Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


De La Un Somer Oarecare...


Emilian

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

Ajung in Brazilie cu chiu, cu vai. Drumul e lung, obositor. Din fericire prima zi de munca avea sa fie foarte usoara. 2 jucatori aveam in lot, un portar - care avea sa se si accidenteze la primul antrenament, ceva mai intens decat era obisnuit - si un atacant, iar acela imprumutat de la o echipa. Despre stafful tehnic la fel de putine de spus: cate un asistent, un coach, un physio si un scout. Ultimul trimis urgent in cautare de tinere talente prin Brazilia.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Campionatul e in plina desfasurare, pe data de 19 am meci acasa. Jucam in grupa a 3a din campionatul Braziliei. Cu un sistem de disputare curios, total necunoscut mie. Probabil ca voi primi amanunte in zilele urmatoare.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Stadionul, Olimpico Albino Turbay, e maricel, 15.000 locuri capacitate. Maricel pentru o echipa din liga a 3a cel putin. Din care ultimele doua clasate retrogradeaza, iar primele doua promoveaza.

Tot asteptand informatii de la scout, ma trezec pe 17 septembrie ca e ultima zi de transferuri. Shit. N-am ce face, sunt nevoit sa sar peste scout si sa legitimez repede cativa jucatori mai rasariti. Si ieftini in principiu. Eder, un atacnt brazilian de 32 ani (D. 10; F.20; OB.10) este primul venit (1000 lire). Al doilea e o aripa dreapat de 38 ani, cu nume rasunator: GEOVANI (2000). MA gandesc cu groaza la reactia suporterilor la aflarea varstei jucatorului, dar... comentarii4ea.gif

Nu s-au bucurat mult, pentru ca sosirea lui Renatinho (MC, 31 ani - 9000) si a lui Ilson (DMC, 24 ani - 1000) i-a enervat la culme. In acceasi zi am mai obtinut semnaturile urmatorilor: Al.Silva (D/DMC - 23 - 10.000), Eder (DC, 25 - 1000) si Ochoa (D/ML, 21 - 35000), ultimul primul strain din lot (El Salvador)

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

19 septembrie 04

Debut. Am emotii mari. Mi-e teama de o catastrofa, chiar daca joc la ultima clasata, Cuieba. Am in lot doar 10 jucatori profesionisti, iar dintre acestia portarul e accidentat. N-am ce face si apelez la 3 amatori (soferul,c are zice ca se descurca in poarta, magazionerul si responsabilul stadionului). Joc in sistemul meu preferat, 442, am o singura rezerva pe banca... Asta este.

Ai mei incep in forta, parca pentru a ma linisti. Iar in m.34 Eder (strickerul) deschide scorul. Ce surpriza placuta. Dupa pauza gazdele nici nu exista in teren, in m.74 Eder semnand dubla. Batranul meu, Geovani o pune si el din lovitura libera in m.80, iar pe final Eder si Edivaldo iau barele la tinta. 3-0, sunt fericit. Si sarim de pe locul 7 retrogradabil, pe 6. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

26 septembrie 04

Al doilea meci. Primul acasa. In fata a doar 641 spectatori. Unde sunteti fratilor? Carnavalul e in februarie. Tot cu soferul, magazionerul si celalalt in teren. Ne viziteaza Paranda. Partida e echilibrata, cu atacuri de ambele parti. Golul cade in poarta noastra (m.26) in urma unui contraatac de manual. Peste 3 minute oaspetii raman in 10 si imi frec mainile de bucurie. Imediat dupa pauza insa, inca un contraatac Rapid si e 0-2. Magazionerul, Leonardo pe numele lui (joaca mijlocas stanga) tine sa-mi arata cat de mult iubeste clubul si reduce diferenta in m.65. Suntem pe val, dar batranul GEovani cerseste al doilea galben in m.75 si sansele noastre se duc pe apa sambetei. Ratarea lui Eder pe final parca nici n-a fost. 1-2, e clar ca-mi lipsesc jucatori.

Link to comment
Share on other sites

Cum sa incerci ca assistant manager??????

<{POST_SNAPBACK}>

Imi cer scuze, am crezut ca se poate. Am incercat ulterior si am vazut ca nu se poate decit ca manager. Cred ca ar fi fost intresant si ca assistant manager sa iei echipa de tineret, sa te ocupi de contracte s.a.m.d.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

10 octombrie 2004

Inca un meci acasa. Cu Santa Angelo. Probleme mari la completarea foii de joc. Ochoa e plecat la nationala, Geovani si Edivaldo sunt suspendati. Noroc ca si-a revenit portarul, Adir. Sunt nevoit sa mai iau doi tipi de la intretinere ca sa completez un "11" acolo.

Ce sanse sa fi avut? Mai ales ca din m.72 am mai ramas fara doi oameni in teren, portarul Adir si ilson fiind eliminati la aceeasi faza. 1-5 scor final. Eder (SC-ul) a marcat pentru noi, iar Silva a rata un penalty la 1-3.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

17 octombrie 2004

In deplasare, la CENE. Pana atunci am mai angajat doi scouts: un barzilian, trimis doua luni prin toata America de Sud si Florin Constantinovic, pe care l-am anuntat ca ar fi bine sa ramana in Romania. Tot pentru vreo doua luni.

Revenind la meciul meu, au revenit cei trei absenti de etapa trecuta, lipsesc cei doi eliminati. Se pare ca ne descurcam mai bine in deplasare si deschidem scorul prin Eder (12'). Gazdele mai rateaza si un penalty dupa 5 minute si imi frec mainile de bucurie. Egalarea survine totusi in ultimul minut al reprizei. In partea a doua gazdele mai marcheaza de doua ori si... 3-1. Revenim pe pozitia retrogradabila.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

31 0ctombrie 2004

In sfarsit mi se recomanda un fotbalist cat de cat mai bun: Fabio Vinicius - GK, free. Nu e mare valoare, dar oricum e peste ingrijitorul bazei. Tot astazi aflu uimit ca se disputa ultima etapa. Cu numarul 14. Si sunt deja retrogradat. :huh: Am un prieten care savureaza acum momentul, cu siguranta.

Jucam acasa cu Passo Funda, echipa cu nume interesant de altfel. Meciul de adio? Nu stiu, e ciudat campionatul asta. Desi in presa s-au anuntat retrogradatele, eu nu sunt pe lista. Pe lista Federatiei apar insa cu un R mare acolo. Edivaldo deschide scorul in m.18, dar in ultimul minut al reprizei luam doua goluri. Imediat dupa reluare Edivaldo egaleaza si stabileste scorul final. 2-2.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Emilian, cum naiba le reusesti, nu stiu. de cand joc CM&FM am reusit sa retrogradez o singura data, si atunci, la limita de tot.

O sa incep un joc in felul urmator: candidati la rotrogradare in Conference sa vad daca reusesc si eu.

Poate imi dai si o sugestie.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

1 decembrie 2004

A trecut o luna. Intre timp am venit acasa. Stau in asteptare. Oficialii clubului nu m-au anuntat nimic. Mai raman sau nu la echipa. Aflu ca Sao Paulo este noua campioana a Braziliei. Si cam atat din tara cafelei.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

01 ianuarie 2005

In Brazilia se da liber la transferuri. Eu, tot la Ceritano. Ce sa fac!? Ma apuc de treaba. Cei 14.000 disponibili pentru transferuri asteapta sa fie cheltuiti. Mai gasesc un Geovani, de 37 ani, mijlocas stanga. Cam o mie. Ma risc, n-am ce face.

02 ianuarie 2005

Inevitabilul se produce. Sunt anuntat ca pot sa-mi fac bagajele. Hmm, a fost o experienta tare scurta. Si nu apuc nici carnavalul. Nu apuc sa rezerv bilete de avion pentru Romania, insa ca...

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

8 ianuarie 2005

Ajung in Cape Town. Ca un facut am primul meci in aceeasi zi. E o regula la echipele mele se pare. Clubul este destul de puternic din cate imi dau seama, atata timp cat poate sustine si o echipa U19. Lotul este numeros, deci sunt multumit si din punctul asta de vedere. Am de unde alege, asta e important. Stadionul are un nume interesant: Wynberg Military Camp. Are 5000 de locuri (3000 scaune). La intrare troneaza o poza mare a lui Quinton Fortune. Deci de aici ai plecat baiete! Surpriza e mai mare cand aflu ca de fapt First Division la ei e un fel de Divizia B la noi. Shit!

Vedeta echipei:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy