Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Steaua Bucuresti


buffon1

Recommended Posts

  • Replies 210
  • Created
  • Last Reply

Albert, in limba romana exista "chiar" si "pe". renunta si tu la limbajul de mess. ca nu da bine la ochi.

Bufon, daca iei propozitia ca atare poate sa fie si emancipati si emancipatii.

iar corect este "sa stii". cu doi de i. mai trebuie pusa si o virgula. asa ca pune mana pe carte inainte sa ii corectezi pe altii

nu cred ca esti in masura sa-mi recomanzi sa pun mana pe carte atata timp cat mie mi-a scapat un "i" sau o virgula. Sunt greseli care pot aparea la orice persoana, in schimb, ma refeream pur si simplu la "limbajul" pe care il folosea acel "domn" si anume un limbaj de analfabet: "kiar", "crapid" (in cazul in care nu facea o ironie la adresa lor ...) si multe altele, ca de exemplu folosirea excesiva a caracterului "!". Deci, in concluzie, nu cred ca are vreo noima ceea ce ai zis tu la adresa mea tinand cont de circumstante si despre cine era de fapt vorba...

EDIT: iar la faza cu "emancipati" ma refeream strict la faptul ca nu stie sa "vorbeste" romaneste, dar isi permite si poate sa foloseasca astfel de cuvinte...

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt cu steaua in sezonul doi in primul sezon am castigat Europa League:) am batut in finala pe Atletico Madrid cu 4-2 de la 2-0 pt ei la paza.

Am castigat campionatul si cupa romaniei si am pierdut Supercupa Europei 0-1 cu Inter.

Joc un 4-3-1-2 si acum am echipa decimata de accidentary:|

Link to comment
Share on other sites

Ce buget de transferuri/salarii ai?

Parca 10 mil pentru transferuri si 15 mil pentru salarii am avut, la inceputul sezonului 2.

Bogdy spunene si noua de unde luam stemele si echipamentele:)

Refuz sa cred ca sunteti asa de prosti incat nu stiti sa dati un search. Sau vreti sa va caut eu ? Nu mai stiu de unde le am, sunt cele care le aveam si la FM 2010.

Link to comment
Share on other sites

Sa castigi Campionatul, Cupa Romaniei si Europa League din primul sezon cand toti s-au plans de echipa Stelei este o mare performanta. Eram si eu curios ce mare antrenor te-a sfatuit sa iti alegi tactica.

De unde plm ai dedus ca am luat eu EL in primul sezon ? Am luat cupa, campionatul si supercupa, tocmai am terminat sezonul 2, am luat doar campionatul.

EL (sezonul 1):

eurocupinformationstage.png

CL (sezonul 2):

europeanchampionscupinf.png

LE: Intre timp si-a sters postul cretinu.

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt cu steaua in sezonul doi in primul sezon am castigat Europa League:) am batut in finala pe Atletico Madrid cu 4-2 de la 2-0 pt ei la paza.

Am castigat campionatul si cupa romaniei si am pierdut Supercupa Europei 0-1 cu Inter.

Joc un 4-3-1-2 si acum am echipa decimata de accidentary:|

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Am observat in fiecare an (a se citi la fiecare varianta de FM) de cand citesc forumul o pondere mare a cretinilor care rup reloadul pe salvari cu Steluta. Acum, nedumerirea mea este urmatoarea: e oare lotul asa jalnic incat impinge la reload si odata prins gustul, nu i se mai da drumul pana nu se castiga trofee europene sau majoritatea cretinilor care folosesc reload si mai vin si pe-aici sa se laude sunt fani Steluta?

Link to comment
Share on other sites

@Bogdy, am vazut ca vorbeam cu persoana gresita si stersesem postul. :thumbup:

Vroiam sa ma adresez lui @dolcenike. Oricum imi place cum ai reactionat, bafta.

LE: Daca tie iti ia 23 de minute sa scrii un post...

Cu ce te-a jignit "cretinu" ?

Aveam ceva treaba si am asteptat pana intru in manager, sa fac cele doua printuri.

Link to comment
Share on other sites

Albert, in limba romana exista "chiar" si "pe". renunta si tu la limbajul de mess. ca nu da bine la ochi.

Bufon, daca iei propozitia ca atare poate sa fie si emancipati si emancipatii.

iar corect este "sa stii". cu doi de i. mai trebuie pusa si o virgula. asa ca pune mana pe carte inainte sa ii corectezi pe altii

daca tot suntem toti mari profesori,iti zic si eu ca se zice doi i nu doi de i.

Link to comment
Share on other sites

Am observat in fiecare an (a se citi la fiecare varianta de FM) de cand citesc forumul o pondere mare a cretinilor care rup reloadul pe salvari cu Steluta. Acum, nedumerirea mea este urmatoarea: e oare lotul asa jalnic incat impinge la reload si odata prins gustul, nu i se mai da drumul pana nu se castiga trofee europene sau majoritatea cretinilor care folosesc reload si mai vin si pe-aici sa se laude sunt fani Steluta?

Cele doua variante nu se exclud. In plus, din cate imi amintesc, aproape 45% dintre romani declarau ca tin cu Steaua in 2009 (interesant, femeile mai mult decat barbatii... si tot asa, cei mai putin interesati de fotbal decat cei mai interesati. Inca n-am facut niste corelatii, poate gasesc timp sa scot niste indici). Stiu ca forumul asta nu reprezinta un subesantion, dar sunt sanse sa-ti sara mai tare in ochi pentru ca sunt, pur si simplu, mai multi.

Link to comment
Share on other sites

Dupa doi ani in care am facut in total 2 pct in Europa, a rasarit si soarele in Ghencea. :D

europeanchampionscupinf.png

fcsteauabuchareststeaua.png

fcsteauabuchareststeaua.png

Mai imi trebuie doi fundasi centrali mai buni, in rest sunt foarte multumit de echipa :D.

Carioca -> Fundas dreapta de meserie, considerat noul Maicon :D. (regen)

Andrei Salajan -> Fundas dreapta/stanga, jucator curtat de Inter, Man City si L'pool. (regen)

Clodoaldo -> Atacant brazilian, cel mai scump transfer pe care l-am facut pana acuma (6.75mil), dubbed the new Adriano. (regen)

Pe restul cred ca ii stiti :D.

cariocaprofileattribute.png

andreisljanprofileattri.png

clodoaldoprofileattribu.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy