Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Buguri 10.1


Victor

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Dupa un sezon intreg la carma unei echipe (nu va zic ce echipa a batut pe Juve cu 2-0 la ei acasa :P ) pot spune ca am observat urmatoarele:

- Jucatori care nici macar rezerve nu sunt timp de un an, refuza toate ofertele venite pentru ei

- Jucatori pe care la inceputul sezonului mi-i recomanda scoutul la o suma de 18 milioane, acelasi scout mi-i recoanda la 10 milioane la sfarsitul campionatului (intr-un campionat care nici macar nu e activat)

- daca apas tasta "a" si dau search pot sa renunt la save ca dupa cateva minute in care nu mai raspundea jocul am inchis monitorul si m-am culcat sa ma trezesc sa observ ca nu are destula memorie fizica si isi da shutdown automat. Heck, joc pe database large cu 6 ligi incarcate si face asta, la 12 campionate cum jucam inainte ce o sa sa faca, o sa ia foc statia?

Tin sa mentionez ca ultima faza m-a enervat foarte mult, trezit din somn fiind.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

1. dupa meci, cand iti apar mom, key players etc, numele lor nu mai sunt linkuri, cum erau la fm2009.

2. jucatorii tineri - gen 15 ani - vor sa vina doar pe salarii colosale ( 700.000 pe an, de ex. ), si cu poztii de key player etc.

Nu ma plangm, doar remarc, sa fim intelesi, da? :B:

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Am jocul original, si am aceiasi problema dupa primul sezon. nu imi arata clasamentul pentru nici o liga.

Am doar patch-ul 10.1.0 si addon-ul de liga a 3a. Aveti habar ce s-a intamplat?

Daca ai instalat panels.fmf pentru huge db atunci asta e problema; mie mi-a revenit la normal dupa ce am copiat panels.fmf original.

Link to comment
Share on other sites

sa jucat cineva in liga 3???cred ca este un bug cand iti faci echipa inainte de meci iti cere 2 juniori ,2 non-EU,12 jucatori formati in romania aici e buba...12 jucatori antrenati,formati in tara ....a mai patit cineva asta???

Singurul bug este faptul ca nu-ti sunt recunoscuti toti jucatorii romani ca si HG, restul sunt regulile competitiei, de asemenea vezi ca ai dreptul la 4 schimbari in timpul meciului.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

"Prin jucători formați la nivel național se înțeleg jucătorii care, indiferent de cetățenie, au figurat ca legitimați și au participat la competiții pentru un club din România timp de minim 3 ani (consecutivi sau nu) în perioada cât au fost în vârstă de 15-21 de ani." - banuiesc ca e preluata de la UEFA.

Daca ai jucatori care s-au apucat de fotbal la 20 de ani... ghinion.

Link to comment
Share on other sites

"Prin jucători formați la nivel național se înțeleg jucătorii care, indiferent de cetățenie, au figurat ca legitimați și au participat la competiții pentru un club din România timp de minim 3 ani (consecutivi sau nu) în perioada cât au fost în vârstă de 15-21 de ani." - banuiesc ca e preluata de la UEFA.

Daca ai jucatori care s-au apucat de fotbal la 20 de ani... ghinion.

So...no bug? :(

Link to comment
Share on other sites

  • MentholBoy

Sa lamurim problema HG: jucatorii care nu au history completat intre 18-21 din varii motive (nu se stie unde a jucat atunci) sau s-au apucat de fotbal dupa 20 de ani nu sunt considerati de joc ca fiind HG

In primul caz e o problema de research: reala - daca e vina celui care a facut echipa sau intamplatoare - fie nu se stie unde a jucat jucatorul respectiv la varsta in cauza, fie a jucat la Cuca Macaii care nu exista in baza de date

In al doilea caz e vina jucatorilor :D

Link to comment
Share on other sites

Salut. Am descoperit un bug care ma enerveaza enorm, si nu stiu daca se va face ceva in acest sens. Cand arbitrul da cartonas galben la fundas, il cheama la centrul terenului, iar apoi ramanand spatiu liber in aparare, se primeste gol. Repet. este foarte enervant! Acest lucru mi s-a intamplat de mai multe ori, deci nu e o simpla intamplare. A mai patit cineva la fel?

Link to comment
Share on other sites

Sa lamurim problema HG: jucatorii care nu au history completat intre 18-21 din varii motive (nu se stie unde a jucat atunci) sau s-au apucat de fotbal dupa 20 de ani nu sunt considerati de joc ca fiind HG

In primul caz e o problema de research: reala - daca e vina celui care a facut echipa sau intamplatoare - fie nu se stie unde a jucat jucatorul respectiv la varsta in cauza, fie a jucat la Cuca Macaii care nu exista in baza de date

In al doilea caz e vina jucatorilor :D

O intrebare (scenariu) referitoare la regulile ligii 3. Sa zicem ca am in primul 11 doi u19 si restul HG. Unul dintre pusti ia rosu in timpul meciului, iar eu numai am niciun jucator u19 pe care sa-l trimit in echipa. Ce se intampla atunci?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy