Jump to content

1st Fm 2006 Story


Ilici Man

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Etapa nr 5:

Meciul nostru contra lui Dinamo a fost amanat...

CS Otopeni - Farul 2-2

FC Brasov - Sportul 1-3

Jiul - FC Arges 3-2

Poli Iasi - Otelul 1-2

Rapid - UTA 2-0

FC National - FC Bihor 2-0

Poli - Univ. Craiova 0-0

Inter Gaz - Steaua 1-1

Etapa nr 6:

Univ. Craiova - CFR Cluj

Un meci destul de usor la prima vedere. Craiova e nou promovata si anul asta probabil ca se vor lupta doar pt evitarea retrogradarii. Trebuie sa castigam acest meci pt a trece cat mai repede peste ghinionul din meciul cu Feyenoord.

Echipa: Eduard Zimmermann - Daniel Balan, Cosmin Pascovici, Dorin Goian, George Galamaz - Mario Cesar, Daniel Oprita, Rafael Castillo, Razvan Cocis - Adrian Anca, Ranielson

Rezerve: Silviu Lung jr., Bogdan Cisteian, Cosmin Barcauan, Javier Rojas, Tibi Balan, Tibor Moldovan, Ovidiu Patrascu

absente: Neaga - accidentat

Min 9: Cocis ii paseaza lui Ranielson la marginea careului... Fernandez iese aiurea din poarta... iar Ranielson inscrie cu un lob superb 0-1

Min 21: Galamaz ii paseaza in careu lui Anca, acesta incearca un vole... pe langa poarta

Min 31: Castillo centreaza de pe stanga, cap Anca... respinge Fernandez

Min 40: Castillo centreaza de pe stanga, cap Ranielson... peste

Min 45: Oprita ii paseaza lui Ranielson, acesta il lanseaza pe Cocis pe un culoar... acesta ramane singur cu portarul... sut... GOL 0-2

Pauza. 0-2. Pana acum oltenii nu ne-au pus probleme.

Min 52: Castillo bate o lovitura libera... cap Anca... alaturi

Min 55: Ies Mario Cesar, Oprita si Anca, intra Rojas, Tibi Balan si Patrascu

Min 64: Tibi Balan centreaza de la mare distanta, cap Patrascu... scoate Fernandez cu un reflex uimitor

Min 71: Castillo bate un corner, cap Patrascu... prinde Fernandez

Min 79: Patrascu ii paseaza pe culoar lui Cocis, acesta patrunde in careu, ii paseaza lui Ranielson... dar sutul brazilianului este scos de Fernandez

Min 83: Rojas ii paseaza in dreapta lui Daniel Balan, acesta ii paseaza in careu lui Tibi Balan, iar mijlocasul inscrie cu un sut puternic 0-3

Final. 0-3. Un meci destul de usor, pe care l-am dominat de la inceput pana la sfarsit.

cracfr2mr.jpg

Alte rezultate:

Dinamo - FC Brasov 2-0

Sportul - Inter Gaz 2-0

FC Arges - Poli Iasi 2-3

Farul - Jiul 2-0

Otelul - FC National 1-2

Steaua - CS Otopeni 2-0

UTA - Poli 0-3 (Palimaru 1, 73, Caramarin 78) Bad (7) si Sanchez (66) eliminati

FC Bihor - Rapid 0-2

Clasament:

1) FC National 16p

2) Dinamo 15p (5m)

3) CFR Cluj 13p (5m)

4) Poli 13p

5) Rapid 12p

6) Jiul 12p

7) FC Brasov 12p

8) Sportul 9p

9) Steaua 8p

10) Inter Gaz 7p

11) Farul 7p

12) Otelul 6p

13) FC Bihor 6p

14) CS Otopeni 5p

15) Poli Iasi 4p

16) UTA 4p

17) Univ. Craiova 2p

18) FC Arges 1p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 892
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Cupa Romaniei:

UMT - CFR Cluj

Am decis sa folosesc rezervele. Meciul pare destul de usor la prima vedere si nu am nevoie de accidentari...

Echipa: Silviu Lung jr - Baiano, Bogdan Cisteian, Jaroslaw Fojut, Cosmin Barcauan - Javier Rojas, Tibi Balan, Andriy Gurskyi, Adrian Salagean - Tibor Moldovan, Ovidiu Patrascu

Rezerve: Eduard Zimmermann, Cosmin Pascovici, George Galamaz, Cristian Suru, Razvan Cocis, Adrian Anca, Ranielson

absente: Neaga - accidentat

Min 6: Baiano trimite o pasa lunga in careu, Patrascu preia... dar suteaza in tribune

Min 16: Tibi Balan centreaza in careu, Boubatran :hysterical: respinge pana la Salagean... care trimite o torpila de la 20m drept in plasa portii aparate de Oltean 0-1

Min 18: Tibi Balan centreaza de pe dreapta, cap Moldovan... respinge Oltean

Min 23: Tibi Balan bate un corner, Moldovan preia, dar suteaza direct in portar

Min 42: Tibi Balan centreaza de pe dreapta, cap Patrascu, apara Oltean

Pauza. 0-1. Pana acum nu am avut probleme.

Min 50: Salagean ii paseaza in careu lui Patrascu, dar acesta este blocat de Oltean

Min 55: Ies Rojas si Moldovan, intra Suru si Ranielson

Min 78: Gurskyi ii paseaza pe culoar lui Patrascu, acesta intra in careu... dar suteaza dezamagitor...

Min 84: Salagean il lanseaza pe Ranielson in dreapta, acesta intra in careu... incearca un sut din unghi... drept in bratele portarului

Min 85: Chitoiu ii paseaza lui Iulian Stefan in care, iar acesta inscrie cu un sut plasat... 1-1 cred ca a fost primul lor sut pe poarta...

Min 86: Iese Patrascu, intra Anca

Finalul timpului regulamentar. 1-1. O clipa de neatentie ne-a dus in prelungiri. Sper sa nu avem inca o surpriza.

Min 119: Barcauan trimite o pasa lunga, cap Anca din 7m... GOL 1-2

Final. 1-2. Am castigat. Mai greu decat am crezut, dar am castigat.

umtcfr2qn.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Etapa nr 7:

FC Brasov (7) - CFR Cluj (3)

Un meci dificil. Brasovul e o echipa buna, care poate pune oricand probleme. Au avut un inceput bun de campionat si au doar un punct mai putin ca noi. Sper totusi sa nu ne puna probleme...

Echipa: Eduard Zimmermann - Daniel Balan, Cosmin Pascovici, Dorin Goian, George Galamaz - Mario Cesar, Daniel Oprita, Rafael Castillo, Razvan Cocis - Adrian Anca, Ranielson

Rezerve: Silviu Lung jr., Bogdan Cisteian, Cosmin Barcauan, Javier Rojas, Tibi Balan, Tibor Moldovan, Ovidiu Patrascu

Min 2: Daniel Balan ii paseaza lung lui Ana la marginea careului, acesta ii paseaza cu capul lui Castillo in careu... Castillo centreaza prin fata portii, cap Ranielson... in plasa laterala

Min 20: Sedivec ii paseaza lui Novotny la marginea careului, iar acesta iscrie cu o torpila excelent plasata 1-0

Pauza. 1-0. Jucam foarte slab. Daca nu ne revenim, nu avem nici o sansa.

Min 55: Ies Oprita, Ranielson si Anca, intra Tibi Balan, Moldovan si Patrascu

Min 62: Pascovici centreaza in careu, dar Cocis suteaza aiurea

Min 74: Farmache centreaza in careu, Nastasie preia si inscrie la coltul scurt 2-0

Min 89: Castillo bate o lovitura libera, Tibi Balan deviaza usor balonul cu capul... GOL 2-1

Final. 2-1. Am jucat slab si am meritat sa pierdem. Sper sa fie doar un accident.

bracfr5kt.jpg

Alte rezultate:

Rapid - Otelul 1-1

CS Otopeni - Sportul 1-0

Poli - FC Bihor 1-0

Inter Gaz - Dinamo 1-1

UTA - Univ. Craiova 0-2

FC National - FC Arges 1-1

Jiul - Steaua 0-2

Poli Iasi - Farul 0-0

Clasament:

1) FC National 17p

2) Dinamo 16p (6m)

3) Poli 16p

4) FC Brasov 15p

5) CFR Cluj 13p (6m)

6) Rapid 13p

7) Jiul 12p

8) Steaua 11p

9) Sportul 9p

10) Inter Gaz 8p

11) Farul 8p

12) CS Otopeni 8p

13) Otelul 7p

14) FC Bihor 6p

15) Poli Iasi 5p

16) Univ. Craiova 5p

17) UTA 4p

18) FC Arges 2p

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
E prea adevarat storyul asta nu stiu de ce se face atat tam-tam pe seama lui :swear

KUTGW Ilici !!

It's only a bubble.

Ilici mai bine iti dai resign si iei o echipa din strainatate. Ai anima si tu storyul putin :D

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
It's only a bubble.

Ilici mai bine iti dai resign si iei o echipa din strainatate. Ai anima si tu storyul putin :D

scopul meu este sa ajung sa antrenez in afara, dar nu cred ca ma ia cineva acum, si oricum o duc prea bine cu clujul in acest moment pt a pleca... dupa ce voi fi eliminat din cupele europene o sa ma mai gandesc

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Champions League, etapa a II-a:

Lokomotiv Moscova - CFR Cluj

Ne-am intors in capitala Rusiei. Dupa egalul contra olandezilor de la Feyenoord, lumea a inceput sa creada ca putem obine mai mult decat locul 4. Din pacate vom aborda acest meci fara Castillo, accidentat in ulima etapa. Sper ca revenirea lui Neaga sa suplineasca aceasta absenta.

Echipa: Eduard Zimmermann - Daniel Balan, Cosmin Pascovici, Dorin Goian, George Galamaz - Mario Cesar, Tiberiu Balan, Andriy Gurskyi, Razvan Cocis - Adrian Anca, Adrian Neaga

Rezerve: Silviu Lung jr., Magal, Cosmin Barcauan, Adrian Salagean, Marco Melgar, Ranielson, Ovidiu Patrascu

absente: Castillo - accidentat

Min 2: Izmailov ii paseaza lui Popovic, acesta paseaza mai departe lui Sychev... Sychev scapa pe un culoar, dar suteaza peste poarta

Min 9: Kruglov suteaza de la distanta, dar Zimmermann reuseste sa pareze

Min 14: Anca este accidentat, intra Patrascu in locul sau

Min 26: Gusarov greseste, Cocis recupereaza si il lanseaza imediat pe Neaga, acesta patrunde in careu, dar suteaza peste poarta

Min 33: Izmailov ii paseaza lui Popovic in partea stanga, acesta centreaza, Sychev se inalta de langa Galamaz... si trimite mingea in poarta 1-0

Min 39: Peta ii paseaza lui Sychev in partea stanga, acesta ii paseaza lui Popovic in marginea din stanga a careului... iar atacantul rus inscrie cu un sut fenomenal dintr-un unghi imposibil 2-0

Min 45: Daniel Balan il lanseaza pe Tibi Balan in partea dreapta, acesta centreaza in careu... cap Neaga... BARA!!!!!

Pauza. 2-0. Suntem incapabili sa facem fata rusilor. Izmailov, Sychev si Popovic se distreaza cu noi. Nu am mai fost de mult timp dominati intr-o asemenea maniera.

Min 46: Goian ii paseaza lui Tibi Balan in partea dreapta, acesta trimite o centrare extraordinara in careu de unde Patrascu indeplineste doar o formalitate si inscrie cu o lovitura de cap bine plasata 2-1

Min 55: Ies Cocis si Gurskyi, intra Salagean si Melgar. Tibi Balan trece pe stanga

Min 57: Salagean recupereaza o minge la mijlocul terenului, ii paseaza lui Patrascu, acesta ii paseaza mai departe lui Neaga, atacantul intra in careu... dar suteaza peste poarta

Min 63: Kruglov greseste o pasa, Patrascu recupereaza, patrunde pe un culoar, intra in careu... dar este blocat de Nanni iesit in intampinare

Min 68: Kruglov bate o lovitura libera, cap Gusarov.... alaturi

Min 82: Patrascu recupereaza o minge si ii paseaza in stanga lui Tibi Balan, acesta centreaza in careu... cap Neaga... alaturi

Min 89: Salagean ii paseaza in stanga lui Pascovici, acesta ii paseaza in careu lui Patrascu... sut din intoarcere... respinge Nanni

Final. 2-1. Doua reprize complet diferite. Desi tot rusii au avut mai mult posesia, in a II-a repriza am inceput sa ne descurcam mai bine. Nu i-am mai lasat sa ajunga asa usor in situatii de gol, iar noi am inceput sa avem ocazii. Puteam sa si egalam, dar hazardarea lui Neaga si Patrascu in fata portii ne-au costat. E un rezultat bun, care ne da sperante in perspectiva returului cu Lokomotiv.

lokcfr0wv.jpg

Feyenoord - Chelsea 1-1 (Kuipers 24 - Torres 65)

Clasament:

1) Chelsea 4p

2) Lokomotiv 3p

3) Feyenoord 2p

4) CFR Cluj 1p

Cupa UEFA:

Poli - Olympiakos 1-2 (Mazilu 40 - Reinaldo 20, Martinez 75)

Parma - FC National 2-0 (Mora 19, Ilie 69 a.g.)

Xanthi - Steaua 0-0

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

"Puteam sa si egalam, dar hazardarea lui Neaga"

:hysterical:

NINONINONINONINO Atentiuneeee...presedintele federatiei de hambal isi face loc cu tricicleta prin story, va rugam nu obturati caile de access spre bucatarieeeee.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Ilici io zic sa continui ... pe cine nu intereseaza nu citeste.. ca doar nu o fi si aici "CNA" avandu-l presedinte pe Noel...

Oricum story-ul va continua in primul rand ca sa-i fac in ciuda lui Noel :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy