Jump to content

Football Manager 2012 Patch 12.0.3


Mihai

Recommended Posts

  • MentholBoy

We are pleased to announce that the Football Manager 2012 Patch 12.0.3 is now available to download. Steam will need to be set to ONLINE mode to automatically update your game with the patch.

This entire content of the patch can be found below.

Changelist for Football Manager 2012 Patch 12.0.3:

Competition

===========

USA

===

- Fixed a crash on season turnover when adding MLS into the game without having it loaded at game start.

- Fixed Vancouver, Portland and Philadelphia not having Academy players properly generated.

- Fixed a crash when playing with two human managers and one of them was claiming a player waived by the other human manager.

General

=======

- Fixed an issue where adding a league was causing more people then needed to be loaded into the game.

Editor

======

- Fixed an issue with international competitions sometimes getting the wrong number of teams from a continent.

Match

=====

- Fixed scaling of distance run stat in match stats.

Training

========

- Included positioning training to goalkeeper shot stopping training

Link to comment
Share on other sites

E clar. Vor incepe sa scoata mai multe patchuri decat in anii trecuti. Pai 11.3 anu trecut era pe la inceputul urmatorului an. Bine, acum e 12.0.3 deci ...

Oricum bine ca au reparat faza cu positional training. Acum ca sunt si eu in EPL cu Nottm Forest, bag la greu diseara :D

Link to comment
Share on other sites

Nu are legatura antivirusul cu memoria consumata de fiecare proces in parte. Si la mine ajunge peste 1 gb, iar cand inchid jocul (dupa cateva ore de stat in el), imi sta peste 1 min cu ecran negru si caraie hardul, dau alt tab si imi da eroare ca jocul s-a crashuit. :( Mereu face asa.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Nu se poate face nimic. Doar daca ai suficienta memorie RAM sa dezactivezi memoria virtuala de pe HDD.

FM de cand e el consuma foarte multa memorie virtuala. De fapt problema e mult mai veche, chiar de la CM.

Asa e facut, nu a stat nimeni de la SI sa se ocupe de chestia asta. De-asta sunt cu el probleme de performanta, si de asemenea, de-asta mai sunt crash-uri, generate de ceea ce se numeste "memory-leak".

Pune-i memorie virtuala suficienta, si va merge.

Memoria e consumata mai ales cand vezi meciul, deci banuiesc ca extrage acolo toate animatiile.

Link to comment
Share on other sites

am 4 gb de ram,aplicatiile deschise sunt steam si fm12 si ajunge la 1,4-1,5....sa nu zic cat de urat face hardul dak bag jocul in bara si deschid mozilla!

ieri pt prima data mia dat o eroare ceva de genul "microsoft visual C++" , noroc k am dat save saptamanal altfel....

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

BUG MAJOR

De nu stiu cate editii persista bug-ul asta de-a dreptul enervant: la egalitate de puncte, se ia golaverajul ca si criteriu de departajare cand scrie clar si in fm ca "results between teams" conteaza.

Ceva atata de simplu sa nu fie in stare sa repare?

Rezultate directe: real 2-1 barca, barca 1-0 real.

t7ya94.png

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Mi se pare foarte marfa treaba cu update uri mai dese, scoase doar pe steam. Intrebarea este, pentru modificari de game engine nu de database trebe cariera noua ca sa fie implementate schimbarile ?

doar modificarile de database necesita joc nou, cele de match engine se aplica automat pe orice cariera

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Alta chestie destul de incomoda:

In momentul in care incepi o noua cariera si dai, normal, "save", nu iti apare fereastra sa denumesti aceasta noua salvare ca si cum ai fi dat "save as" (in orice domeniu primul "save" e de fapt "save as").

Chestia foarte nasoala e ca se salveaza automat peste precedenta salvare/cariera. Tocmai terminasem o cariera cu Atletico Madrid si incepusem cu Roma. Norocul meu e ca salvez fiecare sezon in parte, altfel pierdeam toata cariera cu Atletico...asa am pierdut doar perioada de transferuri din sezonul proaspat inceput.

Deci, atentie, nu dati "save", ci "save as" cand incepeti o noua cariera!

PS: Nu stiu cum e daca ai bifata optiunea aceea de "ask to save new game" sau cum ii zice, mereu dezactivez optiunea.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy