Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Primul Meu Story !


Madalyn_Smackdown

Recommended Posts

Salut ! asta este primul meu story asa ca va rog sa va fie mila !

O zi calda de vara,noul sezon se apropia vertiginos pentru mine Tanase Rares 29 de ani jucator la Juventus Bucuresti nascut dintr-o curva romanca si un egiptean cu bani.Joc pe postul de mijlocas central,iar astazi va avea loc un amical cu rezervele lui CFR Cluj.Meciul incepe cu mine pe banca,vazandu-i pe cei de la CFR cum ne intruduceau mingea in poarta la fiecare faza…daca nu era eu in teren…na….intr-un sfarsit antrenorul isi aduce aminte si de mine si ma introduce in teren prin min 78…cam tarziu…soarta….cum am intrat eu pe teren echipa sa luminat…in loc sa luam 3 golui in 10 de minute,am luat doar 1.O vizibila imbunatatire.Si iata faza meciului! Eu singur scapat spre poarta luptandu-ma sa alerg pe terenul nostru de noroi…uuu…sunt aproape de poarta…dar…pac-pac,un ungur de la CFR,nu i-am retinut numele,intra prin alunecare si imi buleste piciorul… 101745434b49f6270990e.jpg

Sunt traonsportat urgent la un spital din Bucuresti si se afla ca lovitura a fost atat de puternica incat in Romania nu se putea rezolva problema ! Doctori spun ca trebuie sa ma duc la un spital special pentru fotbalisti,care se afla in AUSTRALIA

Dupa cateva ore parcurse cu avionul ajung in Australia unde prietenul meu Huub Stevens antrenorul lui RB Salzburg ma asteapta in aeroport ! El fiind prietenul meu si auzind de cele intamplate imi propune sa iau o mini vacanta si sa ma mut la el.Zis si facut! Dupa ce ajung in spital doctorii spun ca piciorul meu e bulit pe viata si nu voi mai putea juca niciodata fotbal ! Huub cand a auzit asta a plecat din spital si dupa o ora ma suna si imi zice k voi fi noul antrenor al unei echipa din Liga II ! Eu eram socat :wtf: si asteptam cu nerabdare ca doctorii sa-mi dea voie sa plec din spital.A doua zi merg cu Huub la noul meu CLUB Numit

WACKER INNSBRUCK

101803594b49fa6f95365.jpg

Tot ce am putut afla despre club este ca a fost fondat in 2002 si ca numele stadionului este Tivoli Neu cu capacitatea de 17400 locuri.Semnez contractul (un contract valabil pe un sezon) si aflu ca peste 5 ore am meci in campionat cu junioru lui Huub.Dupa primul antrenament am constat ca un 4-4-2 cu aripi impinse este formatia ideala.

Link to comment
Share on other sites

Baza story-ului e jalnica. Poza cu accidentarea lui Eduardo e foarte neinspirata.. nu neinsiparata de fapt ci nesimtita, practic iei toata suferinta acelui om in gluma, parand doar o mica busitura acea teribila accidentare. Dar orice story poate fi cat de cat captivant, daca scrii macar corect si ai la baza o idee cat de cat realista. Faptul ca dintr-o data un anonim antrenor din Austria e prietenul tau si tu ajungi din Australia (trimis de Juventus Bucuresti va sa zica) in liga a doua din Austria din senin e trist.

Link to comment
Share on other sites

Vine si primul meci ! Le spun baietiilor ca putem castiga acest meci indiferent de numele adversarului.

Salzburg Juniors 2-0 Wacker Innsbruck

101854314b4a064707a36.JPG

Un meci de k/k/t am primit 2 goluri pe greselile foarte grave alea fundasilor centrali ! Dupa acest meci am vorbit cu Ass Managerul meu si i-am explicat ca imi trebuie cativa jucatori ca sa imi pot continua treaba.Zis si facut el s-a dus imadiat in campionatele de juniori din australia cu o camera de filmat si dupa cateva zile imi aduce cativa jucatori !

TO BE CONTINUED.....

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

sa fiu constructiv, da ?

- titlul sucks. nu e captivant, nu te atrage cu nimic, nu e misterios. e gol.

- primul rand: "primul story, fie-va mila" - suna a replica de masochist. deja te autoevaluezi si nu esti nici tu multumit de ce urmeaza sa asterni pe paginile acestui superb forum. don't do it again. scrie si lasa-i pe ceilalti sa zica daca le place sau nu.

- jumatate din story scris cu bold, jumatate fara - care e logica ? cu ce e mai importanta partea bolduita ?

- "O zi calda de vara,noul sezon se apropia vertiginos pentru mine Tanase Rares 29 de ani jucator la Juventus Bucuresti nascut dintr-o curva romanca si un egiptean cu bani.Joc pe postul de mijlocas central,iar astazi va avea loc un amical cu rezervele lui CFR Cluj" - in 2 randuri ai folosit verbe la 3 timpuri diferite. ai adus actiunea in prezent, doar ca surpriza... dupa aceasta fraza, storyul mai papa niste momente care consuma ceva timp (accidentare, spital Bucuresti, Australia, semnat contract cu echipa din liga a IIa)

- atentie la ortografie, ai mai multe cuvinte stalcite, nu ai spatiu dupa punct si arata aiurea (de ex. "in loc sa luam 3 golui in 10 de minute,am luat doar 1.O vizibila imbunatatire."), respecta-te pe tine si pe cititorii tai.

- "un ungur de la CFR,nu i-am retinut numele,intra prin alunecare si imi buleste picioru" - umor involuntar de buna calitate. ar fi trebuit sa urle, "sunt Janosz, vezi ca te rup!" :)

- "lovitura a fost atat de puternica incat in Romania nu se putea rezolva problema " - fuck, ghinion, totusi care e diagnosticul ? era necesar un transplant de ligamente de cangur ? care e treaba cu Australia si rolul ei in story ?

- "Dupa cateva ore parcurse cu avionul ajung in Australia" - fii realist. nu stiu in cate ore ajungi cu avionul in Australia dar as miza ca nu sunt doar "cateva"

- prietenul tau Huub Stevens - ati jucat impreuna la PSV ? i-ai fost secund la Hamburg ? sau l-ai cunoscut la coada la paine ? vrem detalii. altfel maine, poimaine aflu ca esti prieten cu Mourinho si sincer daca aflu asta si nu m-ai ajutat sa-l intalnesc... man, esti rau! :thumbdown: cea naiba cauta Stevens in Australia ? realizezi ca e o diferenta intre Australia si Austria, da ? :B:

- auzind Huub ca piciorul tau e bulit pe viata, a plecat si dupa o ora ti-a facut rost de un job de antrenor - cred ca erati frati si a vrut sa te ajute. dar stai, el nu era antrenor ? e impresar ? si cum ti-a facut rost de job-ul asta ? vrem detalii...

- semnezi contractul, peste 5 ore ai meci si totusi tu ai mai bagat un atrenament cu baietii ca sa fie proaspeti right ?? antrenament in care ai constatat ca 4-4-2 cu aripi impinse e formatia potrivita. ai viitor ca antrenor, iti zic! ;)

mai bine mai citesti niste story-uri ca sa-ti faci o idee cam ce stil ti s-ar potrivi si incepi un story nou, cu rabdare, atentie (la ce si cum scrii) si incearca sa scrii ceva interesant. de ex, tie despre ce ti-ar place sa citesti ?

numai bine.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Esti pretentios, Kelly, nu ti se pare? E primul lui story, FFS! Ce urmeaza? Papier-mache?

Tu, spre exemplu, stiai de la primul tau story ca derby-ul adevarat este Liverpool - Manure, in loc de Liverpool - Everton? :B:

N-ai mai adus coarda aia... <_<

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy