Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Cum Reintorc Un Jucator Din Vacanta?


Bogonici

Recommended Posts

Salut!Am o problema.Am in lot un jucator strain,ce nu a reusit sa se adapteze in Romania.I-am sugerat sa isi ia o mica vacanta,pentru a scapa de stres.Insa lipseste cam de o luna si transferul sau m-a costat 600k.Este principalul meu atacant din pacate...

Oricum e o chestie cam ciudata fiindca el e muntenegrean,dar vorbeste sarba.Eu am inca 3 jucatori in lot care vorbesc si sarba si romana...Am avut jucatori din Chile sau Argentina care nu au avut nici o problema cu acomodarea,desi nu mai aveau nici un vorbitor de aceeasi limba la club.

Acum,ce pot face ca sa il aduc inapoi?Se va intoarce singur sau trebuie sa fac eu ceva.Prin conversatie cu el nu cred ca rezolv nimic...

Link to comment
Share on other sites

Sau trebuie sa-l vanda ca nu se adapteaza.

A venit pana la urma si nu s-a adaptat.In primul meci de la revenire in care l-am introdus s-a accidentat in primele 10 minute si sta pe bara 2 saptamani...I-am promis ca ii aduc ''companie'',insa cred ca e mai bine sa il vand.Aveti propuneri pentru atacanti,pana in 28 de ani,rapizi si tehnici?Acesta despre care am vorbit era Filip Kasalica.A dat cateva goluri,insa nu a avut randamentul pe care il asteptam....

Link to comment
Share on other sites

Daca ne spui si ce criterii mai urmaresti la acel atacant , poate te putem ajuta. Ma refer la criteriile mai importante, valoarea , salariul , etc :) Si inca ceva , la ce echipa esti ?

Vreau un super atacant.Salariul pana in 8.250,fiind cel mai mare salariu pe care i-l pot oferi unui jucator la Pandurii Targu-Jiu.Eu as oferi pana in 4 milioane pe un atacant,insa unul foarte bun.Sunt in sezonul 2.Si am sanze 75% sa ma calific in primavara europeana in UCL(mai am 2 meciuri de jucat,unul acasa,am 8 puncte,sunt pe primul loc in grupa,iar echipa de pe locul 3 are 4.Am meci acasa cu Bayern,echipa de pe 3,pe care am batut-o la Munchen.Pe 2 e OL cu 7 puncte cu care am meci la Lyon:(().Eu m-am orientat catre Carlos Munoz de la Colo Colo.Insa 8.5 milioane e o suma mare si pentru Chelsea....E un atacant foarte bun,sau cel putin are niste atribute foarte mari.Salariul nu e o problema.Cere 3000 sau 4000 pe saptamana.Il mai pot lua si pe Teo Guttierez de la Racing.Costa 4.5 milioane,insa are un salariu putin mai mare,dar pe care mi-l permit....

Aveti alternative?

Multumesc pentru raspunsuri;)

Link to comment
Share on other sites

E rapid,tehnic,stie limba,nu cere bani multi,jucat ca poacher e minunat pt campionatul nostru+e constant

Si eu l-am urmarit pe Machado.Insa nu stiu cat de eficient este in UCL.In Liga 1 nu prea am probleme cu atacul.Eu marchez cel mai des cu jucatorii din linia mediana...dar in UCL atacantii mei nici macar nu misca.Nu ca as avea nu stiu ce super atacanti,dar oricum ma descurc rezonabil,tinand cont ca sunt pe locul 1 in Romania si am numai victorii.Am o aparare foarte buna,dar atacul e doar ca sa fie.Eu vreau un atacant rapid tehnic si care sa finalizeze bine.Machado e totusi jucator de Liga1,nu de UCL.Dar la un club precum Pandurii sa dai 8 milioane pe un jucator e o nebunie...

Link to comment
Share on other sites

Sami Allagui - Mainz , Josh Simpson - Maniaspor , Juan Manuel Martinez - Velez.

Toti 3 au trecut pe la echipele la care am stat mai mult sau mai putin , toti 3 au confirmat.

Mi-am amintit si de Vaclav Kadlec de la Sparta Praga.

Astia nu vin la Pandurii frate!

Link to comment
Share on other sites

Amandoi sunt de Ucl,trebuie sa ai echipa buna in toate compartimentele

Machado arata bine in 2015,dar mie imi trebuie un atacant destul de bun acum.Tardelly e deja la Granada in Primera,si nu cred ca mai am sanse sa il aduc.....Credeam ca exista si in Fm12 un atacant precum era Garra Dembele in Fm11.Ieftin,adaptabil si un super jucator.Cand m-am plictisit eu de joc,adica prin al 3 lea sezon valora in jur de 6 milioane si era urmarit de o gramada de echipe,fiind unul dintre golgheterii UCL.5-6 goluri pana in optimi ,daca imi aduc eu bine aminte.Eram calificat in sferturi,dar jucatorii deja aveau ceva unii cu altii,iar,in iarna sezonului trecut transferasem in nestire in jur de 5-6 jucatori.Am cheltuit in jur de 15 milioane atunci,multi dintre acei jucatori devalorizandu-se considerabil,deoarece aveam in jur de 7-8 jucatori pe acelasi post.

Oricum multumesc mult pentru sfaturi;)

Link to comment
Share on other sites

Sami Allagui - Mainz , Josh Simpson - Maniaspor , Juan Manuel Martinez - Velez.

Toti 3 au trecut pe la echipele la care am stat mai mult sau mai putin , toti 3 au confirmat.

Mi-am amintit si de Vaclav Kadlec de la Sparta Praga.

Kadlec s-a dus pe vreo 10 milioane la Chelsea,Allagui are un salariu imens acum,26k,iar simpson e destul de batran si oricum nu ar fi venit.Pe Martinez il gasisem si eu,si chiar cred ca e un jucator bun de UCL,partea buna fiind ca il pot lua gratis din iarna,insa vine abia in vara.Dar oricum nu cred ca ar vrea sa vina,cel putin asa zice scouterul,desi jucatori din Argentina sau Brazilia ''cu nume'' vor sa vina la echipa.

Link to comment
Share on other sites

Subscriu , e decent Malonga.

Titular la Sporting Lisabona.........Chiar asa.Marian,daca tu esti la Dinamo in 2016,il poti lua,daca ai vrea pe Rene Mihelic de la Nacional Madeira.Eu nu pot lua jucatori nici macar din a 2 a liga portugheza.......Cred ca trebuie sa ajung in sezonul 3.Am doar 2 stele si jumatate la reputatie...Cu U Craiova in Fm11 avea 3 sau 3 si jumatate.E mare diferenta.Stiu ca si in Fm11 am vrut sa il iau pe MIhelic si de asta intreb.Eu zic ca merge excelent pentru UCL la Dinamo,daca ar vrea sa vina.Depinde de linie mediana ai.Dar baiatul e talentat si destul de tanar.in 2016 cred ca are in jur de 26-27 de ani.In Fm12 pare si mai bun.....

Multumesc pentru raspuns.

Link to comment
Share on other sites

Titular la Sporting Lisabona.........Chiar asa.Marian,daca tu esti la Dinamo in 2016,il poti lua,daca ai vrea pe Rene Mihelic de la Nacional Madeira.Eu nu pot lua jucatori nici macar din a 2 a liga portugheza.......Cred ca trebuie sa ajung in sezonul 3.Am doar 2 stele si jumatate la reputatie...Cu U Craiova in Fm11 avea 3 sau 3 si jumatate.E mare diferenta.Stiu ca si in Fm11 am vrut sa il iau pe MIhelic si de asta intreb.Eu zic ca merge excelent pentru UCL la Dinamo,daca ar vrea sa vina.Depinde de linie mediana ai.Dar baiatul e talentat si destul de tanar.in 2016 cred ca are in jur de 26-27 de ani.In Fm12 pare si mai bun.....

Multumesc pentru raspuns.

http://localhostr.com/file/jsTxCfn/Phil%20Williams%20Overview_%20Attributes.png si http://localhostr.com/file/Wg4ZUFx/Francisco%20Overview_%20Attributes.png l-au scos din echipa pe Tardelly;momentan nu mai transfer nimic am lot f. bun vreau sa prind minim sferturile Ucl

Link to comment
Share on other sites

http://localhostr.co...0Attributes.png si http://localhostr.co...0Attributes.png l-au scos din echipa pe Tardelly;momentan nu mai transfer nimic am lot f. bun vreau sa prind minim sferturile Ucl

Deci il poti aduce pe Rene Mihelic sau nu:))).Eu vreau sa stiu daca caut un alt MC in locull lui.Nu stiu daca vrea sa vina in Liga 1 si de asta ma intereseaza.Imi trebuie un MC mai bun ca si Vranjes.Il mai am si pe Eric Pereira,dar in UCL joc cu 2 mijlocasi in centru.Oricum vreau sa vad daca ar veni in viitor,nu acum....

Link to comment
Share on other sites

Ma gandeam sa-ti ( sau sa va ) recomand niste jucatori , zic eu buni si destul de ieftini. O sa precizez pretul si echipa de unde l-am adus. Ar fi urmatorii: - Nengomasha Tinashe - 250k - Kaizer Chiefs

- Hoban Ovidiu - 475k (merita) - Gaz Metan Medias

- Sarghi Cristian - 150k - Otelul Galati

- Gabriel Machado - 475k - Universitatea Cluj

- Bekamenga Christian - 0k - free agent

- Ganou Ibrahim - 0k - free agent

- Leo Veloo - 0k - free agent

Astia toti eu i-am adus la Dinamo ( Bucuresti ) in primul sezon, pe langa altii mai scumpi cum ar fi Chipciu sau Darko Lazovic. Toate transferurile m-au costat 3.8 milioane ( euro ) , in conditiile in care doar pe Alexe am luat 3 milioane + 50% din viitoarea suma de transfer. Am 2 cariere in paralel , cu Dinamo Bucuresti si cu Dinamo Zagreb. La Zagreb nu ar fi venit mai mult ca sigur acesti jucatori. Joc si cu Dinamo Zagreb pentru ca salvarea respectiva o joc online cu tata ( el fiind cu Hajduk ).

Link to comment
Share on other sites

Ma gandeam sa-ti ( sau sa va ) recomand niste jucatori , zic eu buni si destul de ieftini. O sa precizez pretul si echipa de unde l-am adus. Ar fi urmatorii: - Nengomasha Tinashe - 250k - Kaizer Chiefs

- Hoban Ovidiu - 475k (merita) - Gaz Metan Medias

- Sarghi Cristian - 150k - Otelul Galati

- Gabriel Machado - 475k - Universitatea Cluj

- Bekamenga Christian - 0k - free agent

- Ganou Ibrahim - 0k - free agent

- Leo Veloo - 0k - free agent

Astia toti eu i-am adus la Dinamo ( Bucuresti ) in primul sezon, pe langa altii mai scumpi cum ar fi Chipciu sau Darko Lazovic. Toate transferurile m-au costat 3.8 milioane ( euro ) , in conditiile in care doar pe Alexe am luat 3 milioane + 50% din viitoarea suma de transfer. Am 2 cariere in paralel , cu Dinamo Bucuresti si cu Dinamo Zagreb. La Zagreb nu ar fi venit mai mult ca sigur acesti jucatori. Joc si cu Dinamo Zagreb pentru ca salvarea respectiva o joc online cu tata ( el fiind cu Hajduk ).

Una e Dinamo si una e Pandurii.Lazovic nu vrea sa vina nici acum....Gnanou era un fundas spre care ma orientasem si eu,insa nu ii puteam satisface pretentiile salariale.Negomasha e destul de scump acum,tinand cont ca sunt in sezonul 2.De fapt ,incepand cu sezonul 2,toti jucatorii sunt mult mai scumpi,un lucru care ma face sa imi pierd interesul in a juca Fm dupa 3-4 sezoane,cand sumele de transfer sunt colosale in raport cu primul sezon.Leo Veloso e slabut in comparatie cu Cardoso(un fundas foarte bun,chiar daca e la Pandurii),sau Subasic.Hoban nu a vrut sa vina atunci,iar acum am jucatori mult peste el.Bekamanga e un jucator despre care nu am auzit nimic,dar nu stiu ca de bun poate fii.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy