Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Dinamo Bucuresti


Reddog

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

e random si nu prea din cate am vazut eu. un sezon am trimis la echipa a2a toti jucatorii care "puturoseau" la prima echipa si nici nu isi aveau locul in primii 18 .. asa ca dupa un an, echipa a2a era din nou in liga a2a.

daca nu e activata liga a3a si a4a, nu ai de unde sa-ti dai seama.

Link to comment
Share on other sites

Salut, sunt cu Dinamo in al treilea sezon.

Sezonul 1 = Event si locul 3 in grupele UEFA

Sezonul 2 am pierdut titlu in ultimele etape in fata Rapidului, tot Rapid m-au batut si in finala cupei la penlaty-uri. In CL am terminat pe 3 la egalitate de puncte cu Stuttgart intr-o grupa din care mai faceau parte OM si Arsenal.

Acum sunt la jumatatea sezonului 3 pe prima pozitie in campionat iar in UEFA voi juca cu Blackburn. Am fost scos greu din cupa de Timisoara (am jucat cu echipa a doua).

Lotul actual

Titulari: Damian Cedres - Barboianu, Moti, Gaman, Pulhac - Margaritescu - Torje, Onicas, Alexe - Niculae, Liviu Ganea

Rezerve: Curca - Rubio, Diabate, - Rus, Catalin Munteanu - Danciulescu, Rusescu

Alti jucatori: Balgradean - Dragos Grigore, Vlad Chiriches - Iulian Negoescu,Sebastian Steriu, R. Stanescu - Paun

post-9910-1292528932488_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Plecari vara: Ad. Cristea (2.8M la Cagliari), And. Cristea (1.5M la Bologna), Dolha (200K la Artromisos - sau ceva de genu din Grecia)

Veniri vara: Laurentiu Branescu (parca vreo 100K de la CSM Valcea - Portar, 16 ani), Takayuki Seto (800K Astra), S. Ilie (500K Otelul)

Lot toamna: Naumovski (titular - PRAF), Curca , L. Branescu, Rubio, Homei (titular), Scarlatache, Dr. Grigore (titular), Moti (titular), Garat, Bordeanu, Bazzi, Diabate (titular), Torje (titular), T. Seto (titular), N'Doye (titular), Margaritescu, L. Rus, D. Kone, S. Ilie (titular), C, Munteanu, R. Stanescu, Alexe (titular - poacher), Danciulescu, Niculae, Ganea (titular)

Plecari iarna: Curca (liber), Rubio (liber), Scarlatache (schimb), Garat (liber), Bordeanu (liber), Bazzi (liber), Margaritescu (200K Gent), Niculae (900K la Grassoper), L. Rus (liber)

Veniri iarna: F. Bratu (imprumut expirat Litex), Fl. Petre (liber - LEGEND), Milos Buchta (300K Gaz Metan), Cornel Rapa (Scarlatache+800K Otelul - mentionez ca Scarlatache era deja dorit de Otelul fiind pe lista de transferuri), Valerica Gaman (1.3M Craiova), Atila Turan (1.5M Grenoble - DL 18 ani maricel salariu pt. varsta lui dar decat sa il iau pe Parvulescu mai bine asta), Harmeet Singh (2.2M Valerenga - MC 19 ani pt. inlocuirea lui Ousmane in viitor, cam scump dar am preferat sa dau mai multi bani decat sa il iau pe Ionut Neagu), Marko Livaja (liber - are 16 ani si e atacant am auzit lucruri bune despre el), Sean Morrison (300K Swidon - DC 19 ani)

Lot primavara: Buchta (titular), Naumovski, L. Branescu, Homei, Rapa (titular), Gaman (titular), Dr. Grigore, Moti (titular), S. Morrison, Diabate, Atila Turan (titular), Torje (titular), Fl. Petre, T. Seto (titular), N'Doye (titular), D. Kone, H. Singh, S. Ilie (titular), C. Munteanu, R. Stanescu, Alexe (titular - poacher), Ganea (titular), Danciulescu, M. Livaja, Fl. Bratu

M-am incadrat in buget, ba chiar mi-au mai ramas 1M si ceva cu care sper sa il cumpar pe Junior Moraes inainte sa imi dea bugetul pt. 11/12.

Mai sunt vreo 10 etape si inca am sanse la titlu de pe locul 3.

Sper ca in 2 ani sa pot juca cu Branescu, Singh, R. Stanescu si Livaja, Atila Turan e deja titular incontestabil. As mai vrea un mijlocas stanga clasic, de picior stang pentru sezonul viitor pe lista se afla Parvulescu si Brata, dar cel din urma e in pole-position, oricum C. Munteanu joaca binisor dar il las sa plece sigur la final de sezon, iar S. Ilie tocmai incepuse sa se adapteze prin Nov si in iarna s-a accidentat :(. Sper sa isi intre iar in joc pentru finalu asta de sezon ca tocmai l-am recuperat. Alexe-Ganea deja e un cuplu perfect in atac, Bratu intra si el pe final si a dat deja gol in 5 meciuri jucate - niciunul titular. Danciu gol si Petre sunt pilaf dar sunt legendele clubului si ii mai bag pe final de meci cand conduc. I-am incercat si pe Rafi Stanescu, Singh si Livaja si imi plac mult, oricum daca il aduc pe Eric o sa creez un post de mijlocas central mai ofensiv care sa tina mingea mai mult si cred ca i s-ar potrivi si lui Raphael.

Buchta apara senzational mult peste ce arata atributele. Eu l-am adus fiindca imi place in realitate, la fel si pe S. Ilie si Gaman. Dar vad ca joaca bine toti.

O sa va tin la curent si o sa pun si print screenuri.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy