Jump to content

Welcome to FMRo Forum - Football Manager Romania

Welcome to the official forum of the Romanian Football Manager community.

Like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of FMRo Forum - Football Manager Romania by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

If you don't want to create an account on our forum, you are free to join us on our other social media accounts:

- Facebook Page: https://www.facebook.com/FMRo.ro

- Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/fmromania

- Twitter: https://twitter.com/fmro

- Discord: https://discord.com/channels/703942749522755616/703942749992517655

- Instagram: https://www.instagram.com/fmro.ro/

- Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCgZCAQazHOyY_9nMspXLnvg

IMPORTANT: In order to complete your registration, a valid e-mail address is required, since we will be sending you there an activation link.


Si O Luam De La Capat


Ilici Man

Recommended Posts

  • Generaţia de Aur

Etapa a VII-a:

Shawbury UTD (4) – Bustleholme (1)

Echipa: Hopkinson – Rogojan, Sheppard, Lichaj, Dunleavy – Field, Hofbauer, Ryan, Wilson – Forrester, Ingram

Rezerve: Brooks, Brightwell, Richie, Howard, Oakley

Un meci greu contra unei candidate la promovare. Sper sa obtinem macar un egal.

Din pacate n-am mai reusit un start de meci la fel de bun cum ne obisnuisem. Am intrat mult mai greu in meci. Si abia in min 23 am avut prima ocazie cand Forrester a scapat singur cu portarul dar nu a reusit sa-l invinga. Am mai avut cateva actiuni timide dar apoi adversarii au deschis scorul prin Rose cu un sut din marginea careului.

Din pacate n-am reusit sa ne revenim dupa acest gol. Gazdele au preluat complet initiativa iar jucatorii mei nu reuseau sa-si revina. Nici in repriza secunda lucrurile nu au mers mai bine. Gazdele controlau in continuare jocul. Noi incercam sa atacam dar ei isi creau ocaziile serioase pe prin contr-atacuri. Sperantele mele au disparut in min 74 cand Lichaj a fost nevoit sa faulteze din postura de ultim aparator pt a opri un nou contra-atac. A primit rosu si, cateva minute mai tarziu am mai primit un gol care a incheiat meciul.

A doua infrangere din acest campionat. Avem probleme contra echipelor cu adevarat solide. Dar, daca vrem sa avem sperante la promovare trebuie neaparat sa reparam aceste probleme.

FT: 2-0 (Rose 38, Brown 86)

shabus.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply
  • Generaţia de Aur

e vreo diferenta intre div x-spea din anglia si premiership sau o divizie de top in materie de executii cu mingea (dribling, pase aiurea etc) ?

da. joc pe key asa ca practic vad in principal fazele care le ies dar si asa sunt destule suturi in balarii, preluari de 3 m si pase aiurea

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Baieti, sorry dar acest story va muri acum. M-am cam saturat sa emigrez prin ligi inferioare si sa ajung la o echipa buna cand messi tocmai se retrage. Voi incepe probabil un nou story dupa ce apare 10.3 dar la o echipa de mijlocul sau subsolul clasamentului in prima liga de undeva. Ceva gen Lazio, Torino, Werder, Everton, PSG, Atletico Madrid etc. Poate si echipe interesante din ligi inferioare gen Leeds, Nothingam Forrest etc.

Astept sugestii.

Link to comment
Share on other sites

En avant Guingamp din Franta. Poate cea mai interesanta echipa de liga a doua, avand in vedere ca e singura din Europa calificata in Europa League din liga secunda. Lot bunicel, conditii de antrenament ok, juniori ok, stadion ok. Aici voiam eu sa fac primul story insa Sportul mi s-a parut mai aproape de ce imi doream la momentul respectiv.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

suna bine, mai ales ca francezii au campionatul meu preferat. nu ma intereseaza asa mult faza cu el pt ca oricum nu am cum sa realizez ceva acolo. o sa ma gandesc.

p.s. nice story cu sportul

Link to comment
Share on other sites

Multzam pentru apreciere, sa stii ca story-urile tale au fost cel mai important factor de inspiratie pentru mine, le urmaresc de mult timp.

Daca Guingamp nu e chiar ce iti doresti, poti incerca cu incredere Getafe. Eu am avut o surpriza foarte placuta cu aceasta echipa. Cu 2-3 transferuri bune, te poti bate la locurile 1-4. Udinese ar fi echivalentul lui Getafe in Italia, echipa cu un potential mare de performanta. In Franta, as incerca Rennes din prima divizie.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Everton, echipa cu cele mai multe prezente in Premier League (107), si una din cele 7 care nu a retrogradat niciodata in noul format ( de 18 ani incoace ). E o provocare sa aduci al 10-lea titlu din istorie mai ales ca e numar jubiliar. Copii talentati, cativa experimentati, stare financiara decenta, banii prea multi strica frumusetea jocului.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

AR - mereu intelept, saritor, bun sociolog, tatic tatuat, narcisist moderat (comparandu-l cu anaportret si Oglindelio) si, in ultimul rand, papusel ghidusel. Calitati si caracteristici care il convulsioneaza pe Gaudio, care are la profilul de mess. o poza cu el in tricou cu dungi, bermude si slapi (nu e o gluma).

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

AR - mereu intelept, saritor, bun sociolog, tatic tatuat, narcisist moderat (comparandu-l cu anaportret si Oglindelio) si, in ultimul rand, papusel ghidusel. Calitati si caracteristici care il convulsioneaza pe Gaudio, care are la profilul de mess. o poza cu el in tricou cu dungi, bermude si slapi (nu e o gluma).

:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Multzam pentru apreciere, sa stii ca story-urile tale au fost cel mai important factor de inspiratie pentru mine, le urmaresc de mult timp.

Daca Guingamp nu e chiar ce iti doresti, poti incerca cu incredere Getafe. Eu am avut o surpriza foarte placuta cu aceasta echipa. Cu 2-3 transferuri bune, te poti bate la locurile 1-4. Udinese ar fi echivalentul lui Getafe in Italia, echipa cu un potential mare de performanta. In Franta, as incerca Rennes din prima divizie.

Ai pierdut story-uri dementiale marca crue sau ovidiu de pe vechiul forum. eu m-am apucat de storyuri in principal ca sa le revina lor pofta :D

Getafe si Rennes suna bine dar in Franta sunt innebunit dupa PSG. Mereu mi-au placut si n-am nici cea mai vaga idee de ce :D

Sau Tolouse si Lens

Si Touluse suna bine dar fara Elmander acolo nu stiu daca ar fi la fel de fun.

Everton, echipa cu cele mai multe prezente in Premier League (107), si una din cele 7 care nu a retrogradat niciodata in noul format ( de 18 ani incoace ). E o provocare sa aduci al 10-lea titlu din istorie mai ales ca e numar jubiliar. Copii talentati, cativa experimentati, stare financiara decenta, banii prea multi strica frumusetea jocului.

Da, as prefera sa nu incep cu o echipa cu peste 10 mil de transferuri. Newcastle mai suna bine in anglia, macar i-as face o bucurie lui girarica

ai jucat vreodata in Scotia , Ilici ? Un Rangers/Celtic ar merge :D

prea usor. doar 4 meciuri dificile in tot sezonul

AR - mereu intelept, saritor, bun sociolog, tatic tatuat, narcisist moderat (comparandu-l cu anaportret si Oglindelio) si, in ultimul rand, papusel ghidusel. Calitati si caracteristici care il convulsioneaza pe Gaudio, care are la profilul de mess. o poza cu el in tricou cu dungi, bermude si slapi (nu e o gluma).

ana, cum mai merge in soson? nu te-au gonit inca?

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

da. il stiu pe gignac. a fost o faza tare cand jucam cu un amic in franta, eu cu psg el cu toulouse. avea nevoie de bani si l-a vandut pe gignac. ce n-a observat era ca avea meci contra celor care l-au cumparat peste 3 zile. gignac i-a dat 3 sau 4 goluri.

(acelasi prieten abia a reusit sa se salveze cu chelsea de la retrogradare in al doi-lea sezon)

Link to comment
Share on other sites

da. il stiu pe gignac. a fost o faza tare cand jucam cu un amic in franta, eu cu psg el cu toulouse. avea nevoie de bani si l-a vandut pe gignac. ce n-a observat era ca avea meci contra celor care l-au cumparat peste 3 zile. gignac i-a dat 3 sau 4 goluri.

(acelasi prieten abia a reusit sa se salveze cu chelsea de la retrogradare in al doi-lea sezon)

:hysterical: Super tare prietenul tau. Ce zici, crezi ca ar reusi sa retrogradeze cu Inter Milano? :P Cat despre PSG, poate e si nostalgia lui Ronaldinho care a jucat acolo, insa si eu cred ca e un club cu potential destul de bun.

Link to comment
Share on other sites

  • Generaţia de Aur

Cred ca am redus lista la cate doua echipe din fiecare campionat care ma intereseaza

Lazio, Parma, Everton, Newcastle, PSG, Toulouse, Getafe, Atletico, Werder, Borussia Dortmund

Personal inclin spre Lazio, Atletico sau Dortmund. Mai astept pareri, in special pe a lui oxidiu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

Pentru înregistrarea pe acest forum va trebui să acceptaţi termenele de utilizare a forumului disponibile aici: Terms of Use. Acest forum folosește cookie-uri pentru a îmbunătăți experiența de navigare și a asigura funcționalițăți adiționale. Detalii privind politica de confidenţialitate şi cookies sunt disponibile aici: Privacy Policy