Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Dinamo Bucuresti


Reddog

Recommended Posts

A venit jocul, a venit momentul sa incerc sa demonstrez lumii intregi ca Dinamo este o mare echipa. Tocmai ma pregateam sa scriu ca, in mod surprinzator, este. Dar a venit ultimul meci si m-am enervat :P

S-o luam cu inceputul:

* Jucatorii sunt la fel de slabi pe cat sunt in realitate, ceea ce ma bucura. Exceptiile sunt Torje, Ganea, Niculae, N'Doye si fratii Cristea. DAR chiar daca au atribute mici, joaca foarte bine. Surprinzator :)

* Dinamo n-are portar, Curca si macedoneanul sunt sub mediocrii.

* Moti joaca mult mai bine decat m-as fi asteptat. Apararea poate fi incropita, desi fara fundas lateral stanga si cativa centrali mai buni e greu. Bazzi are note bune ca DL, Bordeanu mai slab.

* Catalin Munteanu misca ceva in banda stanga, poate fi de incredere.

* Atacul, ca si IRL, se misca foarte bine. Cel mai slab e Danciulescu, din pacate.

* Bani - 2,5 mil pentru transferuri si vreo 300k/luna salarii. Cati jucatori se pot lua cu banii astia...stau si ma intreb de ce in realitate nu fac la fel..

Merciuri:

Totul a mers perfect pana in turul 3 preliminar din UEFA, unde m-au eliminat niste bozgori. 2-1 la ei (am avut om eliminat dar am castigat) si 1-3 la mine desi am conduc cu 1-0. Au numa jucatori random, zici ca erau toti Messi. Rusinos. In campionat am spulberat satelitul U Cluj cu 6-0 jucand cu rezervele (care sunt mai bune ca titularii).

Transferuri:

* Thiago Gossling DC 31 liber (bunicel, dar are doar vreo 100 de meciuri jucate in toata cariera...oare de ce?!)

* Nicola Mingazzinni DM/M 29 liber (skiluri super, fost la Bologna si Atalanta, joaca mediocru)

* Zarko Markovici CD 23 350k Gaz Metan (momentan e in concurenta cu Thiago, nu e la fel de bun ca in 2010. Poate mai are de crescut. A facut penalti gratuit pt 1-2 in meciul amintit mai sus)

* Michael Eneramo ST 22 1,9 mils Esperance Tunis (ie cica de foarte mare viitor, imi place cum se misca. L-am luat crezand ca-i voi vinde pe Cristea si Ganea. M-am razgandit, ii tin pe toti :P)

* Florentin Petre M/AM R 34 liber (e legenda clubului!)post-114-12890033391088_thumb.jpg

Plecari:

* Georgian Paun la Ceahlaul. 50k.

Poze:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

@Andu: Da, asa m-am gandit si eu, realist :D Si nici nu ma gandeam ca-i calc in picioare cu 4-0, dar mi-a eliminat om iarasi cand aveam 1-0 si s-a dus tot.

@Ilici: Am instalat de curiozitate FIFA Manager 11 acu vreo 3 zile, am jucat un meci si l-am sters, e infect. DAR Dinamo avea 700.000 eur buget de transferuri, mai realist :D

@catharsis: Eu nu l-am jucat deloc, nu stiu exact. O sa vedem de-a lungul sezonului. S-ar putea sa fi facut o afacere proasta totusi...

post-114-1289034872441_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dupa un sezon terminat cu dinamo ma declar multumit dat fiind lotul avut la dispozitie.mentionez ca am terminat pe locul 4 dupa ce in tur ma batut rapid si am pierdut pasul cu echipele din varf.

PORTARI:Curca,Naumovsky decenti Dolha m-a imbolnavit CONCLUZIE imi trebuie un portar serios gen Kuciak

FUNDASI:l-am cumparat pe papp(vaslui)si joaca f bine langa moti si garat.supriza scarlatache.marile deceptii rubio,bazzi si bordeanu.DL l-am luat liber pe pierre wome bunicel

MIJLOCASI:n'doye,cristea,c.munteanu decenti.de la alexe si torje ma astept la mai mult.din mijlocasi ravniti recomand wesley si eric(sper sa iau unul din ei in noul sezon)

ATACANTI:niculae de senzatie,l.ganea bun,danciulescu util,a.cristea slab dezamagitor chiar.aici e marea buba.cristea andrei este totusi goldeterul editiei trecute si nu mai dat decat vreo 5 goluri chinuite....

Nu intru in detalii mai picante,una peste alta e ok jocul.cu bugetul asta urias nu faci mare lucru...de vandut parca se vand mai greu ca anul trecut...

Jucatori recomandati ar fi KARA -senegalez 21 ani (DC_DM)(molde -norvegia parca) si Garra Dembele,francezo-malian 24 ani(ST) de la Levsky Sofia.abia astept sezonul 2 sa vedem cum se misca.daca am timp revin si cu screenuri.BAFTA TUTUROR

Link to comment
Share on other sites

Am ajuns in etapa a 14a.

Mi s-a mai temperat elanul :D Am batut Stoaia cu 2-1 la ei. Imi e mila cat de prost joaca, au fost pe loc retrogradabil pana acum, cand au urcat deasupra liniei. In rest, am pierdut toate derby-urile:

* 0-1 cu Rapid

* 2-3 cu Craiova (am avut 1-0 si 2-1 dar au revenit prin Prepelita, de senzatie. Craiova a fost pe locurile 2-3 pana de curand. Acum au 7 infrangeri consecutive (inclusiv in cupa))

* 1-2 cu CFR (nu am avut forta sa le rezist)

* 0-3 cu Poli (am avut 2 eliminati in primele 40 min, chiar daca nu joc pe aggressive, chiar daca nu am hard tackling. Thiago Gossling e la a 3a elimiare in 14 etape)

Michael Eneramo it's a must! Golgeter, excelent. Face cuplu cand cu Cristea, cand cu Ganea (ca Poachers).

Adrian Cristea va fi vandut, ma seaca rau de tot. Cine a mai jucat, pe ce pozitie si cu ce ordine a reusit sa scoata ceva din el? Eu il tin MC ca si deep lying playmaker sau advanced playmaker. Catalin Munteanu da mult mai bun randament acolo.

La fundasi centrali, revenise Garat, l-am lasat 5 meciuri la Dinamo 2, l-am adus apoi in primul 11, destul de bun, a dat si 2 goluri. Moti e tata lor, ma si mir cum si de ce. Bazzi are note bunicele, dar e un jucator slab, la fel si Rubio.

Echipa de baza este: Dolha - Rubio/Homei, Moti, Garat, Babic/Diabate - N'Doye (box-2-box), Ad. Cristea/Munteanu - Torje, Alexe (AMR/AML) - Eneramo, And. Cristea.

post-114-12891448636533_thumb.jpg

post-114-12891448923531_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bani prea multi nu au. Doar ca jucatorii se pare ca se autodepasesc meci de meci. In plus, au facut un transfer excelent de la BATE, aceasta galeata de fotbalisti buni si ieftini.

Sincer, mi-ar parea rau sa mearga mai prost. Merita, au fost o echipa speciala in peisajul mioritic. Realist vorbind insa, ar trebui modificate treburile astea.

post-114-12891470593403_thumb.jpg

post-114-12891470652192_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Terminat-am turul. Steaua s-a revenit, are 6 victorii in ultimile 7 meciuri. Urziceni, dupa cum se vede :P Otelul, din pacate, nu e nici pe departe la fel de activ ca in realitate.

Mai am 2 meciuri si in pauza competitionala fac curatenie. Tinte: Hoban, Eric, Parvulescu.

post-114-12891522270479_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sunt curios daca se mentine situatia si in retur.

Ceva enervant: FC Brasov si Rapid sunt pe punctul de a fi vandute. Ma anunta din 3 in 3 zile ca tranzactiile sunt aproape gata si apoi, imediat, ca au fost sistate. Repetitiv, la nesfarsit.

post-114-12891523364401_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Adrian Cristea va fi vandut, ma seaca rau de tot. Cine a mai jucat, pe ce pozitie si cu ce ordine a reusit sa scoata ceva din el? Eu il tin MC ca si deep lying playmaker sau advanced playmaker. Catalin Munteanu da mult mai bun randament acolo.

eu fac asta de la fm2009 incoace :)))) iti iei bani frumosi pe el si oricum e distrus rau nu se remarca deloc ... andrei cristea a dat 4 goluri in primu meci din europa (ciudat la cat de praf era pana acum la fm09 si fm10) niculae prea bun pt ce joaca in realitate torje si alexe au atribute de divizia B danciulescu rateaza din toate pozitiile .... echipa pt primul sezon Silviu Lung (bun portar), Rubio(inca nu stiu ce poate dar pare cam idiot) , Moti, Leandro Fernandez (luat pe 4 mil de la rusi face toti banii, pacat ca Mathias Jorgensen nu mai vine la dinamo la fm11), Dominguez (bazzi e o tentativa de jucator nici la echipa a 2a nu l vad), Alexander Sanchez (torje nu mi a placut niciodata la fm) , N'Doye + Kone centru , Denilson (luat liber de contract e bun si stie multe preff moves poate fi un bun tutor, pe Rivaldo nu l mai pot lua la fm11) , Niculae + Andrei Cristea (kadlec ofc nu mai vrea la dinamo la jocu asta :/ )

Link to comment
Share on other sites

O sa investighez jucatorii tai, sa vad ce pot lua. Momentan mai am doar 800k, insuficient pentru Hoban si restul. Tot ce era bun a luat Vasluiul. Craiova s-a dat aproapte toti jucatorii pe maxim 300k.

Apropo de chestii bizare: la sfarsit de contract, Catalin Munteanu a fost transferat de AS Monaco. Dolha e dorit si el de o sumedenie de cluburi mari. NOT!

Link to comment
Share on other sites

Asta se intampla mai la toate FM-urile, really. La salvarea din 2010, toti portarii Romaniei sunt prin afara la cluburi mari: Lobont-Arsenal, Coman-Barcelona, Lung Jr.- Real Madrid si restu prin alte campionate: Belgia, Olanda, Germania, Franta etc.

Link to comment
Share on other sites

eu fac asta de la fm2009 incoace :)))) iti iei bani frumosi pe el si oricum e distrus rau nu se remarca deloc ... andrei cristea a dat 4 goluri in primu meci din europa (ciudat la cat de praf era pana acum la fm09 si fm10) niculae prea bun pt ce joaca in realitate torje si alexe au atribute de divizia B danciulescu rateaza din toate pozitiile .... echipa pt primul sezon Silviu Lung (bun portar), Rubio(inca nu stiu ce poate dar pare cam idiot) , Moti, Leandro Fernandez (luat pe 4 mil de la rusi face toti banii, pacat ca Mathias Jorgensen nu mai vine la dinamo la fm11), Dominguez (bazzi e o tentativa de jucator nici la echipa a 2a nu l vad), Alexander Sanchez (torje nu mi a placut niciodata la fm) , N'Doye + Kone centru , Denilson (luat liber de contract e bun si stie multe preff moves poate fi un bun tutor, pe Rivaldo nu l mai pot lua la fm11) , Niculae + Andrei Cristea (kadlec ofc nu mai vrea la dinamo la jocu asta :/ )

Salut.Ma bucur ca mai exista cineva de aceeasi parere cu mine:Torje si Alexe au atribute de rahat...Spre exemplu eu sunt in sezonul 3 cu Dinamo,desi am luat titlul in sez 2 si sunt pe primul loc in tur Torje mai mult de 3 mil(valoreaza cam 1,5 mil) nu imi da nimeni pe el,Alexe valoreaza 160K si are salariu 350K/an deci de un transfer nu poate fi vorba...Toate astea in timp ce rivalele vand pe banda rulanta si la bani frumosi:Steaua l-a vandut pe stancu prin anglia pe 6 mil,pe tanase cu 5 mil...Rapid l-a vandut pe m.roman cu 4,5 mil IAR CEL MAI ENERVANT MOMENT au cumparat un jucator din portugalia DIEGO ANGELO DC(imi scapa echipa cu 300K) si dupa o jumatate de sezon il da pe 4 MIL.Pentru mine transeferul lui papp la genoa pe 3 mil( cumparat cu 1,2mil de la vaslui fiind cam cea mai buna afacere).

Primul meu 11 arata cam asa:Kuciack( liber de la vaslui)-DR Goncalves(sporting lisabona)-DC moti +Leandro fernandez(bun jucator) DL Boka (stuttgart-liber) MR Torje MC Kara+ Eric ML Alexe ST Garra Dembele +Junior Moraes.

Referitor la problema voastra cu Adrian Cristea eu il folosesc MR rezerva ptr torje si joaaca decent,nu ma da pe spate dar nici nu ma dezamageste.

Recomand tuturor pe KARA si GARRA DEMBELE(luat pe 475K).Primul desi este scump (eu am dat 3 mil pe el) este superjucator iar al doilea e un atacant puternic care face diferenta in dueluri aeriene si unu la unu....In una din zilele astea promit ca o sa postez si screenuri cu inculpatii.Bafta tuturor

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy