Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Inca Unul


Ilici Man

Recommended Posts

  • Replies 930
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur
Ilici poti sa imi dai un PM cand updatezi story-ul? Fiecare etapa, nu vreau sa pierd nimic!

E mai bun ca Lost, v-am zis -_-

paracioasa mica ce esti :nono:

nu, e slab. mai bine ati fi niste prieteni adevarati si i-ati spune.

care slab? nu vezi ce activitate e pe forum de cand l-am inceput? :B:

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a 8-a:

Oggersheim (11) - Regensburg (1)

Echipa: Petkov - Kerefidis, Rodighero, Unfricht, Hlanze - Haber, Mkhawana, Reiß, Ay - Cemil, Markota

Rezerve: Alexov, Hildebrandt, Berrafato, Lapidakis, Arifi, Arslan, Christ

Regensburg este o echipa buna si asta s-a vazut in meciul asta. Am reusit si noi sa ne cream cateva ocazii, dar ne lipseste un atacant cu adevarat valoros si asta s-a vazut. In aparare am avut noroc cu Petkov si Hlanze astfel ca la pauza tabela arata 0-0. In chiar startul reprizei secunde, primim gol la o inexactitate a apararii noastre. Din fericire raspundem imediat si in min 52 Markota primeste o pasa excelenta in careu si nu mai rateaza. Dupa egalare am ales sa ne retragem in aparare si am reusit sa pastram egalul pana la finalul meciului.

oggregjq2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a 9-a:

Pfullendorf (8) - Oggersheim (11)

Echipa: Petkov - Kerefidis, Rodighero, Unfricht, Hlanze - Haber, Mkhawana, Reiß, Ay - Cemil, Markota

Rezerve: Alexov, Hildebrandt, Berrafato, Lapidakis, Arifi, Arslan, Christ

Incepem meciul extrem de prost si chiar inainte sa se incheie primul minut de joc primim gol la o iesire proasta la off-side a apararii noastre. Jucam prost in continuare si golul doi vine in min 26 dupa ce gazdele mai ratasera cateva ocazii imense. Apoi Ufricht face un fault din postura de ultim aparator si suntem nevoiti sa jucam in 10 oameni iar din lovitura libera acordata pt faza aceasta Pfullendorf duce scorul la 3-0. Apoi gazdele nu mai preseaza asa ca pana la pauza nu se mai intampla nimic notabil. Singura noastra ocazie din prima repriza a fost in min 15 cand Mkhawana a reusit sa-l intinda serios pe portarul advers. In repriza secunda am incercat sa profitam de relaxarea adversarilor dar Markota, Ay de doua ori si apoi Hlanze au luat la tinta portarul din pozitii favorabile. Un meci slab si o noua infrangere.

pfuoggso3.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a 10-a:

Oggersheim (12) - Kassel (3)

Echipa: Petkov - Kerefidis, Rodighero, Berrafato, Hlanze - Haber, Mkhawana, Adzic, Ay - Cemil, Markota

Rezerve: Alexov, Hildebrandt, Marinovic, Lapidakis, Arifi, Arslan, Christ

Desi eram vazuti ca victime sigure incepem curajos meciul si avem cateva ocazii bune iar in min 23 Cemil reuseste sa marcheze primul sau gol pt Oggersheim dupa o centrare de pe dreapta. Oaspetii se arunca in atac dar reusim sa rezistam cu brio. Berrafato si-a castigat un loc de titular dupa meciul asta. Cu cat finalul se apropia mai mult, cu atat Kassel se lasa mai descoperita in defensiva iar in min 84 Aydin Ay reuseste sa inscrie golul care decide meciul. Adversarii nostri se prabusesc si in minutele de prelungire Adzic il gaseste cu o centrare excelenta pe Christ care inscrie si el. Tot pt prima data pt acest club. O victorie extrem de importanta si cu aceste 3 goluri reusim sa nu mai avem cel mai slab atac din campionat :D

oggkasqt5.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

ce nu fac eu pt fanii mei devotati :D

clasamentul dupa 10 etape:

clasamentwz9.th.jpg

eu zic ca ma descurc destul de bine, avand in vedere ca, la startul campionatului, eram dat ca ocupant sigur al ultimului loc.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

etapa a 11-a:

FSV Frankfurt (16) - Oggersheim (11)

Din pacate Mkhawana a venit de la nationala cu o accidentare extrem de grava. 7 luni out.

Echipa: Petkov - Kerefidis, Rodighero, Berrafato, Unfricht - Haber, Lapidakis, Adzic, Ay - Cemil, Markota

Rezerve: Alexov, Hildebrandt, Marinovic, Schnatterer, Arifi, Arslan, Christ

Frankfurtul ne asteapta cu o ploaie torentiala si un teren extrem de greu. Un meci extrem de fizic cu dueluri dure in mocirla aceasta. Din fericire nu s-a lasat cu accidentari. Prima repriza a fost spectaculoasa, cu ocazii la ambele porti. Noi avem totusi cea mai mare ocazie cand, in min 25, Cemil tinteste bara din interiorul careului. In chiar startul reprizei secunde Ay executa magistral o lovitura libera si inscrie un gol superb, mingea lovind bara inainte sa intre in poarta. Meciul se linisteste apoi pana in min 70 cand gazdele egaleaza in urma unui corner. Absenta lui Hlanze ne costa. 4 minute mai tarziu Frankfurtul beneficiaza de o lovitura libera, iar mingea, deviata de zid, il pacaleste pe Petkov si intra in poarta. 2-1. Nu renuntam si atacam in valuri. In min 90 Christ se lupta excelent in careu si reuseste sa aduca egalarea iar 3 min mai tarziu, la ultima faza a meciului a reusit chiar sa mai inscrie o data, dar golul a fost anulat pe motiv de offside.

FT: 2-2

fraoggzc4.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a 12-a:

Oggersheim (11) - Ingolstadt (4)

Echipa: Petkov - Kerefidis, Rodighero, Berrafato, Hlanze - Haber, Lapidakis, Adzic, Ay - Cemil, Markota

Rezerve: Alexov, Hildebrandt, Unfricht, Schnatterer, Camara, Arslan, Christ

Incepem slab. Ingolstadt ne ingramadeste in propriul careu iar golurile curg in poarta noastra. Keidel in min 7 si 31, Gerba in min 40 si apoi iar Keidel in 57. Apoi Cemil simte nevoia sa iasa in evidenta si este eliminat in min 66 pt altoirea unui adversar. Eliminarea are totusi un efect neasteptat. Jucatorii mei parca se trezesc la viata iar cei de la Ingolstadt se culca in locul lor. Christ ne readuce speranta cu 3 goluri in min 69, 72 si 84 iar cateva alte ratari in ultimele minute asigura un final dramatic, dar fara happy end.

FT: 3-4

oggingku6.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a 13-a:

Sandhausen (11) - Oggersheim (13)

Echipa: Petkov - Kerefidis, Rodighero, Berrafato, Hlanze - Haber, Lapidakis, Adzic, Ay - Christ, Markota

Rezerve: Alexov, Hildebrandt, Unfricht, Schnatterer, Camara, Arslan, Arifi

Christ este atacantul de care aveam nevoie. A demonstrat-o si in acest meci. A deschis scorul in min 15 cu un sut plasat din careu apoi, dupa ce am fost egalati din lovitura libera, ne-a readus in avantaj in min 30. Suntem echipa mai in forma si asta s-a vazut. Multe ocazii iar dupa pauza Haber si Adzic au lovit fiecare bara cu cate un sut frumos. In min 70 am decis sa sun retragerea asa ca am mai bagat un fundas central. Mutarea a fost cea corecta si adversarii nu ne-au mai putut pune probleme. Apoi, in prelungirile partidei Hlanze a inscris dintr-un corner primul sau gol pt Oggersheim.

FT: 1-3

sanoggzg8.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a 14-a:

Oggersheim (10) - Elversberg (13)

Echipa: Petkov - Kerefidis, Rodighero, Berrafato, Hlanze - Haber, Lapidakis, Adzic, Ay - Christ, Markota

Rezerve: Alexov, Hildebrandt, Unfricht, Schnatterer, Camara, Arslan, Arifi

Jucam slab. Nu ne prieste sa jucam pe terenuri mocirloase. Christ nu are parte de mingi utile si nu reuseste nimic in atac. Mai rau, primim si doua goluri in urma a doua cornere. Chiar inainte de pauza Ay reuseste sa-i serveasca o minge excelenta golgeterului nostru si acesta nu iarta. Din pacate golul nu ne trezeste asa ca in repriza secunda nu reusim sa avem decat doua ocazii, prima ratata de Christ in min 60 iar a doua de Haber in prelungiri. Prea putin pt a putea emite pretentii.

FT: 1-2 (Christ 45 - Velkoborsky 12,28)

oggelvux9.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a 15-a:

Burghausen (8) - Oggersheim (12)

Echipa: Petkov - Kerefidis, Rodighero, Berrafato, Hlanze - Haber, Schnatterer, Adzic, Ay - Christ, Arslan

Rezerve: Alexov, Hildebrandt, Unfricht, Lapidakis, Camara, Markota, Arifi

Inca un meci slab. Burghausen ne-a inghesuit in propriul careu inca de la prima faza. Am avut o sansa cand Schnatterer a tintit bara de la 30 m dar cam atat in toata repriza. Apoi l-am pierdut si pe Haber care a iesit accidentat. Gazdele in schimb, ne-au dat doua goluri in min 28 si 45. Primul dintr-un corner, al doi-lea dupa o greseala a portarului nostru. In repriza secunda am reusit sa contam mai serios in atac iar in min 69 Markota a inscris in urma unui corner. Din pacate mai mult nu am reusi si am incasat o noua infrangere.

FT: 2-1 (Stoilov 28, 45 - Markota 69)

buroggfd2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a 16-a:

Oggersheim (12) - Aalen (6)

Echipa: Petkov - Kerefidis, Rodighero, Berrafato, Hlanze - Lapidakis, Schnatterer, Adzic, Ay - Christ, Markota

Rezerve: Alexov, Hildebrandt, Unfricht, Boecher, Camara, Aslan, Cemil

Meciul este destul de echilibrat si avem ceva ocazii, dar cei care marcheaza primii sunt oaspetii la o greseala de comunicare intre portar si fundasi. Christ rateaza doua ocazii bune si apoi mai primim un gol din lovitura libera. Cei de la Aalen se retrag in aparare, dar noi nu reusim sa gasim drumul spre gol. Din min 70 jucam si in 10 pt ca Cemil se accidenteaza si eu ma grabisem sa fac toate schimbarile asa ca nu mai avem nici forta sa marcam golul de onoare. Inca o infrangere... A 3-a la rand.

FT: 0-2 (Hesse 22, Gerster 38)

oggaalco4.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a 17-a:

Oggrensheim (14) - FC Bayern II (17)

Echipa: Petkov - Kerefidis, Rodighero, Berrafato, Hlanze - Lapidakis, Schnatterer, Adzic, Ay - Christ, Markota

Rezerve: Alexov, Hildebrandt, Unfricht, Boecher, Camara, Aslan, Cemil

Incepem meciul in forta si in min 5 obtinem un penalty la un fault asupra lui Markota. Hlanze executa cu precizie si suntem in avantaj. Din pacate apararea nu merge asa cum mi-as dori si dupa doua ocazii imense ratate juniorii lui Bayern egaleaza. 3 minute mai tarziu Christ isi arata iar clasa si inscrie dupa o patrundere frontala. In repriza secunda scorul ia proportii si mai intai Schnatterer inscrie primul sau gol la Oggrensheim, apoi Christ realizeaza dubla pt ca in min 62 Adzic sa inscrie si el cu un sut superb din afara careului. Bayern lupta in continuare si reuseste sa mai reduca din diferenta, dar punctele erau deja acontate si in minutele de prelungire Adzic reuseste un golazzo cu care inchide tabela. O victorie muncita si prea mult asteptata.

FT: 6-2 (Hlanze pen 5, Christ 35, 59, Schnatterer 50, Adzic 62, 90 - Wagner 32, 66)

oggbayly2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a 18-a:

Oggrensheim (11) - 1860 Munchen II (12)

Echipa: Petkov - Kerefidis, Rodighero, Berrafato, Unfricht - Lapidakis, Schnatterer, Adzic, Ay - Christ, Markota

Rezerve: Alexov, Hildebrandt, Reiß, Boecher, Camara, Aslan, Cemil

Incepem si acest meci destul de bine, dar nu reusim sa ne lipim de gol. Apoi absenta lui Hlanze se vede si la o greseala a apararii primim un gol absolut stupid. Din fericire salvatorul nostru etern este in teren si reuseste o dubla superba. Mai intai executa cu sange rece portarul advers apoi, chiar inainte de pauza, fura o minge din piciorul unui fundas si o trimite in plasa portii adverse. Dupa pauza ne mai cream si alte ocazii dar sa marcam n-am mai reusit. Emotii am avut o singura data in min 89 cand Munchenul a trecut pe langa gol la un corner. Norocul a fost cu noi si astfel am reusit o noua victorie importanta in ultima etapa a turului.

FT: 2-1 (Christ 33, 45 - Holebas 27)

ogg1860ot2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

In pauza de iarna am incercat sa intaresc cat pot echipa. Mai intai am scapat de O'Connor, Arfi, Marinovic, Camara si Reiß care nu prindeau echipa si aveau salarii enorme pt bugetul meu. Apoi am reusit sa-i aduc pe Rahmanovic (un atacant bosniac), Truksa (tot atacant, ceh) care din pacate a luat un virus care-l va tine pana la 9 luni pe bara (o fi ciuma), Mukenge (mijlocas stanga francez) si Hendriks (un olandez care poate juca si pe centru si in dreapta). Pe langa ei il voi mai putea folosi pe Kenny, un fundas din Swaziland deoarece am eliberat un loc de extracomunitar dupa plecarea lui Camara.

Etapa a 19-a:

Karlsruhe II (17) - Oggrensheim (11)

Echipa: Petkov - Kerefidis, Rodighero, Hlanze, Kenny - Lapidakis, Hendriks, Adzic, Ay - Christ, Rahmanovic

Rezerve: Alexov, Unfricht, Berrafato, Schnatterer, Labrujere, Markota, Cemil

Haber, Mkhawana, Mukenge si Truksa accidentati

Incepem bine meciul dar terenul acoperit de zapada si deciziile neinspirate nu ne ajuta prea mult. Avem cateva ocazii destul de bune, dar o gafa in aparare face ca scorul la pauza sa fie 0-1. In repriza secunda presam mai serios si prin min 60 Hlanze, venit in ofensiva, inscrie cu un sut de la marginea careului. Continuam sa atacam si Markota ne duce in avantaj dupa o frumoasa serie de pase care l-au lasat singur in careul advers. Din pacate jucatorii se retrag in aparare, Karlsruhe reuseste puna presiune si in min 86 primim gol dupa o noua greseala in aparare. Pacat, mai ales ca am avut victoria in mana...

FT: 2-2 (Neziraj 34, 86 - Hlanze 61, Markota 72)

karoggod8.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa a 20-a:

Oggersheim (10) - Stuttgarter K. (1)

Echipa: Petkov - Unfricht, Rodighero, Hlanze, Kenny - Lapidakis, Hendriks, Adzic, Ay - Christ, Rahmanovic

Rezerve: Alexov, Hildebrandt, Berrafato, Schnatterer, Mukenge, Markota, Cemil

Haber, Mkhawana si Truksa accidentati

Rezistam bine contra liderului si reusim sa-i tinem la distanta de poarta noastra. Mai mult reusim sa si marcam pe contra-atac. Adzic e cel care fructifica o faza superba creata de Hendriks si Christ. Apoi, chiar in startul reprizei secunde Rahmanovic are o exceutie de atacant adevarat si duce scorul la 2-0 cu un sut din intoarcere de la marginea careului. Peste 5 minute insa, la un corner al oaspetilor, arbitrul acorda un penalty stupid pt un duel normal de joc. Petkov respinge in prima faza penaltyul, dar mingea sare tot la adversar si de doua ori nu poate sa rateze in aceeasi faza. Jucatorii mei fac pasul in spate si ne lasam calariti. Scapam la cateva ocazii, dar in min 86, dupa o greseala imensa a lui Rodighero, nu mai putem evita golul. Pacat, meritam mai mult daca ne gandim ca am luat gol dintr-un penalty inexistent si la singura gafa a brazilianului nostru din acest campionat.

FT: 2-2 (Adzic 27, Rahmanovic 47 - Akcay 52, Okpala 84)

oggstukyq8.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy