Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Steaua Bucuresti


buffon1

Recommended Posts

Normal ca fix-uri aduce, doar ce altceva ? Da, trebuie sa incepi salvare noua. Dupa atatia ani de FM si atatea patchuri unu peste altul, inca mai intrebati daca trebuie sa incepi alta salvare pentrut implementarea schimbarilor ?

Faza cu fix-urile era o ironie tinand cont ca pana acuma s-au lansat 2 patch-uri(bine, 1 patch si un hotfix).

Si am intrebat daca trebuie o noua salvare pentru ca e nefiresc 11.2 acu in decembrie, tinand cont ca 11.2 de obicei era prin februarie cand se facea si un update la transferuri

.

Dar na, e mai simplu sa incepi cu chestii d-astea gen "dupa atatia ani..."(p.s. te-ai simtit mai bine?) decat sa dai un raspuns strict si la subiect.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 210
  • Created
  • Last Reply

Faza cu fix-urile era o ironie tinand cont ca pana acuma s-au lansat 2 patch-uri(bine, 1 patch si un hotfix).

Si am intrebat daca trebuie o noua salvare pentru ca e nefiresc 11.2 acu in decembrie, tinand cont ca 11.2 de obicei era prin februarie cand se facea si un update la transferuri

.

Dar na, e mai simplu sa incepi cu chestii d-astea gen "dupa atatia ani..."(p.s. te-ai simtit mai bine?) decat sa dai un raspuns strict si la subiect.

Gresit, patchul din decembrie era programat dinainte sa apara jocul. Era vorba sa apara un patch in decembrie, care sa repare eventualele bug-uri gasite, si unul in februarie/martie cu transferuriile. Insa, din cauza situatiei cu patronii clublui L'pool, au fost nevoiti sa scoata un patch in ziua lansarii jocului, apoi au aparut problemele cu cartonasele galbene in Spania, de aici a rezultat al doilea patch (hot fix-ul).

Intrebarea daca e nevoie de o noua salvare, e tampita. Spune-mi tu o singura data cand au scos SI un patch care aduce modificari la gameplay/baza de date si nu a fost nevoie de inceperea unei salvari noi. Sunt satul pana peste cap de intrebarea asta, de fiecare data cand apare un patch nou, imediat apar 2-3 destepti sa puna intrebarea, an de an..

Link to comment
Share on other sites

uuu... tensiune... :)

...si o sa apara intrebarea de fiecare data cand o sa apara un patch

Mie mi se pare o intrebare logica pentru un incepator. Ce-i drept, elegant ar fi sa caute putin prin forum raspunsul in prima faza, dar e mai usor sa intrebi direct, de acord cu asta... :)

Poate am putea pune info "sticky" in asteptarea patch-ului mult dorit.

Link to comment
Share on other sites

Deci tu esti ca reporterita aia care a luat interviu lui Adi Despot. Deci prima data pun printuri cu niste regeni (Carioca, Garrinchinha si Clodoaldo brazilieni + Salajan roman + Santa Cruz argentinian), dupaia iti spun ce campionate am selectat (Anglia, Franta, Italia, Olanda, Portugalia, Romania si Spania) urmatoarea intrebare e daca am cumparat regenii de la echipe din ligiile selectate ?

NU IN P**A MEA !!!!

:hysterical:

1.=)) Daca tot dai reloaduri, dai cu 1 zi inainte de intrare regenilor !

2.CFR are regeni din Portugalia si Brazilia anual in fm'ul meu. Orice echipa poate avea regeni NU numai din tara pe care o reprezinta

3.fa ceva cu tine.

Link to comment
Share on other sites

1.=)) Daca tot dai reloaduri, dai cu 1 zi inainte de intrare regenilor !

2.CFR are regeni din Portugalia si Brazilia anual in fm'ul meu. Orice echipa poate avea regeni NU numai din tara pe care o reprezinta

3.fa ceva cu tine.

1. Hai ca asta e buna, de unde ai dedus ca eu dau reloaduri ?

2. Da, mi-am dat seama, dar era tare faza, nu ma puteam abtine (vezi si emoticonu de la final, eu am luato ca pe o gluma). Totusi, nu prea cred ca apar regeni considerati wonderkids in alta tara decat tara de origine a jucatoriilor respectivi.

3. This is the way i am, so suck it up and deal with it or leave :D.

Link to comment
Share on other sites

Gresit, patchul din decembrie era programat dinainte sa apara jocul. Era vorba sa apara un patch in decembrie, care sa repare eventualele bug-uri gasite, si unul in februarie/martie cu transferuriile. Insa, din cauza situatiei cu patronii clublui L'pool, au fost nevoiti sa scoata un patch in ziua lansarii jocului, apoi au aparut problemele cu cartonasele galbene in Spania, de aici a rezultat al doilea patch (hot fix-ul).

Intrebarea daca e nevoie de o noua salvare, e tampita. Spune-mi tu o singura data cand au scos SI un patch care aduce modificari la gameplay/baza de date si nu a fost nevoie de inceperea unei salvari noi. Sunt satul pana peste cap de intrebarea asta, de fiecare data cand apare un patch nou, imediat apar 2-3 destepti sa puna intrebarea, an de an..

Pai daca tu esti satul de treaba asta atunci ar trebui sa se faca ceva in privinta asta... Unii nu joaca FM de 10 ani ca tine si deh... pun si ei intrebari, ca de-asta e forumul ;) Cat timp o fac intr-un mod civilizat nu e treaba ta sa faci pe desteptul. Poti sa le raspunzi frumos sau sa ii ignori, nu sa te porti ca un cioban prost. Eu mai multe pe tema asta nu zic ca si asa e off-topic rau.

Link to comment
Share on other sites

Pai daca tu esti satul de treaba asta atunci ar trebui sa se faca ceva in privinta asta... Unii nu joaca FM de 10 ani ca tine si deh... pun si ei intrebari, ca de-asta e forumul ;) Cat timp o fac intr-un mod civilizat nu e treaba ta sa faci pe desteptul. Poti sa le raspunzi frumos sau sa ii ignori, nu sa te porti ca un cioban prost. Eu mai multe pe tema asta nu zic ca si asa e off-topic rau.

Forumul are o functie numita "search", e ok sa foloseasca forumul sa puna intrebari, nu spun ca nu, dar macar prima data sa dea un search, "ca de-asta e searchul", sa nu puna intrebari la care s-a raspuns de n ori.

PS: Daca mai vrei sa continuam discutia, pm sau pe mess.

Link to comment
Share on other sites

ce va tot certati mah atat pe aici? era vb despre steaua ...

eu acu am inceput cu steaua ... putin cam dezamagit primu meci cu craiova ... 2-0 Steaua ... apoi am inceput niste transferuri ... 4 mai exact + 2 care vin in iarna ( 1 a venit deja ) si infrangerea cu craiova a fost singura care o am pana acum :D am 7 victorii la rand in campionat ... is pe locu 1 ... in cupa romaniei ma scos branesti in prima etapa :)) oricum nu se supara becali pt asta :P in europa league stau cam prost pe 3 cu 4 puncte si fayenoord pe 2 cu 7 si leverksen cu 13 deja calificata ... mai is 2 etape ... cu ultima echipa si cu leverkusen :( transferuri am facut asa : 2 atacanti , 2 fundasi , 2 mijlocasi ... 2 atacanti dintre care doar 1 il tin in atac ... si 1 il pun mijlocas inside forward sau winger cu atack ehm 2 mijlocasi vin in iarna ... 1 a venit deja ( is in luna noiembrie ) si 2 fundasi care au venit deja :P 1 de la atl madrid

dak vreti si nume va zic voiam doar sa nu va stric farmecu de a incerca sa ghiciti ... cu atia am mare success in campionat :P stancu locu 2 la egalitate cu locu 1 la 13 goluri ( locu 1 e rusic care a marcat 5 goluri in ultima etapa si l-a egalat pe stancu :)) ) si atacantu celalalt de l-am cumparat e pe locu 3 cu 8 goluri :P

Link to comment
Share on other sites

ce va tot certati mah atat pe aici? era vb despre steaua ...

eu acu am inceput cu steaua ... putin cam dezamagit primu meci cu craiova ... 2-0 Steaua ... apoi am inceput niste transferuri ... 4 mai exact + 2 care vin in iarna ( 1 a venit deja ) si infrangerea cu craiova a fost singura care o am pana acum :D am 7 victorii la rand in campionat ... is pe locu 1 ... in cupa romaniei ma scos branesti in prima etapa :)) oricum nu se supara becali pt asta :P in europa league stau cam prost pe 3 cu 4 puncte si fayenoord pe 2 cu 7 si leverksen cu 13 deja calificata ... mai is 2 etape ... cu ultima echipa si cu leverkusen :( transferuri am facut asa : 2 atacanti , 2 fundasi , 2 mijlocasi ... 2 atacanti dintre care doar 1 il tin in atac ... si 1 il pun mijlocas inside forward sau winger cu atack ehm 2 mijlocasi vin in iarna ... 1 a venit deja ( is in luna noiembrie ) si 2 fundasi care au venit deja :P 1 de la atl madrid

dak vreti si nume va zic voiam doar sa nu va stric farmecu de a incerca sa ghiciti ... cu atia am mare success in campionat :P stancu locu 2 la egalitate cu locu 1 la 13 goluri ( locu 1 e rusic care a marcat 5 goluri in ultima etapa si l-a egalat pe stancu :)) ) si atacantu celalalt de l-am cumparat e pe locu 3 cu 8 goluri :P

PS: kaut un profesor de limba romana si nu gasesk.. kaut un profesor de limba romana si nu gasesck.... toti profesori sa apeleze la mine !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Am inceput pentru a xxxxxx(20) oara jocul cu steaua si in fiecare joc am incercat o tactica noua am reusit in final sa gasesc una pentru ce juc are steaua si sper sa fie buna pana in decembrie 4231 cu doi wingeri modificati la tactica un TR plus CF si doi DM la fel modificati un pic. Surpriza o reprezinta banel pe care il vindeam cum incepeam jocul cu 1.8(catania) pana acum, dar nu a mai vrut nimeni sa-l cumpere asa ca l-am pastrat iar el de fericire a dat pana acum in 5 meciuri 4 goluri si 3 ASS surpriza mare pentru mine nu stiu daca si pentru voi dar nu am vazut pana acum pe nimeni sa spuna ceva de el.

va pun si un printscree dar cand ajung acasa ca acum il joc pe laptop si nu mere:)

Link to comment
Share on other sites

Gresit, patchul din decembrie era programat dinainte sa apara jocul. Era vorba sa apara un patch in decembrie, care sa repare eventualele bug-uri gasite, si unul in februarie/martie cu transferuriile. Insa, din cauza situatiei cu patronii clublui L'pool, au fost nevoiti sa scoata un patch in ziua lansarii jocului, apoi au aparut problemele cu cartonasele galbene in Spania, de aici a rezultat al doilea patch (hot fix-ul).

Intrebarea daca e nevoie de o noua salvare, e tampita. Spune-mi tu o singura data cand au scos SI un patch care aduce modificari la gameplay/baza de date si nu a fost nevoie de inceperea unei salvari noi. Sunt satul pana peste cap de intrebarea asta, de fiecare data cand apare un patch nou, imediat apar 2-3 destepti sa puna intrebarea, an de an..

Putin pe langa e si raspunsul tau. Patch-urile sunt save game compatible exceptand schimbarile din baza de date. In rest toate modificarile se aplica salvarilor existente. Daca nu te intereseaza modificarile din baza de date poti juca linistit pe aceleasi salvari. :rosu:

Link to comment
Share on other sites

Putin pe langa e si raspunsul tau. Patch-urile sunt save game compatible exceptand schimbarile din baza de date. In rest toate modificarile se aplica salvarilor existente. Daca nu te intereseaza modificarile din baza de date poti juca linistit pe aceleasi salvari. :rosu:

Am aflat intre timp. http://www.fmro.ro/forums/index.php?showtopic=12099

Link to comment
Share on other sites

Ar trebui sa faceti un regulament mai strict si sa dati warn celora care vorbesc in heroglife pe aici.

Daca vorbesc in halu asta pe aici eu ma intreb cum reusesc sa comunice cu profesorii la scoala:)).

Hmm si despre steaua...incep acum o cariera noua:D cu ultimul patch instalat si am de gand sa fac echipa sa arate cam asa:

Pantilimon (46 Tătăruşanu) - Rîpă, Tamaş, Chivu (15 D. Goian), Raţ - Torje (57 Cr. Tănase), Florescu(sau altcineva inca nu stiu sigur), Ropotan (80 Alexa), Deac (90 S. Ilie) - Marica/Traore/Eric(cel mai sigur), B. Stancu

Revin cu detalii!

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Ar trebui sa faceti un regulament mai strict si sa dati warn celora care vorbesc in heroglife pe aici.

Daca vorbesc in halu asta pe aici eu ma intreb cum reusesc sa comunice cu profesorii la scoala:)).

Hmm si despre steaua...incep acum o cariera noua:D cu ultimul patch instalat si am de gand sa fac echipa sa arate cam asa:

Pantilimon (46 Tătăruşanu) - Rîpă, Tamaş, Chivu (15 D. Goian), Raţ - Torje (57 Cr. Tănase), Florescu(sau altcineva inca nu stiu sigur), Ropotan (80 Alexa), Deac (90 S. Ilie) - Marica/Traore/Eric(cel mai sigur), B. Stancu

Revin cu detalii!

Nu ne intereseaza, multumim :). Hah...Chivu, Marica hysterical.gif

Link to comment
Share on other sites

Mda...

Pe un forum civilizat nu se permiteau injuraturi ca cele de mai sus si nu se permitea un limbaj pe care il inteleg doar cei care il scriu.

In orice caz sfaturile la voi sunt primite cu mistouri.

Asta e nivelu ce sa faci...

In orice caz bafta tuturor si un an nou fericit!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy