Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Steaua Bucuresti


buffon1

Recommended Posts

  • Replies 210
  • Created
  • Last Reply

Cand naiba o sa vina Aimar si M'Vila in Romania?

Penibil...

M'Vila era transfer listed, si eu am fost surprins cand am vazut ca vrea sa vina, dar mai surprins am fost cand eram foarte aproape sa il aduc pe Ben Arfa. (m-am inteles cu el, dar pana la urma a ales o echipa din anglia parca). Aimar l-am luat doar ca rezerva, are vreo 33 de ani. Acum am adus un alt jucator cunoscut, gratis, era liber de contract, Steven Defour :D. Mai departe am fost picat cu Napoli dar m-au executat 3-0 la ei acasa si 2-2 la mine :).

Link to comment
Share on other sites

uitati si tactica mea, joc cu apostol box to box, cu ropotan mijlocas central si am selectat defend, iar pe benzi am dat winger, in atac bilasco q stancu sunt no.1 :X bilasco e target man iar stancu poacher. la fundasii laterali am dat full back atac :P bilasco are 6 goluri in 6 meciuri. am 7 meciuri consecutive castigate de cand jok cu tactica asta :)

va recomand sa ii luati pe:

- ropotan, ca sa vina ar trebui sa platiti 500K, iar la salariu sa ii d-ati lui 500K la semnatura si la agent km tot 500K.

- gai assulin liber de contract in cativa ani cred ca o sa il vand cu cel putin 8 mil

- pavel niakhaichyk de la bate borisov pt 2.6 mil

- parvulescu

- victoras iacob

- oros de la brasov

- franca de la tiraspol

post-9847-12915447754039_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Update Sezonul 5:

Sezonul asta imi propuneam sa ajung in sferturiile CL.

Echipa standard:

Doni (GK - cel de la Roma 34 de ani), Salajan (DL - regen wonderkid), Maidana (DC), Garrinchinha (DC - regen dubbed next Cris), Carioca (DR - regen Dubbed next Maicon), M'Villa (DM), Jadson (MC - cel de la Shaktior 29 de ani), Steven Defour (MC), Luis Santa Cruz (AML - regen), B. Stancu (AMR), Clodoaldo (ST - regen dubbed next Adriano)

20101205165343.jpg

20101205165431.jpg

20101205165437.jpg

20101205165446.jpg

20101205172007.jpg

In CL am picat cu Genoa, Benfica si Barcelona.

Primul meci: Steaua - Genoa 1-1 (am avut 4 accidentati inainte de meci, toti titulari)

Al doilea meci: Benfica - Steaua 4-2 (am avut cei 4 accidentati de mai devreme + Salajan accidentat min 19 + Diego Buonanotte accidentat min 29)

Imediat dupa meci aflu ca Jiji il vinde pe Carioca (om de baza), la Feynoord pe 10 mil. Aici am cedat nervos si mi-am dat demisia.

Au urmat cateva saptamani in care mi-am cautat echipa, in cele din urma, am primit oferte de la Udinese si West Ham. Am analizat putin loturiile, si am acceptat oferta celor de la Udinese. Chiar in ziua in care m-am instalat ca antrenor la Udinese, aflu ca Ac Milan a ramas fara antrenor, ma gandesc putin, si dau apply, surpriza ! Ac Milan ma oferteaza, buget de transferuri 44 de mil. Am acceptat si am reusit performanta sa fiu antrenor o singura zi la o echipa :D.

Prima mutare cum am ajuns la AC Milan, a fost sa imi iau "jucariile" de la Steaua.

M'Villa 11 mil, Salajan 2.5 mil, Clodoaldo 3 mil + Carioca pe care il vanduse Becali la Feynoord, pe care am dat 12 mil (clauza de reziliere). La acestia se adauga Balotelli 2 mil (mai avea 1 luna de contract), Busquets (liber de contract, dar venea doar la finalul campionatului) + Coentrao 20 mil (clauza de reziliere).

Vroiam sa il aduc si pe Garrinchinha de la Steaua, dar pana la urma a acceptat oferta celor de la Ajax.

Rezultat: Am preluat echipa in etapa 14 de pe locul 8, am terminat pe 2 :).

In debutul sezonului 6 mi-am complectat echipa cu Nuri Sahin 23 mil, Silva 3.7 mil (mai avea 2-3 luni de contract), David Alaba 2,6 mil + Marco Pandolfi revint la echipa dupa ce fusese imprumutat (DR regen wonderkid).

20101205172425.jpg

20101205172612.jpg

PS: Further update o-sa fie pe topicul "Cariere actuale" :D.

LE: Am uitat sa precizez, Andrei Salajan e produs 100% al clubului din Ghencea :D.

Link to comment
Share on other sites

Vad ca, in sfarsit, sunt generati regeni decenti. Bine de stiut.

Mai sunt 10 zile pana la patch :yahoo:

Dar de baiatul asta ce zici ? :D Am vrut sa il iau la Steaua pe cand juca la Santos, am ofertat 15 mil pe el, dar cereau 20. Nu am avut de unde sa dau atat si s-a dus la Leverkusen pe 20,5 mil :). Acuma il iau la AC Milan cu 27 mil (cel mai scump transfer din salvarea asta).

20101205174404.jpg

PS: Ce patch ? Apare 11.2 deja ?

Link to comment
Share on other sites

kenzo, pai la ce echipa ai...

i-ai convins cu greu sa vina la Steaua pe Jo, Luiz Adriano, Julio Baptista ?

mi-au fost oferiti...erau urmariti de scouterii mei....si ma mira faptul k au venit ....nu ma asteptam.si nic salariile nu sunt ridicate!!!

jo castiga 11000 pe saptamana

baptista 13000

luiz adriano vreo 14000

Link to comment
Share on other sites

kenzo,ce ligi ai activate ? la game data cate save-uri ai pana in 2015?

Confuzi printuriile mele, cu ale lui kenzo, daca te uiti atent el e in 2013, eu sunt in 2015. Deci pe cine intrebi ?

LE: Mai astept vreo 10 minute si iti raspund, nu de alta da poate iti mai editezi postul de vreo 15 ori. -_-

Link to comment
Share on other sites

Confuzi printuriile mele, cu ale lui kenzo, daca te uiti atent el e in 2013, eu sunt in 2015. Deci pe cine intrebi ?

LE: Mai astept vreo 10 minute si iti raspund, nu de alta da poate iti mai editezi postul de vreo 15 ori. -_-

ma rog, n-am mai editat si anul. Pe amandoi va intreb. In principal intrebarea era pentru tine, fiind in 2015.

Link to comment
Share on other sites

ma rog, n-am mai editat si anul. Pe amandoi va intreb. In principal intrebarea era pentru tine, fiind in 2015.

Prima data, ai intrebat fara sa dai quote sau sa te adresezi la careva, apoi ai editat si te-ai referit la kenzo (atunci am dat eu reply), apoi ai editat din nou si m-ai adaugat si pe mine. Ca sa iti raspund la intrebare, am selectat: Anglia, Franta, Italia, Olanda, Portugalia, Romania si Spania. (doar prima liga din fiecare) Pana acuma s-a salvat de 320 de ori. (joc cu 3 rolling auto-save every week, eu salvez doar cand ies din manager)

Link to comment
Share on other sites

Prima data, ai intrebat fara sa dai quote sau sa te adresezi la careva, apoi ai editat si te-ai referit la kenzo (atunci am dat eu reply), apoi ai editat din nou si m-ai adaugat si pe mine. Ca sa iti raspund la intrebare, am selectat: Anglia, Franta, Italia, Olanda, Portugalia, Romania si Spania. (doar prima liga din fiecare) Pana acuma s-a salvat de 320 de ori. (joc cu 3 rolling auto-save every week, eu salvez doar cand ies din manager)

regenii ii ai de la echipe din ligile selectate? sau din afara lor ? Cu 2 ligi din Romania si 10 scouteri pusi sa caute regeni in afara , in 2015 n-au gasit nimic special

Link to comment
Share on other sites

kenzo,bogdy,ce ligi aveti activate ? la game data cate save-uri aveti pana in 2015?

Am selectate urmatoarele tari: Anglia,Germania,Spania,Italia,Romania,Brazilia(first division only)

Jocul s-a salvat de 183 de ori pt ca il salvez eu din cand in cand deoarece cred ca am un bug sau ceva de genul asta.La 3-4 luni jucate se blocheaza jocul

Joc cu 3 rolling auto-save every week

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy