput chellenge'ul:

An alternative to the Pentagon challenge

An interesting tread has appeared in European football for decades involving the geographical size of successful football clubs, as unearthed by sports economists Simon Kuper and Stefan Szymanski. Whilst provincial clubs in the likes of Glasgow, Nottingham and Rotterdam have all claimed Europe’s greatest football prize, the UEFA Champion’s League has never once been in the hands of any real metropolitan club. In fact, no club from within the seven largest metropolitan areas in Europe have won the Champion’s League- it is time for a managerial journeyman to step forward, put his pride on the line and assume the role of the Metropolitan Man.

Echipele cu care se poate juca sant urmatoarele:

List of clubs you can manage:

London- Bromley, Hampton & Richmond Borough, Welling United, AFC Wimbledon, Hayes & Yeading United, Barnet, Brentford, Dagenham & Redbridge, Charlton Athletic, Leyton Orient, QPR, Crystal Palace, Millwall, Arsenal, Chelsea, Fulham, Tottenham Hotspur, West Ham United

Paris- Paris FC, Paris Saint-Germain

Istanbul- Kasimpasa SK, Kartal SK, Gungoren BS, Istanbul BB, Galatasaray AS, Fenerbahce SK, Besiktas JK

Athens- Ilioupoli, Kallithea, Ethnikos Asteras, Panionios, Atromitos, AEK Athens, Panathinaikos, Olympiakos

Berlin- FC Union Berlin, Hertha Berlin

Moscow- FC Spartak Moscow, Lokomotiv Moscow, Dynamo Moscow, CSKA Moscow

St Petersburg- FC Zenit St Petersburg.

Pentru asta trebuie o cariera destul de lunga dar voi incerca sa vad ce va iesi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am inceput si eu acest challange.

Am ales urmatoarele tari:

Austria

Cehia

Italia

Spania

Turcia

Voi alege intotdeauna o echipa aflata in ultimul esalon.

Incep cu Leganes (care se afla in Secunda Division B2). Sper sa reusesc in 5-6 sezoane sa ma pot bate la titlu in Primera Division. Dupa aceea probabil va urma sa iau o echipa din Italia.

Link to comment
Share on other sites

Deocamdata s-a dus toata salvarea mea pe apa sambetei din cauza unui crash in timpul unui meci amical.

Culmea e ca in primele 2 luni de cand am avut jocul nu a crapat deloc. De la ultimul patch instalat mi s-a intamplat de nenumarate ori (cateodata o iau razna numerele in timpul unui meci <<de obicei raman la optiunea doar comentari>> si inscriu goluri pe banda rulanta fara sa iti apara textul "Gol"). De asemenea mi s-a mai intamplat sa nu pot incheia un joc butonul Continue fiind inaccesibil (mentionez ca eram undeva prin sezonul 2016-2017...

crashyf.jpg

Probabil o sa mai incerc zilele viitoare tot cu Leganes insa deja am inceput cu stangul 2h fiind pierdute pe o tactica si cativa jucatori care nu s-au salvat.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy