Jump to content

Intrebari Puse De Incepatori


Bogdy26

Recommended Posts

  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

Am si eu o intrebare.Nu stiti daca pot sa adaug mai multe ligi intr-o salvare?Am inceput cu Benfica pe un calculator,apoi am primit unul mult mai performant si mi-am pus salvarea pe el,dar nu am mai inceput alta ca eram prin al 2lea sezon[parca].Si vreau sa adaug mai multe ligi,ca pe asta imi merg.Sau macar sa pun playable la cele "view-only".Eu joc sezoanele asa ,mai greu, si dureaza mult sa termin un sezon[sunt in 2012].Mersi

Link to comment
Share on other sites

baieti am o problema...

se poate cumva sa faci un jucator sa semneze prelungirea odata ce nu vrea sa mai semneze cu tine si esti in ultimele 6 luni ? dar cand intra in ultimul an de contract si numai vrea sa semneze...cam ce ar fi de facut?

si aveti idee cam ce tactica ar fi buna ptr CL ptr ca de grupe sa spunem ca trec lejer dar cand ajung in later stage ma bat aia urat de tot.

eu folosesc 4-4-2 diamond should i change it in CL cand joc cu echipele mai bine cotate?

Link to comment
Share on other sites

1. Daca a semnat cu alta echipa nu mai poti face nimic.

2. Daca este in ultimul an si nu vrea sa semneze incearca sa te imprietenesti cu el si poate atunci o sa reusesti ceva.

In ucl depinde ce echipa esti depinde cum are sarcina fiecare jucator... Daca spui ca de grupe treci lejer inseamna ca jucatorii au probleme cu concentrarea si cu cujarul la meciurile importante.

Link to comment
Share on other sites

Prieten sunt cu ei ma au la favorite personal and shit dar efectiv numai vor. Acum i-am pierdut deja au semnat cu alte echipe (toti 3 erau titulari) dar pe viitor sa stiu sa numai patesc asa. cam ce ar trebui sa fac? ca i-am intrebat daca au sa imi faca vreo recomandare si nimic niciunul altceva ce as mai putea face?

o sa revin diseara cu o noua postare cu exact tactica pe care o folosesc si sa vedem impreuna care sunt punctele slabe ca m-am saturat sa o iau in barba :) de la echipe precum rubin kazan or benfica :D

Link to comment
Share on other sites

incearca sa le prelungesti contractul inainte sa intre in ultimul an . eu cel putin prelungesc contractele cand vad ca mai au 2 ani si nu-mi refuza nici un jucator , decat cei care stau pe bara si sunt frustrati

Link to comment
Share on other sites

care sunt criteriile pe care un jucator primeste sau nu permis de munca in anglia ? cand antrenez o echipa din anglia...mi foarte greu sa aduc alti jucatori decat cei care joaca in anglia...din motiv ca primesc foarte greu licenta.

Link to comment
Share on other sites

Prieten sunt cu ei ma au la favorite personal and shit dar efectiv numai vor. Acum i-am pierdut deja au semnat cu alte echipe (toti 3 erau titulari) dar pe viitor sa stiu sa numai patesc asa. cam ce ar trebui sa fac? ca i-am intrebat daca au sa imi faca vreo recomandare si nimic niciunul altceva ce as mai putea face?

o sa revin diseara cu o noua postare cu exact tactica pe care o folosesc si sa vedem impreuna care sunt punctele slabe ca m-am saturat sa o iau in barba :) de la echipe precum rubin kazan or benfica :D

Eu de fiecare data cand un jucator important intra in ultimii 2 ani de contract, le ofer contract nou, pe 5 ani. Daca refuza, mai incerc pana cand intra in ultimul an de contract, daca nici pana atunci nu vrea, il vand :D.

Despre tactica, te rog sa postezi tactica ta la sectiunea de Tactici si antrenamente.

LE: Cand primesti mesaj ca un jucator e unhappy, si vrea sa plece. Alege la player interaction optiunea "I believe this club can still grow...", ceva de genul. La mine a mers aproape de fiecare data.

Link to comment
Share on other sites

care sunt criteriile pe care un jucator primeste sau nu permis de munca in anglia ? cand antrenez o echipa din anglia...mi foarte greu sa aduc alti jucatori decat cei care joaca in anglia...din motiv ca primesc foarte greu licenta.

se poate un raspuns mai concret ? va rog frumos

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy
before you buy the player, get one of your scouts to watch him. on the scouts report there will be a post about work permits. will let you know if player will get one. also you can appeal. if you sign him and dont get a permit, unless you farm him to affiliated club it will be expensive mistake.

A Non-EU player is granted a work-permit if he has played 75% or more of the competitive games for his country.

The application will otherwise be denied, you then have the choice to appeal, the appeal will be given if a panel believe that:

the player could contribute to English football at that level

he is considered to be of the highest callibre

or you have a feeder club in which citizenship can be gained easily i.e Belgium

Link to comment
Share on other sites

Am descarcat FMRTE dar mi se pare putin greoi de folosit si as dori sa-mi spuneti cum pot crea "a feeder" club.Nu as folosi editorul daca echipa mea nu ar fi in liga a 2a(romania) iar singurele optiuni pe care mi le propune patronul sunt din liga a IV care la mine inactiva,iar eu as vrea ca jucatorii imprumutati de mine sa joace la echipa satelit.

Nu gasesc butonul prin care sa adaug feeder club din FMRTE.Nici datele echipei (de ex) nu pot modifica,apar simplu ca un text.

Link to comment
Share on other sites

Chiar daca nu ai incarcata liga respectiva, el va juca pentru echipa si va avea un anumit rating pe care il poti vedea.

sau:

Accepta echipa respectiva din liga a 4-a, iar din FMRTE schimbi echipa cu o alta dintr-o liga incarcata. (ai in dreptul la "feeder club" acea lupa).

Link to comment
Share on other sites

Sal......am inceput un sezon cu mioveni in liga 2 si un sezon cu snagov....in ambele salvari am reusit sa promovez....m-i sa parut prea usor...acum joc cu juventus bucuresti si se pare ca voi promova si cu ea...tin sa amintesc,nu am cumparat sau imprumutat nici un jucator.

E prea usor!...sau e bug...sincer m-i se pare bug.Astept un raspuns multumesc(intrebari idioate de la un incepator)

Link to comment
Share on other sites

Chiar daca nu ai incarcata liga respectiva, el va juca pentru echipa si va avea un anumit rating pe care il poti vedea.

sau:

Accepta echipa respectiva din liga a 4-a, iar din FMRTE schimbi echipa cu o alta dintr-o liga incarcata. (ai in dreptul la "feeder club" acea lupa).

Multumesc :thankyou:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy