Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


De La Un Somer Oarecare...


Emilian

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

IUNIE 2004

Sunt in sfarsit posesor al unui carnet de antrenor. Antrenor roman. Numele meu este Dumitru Cristian-Emilian, Emilian C. Dumitru de astazi inainte. Nume de scena, sau cum vreti sa-i ziceti. Mi-am dorit mult asta. Numele unor antrenori romani exceptionali mi-au staruit mereu in minte: Covaci, Muciulescu, Boloni. Recunosc ca as da orice sa ajung macar la nivelul lor. Si daca i-as depasi...

32 ani. Nu-i o varsta inaintata pentru a ince o cariera in antrenorat. Dar unde? E vacant si toate locurile sunt ocupate. Cel putin la echipele mai cunoscute. N-am chef sa incep munca de la copii sau juniori. Vreau performanta. Iar asta o obtii lucrand cu seniorii. Imi public CV-ul pe internet cu specificatia ca astept oferte de la cluburi din urmatoarele tari: Argentina, Brazilia, Anglia, Franta, Germania, Olanda, Italia, Portugalia, Romania, Africa de Sud, Coreea de Sud, Spania si USA. Specific ca am cunostinte mair de fotbal, un database huge cum ar spune unii. Si astept. Ce altceva sa fac?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

10 iulie 2004

Daca tot sunt liber trag o fuga in LA. Se joaca meciul starurilor, All Stars cum le place americanilor. Castiga Estul la scor, iau notite nu gluma. Cunningham mi-a placut foarte mult, oare o sa ajung sa-l antrenez vreodata?

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

15 iulie 2004

Ma intorc fuga-fuguta in Europa. Nu vreau sa pierd meciul Otelului in primul tur preliminar UEFA. La Shamkir. Unde draq vine asta? Ma uit la TV la meci desigur. Nu prea multe note, doar IAcob scris scolo intr-un colt de pagina. 2-2. Probabil ca in retur isi vor asigura calificarea.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

28 iulie 2004

Tot fara slujba. Ce sa fac? Ma duc cu Dinamo in Azerbadjan. Joaca in al doilea tur preliminar cu Netki. Rusinos. 2-1 pentru azeri. Mi-au palcut Niculescu (marcatorul uli Dinamo) si un atacant azer in varsta de 34 ani, cu un nume prea ciudat ca sa-l pot scrie aici. Sper sa-mi fie de folos notitele astea candva.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

29 iulie 2004

Ma intorc in tara si ma indrept repede spre Galati. Fara sa forteze prea mult, galatenii administreaza un 4-1 celor de la Shamkir. Iacob a fost acolo din nou, ar fi o solutie buna la o viitoare echipa condusa de mine.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

1 august 2004

Liber ca pasarea cerului. Au inceput mai toate campionatele. Nici macar un zvon acolo ca ar fi vreo echipa interesata de serviciile mele. La draq. Ce naiba mi-a trebuit mie antrenorat!? MAi bine cotizez repede la PSD niste banuti, sa ma inscriu pe listele pentru parlamentare. Cica cu 500 milioane prind un loc de deputat. Sau sa mai astept?

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

11 august 2004

Din nou in Stefan cel MAre. Dinamo - Young Boys. Ce sansa pentru Romania. Asta era la startul aprtidei. La final? Injuraturi pe stadion, Borcea, Badea, Netoiu si Andone luati la rand la sex oral. 0-4, cu Chapuisat in rol de primadona.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

25 august 04

In lipsa de altceva, m-am dus la Berna pentru returul lui Dinamo. Ionut Badea a marcat o data si a mai spalat astfel din rusinea turului. Pacat, a fost o sansa irepetabila poate.

A doua zi, in UEFA, Otelul face un meci senzational la Galati in fata Legiei si castiga cu 3-0, egaland scorul din tur. Din nefericire la penalty-uri i-a lasat puterile. Steaua s-a calificat mai departe cu o dubla victorie la BATE.

Link to comment
Share on other sites

Stau in asteptare.

<{POST_SNAPBACK}>

Da-i un apply for job, dar ca manager n-ai sanse decit la echipe de divizia B. Eventual incerca ca Assistent Manager. Eu am incercat chestia asta si am prins Ghimbav-ul, dar mai bine ma impuscam. Chestia asta cu low-division manager mi se pare masochism.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

LLM RULZ! The only way to play! E vorba sa iei o echipa, sa o ingrijesti, sa cresti jucatori, si, incet-incet, sa o duci spre succes. Satisfactiile sunt infinit mai mari, iar lupta la retrogradare este de 3-4 ori mai aprinsa decat lupta pentru titlu. Si s-a mai discutat despre asta, jocul este Football Manager, nu Assistent Football Manager, asa ca nu poti fi asistent.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur
Da-i un apply for job, dar ca manager n-ai sanse decit la echipe de divizia B. Eventual incerca ca Assistent Manager. Eu am incercat chestia asta si am prins Ghimbav-ul, dar mai bine ma impuscam. Chestia asta cu low-division manager mi se pare masochism.

Apply for job. Da. Antrenorul Braziliei refuzat de un Lazio fãrã şanse de rãmânere în A. La Ghimbav ai ajuns cã aveai nationalitatea necesarã. Pânã acolo am ajuns şi eu. Pentru Emilian ar fi nevoie de ceva reputatie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy