Jump to content

Jucator Suspendat Ca Umbla Prin Baruri...


Shamuray

Recommended Posts

Joc de ceva ani FM, dar asa ceva vad pentru prima data.

Am luat un jucator tanar din Argentina, 18 ani atacant 16 finishing 15 composure 15 acceleration. A semnat liber de contract, i-am dat un salariu baban (cel mai mare din echipa) de 4k pe luna. Echipa abia a promovat din liga 2 si nu am mai avut fond de salarii sa iau si alti jucatori.

Credeam ca am dat lovitura mai ales ca celalalt atacant e capitanul Algeria U21 si in returul trecut a dat 12 goluri si 14 assisturi in 15 meciuri.

Surpriza a venit inainte de primul meci cand am primit un message ca argentinianul meu si "star"-ul echipei a fost vazut iesind din bar la 5 dimineata si din cauza asta board il suspenda pentru urmatoarele 2 meciuri.

Am incercat un Private chat cu el da raspunde aggresive si are moralul Abysmal ...

habar nu am ce sa-i fac, echipa merge bine, in 8 meciuri 4 vicorii 4 infrangeri, ma oftic doar ca asta ia banii dar cand il bag pe teren ia nota 5,8 max si comment :" had a poor game"...

A mai patit cineva asa ceva ? si daca da ce solutii ati aplicat.

Pacat ca nu ma duce capul sa dl screenshoturi :/

Link to comment
Share on other sites

Echipele mari sunt obisnuite deja cu treaba asta. Intodeauna intr-o echipa de vedete va fi un prostanac ce va merge din bar in bar dupa fiecare meci. Un exemplu recent este Tevez la City care face ce vrea, cand vrea si cum vrea fara sa-i pese de seici, bunici etc. Are un salariu enorm si n-a mai jucat de 1 sezon.

La o echipa mai mica e ceva mai rar. Mare lucru nu prea ai ce sa faci indiferent de calitatile tale de "manager". Ori incerci sa-l vinzi cu un pret indeajuns sa-ti scoti parleala (adica salariu platit pana in momentul in care decizi sa-l vinzi) ori il trimiti la echipa a doua si ii spui sa-si bage mintile in cap.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Echipele mari sunt obisnuite deja cu treaba asta. Intodeauna intr-o echipa de vedete va fi un prostanac ce va merge din bar in bar dupa fiecare meci. Un exemplu recent este Tevez la City care face ce vrea, cand vrea si cum vrea fara sa-i pese de seici, bunici etc. Are un salariu enorm si n-a mai jucat de 1 sezon.

La o echipa mai mica e ceva mai rar. Mare lucru nu prea ai ce sa faci indiferent de calitatile tale de "manager". Ori incerci sa-l vinzi cu un pret indeajuns sa-ti scoti parleala (adica salariu platit pana in momentul in care decizi sa-l vinzi) ori il trimiti la echipa a doua si ii spui sa-si bage mintile in cap.

Link to comment
Share on other sites

ce faceti mai aici in postul meu? va certati? :pilot: lol, , oricum am scapat de jucatorul ala peste 2 sezoane in care a fost mai mult rezerva ori neinclus in lot. Am gasit niste fraieri de pe la Tigres sa-mi dea 500k pe el + 35% of next sale.

Ca off topic am ajuns in al 5-lea sezon cu Chindia (anul trecut terminat pe locul 6, ratat locul UEFA in ultimul meci :( .

Am zis ca anul asta ma calific cel putin din cupa, da de unde tocmai mi-o dat Snagov 6-0 in cupa de imi vine sa dau delete la joc si sa incep din nou.

Link to comment
Share on other sites

nu eram/sunt de acord cu ce ai scris. atat de diferita e parerea mea incat am ales calea cea mai simpla.

Argumenteaza nu lua calea cea mai simpla, ca asa si eu pot sa-ti tai un post si sa zic ca am ales calea cea mai simpla. Cu ce n-ai fost de acord? Ca intr-o echipa formata exclusiv din "vedete" nu o sa fie nimeni cu gura mare? Sau cu ce mai exact? Eu am luat un exemplu concret din realitate aproape similar cu cel de aici si i l-am aratat.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

sunt surprins ca inca se mai zice "lol". de fiecare data cand il citesc imi imaginez pe cineva razand asa:

ceea ce ma duce cu gandul la faptul ca cine il foloseste trebuie sa fie ori scelerat si se amuza la cel mai mic rahat, ori habar n-are ce inseamna.

Link to comment
Share on other sites

@boogiesbc

nu fi asa surprins... bine daca auzi pe cineva zicand "lol" ai putea fi, dar folosit scris care e problema? " lol, btw, wtf, cya etc etc" sint doar o gramada de acronime pe care o multime de oameni le folosesc in conversatiile textuale. mai ales in mmo-uri. mmo= joc, FM=joc, forum de FM= forum de gameri.

oricum, personal sint aici ca sa discut, "share", gasesc info legate de joc.

amuzant totusi cum se gasesc unii din astia peste tot, in alt post ma trimitea unu in clasa 2 la gramatica. postul asta se leaga de "lol"...

poate vb despre FM ?

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

inteleg ca nu este culeanu sa vorbesti limba romana si mai degraba o incerci in engleza, desi sunt aproape convins ca nu o stapanesti, dar problema mai mare este ca "LOL" inseamna "laugh out loud", ceea ce tradus in romana printr-o aproximare curajoasa ar fi "razi de te caci pe tine".

ce faceti mai aici in postul meu? va certati? Rad de ma cac pe mine cand vad.

Observi ciudatenia acum?

Link to comment
Share on other sites

lol - originally meant "laughing out loud", but now is the most common expression in any text conversation, just used instead of HAHA or any giggle or something like that. Also used all the time when there's nothing else to say... LOL key should be added to a standard keyboard.

am dat copy paste mi lene sa ma obosesc sa explic.

totusi nu ar trebui sa se discute despre FM pe site asta? :( ce conteaza daca scriu lol, daca omit o virgula ori scriu " vb" in loc de "vorbesc"

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

desigur, lol ar trebui pus pe tastatura. multumesc pentru explicatia copiata de la un imbecil care nu e in stare, cel mai probabil, sa aiba o conversatie cu o persoana si care, si mai probabil, este un iliterat.

pe langa asta, imi place logica de a scrie lol (3 litere) in loc de haha (4 litere), pe care daca le tastezi iti mananca ambele mai putin de 1 secunda din viata.

trecand la doleanta ta, se discuta de fm aici si cand se discuta, se discuta bine. se vorbeste despre antrenamente, despre tactici, asezari in teren, la corner etc. Am vazut in ultimii ani unele discutii on-topic chiar zdravene. si da, conteaza sa scrii corect pentru ca noi nu citim cum scrii tu, noi citim cum se citeste, cu semne de punctuatie si cuvinte intregi. ma indoiesc ca este un efort considerabil sa pui o virgula sau sa scrii un cuvant intreg avand in vedere ca tot ce faci este sa iti arunci crenvurstii aia pe care ii numesti degete pe tastatura. DAR, dar, daca te deranjeaza sa scrii corect si simti ca iti pierzi timpul scriind normal doar pentru a fi inteles de ceilalti, poti sa scrii cum vrei tu, scrie prescurtat, ca sunt convins ca in secundele economisite vei vrea sa analizezi filosofia lui Freud sau de alde Jung, Nietzsche etc. sau vei face alte lucruri importante.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Echipele mari sunt obisnuite deja cu treaba asta. Intodeauna intr-o echipa de vedete va fi un prostanac ce va merge din bar in bar dupa fiecare meci.

La o echipa mai mica e ceva mai rar.

1. unul ? doar unul ?

2. yeah right. mai rar... pfff!

Argumenteaza nu lua calea cea mai simpla, ca asa si eu pot sa-ti tai un post si sa zic ca am ales calea cea mai simpla.

iaca argumentasi.

ai fi lipsit de originalitate sa procedezi asa, nu crezi ?

Link to comment
Share on other sites

1. Eu am dat exemplu o echipa in care intodeauna exista un jucator care face strambe. Pot fi si 2 si 3 si 10.

2. La echipele mici am zis e ceva mai rar, n-ai cum sa negi asta. tu ai venit cu yeah right, pfff. Ok, no comment.

Postul tau plin de originalitate nu-si avea rostul cu astfel de argumente.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy