Jump to content

1st Fm 2006 Story


Ilici Man

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur
Steaua - Dinamo 0-1 (Niculescu 32) Dinamo bate pe Steaua in campionat pt prima data din 2006

Final. 1-1. Am obtinut un rezultat destul de bun. E bine ca am continuat seria meciurilor fara infrangere din fata Stelei. Puteam chiar pe final sa obtinem victoria, dar la cum s-a jucat cred ca ar fi fost nemeritata.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 892
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Etapa nr 4:

Sportul Studentesc - CFR Cluj

Euforia calificarii inca nu a trecut si e posibil sa ne afecteze. Daca vom trata cu superioritate acest meci, avem toate sansele ca Sportul sa ne bata. Am avut cateva incercari firave de a-i aduce pe baieti cu picioarele pe pamant, dar au fost toate sortite esecului, mai ales ca si eu sunt in aceeasi stare... inca nu-mi pot reveni... Am decis sa joc cu Oprita pe dreapta iar pe Tibi Balan sa-l trec pe banca de rezerve.

Echipa: Eduard Zimmermann - Daniel Balan, Cosmin Pascovici, George Galamaz, Dorin Goian - Mario Cesar, Daniel Oprita, Rafael Castillo, Razvan Cocis - Adrian Neaga, Adrian Anca

Rezerve: Silviu Lung jr., Cosmin Barcauan, Bogdan Cisteian, Javier Rojas, Tiberiu Balan, Tibor Moldovan, Ovidiu Patrascu

absente: Gurskyi - accidentat

Min 10: Castillo bate o lovitura libera de pe dreapta... Stancioiu il busculeaza pe Anca... PENALTY!!! bate acelasi Anca... impecabil 0-1 nici macar eu nu as fi acordat faultul asta...

Min 15: Xaves bate un corner... cap Oprea... respinge Zimmermann

Min 22: Cocis patrunde prin centru... suteaza de la marginea careului... respinge cu dificulate Stancioiu

Min 24: Pascovici ii paseaza in centru lui Cocis, acesta ii paseaza excelent pe culoar lui Castillo care iscrie printre picioarele portarului 0-2 un pic de offside... Salomir o da rau de tot in bara cu meciul asta

Min 26: Tudor avanseaza pe dreapta si centreaza din alergare... cap Nusum... respinge Zimmermann

Min 32: Mario Cesar trimite o torpila de la 30m, dar Stancioiu reuseste sa respinga

Min 40: Tudor incearca un sut de la distanta, mingea este deviata pana la Neagoe care inscrie fara probleme 1-2

Pauza. 1-2. Ne-am descurcat destul de bine... am avut parte si de ajutor, dar pana la urma scorul conteaza... Il scot pe Anca care a jucat destul de slab si il bag pe Patrascu

Min 46: Pascovici trimite o pasa pe culoar pt Patrascu, acesta intra in careu... dar suteaza in plasa laterala...

Min 57: Ies Castillo si Neaga, intra Tibi Balan si Moldovan

Min 62: Cocis ii paseaza in careu lui Patrascu, acesta este deposedat de Stanca... dar mingea sare la Moldovan care inscrie cu un sut plasat 1-3

Min78: Nusum centreaza de pe stanga, Oprea scapa de marcaj, Zimmermann iese si el gresit... cap Oprea... gol 2-3

Final. 2-3. Dupa meci Dan Petrescu a tunat si a fulgerat la adresa lui Salomir. Nu am avut cum sa-l contrazic... Am vorbit apoi cu Muresan iar el m-a asigurat ca nu a aranjat nimic cu arbitrul... tind sa nu-l cred...

spocfr3xk.jpg

Alte rezultate:

Univ Craiova - Dinamo 0-2 (oltenii iar si-au facut iluzii, si iar si-au luat-o-n barba)

FC Arges - CS Otopeni 2-2

FC Bihor - Poli Iasi 1-0

Farul - Inter Gaz 1-0

Otelul - Jiul 0-1

Steaua - FC Brasov 1-2 (Steaua are un start de campionat extrem de slab)

Poli - Rapid 2-0 (Palimaru 4, 30)

UTA - FC National 0-1

Clasamentul:

clasament3mu.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Steaua - Dinamo 0-1 (Niculescu 32) Dinamo bate pe Steaua in campionat pt prima data din 2006

asta e adevarul. Dinamo a mai batut doar o data pe Steaua, dar in cupa. A fost 2-0, dupa ce in tur Steaua castigase cu 3-0. nu am considerat ca o victorie fara valoare merita precizata.

si inca ceva: l-a meciul asta m-am uitat pe statistici doar pt ca era Steaua-Dinamo si nu mai tineam minte daca Dinamo a batut pe Steaua de cand am inceput jocul. La alte meciuri, sau la alt rezultat nu m-as fi uitat

Final. 1-1. Am obtinut un rezultat destul de bun. E bine ca am continuat seria meciurilor fara infrangere din fata Stelei. Puteam chiar pe final sa obtinem victoria, dar la cum s-a jucat cred ca ar fi fost nemeritata.

chiar asa am considerat. in putine meciuri am obtinut mai mult fata de ce meritam, si majoritatea au fost cu Steaua :D

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cupa Romaniei:

FCM Bacau - CFR Cluj

Nu cred sa ne poata pune probleme bacauanii, asa ca voi lasa titularii sa se odihneasca si voi incepe cu echipa a II-a.

Echipa: Silviu Lung jr. - Baiano, Bogdan Cisteian, Cosmin Barcauan, Jaroslaw Fojut - Cristian Suru, Marco Melgar, Gigel Coman, Adrian Salagean - Ranielson, Ovidiu Patrascu

Rezerve: Eduard Zimmermann, Cosmin Pascovici, George Galamaz, Tibi Balan, Andrei Prepelita, Adrian Anca, Adrian Neaga

absente: Gurskyi, Rojas - accidentati

Min 19: Ranielson se accidenteaza. Intra Neaga in locul lui

Min 27: Neaga recupereaza o minge, scapa spre poarta, intra in careu... dar suteaza pe langa

Min 29: Scarlat scapa pe stanga, centreaza in fata portii... cap Liviu Marian... dar Lung respinge

Min 33: Melgar centreaza in careu... cap Salagean... peste

Min 38: Nicorec ii paseaza lui Atere la marginea careului... acesta trimite o torpila spre poarta... dar Lung repinge de langa bara cu un reflex fantastic

Min 41: Baiano trimite o pasa lunga spre Patrascu, acesta prelungeste pana la Neaga... atacantul intra in careu, dar ia la tinta portarul bacauan...

Pauza. 0-0. O prima repriza destul de anosta, fara prea multe ocazii clare...

Min 48: Baiano ii paseaza in dreapta lui Melgar, acesta ii paseaza in careu lui Neaga... iar ex-stelistul inscrie cu un sut puternic 0-1

Min 49: Neaga il lanseaza pe Patrascu cu o pasa superba, acesta intra in careu... dar trimite mingea direct in bratele lui Bornescu

Min 51: Coman bate un corner... cap Salagean... respinge Bornescu

Min 62: Ies Salagean si Patrascu, intra Prepelita si Anca

Min 76: Suru il lanseaza pe Coman in stanga, acesta centreaza in fata portii spre Anca, acesta sare peste minge... si Neaga inscrie de la marginea careului mic 0-2

Min 81: Baiano ii paseaza lung lui Anca, acesta ii aseaza mingea cu capul lui Neaga... Neaga ii intoarce balonul in careu lui Anca... iar acesta inscrie cu un sut la coltul lung 0-3 frumoasa faza

Min 84: Anca il deposedeaza pe Nicola, trece de Scarlat cu o pirueta geniala... si inscrie printre picioarele lui Bornescu 0-4 superb, absolut superb

Final. 0-4. Neaga si Anca si-au aratat valoarea. Bacaul nu a putut rezista in fata lor.

baccfr3uo.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
asta e adevarul. Dinamo a mai batut doar o data pe Steaua, dar in cupa. A fost 2-0, dupa ce in tur Steaua castigase cu 3-0. nu am considerat ca o victorie fara valoare merita precizata.

si inca ceva: l-a meciul asta m-am uitat pe statistici doar pt ca era Steaua-Dinamo si nu mai tineam minte daca Dinamo a batut pe Steaua de cand am inceput jocul. La alte meciuri, sau la alt rezultat nu m-as fi uitat

chiar asa am considerat. in putine meciuri am obtinut mai mult fata de ce meritam, si majoritatea au fost cu Steaua :D

Curios. Doar intre Steaua si Dinamo ai tinut statistici din astea.

La meciul cu Steaua raportul suturi / suturi pe poarta a fost 8/5 tu si 10/4 Steaua, deci nu era asa de nedrept. Dar, deh, ti-am zis, vorbeste stelistul din tine... :disgusted

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Nu am tinut eu statisticile, le tine jocul la past meetings :D. si daca as tine eu statisticile, in afara de meciurile echipei la care sunt, doar la meciurile dintre Steaua si Dinamo as nota rezultatele. E singurl derby. Nu esti de acord? :D

legat de ocazii: ocaziile mele au fost spre sfarsitul meciului, pana atunci Steaua dominase. Ultimile mele meciuri cu Steaua au fost cam asemanatoare. Ei atacau, eu ma aparam bine si le-o trageam pe contra-atac. :D

Spre deosebire de meciurile cu Steaua, cu Dinamo, Rapid sau Poli nu a fost asa greu. Meciurile au fost ori echilibrate, ori dominate de mine. Singura echipa care se compara cu Steaua e Nationalul. Rapidul si Dinamo sunt extrem de firave in salvarea asta.

P.S. Dinamo pare ca si-a revenit in acest sezon...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

CFR Cluj - Feyenoord

Debutam in grupele CL. E un lucru deosebit sa intrii pe stadion ascultand imnul Champions League. Sa vezi pe manecile tricourilor simbolul competitiei... Olandezii sunt considerati favoriti certi in aceasta partida. Noua nu ne acorda nimeni nici o sansa, suntem considerati favoriti la ocuparea locului 4. Sper sa facem o figura frumoasa in acest meci extrem de greu. Din pacate Tibor Moldovan si Neaga s-au accidentat in saptamana premergatoare meciului si nu ma pot baza pe ajutorul lor. Sper sa ne descurcam si fara ei. Feyenoord joaca intr-un 4-3-3 tipic olandez, cu doua extreme foarte avansate si un pivot care redirectioneaza mingile spre ele.

Feyenoord: Paauwe - Onyewu, Bandalovski, Zoontjes, Osorio - Daemen, Luque, Smits - Kuyt, Gerson Magrao - Serna

Rezerve: Hogedoorn, van Stee, Barends, Kuipers, de Sousa, Peters, Latka

CFR Cluj: Eduard Zimmermann - Daniel Balan, Cosmin Pascovici, George Galamaz, Dorin Goian - Mario Cesar, Daniel Oprita, Rafael Castillo, Razvan Cocis - Ranielson, Adrian Anca

Rezerve: Silviu Lung jr., Cosmin Barcauan, Magal, Javier Rojas, Tiberiu Balan, Romano Patrick, Ovidiu Patrascu

absente: Neaga, Moldovan - accidentati

Min 6: Castillo bate o lovitura libera, dar Paauwe respinge

Min 7: Cocis ii paseaza in careu lui Anca, Paauwe respinge sutul acestuia... Ranielson e atent, ajunge primul la balon... si inscrie in poarta goala!! 1-0 INCREDIBIL!!!

Min 23: Mario Cesar ii paseaza in careu lui Castillo, acesta centreaza prin fata portii... cap Ranielson... GGGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL 2-0 olandezii sunt la pamant!!

Min 36: Oniewu bate o lovitura libera... gol 2-1 Zimmermann nu ajunge balonul

Pauza. 2-1. O prima repriza extraordinara. Olandezii nu s-au apropiat nici o data periculos de poarta, iar golul lor consider ca e nemeritat la cum a decurs jocul. Il scot pe Pascovici care a jucat slab si il bag pe Magal

Min 52: Oprita il lanseaza pe Ranielson in dreapta, acesta trece de Oniewu, ii paseaza in careu lui Cocis, dar Paauwe respinge sutul acestuia

Min 57: Iese Anca, intra Patrascu

Min 59: Castillo bate o lovitura libera... Paauwe respinge in corner cu o parada superba

Min 60: Acelasi Castillo bate cornerul... cap Daniel Balan... respinge Paauwe

Min 67: Cocis ii paseaza lui Patrascu la marginea careului... acesta trimite o torpila spre poarta adversa... Paauwe respinge extraordinar... Castillo e pe faza si inscrie!!! dar golul este anulat... Castillo era in off-side

Min 68: Iese Cocis, intra Tibi Balan

Min 86: Tibi Balan ii paseaza in careu lui Patrascu, acesta suteaza din intoarcere... mult pe langa

Min 90: Goian il lanseaza pe Ranielson cu o pasa lunga, acesta suteaza la coltul lung... Paauwe respinge... mingea ajunge la Tibi Balan in marginea careului... sut... respins si acesta de portar...

Min 93: Oniewu scapa pe stanga, ii paseaza lui Smits in careu... iar acesta inscrie cu un sut la coltul lung... 2-2 INCREDIBIL GHINION!!!

Final. 2-2. Incredibil cat ghinion am putut avea... Am jucat mai bine ca ei, dar am luat 2 goluri stupide... s-a vazut lipsa de experienta a jucatorilor mei...

cfrfey9bd.jpg

Chelsea - Lokomotiv 2-0

Clasament:

1) Chelsea 3p

2) CFR Cluj 1p

3) Feyenoord 1p

4) Lokomotiv 0p

Cupa UEFA:

FC National - Parma 0-1 (Carboni 3)

Olympiakos - Poli 2-0 (Blondel 8, Barreto 18)

Steaua - Xanthi 3-0 (Gerasymyuk 11, Nicolita 68, Iacob 90)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

story-ul ar trebui publicat in brosuri mici, format de buzunar.

recomand editura ase.

cand mergi cu metroul te poti delecta cu cateva pasaje. starnesti interesul si invidia celor din jur, atragi fetele, drumul trece mai usor.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
story-ul ar trebui publicat in brosuri mici, format de buzunar.

recomand editura ase.

cand mergi cu metroul te poti delecta cu cateva pasaje. starnesti interesul si invidia celor din jur, atragi fetele, drumul trece mai usor.

:hysterical:

Da' editura hambal ce-are ? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy