Jump to content

Buguri 10.1


Victor

Recommended Posts

In tur preliminar, am scos pe Rapid Viena, 3-2 in deplasare si 2-2 acasa.

Grupa cu Hamburg, Fenerbahce si Litex. Doua victorii la zero cu Litex, 3-3 si 2-3 cu Fener, 4-2 (in deplasare!) si 2-2 cu Hamburg, calificare de pe locul 2.

Primul tur eliminatoriu: 4-2 acasa si 2-3 in deplasare cu Ajax.

Al doilea tur (sferturi): 3-4 in deplasare si 3-2 acasa cu Roma.

Al treilea tur (semifinala): 2-2 acasa cu Marseille, inca n-am jucat returul.

Echipa tip (4-3-1-2): Dolha - Molinero, Tamas, Moti, Pulhac - Putsilo, N'Doye, Ad. Cristea - Meriem - Niculae, Bratu. Niculescu a avut o prima treime de sezon senzationala (13 goluri in vreo 16 meciuri), dupa care s-a accidentat.

Jur ca n-am dat niciun reload la meciurile din UEFA, dar am facut scurta la mana de dat opposition instructions la fiecare meci.

Jucand cu Steaua si mie mi-a mers destul de bine in EL in primul an. Am ajuns in optimi unde m-a scos tot OM, dar e drept am avut un parcurs oarecum accesibil: unii slabuti in tururile preliminare (echipa din Andorra, unii din Croatia si niste turci daca nu ma insel), grupa cu Werder, Krylia si Slovan Bratislava pe care am castigat-o cu 15 puncte (3-2 1-2 cu Werder), iar apoi CSKA 4-1 0-1 si in final OM 0-0 0-2.

Oricum ideea e ca nu cred ca parcursul tau e neaparat un bug. Daca te obisnuieste repede cu noul tactical wizzard poti sa realizezi performante frumusele si cu echipele noastre. Sigur ca raportand la ce ne-au aratat CFR, Steaua, Poli, sau Dinamo in EL te gandesti ca ceva nu e in regula cu jocul asta daca poti defila asa usor pe langa echipe de "esalon secund" din Europa, dar cred ca asta face jocul mai "fun".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Nu ma ajuta nimeni? :((((

du-te la team settings, debifeaza contract renewals si player sales de catre managerul echipei a doua, poate se rezolva.

al meu le oferea contracte ciurucurilor de la echipele a doua si a treia de cate 7-800.000 pe an...

Link to comment
Share on other sites

nu stiu daca sunt bug-uri dar oricum faze stupide: in intersezon primesc o oferta pentru un jucator, patronul accepta oferta fiind prea buna, dupa care tot el e dezamagit ca am vandut jucatorul respectiv :O

in timpul unui meci consult assisentul si imi spune ca ar fi indicat sa joc cu pase lungi, schimb tactica pe pase lungi, dupa care imi spune ca ar fi indicat sa joc cu pase scurte, schimb din nou pe pase scurte, surpriza, imi zice ca ar fi indicat sa joc cu pase lungi :|

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Mi se pare penibil ca asistentu' imi spune mereu sa joc cu aparare avansata ( in conditiie in care am fundasi lenti) atunci cand joc cu echipe care au atacanti foarte rapizi.

Culmea e ca si castig. Sunt cu West Ham si mereu ii bat la scor pe Man Utd si pe Arsenal, desi joc cu fundasii la centru...

Nu mai trebuie sa zic ca Wolves, Hull, West Brom si Sunderland matura pe jos cu mine, indiferent de tactica...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Daaa, deci inaintea semi-finalei din Cupa Romaniei impotriva CFR-ului, am 7 jucatori plecati la nationale, din care 6 titulari, fiind managerul Craiovei. Penibil...

si asta la 10.1.1 :)

Am ajuns cu West Ham in al 4lea sezon in sferurile CL, si la meciul tur cu real imi erau toti sud-americanii la nationala ( Pastore, Guilherme, Jimenez, Insua, Ramires, Caceres )...Mai e nevoie sa zic ca am luat 4-0 acasa....Nu inteleg de ce la ei au jucat Kaka si Higuain

In retur le-am dat 2-1 pe Bernabeu cand am avut echipa valida...

Link to comment
Share on other sites

Cum frate sa se retraga Valdes pe 7 mai?

Eu cu cine mai joc? Mai am vreo 4 meciuri de campionat, o finala ucl si finala cupei spaniei.

Un bug de tot rasul!

Niciun portar intreg la minte nu se retrage cu o luna inainte de terminarea sezonul cand mai e si titular.

Eu nu stiu cum de ai stat atatia ani cu ala in poarta :).

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cum frate sa se retraga Valdes pe 7 mai?

Eu cu cine mai joc? Mai am vreo 4 meciuri de campionat, o finala ucl si finala cupei spaniei.

Un bug de tot rasul!

Niciun portar intreg la minte nu se retrage cu o luna inainte de terminarea sezonul cand mai e si titular.

Anuntase acea data cu un an inainte, sau brusc s-a retras?

Link to comment
Share on other sites

Precizari: nu am mai trimis scouterii pe nicaieri de cateva luni. Au delegatiile (lol) oprite.

Deci world knowledge nu se mai poate modifica.

Acum iata situatia: dau player search si ma uit la numarul de jucatori pe care il gasesc, avand totul curat si bifa de assistent rules out players neapasata. Deci apare un numar de jucatori. E la inceputul lui iunie. Dupa cateva zile ma uit iar si vad ca numarul a scazut. M-am gandit ca s-or mai retrage jucatori. Dupa alte cateva zile iar ma uit si vad ca numarul a crescut. Ce? Imi vine sa zic. Cum e posibil sa scada si sa creasca asa la interval de cateva zile? Pe urma ma uit si iar a scazut. De data asta fff mult. Apoi iar a crescut putin. La update de sezon a crescut fff mult. Asta se explica.

Dar de ce fluctueaza numarul de jucatori asa in timpul anului???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy