Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Cum Reintorc Un Jucator Din Vacanta?


Bogonici

Recommended Posts

Eu incerc sa te ajut cu opinii cat de mult pot :D . Stiu ca e putin cam trist la o echipa de talie mica din campionatul romanesc, am jucat cu Farul sezoane intregi , peste 15 , si la inceput este foarte dificil. Ma rog , si sezoanele imediat urmatoare sunt dificile , abia dupa sezonul 4 incepi sa intelegi ceva din cariera , la un nivel mai mare. Eu sincer am ales Dinamo in Romania doar pentru echipa a 2-a. Eu sunt un impatimit al jucatorilor tineri , si de obicei ii iau dar in primul sau primele sezoane sunt trimisi imprumut sa joace si sa se afirme. La Dinamo e mult mai usor , joaca la Dinamo 2 in liga a 2-a , iar daca am probleme de lot la echipa mare, se ivesc si ceva sanse si aparitii in liga 1. Exact cum imi place :D

Later edit: Ca sa fiu si pe subiectul topicului , Nengomasha doar ce s-a intors din allow of absence , si iar a plecat :)). Nu se adapteaza deloc... :(:oops:

Link to comment
Share on other sites

Eu incerc sa te ajut cu opinii cat de mult pot :D . Stiu ca e putin cam trist la o echipa de talie mica din campionatul romanesc, am jucat cu Farul sezoane intregi , peste 15 , si la inceput este foarte dificil. Ma rog , si sezoanele imediat urmatoare sunt dificile , abia dupa sezonul 4 incepi sa intelegi ceva din cariera , la un nivel mai mare. Eu sincer am ales Dinamo in Romania doar pentru echipa a 2-a. Eu sunt un impatimit al jucatorilor tineri , si de obicei ii iau dar in primul sau primele sezoane sunt trimisi imprumut sa joace si sa se afirme. La Dinamo e mult mai usor , joaca la Dinamo 2 in liga a 2-a , iar daca am probleme de lot la echipa mare, se ivesc si ceva sanse si aparitii in liga 1. Exact cum imi place :D

Pandurii are echipa a 2 a in liga a 3a sau a 4 a.Nici nu prea ai ce face.Oricum Farul in Fm 12 nu pare o echipa asa slaba...Adica are cativa jucatori destul de buni.De exemplu Digbeu.Dar te inteleg de ce ai ales Dinamo.E enervant sa iei o echipa din liga secunda si sa incerci sa castigi ceva cu ea.Plus ca vezi cum toti jucatorii buni pleaca pe la alte echipa iar tu nu ai ce face.Bugetele nu mai are rost sa le aduc in discutie...Cel putin in Fm11 aveam la Craiova bugetul salarial undeva aproape de 100k.La Pandurii 25k.....Cine vine pe un salariu maxim de 3300k?Pai la Pandurii nici macar nu ai ce vinde,ca sa iti maresti bugetul...La Dinamo pe Alexe,Ganea si Niculae iei peste 4-5 milioane.La Pandurii intreaga echipa valoreza la inceput 2.5milioane.Acum am o echipa mult peste Liga 1,dar totusi imi lipseste un atacant.Carlos Perez din Chile mai e o varianta,dar nu stiu ce randament va da.Oricum trebuie sa imi vina Borja de la Red Star acum,liber de contract.Sa vad ce o stii si el.

Pe Machado il pot lua.Insa nu vreau sa dau pe el 2-3 milioane.Scouterul zice ca echipa sa,U Cluj,nu doreste sa il vanda.El valoreza acum in jur de 700k.Eu zic ca Borja e peste el.Acum sa vad si cum se adapteza si ce stie.Oricum multumesc mult pentru sfaturi;)

Link to comment
Share on other sites

Pe Machado nu ai cum sa-l iei ? Sau deja s-a dus prin alte parti ? :) uite , atasez un print screen cu performantele lui jucat Advanced Forward intr-un sistem 4-2-3-1 , cu unul din cei doi wingeri jucati inside forward.

39162157.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Trecand peste faptul ca in primul sezon se adapteaza cu pozitia in teren ( de la 4-4-2 cu un alt atacant langa tine , cel in cauza fiind Tony , la 4-2-3-1 in care tu esti varful de lance ) si cu coechipierii eu zic ca e decent.

Inainte sa cumperi jucatori sa pui de vreo 3-4 ori scoutul sa-l vada. Asa te poti uita daca se poate adapta sau nu.

My bad :(

Later edit: Ce ziceam de accidentari si de sanse pentru tineri. S-a rupt Machado ( :ranting::capu ) , si isi face loc in primul 11 nimeni altul decaaaaaat ?? Exact , Ţucu :good:

Link to comment
Share on other sites

Pe Machado nu ai cum sa-l iei ? Sau deja s-a dus prin alte parti ? :) uite , atasez un print screen cu performantele lui jucat Advanced Forward intr-un sistem 4-2-3-1 , cu unul din cei doi wingeri jucati inside forward.

39162157.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Trecand peste faptul ca in primul sezon se adapteaza cu pozitia in teren ( de la 4-4-2 cu un alt atacant langa tine , cel in cauza fiind Tony , la 4-2-3-1 in care tu esti varful de lance ) si cu coechipierii eu zic ca e decent.

My bad :(

Later edit: Ce ziceam de accidentari si de sanse pentru tineri. S-a rupt Machado ( :ranting::capu ) , si isi face loc in primul 11 nimeni altul decaaaaaat ?? Exact , Ţucu :good:

Spre Tucudean m-am orientat si eu.180k e maruntis.nu are nici salariu mare si aproape la fel de bun ca si Kasalica:)).Si vrea sa si vina.Cred ca e un jucator bun de viitor,si poate face fata si acum.

Multumesc Marian pentru reply;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy