Jump to content

Sondaj - Story Fm 2012


vallygl

Story FM 2012  

46 members have voted

  1. 1. Cu ce echipa ati dori sa incep story-ul pentru FM 2012?

    • Unemployed
    • Deportivo La Coruna
    • Villarreal
    • Barcelona - varianta La Masia
    • Heerenveen
      0
    • PSG
    • Nottingham Forrest
    • Udinese
    • Malaga
      0
    • Nicio echipa, nu mai vreau alte story-uri
    • Alta varianta (postati preferinta voastra mai jos, in cuprinsul topicului)


Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

care tot voteaza Deportivo La Coruia ?

va zic, decat sa fie un story cu o echipa din maramures... mai bine deloc. acolo "mergeti vo 5 minute ase..." inseamna "sper ca ai mancat bine ca ai de bagat 30 de min sprint!"

Link to comment
Share on other sites

Daca nu tii neaparat sa incepi cu FM2012, poti incerca o idee noua. Fa un story pe FM2011 incepand cu baza de date cu jucatori liberi de contract, facuta de Addy_G (e pusa la download). Nu o sa fie o provocare prea mare, echipa ti-o construiesti cum vrei tu incepand de la zero, dar cu siguranta o sa fie un story mai urmarit decat multe altele.

Link to comment
Share on other sites

care tot voteaza Deportivo La Coruia ?

va zic, decat sa fie un story cu o echipa din maramures... mai bine deloc. acolo "mergeti vo 5 minute ase..." inseamna "sper ca ai mancat bine ca ai de bagat 30 de min sprint!"

Nu ni te lua de Maramures,că sunetm băieţi seriosi :-w . Si am ajuns în liga a 2a ! :oldman:

Link to comment
Share on other sites

Sincer, mie varianta unemployed (in FM, nu in real life :D ) mi se pare ok, dar nu cea mai interesanta. Insa majoritatea va decide pentru story, parerea mea personala conteaza mai putin in cazul de fata. Maine se inchide poll-ul, sper ca in week-end sa incep story-ul.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

si majoritatea a votat cu pdl a doua oara. daca nu ai studiat problema, te inteleg, dar majoritatea la noi e plina de oameni simpli, poti sa le zici si prosti. i mean what the fuck, 50% inca traiesc la tara. iar din cei 50% de asa zisi oraseni, mai mult de jumate sunt si ei tarani veniti in anii 70-80 la oras. asa ca, fuck the majority, do it yourself.

in plus, am vazut cum postezi la celalalt story. rar. daca incepi unemployed iti va lua o gramada de timp sa faci performante iar dupa 2-3 saptamani in ritmul in care postezi, lumea va uita de tine si de poveste.

iti sugerez sa incepi cu villareal. e mai palpitant. nimeni nu te vrea la o cine stie ce echipa obscura. sau antrenand in romania. wow am castigat 7 campionate la rand dar nu pot iesi din grupe. HOW FUCKIN BORING.

Link to comment
Share on other sites

E adevarat ca postez rar la story-ul cu Real, dar la cel pe care il voi face acum pentru FM 2012 voi aborda altfel prezentarea, pentru a nu mai sta atat de mult la un sezon. Voi vedea cum e mai bine, probabil voi prezenta cate o luna din joc intr-un singur post.

Ai dreptate cu ceea ce spui legat de echipa cu care sa incep, si eu cred ca e destul de putin interesant sa descriu "performantele" la conducerea unei echipe mici. Va dura ceva vreme sa ajung la o echipa mare, am o salvare de FM 2011 unde am inceput unemployed si acum sunt in 2014, la Widzew Lodz in Polonia dupa ce am trecut pe la Vedrich Rechitsa din divizia secunda din Belarus. Singurele lucruri cu care ma pot "lauda" sunt promovarea in prima liga din Belarus in al doilea sezon la Rechitsa si castigarea Cupei si SuperCupei Poloniei in al doilea sezon la Widzew. Nici macar Universitatea Craiova nu m-a vrut dupa toate astea, asa ca banuiesc ca dureaza cel putin 6-7 ani / sezoane pana sa ajungi la o echipa interesanta.

Totusi, daca tot am facut acest sondaj, voi respecta ce se va decide in urma lui, mi se pare corect sa fie asa.

Link to comment
Share on other sites

Eu ti-as sugera alt campionat decat Spania. Ai tot jucat acolo, Alaves parca si acum Real, devine plictisitor; chiar daca Villareal nu e nici in Segunda, dar nici o echipa cu care sa te bati la titlu si va fi alt gen de provocare. Ar fi mult mai interesant sa incerci o experienta si in alt campionat si probabil vei fi si tu mult mai cuprins de story. Campionat nou, alti jucatori, alt stil de joc, alta tactica. Udinese e pe undeva echivalentul lui Villareal in Italia, deci cred ca ar fi o alegere mai inspirata.

Link to comment
Share on other sites

Azi dimineata am instalat jocul de pe Steam, sunt pregatit sa incep story-ul in acest week-end. Majoritatea voturilor (15) au mers spre un inceput "unemployed", urmatoarele optiuni fiind Deportivo si Nottingham, cate 5 voturi. Prin urmare voi incepe "somer", mai ramane doar sa stabilesc daca voi incarca doar ligile din Europa sau si pe cele din Argentina si Brazilia.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy