Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Fm 2010 Official Patch 10.2


Mihai

Recommended Posts

Eu nu am avut probleme de scoruri ciudate; am jucat pana prin octombrie vreo 20-25 de meciuri si o singura chestie mi s-a parut nasoala. De multe ori echipa adversa isi schimba portarul in timpul meciului, si nu e accidentat sau sa zici ca face greseli grave. la 0-0, 1-0 pt ei sau pt mine ei baga portarul de rezerva

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Eu ma intorc la cm0102... Deja e prea mult, 3 patchuri , si jocul e din ce in ce mai aiurea. Iar reactii de genu "nu profita de bug" , venite din partea SI ma fac sa imi pierd complet increderea in competenta lor. Ce fel de atitudine e asta? Cum sa nu profiti de bug, cand, ca sa dau doar un exemplu, il pui pe lista de transferuri pe Faubert la 33 de ani si jucand 5 meciuri in ultimii 2 ani, primeste oferte de 10 milioane DOAR de la Real Madrid, Barcelona si Fiorentina?

La modul serios, de anul viitor inainte voi descarca jocul de pe torrent si pana la patchul din februarie, cand e carpit jocul for good, il voi incerca dupa fiecare patch ( si vor fi multe ) sa vad daca merita sa arunc cu banii.

E un joc minunat, si a fost cu adevarat unul reusit...dar de la un timp incoace...Nu stiu, poate asteptarile noastre sunt prea mari. Sau poate betatesterii lor au toti 10 ani, cine stie?

In fine...eu cred ca in vremurile astea ar trebui sa ne concentram pe un research cat mai realist, macar partea ce tine de noi sa o facem ireprosabil si sa folosim jocul pt baza de date, daca nu pentru distractie...

Remarcam si eu ca oferind jucatori de la Poli, fix aceleasi echipe faceau oferta si cam toate ofertele se incadrau in doua valori identice.

Link to comment
Share on other sites

Am terminat si eu un sezon cu noul patch, si concluziile ar fi urmatoarele

Nu am intalnit niciun scor iesit din comun, in niciun caz ca cele vazute pe aici pe forum.

Am remarcat in cateva meciuri cum portari adversi fac minuni, dar mai degraba ii fac atacantii mei eroi. Atacanti cu finishing si composure peste 15 suteaza 1v1 cu portaru ca animalele in loc sa incerce o rezolvare mai rafinata (dribling, lob nu mai zic de vechiul sut plasat). Culmea e ca de multe ori traf fix in portar.

In rest ME mi se pare putin imbunatatit. Parca are mai multa legatura cu realitatea ce se intampla acolo.

Cat despre rezervele vandute la preturi exorbitante am intalnit un singur caz.

Ziceti voi daca merita date 5 milioane pe el. (au sarit vreo 10 echipe cand l-am oferit)

denisov.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pe 10.1 nu am avut niciun bug, pe 10.2 am la activ 5 crash dumps, toate in timpul meciului (de fiecare data in min 60-70 si al naibii mereu cand sunt "pe ei pe mama lor") si vreo 10 "Array access out of bounds" (din fericire nu ma scoate din joc, doar imi intra in windowed). De asemenea un lag foarte mare in "tactics" cand apas pe vreun jucator, lag ce nu il intalneam in 10.1

Link to comment
Share on other sites

Pe 10.1 nu am avut niciun bug, pe 10.2 am la activ 5 crash dumps, toate in timpul meciului (de fiecare data in min 60-70 si al naibii mereu cand sunt "pe ei pe mama lor") si vreo 10 "Array access out of bounds" (din fericire nu ma scoate din joc, doar imi intra in windowed). De asemenea un lag foarte mare in "tactics" cand apas pe vreun jucator, lag ce nu il intalneam in 10.1

Chestia cu "array acces out of bounds" apare si la mine :(, din pacate tot mai des. Vreo rezolvare ?

Link to comment
Share on other sites

Chestia cu "array acces out of bounds" apare si la mine :(, din pacate tot mai des. Vreo rezolvare ?

Ca si in fiecare an rezolvarea probabil se va regasi in patchul cu 3 la final. De obicei jocul in versiunea finala, asa cum ar fi trebuit sa iasa de la inceput va fi la aparitia lui "the mother of all patches, xx.3"

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

inca o cireasa pe tort! acum nu mai pot juca FM 10 deoarece imi cere un cod de activare...asta dupa ce l-am jucat bine mersi de cand a aparut.mi-am reinstalat de curand windows-ul dar a mers si dupa aceea!problema e ca nu am acel cod de activare pt ca nu e acelasi cu codul pt steam...am incercat cu codul de steam si nu merge..am reinstalat am sters cache-ul si degeaba!

si inca ceva...am jocul original iar acum imi zice dupa cum se vede "Your trial period is over" :capu

post-209-12614156647847_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bozga este dat ca imprumutat la RM Sarat, insa el a revenit la ploiesti de prin octombrie...

la partea de recoduri: Nici Vivi Rachita si nici Catinca nu sunt jucatorii cu cele mai multe prezente in tricoul galben-albastru,respectiv goluri!

Da cine sunt?

Daca critici, fa-o constructiv. Ok, nu sunt aia recordmani. Da zi care sunt atunci ca sa se poate corecta.

Link to comment
Share on other sites

nu am criticat, ci doar am atras atentia si nu am spus care sunt recordmanii pt ca am mai atras odata atentia(patch 10.1) si nu a observat nimeni!

ok, Octavian Grigore are cele mai multe prezente in tricoul galben-albastru: 441, iar ca marcator Mircea Dridea 142!

totodata, in prima echipa nu sunt niste jucatori care nu au jucat deloc in acest tur,insa se afla in lot(Emil Stanca, Valentin Ion, Mihai tudor).

Baroian, este la club si dat imprumut la Kaproni(la FM), insa in realitatea, el nu mai este la club, de cand tatal sau nu mai face parte din conducerea FC Petrolul si cred ca a ajuns pe la chimia brazi!

Alexandru Stancescu, daca vreti sa ma credeti n-am auzit niciodata de el, la Petrolul(ma refer in turul asta...)

Alex Avram, a fost trimis la otelul, la fel ca elek(in joc, doar elek a fost trimis la otelul, nu si avram)

Link to comment
Share on other sites

nu am criticat, ci doar am atras atentia si nu am spus care sunt recordmanii pt ca am mai atras odata atentia(patch 10.1) si nu a observat nimeni!

ok, Octavian Grigore are cele mai multe prezente in tricoul galben-albastru: 441, iar ca marcator Mircea Dridea 142!

totodata, in prima echipa nu sunt niste jucatori care nu au jucat deloc in acest tur,insa se afla in lot(Emil Stanca, Valentin Ion, Mihai tudor).

Baroian, este la club si dat imprumut la Kaproni(la FM), insa in realitatea, el nu mai este la club, de cand tatal sau nu mai face parte din conducerea FC Petrolul si cred ca a ajuns pe la chimia brazi!

Alexandru Stancescu, daca vreti sa ma credeti n-am auzit niciodata de el, la Petrolul(ma refer in turul asta...)

Alex Avram, a fost trimis la otelul, la fel ca elek(in joc, doar elek a fost trimis la otelul, nu si avram)

Sunt sigur ca cei care se ocupa de Petrolul - o sa modifice

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

nu am criticat, ci doar am atras atentia si nu am spus care sunt recordmanii pt ca am mai atras odata atentia(patch 10.1) si nu a observat nimeni!

ok, Octavian Grigore are cele mai multe prezente in tricoul galben-albastru: 441, iar ca marcator Mircea Dridea 142!

totodata, in prima echipa nu sunt niste jucatori care nu au jucat deloc in acest tur,insa se afla in lot(Emil Stanca, Valentin Ion, Mihai tudor).

Baroian, este la club si dat imprumut la Kaproni(la FM), insa in realitatea, el nu mai este la club, de cand tatal sau nu mai face parte din conducerea FC Petrolul si cred ca a ajuns pe la chimia brazi!

Alexandru Stancescu, daca vreti sa ma credeti n-am auzit niciodata de el, la Petrolul(ma refer in turul asta...)

Alex Avram, a fost trimis la otelul, la fel ca elek(in joc, doar elek a fost trimis la otelul, nu si avram)

Hai sa lamurim cateva chestii:

- 1) 10.2 nu a fost data update. In schimb, am rezolvat doar chestiile majore privind Liga 1, din cauza timpului foarte scurt avut la dispozitie.

- 2) istoria complicata a Petrolului este unul din subiectele care ma fac sa imi bag ceva in ei. No offense. In momentul in care o sa am garantia certa ca palmaresul SC FC Petrolul Ploiesti va coincide cu cel al Petrolului original, mai discutam. Momentan nu am incredere in Bercea nici cat negru sub unghie.

- 3) Baroian este un known issue. Faptul ca a plecat cu colindul din creanga in creanga nu e problema mea

- 4) cand baza de date a fost inchisa, Avram si Elek inca frecau menta la Petrolul

- 5) Stancescu e unul dintre acei zeci de jucatori aruncati prin ligile inferioare de Petrolul

Mai continuam?

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o intrebare.

Daca nu ma insel, Steven Gerrard a facut 500 de meciuri recent la Liverpool, da ? de ce la inceputul sezonului in FM, are doar ~350-400 meciuri ? la fel si Carragher, are mult mai putine jocuri la echipa.

Imi vine greu sa cred ca e o greseala de research, e cam prea mare greseala.

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o intrebare.

Daca nu ma insel, Steven Gerrard a facut 500 de meciuri recent la Liverpool, da ? de ce la inceputul sezonului in FM, are doar ~350-400 meciuri ? la fel si Carragher, are mult mai putine jocuri la echipa.

Imi vine greu sa cred ca e o greseala de research, e cam prea mare greseala.

probabil acele 350 400 de care zici tu in fm sunt doar in Premier League, daca le pui si pe cele jucate in cupele europene o sa vezi ca ajungi pe la 500

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy